Skočiť na obsah

Byty - pôvodné, rekonštruované, interiéry


game

Odporúčané príspevky

začnime nový rok príjemným interiérom... zakutrať sa tam do postele a sledovať, ako poskakujú tiene a plamene z kozuba, to by sa mi páčilo... nemať boľavú ruku a tak, len relaxovať...

nemusím priveľmi chaty, ale táto miestnosť má v sebe niečo...

 

post-3-0-72347500-1514761699.jpg

FB

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak a poďme na to...

 

tento palác, ako na to pozerám, má jednu veľmi sympatickú vec:  vlastnú studňu a tú krásnu pumpu na dvore... to celý tento počin aspoň trochu poľudšťuje.

som vážne zvedavá, kto toto kúpi... vyvolávacia cena momentálne 11 500 000 Kč,

interiér - buď niekto s úplne rovnakým úplne originálnym vkusom: takto sprzniť 630 m2 nádhernej obytnej plochy dokáže málokto...

exteriér - ešte aj domy smútku bývajú biele, a vôbec ...

 

alebo mať veľa veľa veľa na konte, a celé to oškrabať až na tehlu a začať zvonku znútra odznova...

https://www.sreality.cz/detail/prodej/dum/rodinny/vseruby-klenovice-/607088988#img=1&fullscreen=false

 

post-3-0-40448200-1515000312_thumb.png

post-3-0-75495800-1515000298_thumb.png

 

keď chcete, v odkaze si rozklikajte obrázky - je to vážne zážitok.

 

 

edit marec:

tento úchvatne zničený interiér zvonka pomerne pekného domu ešte nenašiel kupca

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

niekto niekde, kde podobne sledujú zázraky interiérového amatérskeho snaženia, narazil na poklad...

viem, tých pokladov je tu už na mraky, ale toto je iný poklad - tam o kúsok vyššie sprznili výzdobou celú obrovskú vilu kdesi v ČR.

 

teraz sa vrátime na Slovensko:

Orechová Potôň je sympatická dedinka, ktorá posledných 20 rokov zažíva boom prisťahovalcov, podobne, ako všetky mestečká a dedinky okolo BA, vilové štvrte

vyrastajú zo dňa na deň... tento zázrak je v jednej z nich.

post-3-0-97550700-1515877646.jpg

 

zvonka vcelku príjemný ešte nedokončený ale rozmermi príjemný bungalov, tak akurát.

znútra je to celé jednoznačný dôkaz, že žiadne peniaze nedokážu dať ľuďom vkus, keď sa ani len nesnažia ho mať, niečo okolo seba vidieť nestačí...

 

celý dom má jednotnú podlahu, jednotné steny - ktoré sa vzorom neskutočne mlátia

celý dom má všetky propriety vrátane obkladačiek, dlaždíc, dekorácií a  kuchynskej linky a nábytok dovezený z Dubaja...

 

a je to jedna nepríčetná katastrofa... mať toto pod pripekajúcim slnkom kdesi v hoteli v Dubaji, a mať to v Orechovej Potôni v bungalove... dom ešte nie je dokončený a už ho predávajú - aj so zariadením aj s nábytkom.

 

niekde súdruhovia z NDR spravili chybu... pripravte sa:

post-3-0-80926800-1515877706.jpg    post-3-0-93736800-1515877707.jpg

post-3-0-31486800-1515877709.jpg    post-3-0-20020300-1515877710.jpg

post-3-0-27406300-1515877711.jpg    post-3-0-37268300-1515877712.jpg

post-3-0-37551900-1515877713.jpg    post-3-0-31416000-1515877714.jpg

 

nevedela som, čo vybrať... keď sa to náhodou podarí predať, ten zázrak zmizne, tak preto je tu toho toľko:

https://www.nehnutelnosti.sk/3044163/directreal-ponuka-novostavba-bungalov/

 

 

edit. marec:

tento zázrak už má druhú zníženú cenu... ten nábytok, podlahy a steny nechce nikto ani zadarmo

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

vlastne nebolo nutné zakryť pani oči - bola zverejnená na veľkoplošnom obrázku v novinách, takže jej zrejme neprekáža publicita.

je to jedna z výhercov novinovej súťaže - vyhrala 10 000 Kč, a keď výhercu prídu noviny odfotiť, vždy samozrejme zisťujú (veď o čom by písali), čo si výherca za tú sumu doprial.

táto pani si kúpila do kuchyne nové linoleum, okrem pár iných drobností...

 

k obrázku som našla viacero komentárov v znení približne rovnakom: na to linoleum ani nie sme zvedaví, skutočne stačí na predstavu časť obývačky...

stačí. je tam všetko, čo príšerný oranžový interiér len môže mať... vek okolo 60 neznamená, že čas zastal, keď mala pani 30 a bola v móde oranžová a marhuľová a obrázky za pár halierov z trhu tesne pod plafónom, módne kedysi okolo roku 1992, všetky možné vzory a odtiene oranž, ešte ani stena nie je len čistá hladká oranžová... oranž dobre, niekto má rád silné farby, ale aj fľaky, aj kvety, aj geometrické vzory, aj záclona na dverách, aj západy slnka na obrázkoch... s bežovohendým ešte úplne ináč vzorovaným kobercom.
žiada sa mi niečo tam nutne vymeniť aspoň za bielu, bledú šedú, čo ja viem, ale rozhodne niečo bez vzoru a nie oranžové.

 

post-3-0-60755900-1518715717.jpg

zdroj: okoun.cz

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

skutočný byt, kde sa pani domáca pochválila, že pridala do bytu nový prvok - vankúšik s nápisom HOME dokonale pasuje a osviežuje, trochu ujasnilo a osvetlilo to mimimkri - človek aspoň trafí na gauč.

 

je to z podobnej sorty ako ten oranžový byt vyššie, cca 25 - 35 rokov vrátane koberca, aby to "ladilo"... :(

než sa niekto ozve, že nie každý má peniaze na obnovu domácnosti... aj za socizmu sa dalo nakúpiť aj s rozumom, len bolo treba počkať, nie kúpiť zrovna to, čo mali v obchode. my sme čakali na niektoré nábytky aj dva roky, ale blbosti sme nemali nikdy, ani len obývačkovú stenu, z ktorých mi bolo blivno. 

tieto sedačky sú mimochodom z úplného kraja 90., koberec je starší, ale zjavne ho šetria a škoda vyhodiť. záclony sú 90. roky. serepetičky v rohu ... asi zbierka zo všetkých výletov z každého jarmoku.

 

post-3-0-50823900-1519571651.jpg

interiéry, fb

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

dve obývačky, tá jedna určite poteší milovníka paletového nábytku (saharu) :)

tá druhá vo mne evokuje koniec 60., začiatok 70. rokov, to tá geometrická stena, nábytok sú nepraktické škatule á la dvetisíce roky bez odkladacieho priestoru, úplne zbytočné kusy niečoho, len aby bolo... ten zbytok je zbierka pracholapačov, ktorá v tom prostredí kole oči a totálne zaniká a spôsobuje mišmaš. verím, že to sú zrejme milé spomienky, ale k tomu je dobre mať stenu, pri ktorej vyniknú... je to desný guláš, pri ktorom mi je fyzicky nevoľno :(

 

post-3-0-01224900-1524838157.jpg   post-3-0-15413400-1524838156.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 3 týždňami...

a zasa niečo k zamotaniu hlavičky...

 

chudatko dieťa, sú dve možnosti - alebo preberie vkus matky a bude vŕšiť vzor na vzor a farbu na farbu, alebo sa bude do extrému strániť vzorov.

mám jednu starú dobrú kamarátku, ohromne dobré žieňa, ale je to ten prvý prípad.... dokonca zdokonalila vo svojom dospelom živote matkin chaotický vkus, jej byt je vždy zážitok...

 

post-3-0-40460100-1529603663.jpg

mimibazar, fb

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

úplne novo pretvorený interiér - dátum fotiek to dokazuje. a to sa pani domáca chcela pochváliť, ako super maľovala stenu penovou hubkou - teda tú stenu okolo krbu.... na mimibazare nedostala k tomu ani jediný lajk a mŕtve ticho....  a to už o niečom svedčí :(

 

červený gauč s ochrannou hnedou pestrou larisou, nábytok z konca 80. so zlatými lištičkami - to sa dá pochopiť, nábytok sa nemení a nemusí meniť každou dekádou.... popolníček na stole, ´dalšia farebná larisa na studené dni, veľmi podivná ochrana podlahy pred krbom....

 

ale tá trojnohá polička do kúpeľne pri krbe s hromadou porcelánocých sloníkov a loveckého psíka a ešte kdečoho... hm.

 

pred bola klasická marhuľová farba na stenách, síce sa to k ničomu nehodilo, ale farba na steny bola vtedy v 90. rokoch módna...

 

po je na stenách mŕtvolná fialová, ale prečo dostal ten chudák krb obloženie z krkovičkových napodobenín tehličiek.... pred to bolo o chlup lepšie... po je to jedna hrúza :(

 

post-3-0-69740000-1530284842.png

mimibazar, nyx.cz

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

a samozrejme zasa si to odnesú deti...

 

toto je len začiatok, ktorý už v prázdnej izbe vzbudzuje podivné pocity, o nesmrteľných moderných farbách pre deti nehovoriac...

tatínek maľoval podľa pokynov manželky, samozrejme, a na svojej stránke nazbieral jeho výtvor takmer tisíc chválospevov...

úbohé deti

kde sú dvere?  oblúkový otvor a trojuholníkové psychdelické tvary a farby

a predstavte si to zariadené - obávam sa, že rodičia si to zariadené a obývané deťmi nepredstavovali:

  ďalšie detské farby, farebné hračky, dekorácie, obrázky, šaty, minimálne kúsok koberca a samotné deti... hotová psychiatria :(

 

post-3-0-23758500-1532800258.jpg

fb peklo v interiéroch
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

aj ja čmáram, keď potrebujem zo seba niečo dostať a už je to tak na povrchu, že už to musí von...

 

dva interiéry, kde v jednom sa autorka priznala, že mala náladu na farby, druhá zostala pri starom dobrom ničení nábytku á la bielenie akože prováns akože zodratý...

dve veľdiela z domácich dielní :)

 

post-3-0-51260700-1533749453.jpg          post-3-0-21969500-1533749452.jpg

peklo v interiéroch fb

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...

a drbe... tentokrát pele mele z interiérov...

 

1. 6 hodín práce s krbom do rožku, svietiacimi ružičkami, tigrom na stene, ktorý tam zrejme zostal z pôvodnej výzdoby a kdečím iným...

2. izba ako maľovaná... predstavte si to zapratené nábytkom a s ďalšími farbami, bude to dokonalé ako voľakedajšie fototapety,

    kde pláž pokračovala v jedálenskom stole a na fotelku bolo miesto len na chodníku v lese...

    a pozor: tieto krásy si môžete objednať domov, jednočloveková firma vám namaľuje doma obľúbenú palmu

3. spálňa, kde je toho podľa mňa o jednu serepetičku viac, než je zdravé pre zdravý spánok a pohyb... pozor na hlavy a na palce

4. volanie divočiny, umelý pakrb, ruja jeleňov, spomienky na Paríž, jesenné listy, letné slnečnice, tekvičky , svietniček, sviečočka,

     srdiečko, albumček v zlate, obrázčok vysoko na stene... niečo som určite vynechala... :hmmm:

 

post-3-0-72080600-1543605836.jpg  post-3-0-26682800-1543605838.jpg

post-3-0-66621700-1543605839.jpg    post-3-0-75804100-1543605840.jpg

 

božínku... takto v kope je to ešte hroznejšie než po jednom :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som tie obrazky kompostu nevedel dat tak dokopy. Ako to game robis?  OK tie obrazky su strasne a nam ich servirujes a ja to neviem a ludi chcem poucit. Vlastne aj ty.

 

Vies co ofotim ti synovu izbu.

 

Ja stale nechapem preco tie hrozy nam ukazujes. Preco nie co sa ti paci?

post-1625-0-84432100-1543609447_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zmenši si tie obrázky v skicári na primerané veľkosti (odskúšaj v testovacej kategórii),

potom ich môžeš pekne naskladať v príspevku vedľa seba a pod seba.

netreba sem dávať také obrovské fotky, také akurátne stačia, tak sa dajú aj pekne poskladať ... ale musíš pridávať obrázky tým posledným krokom - to je vpravo pridať obrázok - pozri si to prosím v návode na pridávanie obrázku.

 

izba tvojho syna je bežná izba malého chlapca, ktorý tam bežne žije a hrá sa a učí sa, s bežným jednoduchým nábytkom.

vydrží mu ešte dlho, minimum nábytku, ľahko sa udržiava, nie je tam nič preplácané, gýčovité, nedomyslené, napratané pracholapačmi, normálna izba, akých je bárskoľko.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Poznamka ma napadla, Ja fotim svoje kopostovisko. A kazdyrok vyhodim stary nabytok(50 rocny),tohto roku aj z tej synovej izby. Na tych fotkach kompostoviska aj zminuleho aj z tohto roka casti toho nabytku su. Zena povie vyhodme toto -  tak to leti von. On ten material co to drzi(kompost) a ked prestane ide do kompostu.

 

Pre zaujimavost je to posledna izba kde su papierove tapety. Inde ich uz otec dal prec. Mne sa tapety pacia. Zena chce premalovavat aspon spalnu. Ze sa jej nepaci farba. Dobre ,ale raz a navzdy.

 

MOzno malovanie je jednoduchchsie - ja som prezil aj tapetovanie. Ja tapetoval som viac krat cely dom asi dvakrat. Tapety sa mi zdaju lepsie,krajsie ,prijemnejsie. Je to drevodom - teda steny su nejaka drevotriezka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Posledna sranda. To je skrina na pohare do obyvacky.  Jednu taku sme mu uz vyhodili. Bola plna diplomov.

 

Tie medajly ma za turnaje vo futbale kde sa umiestnili na prvych troch miestach.


Aj ked tu uz nepatri sem - ale trosku. Ako si chalan zhana a vazi tie medajle. je chalan ako dobry futbalista jeho spoluhrac. Raz nam dali kopacky(jeho mama) - chalan snimi hral aj rok, Ci im ich mozme vratit. Lebo ten ich chalan chcel mat vsetky svoje kopacky - robil si zbierku.

post-1625-0-91555200-1543612852_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak - preco vyhadzujete stary nabytok? preto, ze sa uz nepaci, alebo je poskodeny, alebo uz nesplna vase potreby?

 

my mame v byte nabytok skoro storocny, aj 50 rocny (este z mojej detskej izby), aj novy - minimum, robeny na mieru/objednavku

vlastne jedine, co sme nutne museli inovovat, tak su postele - kvoli zdraviu

 

na margo toho, co si sa pytal preco game postuje take desive fotky tak ja si myslim (ale vsak ona mozno povie), ze je to proste sposob, ako sa podelit so svojim nazorom; na inom mieste sa zasa delime o pocity z peknych fotografii, ci oblubenych pesniciek; ale je tu aj tema na grc muziku :D

 

ale tvoj chlapec je sikovny a nech mu zbieranie medaili este dlho vydrzi; moja sestra mala takto vyzdobenu izbu trofejami z plavania, ja nie... mam prilis siroky zaber zaujmov na to, aby som v niecom vynikal...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pridávam sa, aj s nábytkom, aj s príčinou, prečo tie fotky..

 

s nábytkom je to smutnejšie:

kedysi sme bývali v jednom dvore s babkinými, nábytky nádherné, spústa starých vecí... babka mala napríklad spálňový nábytok vyrábaný na zákazku u Thoneta... prekrásny...

takýchto pokladov bol plný dom, problém nastal, keď za blahého socizmu asanovali postupne celú štvrť, bolo to celé hodne zložité, nás presťahovali na druhú stranu ulice, kde zbúrali domy už roky predtým, a prideľovali byty podľa počtu obyvateľov a neexistovalo mať nadmer ani meter štvorcový.

 

takmer všetko, vrátane nábytkov, padlo sťahovaniu za obeť, v tých časoch to nebolo kam uložiť či odložiť, čo sa dalo, sa predalo, čo sa nedalo, pošlo... dodnes za tým poplačem. 

 

dnes doma nevyhadzujeme, v obývačke máme 35 ročný nábytok, nie socistickú stenu - počkala som si na nábytok, klasickú stenu by som nebola chcela, ani keby nič iné nebolo!, a nedali by sme ho ani za nič, už je to retro... hlavne nie za tie moderné poličkové obývačky bez odkladacieho priestoru, ktorú sú tam len preto, aby nebola holá stena.

 

radšej starý nábytok vyfešákovaný, než moderné krabice.

 

a tak máme doma aj novší aj starší nábytok... ale čo by som skutočne chcela mať, je dávno preč... babka s dedkom boli nacpaní do jednoizbového bytu, no čo sa tam asi zmestilo...

 

 

čo sa týka fotiek:

fotky sú tu občas aj parádne - priestory, ktoré sú príjemné a ktoré by sme prijali.

 

od detstvaa som zaťažená na priestory, je to zložitejšie, než sa zdá: rokmi sme si prešli - a nielen my tu v socizme, boli to celosvetové trendy - kdejakými fázami módnych nábytkov, ozdôb, kdečoho... čo sa nedalo dostať v obchode, to sa u nás vyrábalo ručne stručne, a niekedy z toho vznikali podivuhodné výtvory. aj u nás... aj prakticky v každej domácnosti, všade boli nejaké gýčovité zázraky.

 

ale podobne je to aj dnes. je spústa pekných priestorov, a spústa hrozných priestorov, ani môj priestor doma nie je úplne vyvážený, ale krédo menej je niekedy viac som započala uctievať už kedysi s odchodom puberty... myslím, že takých nás je tu viac :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

 

Preco vyhadzujeme stary nabytok? Podobna skryna tam bola navyse,obe boli na druhej strane steny. A ta skryna bola do obyvacky(z pred 40 rokov pre pohare - co sme si zariadili obyvacku v byte - tam taketo skryne neboli)  a nie do detskej izby. Mala tam sklo,par uzkych polic. Su nefunkcne. Na jednej polici mal tie diplomy. Mohol som tam to nechat,ale chalan,ked dosiahne pubertu o dva tri roky sa vrati zo zatahu nad ranom,by to asi porozbijal.

 

Este tam bol stary gauc. Ten som musel vyhodit ,aby sa tam zmestila synova postel. On sluzi v tom kompostovisku.

 

Toto bol nabytok mojho otca,ked sa rozviedol s prvou zenou. Ta miestnost sluzila ako televizorovna,ked som  bol chlapec.

 

Ale mam nabytok po starej matke,teda o dvadsatrokov starsi. Ten nevyhadzujem. Ma vyssiu kvalitu spracovania a prezitia. Ten nabytok ma 70 rokov. Spravim fotku. Tam je postel na ktorej fotim, su tam kresla. Ten nabytok, tie materialy su funkcne aj po 70 rokoch. To co som vyhodil,nedrzalo a nefungovalo ani  tridsat rokov.

 

Mam otazku. Ten nabytok co som vyhodil maju aj moji svokrovci. Teda asi to bol bezny nabytok. Videli ste niekde aj ten mojej starej mami?

post-1625-0-79893300-1543748760_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov