Skočiť na obsah

Byty - pôvodné, rekonštruované, interiéry


game

Odporúčané príspevky

ešte mi napadlo:  síce narýchlo ale snáď čitateľne nakreslený podobne veľký byt... má 31 m2.

 

len pre predstavu:  pôvodný stav je to, čo je nakreslené žlto. - úplne typická socistická stavba /k nemožnosti existencie a k nepohybu. 5 dverí na 3x2m, všetko prekážalo všetkému, "predsieň" pre jedného, ale len bez kabáta, s kabátom sa tam už nevošiel/

 

predsieň bola zastavaná vstavanou papundeklovou skriňou až po plafón, do kúpeľne /komplet papundekel/ sa otvárali dvere do chodby, dvere sa tĺkli so vstupnými, v kúpeľni bola nízka malá sedacia vaňa a otočné umývadlo, ktoré sa tĺklo s dverami otváranými smerom do kúpeľne z wc v deliacej papundeklovej stene.
medzi minichodbou a kuchyňou boli masívne dvere s nepriehľadným sklom v hornej polovici. na miniatúrnej chodbičke tma ako v ranci.

 

zmeny

vymurovalo sa jadro, namiesto dverí do kúpeľne sme dali čo najútlejšiu bielu harmoniku, kúpeľňu spojili s wc, je tam sprchový kút, umývadlo, vešiak na sušenie uterákov, wc, nad wc odkladacia polica, pri sprche múrik do výšky pliec z vonkajšej strany, nie tej od umývadla.

zlikvidovali sme vstavanú skriňu v chodbe, odstránili dvere medzi predsieňou a kuchyňou. všetko sa to otvorilo a na všetko je miesto. pračka je v kuchyni.

/ wc spojené s kúpeľňou nemusím, ale ten priestor priveľa vymýšľať nedovoloval - pôvodne sme chceli rozšíriť kúpeľňu ma úkor kuchyne, čas a výška investícií dovolili toto. je to svetlé, vymazlené, prepočítané na centimetre a dá sa tam existovať /

 

ale hlavne, tá dispozícia kuchyňa - izba je pôvodná.

a maximálne sa osvedčila, bývajú tam pár rokov mladí ľudia, ktorí chodia na rozličné zmeny do práce, a prevádzka domácnosti vôbec neruší toho, kto odpočíva v izbe. odpočinková zóna je oddelená od technickej už pôvodne.

kuchyňa je dosť veľká aj na sedačku s obývacím kútom aj na jedálenský okrúhly stolík so štyrmi stoličkami, a ešte je tam v pohode voľný priestor na bežnú prevádzku a voľné priechody.

 

kuchyňa im slúži ako kuchyňojedáleň + obývačka, izbu majú súkromnú.

 

post-3-0-27494000-1481318944.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hej takýto byt by sa mi viac páčil.

 

Chce kuchynu zvlast. Takze bude oddelena od obyvackospalne.


A prečo by nemohla byť kuchyňoobývačka?
 

To ma byt najprv vstup do kuchyne a z toho do obyvacky? Hostia budu prechadzat do izby cez kuchynu? Ved to nema logiku.

 
Prečo by to nemalo mať logiku? Tá kuchyňa je len o trochu menšia ako spálňa, takže slúži aj ako jedáleň a možno by sa z nej dala spraviť menšia obývačka, však sám si napísal, že v moderných bytoch je spojená kuchyňa s obývačkou, tak kde je problém?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

???? Ved si pisal ze chces kuchynu oddelit.

 

Vstupovat do kuchyne a z nej do obyvacky je nezmysel. Dovod som uz napisal.

 

Ryan, obávam sa, že si to nedomyslel.

 

ten byt je dispozične úplne mimo.

Domyslel a nie, nie je.

Nebavim sa o kupelni a zachode.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tento návrh nie je zlý, len tak bude treba prekopať vodovody a všetky tie veci okolo toho. A ešte som ten kamrlík nevidel, takže určite ho ešte kupovať nebudem. Chcelo by to aspoň dve plnohodnotné izby.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návrh vychádza z čiste technického hladiska. Všetky prípojky vodo a odpad sú situované tak, aby sa nešlo krížom cez byt.

1)Kuchynská linka: voda a odpad su tam, kde boli, ide to poza linku do pôvodného odpadu, aj voda je len predlžená popri stene.

2)WC ostáva na mieste, a je predpoklad, že práve za WC je odpadová rúra.

3)Kúpelňa je na druhej strane WC. Je jedno, s ktorej strany je odtok a prívody vody.

4)Pračka možno vôjde do kúpelne , záleží či vaňu ,alebo sprchovací kút. Ak by bola v chodbe, opäť nie je problém napojiť na odpad WC a prívod vody.

 

Do pravého spodného kutu ,smerom ku kuchyni by som asi dal na celú stenu vstavanú skriňu.

 

Rozmerovo to vyzerá po prepočte asi takto:

post-2333-0-23513600-1481452574.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alarm,

pozdáva sa mi ten návrh... už len preto, že oveľa viac preťahovania trubiek a podobných záležitostí by tam nebolo, než bolo pri našej rekonštrukcii,

a to je veľké plus. všetko zostáva na mieste, len sa natiahne trubka na opačnú stranu do kúpeľne.

keď pračka nebude zaradená do kuchynskej linky, pokračovanie kuchynskej linky na stene oproti ani nemusí byť potrebná - pre jednu dve osoby stačí menšia linka. prípadne ju urobiť vysokú, nech je odkladacieho priestoru dosť.

tým a úzkym či sklopným stolom sa ušetrí v kuchyni miesto na sedací kút pod oknom.

stavebné úpravy sa znížia vlastne na minimum.

oproti nášmu bytu tam vidím jediný menší zádrhel: škoda, že kuchyňa nemá rovnakú šírku ako izba. ale ide to vyriešiť.

 

to sú ale už len úpravy tebou navrhnutej dispozície - pri tom  je to v každej takejto verzii riešenie, o ktoré nám v prvom rade ide:

zmeniť priechodnú izbu ako na nádraží na nepriechodnú súkromnú oddychovú zónu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Game... po funuse, ale ja by som išiel pri rekonštrukcii asi týmto smerom...

1)dvere na konci chodby (únik tepla a akustické tlmenie)

2)WC ..len kusok muru( až po strop) na zakrytie človeka bez gatí (bez dverí)

3)Predlžil by som chodbový múr, aby som vytvoril kut pre kuchynský stôl a možnosť osadenia druhých dverí.

4)Dvere do obyvačky posunuté ďalej, aby sa v kuchyni dalo otočiť trebars s gaučom a potom vplávať do izby pri sťahovaní.

Videl som jeden zaujímavý nápad. V kúpelni bolo hore vytvorené neotváravé (pevné okno) cca 30 x 150cm a v kupelni bolo vidno.

 

Samozrejme, je to len teoretický bezrozmerný planik a financie určite boli niečím vymedzené.

post-2333-0-68770500-1481474877.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alarm,

to nevadí, že je to po funuse, zaujímavý návrh :)

my sme to ovšem potrebovali hlavne riešiť, akútne, prečo to tak bolo, je hodne zložité... potrebovali sme to rýchlo, ten byt je v šali, od ruky, bolo to celé hodne hodne zložité.

a potrebovali sme to riešiť tak, aby to bolo pekné, vynovené /dovtedy to bol zastaralý činžiakovský byt, kde nebolo vynovené nič, kde zostal podnájomník dĺžny kopu peňazí/,

aby to bolo  účelné, čisté priestory a aby nebolo treba priveľa zmien a aby to nestálo majlant... na to sme vtedy nemali ... a potrebovali sme to rýchlo.

 

menilo sa tam všetko - okná, vchodové dvere, podlahy, kuchynská linka, kuchynský spotrebič, svietidlá, jadro, ... kompletná rekonštrukcia.

 

okrem toho - v tej kúpeľni v tom rožku, kam si teraz nakreslil sprchu, by to potrebovalo ťahať úplne inakade odtok, až také zmeny sme robiť nechceli, hoci padli aj také návrhy - takto sa to vyriešilo jedným odbočením - záchod, prívod vody, umývadlo, sprcha, všetko v jednej stene.

mimochodom, sprcha je murovaná, múrik ergonometricky premyslený na umiestnenie propriet potrebných pri sprchovaní... a tak :)

 

málokto si vie predstaviť, koľko sme my nad tým špekuľovali, kreslili, spravili návrhov a premiestňovali a premeriavali a kombinovali - preto som tam vyššie napísala, že je to všetko premerané na centimetre :)

to sme mali vytlačenú celú kopu pôdorysov, a čo nám napadlo, sme zakresľovali, do aleluja, všetci : )

 

dokonca aj harmonikové dvere z kúpeľne do chodby - stena sa ťahala na centimeter presne tak, aby zostal aj ten jeden centimeter navyše na kúpeľňu, ale zároveň aby sa bez najmenších problémov dala harmonika otvárať a v nijakom stave nezavadzala vchodovým dverám ani pol centimetra ... :)

 

a takto je tam premerané a naplánové úplne všetko - on ten obrázok nie je úplne presný, robila som to od oka, tá kúpeľna je trochu menšia do šírky, preto tam išli aj úplne svetlunko šedé jemné obkladačky a veľké zrkadlo, aby sa aspoň vizuálne zväčšil priestor.

 

mimochodom, takto sa vyriešil aj mamin byt... a kuchyňa zostala veľká a nedelená, tá miestnosť má príjemné rozmery a zmestí sa tam všetko, aj rodina, keď sa zíde, je to otvorené, nezastavané a priestorné, netreba nič obchádzať : )

 

 

no. a teraz pozerám podrobne ten návrh, takže :) :

 

dvere medzi tou minipredsieňou a kuchyňou sú vskutku úplne zbytočné - tá "predsieň" to je cca 1,6 - 1,7 štvorcového metra!!!, deliť to ešte dverami - eeee. tie boli prvé aj s tou nešťastnou vstavanou skriňou, čo sme vyhodili - tým sme začali demoláciu :)

 

museli by sa premiestňovať dvere medzi izbou a kuchyňou - tým by sa skrátila stena, ktorá sa dá takto v pôvodnej dĺžke využiť účelnejšie -matka tam má chladničku a vedľa trojitú vstavanú skriňu, mladí tam majú pohovku pre sedací kút.

s posunutím dverí by to nevyšlo :)

 

múrik - je tam priestor, u mamy rovný pohľad od linky na televízor, a pár krokov k dverám do izby, človek za linkou nie je zavretý, osamotený a oddelený od sveta za múrom a netreba nič obchádzať

 

vidno v kúpeľni - mysleli sme na to.  to  sme pôvodne chceli riešiť sklenenými tehlami - ovšem na skutočné svetlo by to nestačilo, je to priďaleko od okna, a nová linka zámerne vysoká, aby bolo dosť odkladacieho priestoru, svetlo by sa zažínalo automaticky aj tak. takže sklenené tehly sa nakoniec nekonali.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

OK :ahooj: 

 

 Ak budeš na buduce niečo prerábať ,mysli na "sketchup" :).

 A na rýchlo je najlepšie nakresiť na tvrdý výkres (karton) pôdorys bytu v mierke, a potom vystrihovať z papiera obdlžniky (kuchynská linka, vaňa, sprchový kuť, postel, televízor, obývačková stena, chladnička...a premiestňovať na papiery. (lepšie ,ako skúšať trepať skriňu na chrbte, a potom to tam nevôjde :smilieee: )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak :)

 

toto všetko sme vyrábali pred sketchupom, a veru šachovali aj s kartónmi :D

toto bolo hodne premakané a precentimetrované - u nás sa otvárajú spoločné priestory, nie uzatvárajú, človeku sa ľahšie dýcha ;)

 

preto mne sa napríklad hodne páčia dnešné pospájané priestory, vyhodené zbytočné dvere - je to trochu ako za stara, rodina sa schádzala a žila v kuchyni, tam sa odohrával život.

samozrejme s ponechaním istých súkromných priestorov, kam sa dá utiahnuť, kde je človek skutočne aj sám... to je pre odpočinok nevyhnutnosť :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... čo by mohlo byť vskutku zaujímavé, a v okamihu mi pripomenulo Buñuelov dávny film, kde mali záchody presne rovnakú úlohu

(hah!... no majster Luis Buñuel bol hodne veľký podivín) :)

 

 

súkromné a spoločné priestory á la game vysvetlím ;):

 

otvorené spoločné, čím viac otvorené, prehľadné, spoločenské, tým lepšie, nech kuchyňa nie je na výspe, kdesi hanbiť sa za nejakými dverami a za múrom a kuchárka nech nie je odrezaná od sveta a diania v dome.

 

na druhej strane, keď sme traja, každý by mal mať možnosť v prípade potreby zaliezť do svojho pelecha, zatvoriť sa tam a byť sám.

duševnej hygiene a pohode oboje prospieva :)

a preto by mala byť v tom "axelovom" byte prehodená alebo aspoň separovaná izba, a preto sú ok byty, kde odpočinok separovaný je :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

3 izb. byt na predaj, dobré miesto, pokoj, parkovanie v pohode. prehliadka pred kúpou nutná, fotky zrejme nestačia. zle je tu takmer všetko, najlepšie všetko vyhodiť, zoškrabať, vybúrať, začať nanovo ako holobyt.

 

post-3-0-73677200-1482420974.jpg

post-3-0-40551000-1482420998.jpg

post-3-0-68138200-1482420999.jpg

post-3-0-17183200-1482420976.jpg

https://www.sreality.cz/detail/prodej/byt/3+1/kamenice-kamenice-sidliste-ii/3660075100#img=10&fullscreen=false

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je na sbazari.cz -  je tam odkaz - na predaj, neviem o ňom nič viac. našla som ho na jednom špeciálnom cz fóre, ktoré sa zameriava na superpríšerné interiéry... no tento je príšerný en bloc.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jeden z mála načinčaných vianočných  (vianočných?!)  interiérov , kde sa ozvali kritické hlasy na mmb, to sú veci :)

adventní kouteček so všetkým, co dům dal, jar, leto, jeseň, zima, levandula, tulipány, vázičky, kolovrátok, záhrada na tabuli, sovička, lyže, staničné hodiny, trollovia, plus čistý prováns....

 

"Náš adventní kouteček"

 

post-3-0-68459300-1482934849.jpg

http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=4825766

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

reálna izba jedného dievčatka pred pár rokmi, kým nešla do školy, potom jej ju prerobili, z toho zatiaľ nie je fotka.

izba patrila neteri jednej dámy, ktorá sa na okoun.cz vyžíva v mimibazarovských interiéroch - dievčatko pasovalo k izbe, resp. bolo napasované k izbe, obliekané do ružových tutu a organzy rovnako ako jej izbička : )

post-3-0-17400000-1484828345.jpg

okoun.cz

 

je tam tiež všetko - farby vypaľujúce sietnicu, okno zapratané kvetináčmi, nech sa decko nemôže pozrieť ani von, prípadne keď ich vysype, nech je čo zametať... slečny samé inklinujú k ružovej, mnohé, ale čo je to za mániu do detských izieb pchať neónkové organzy... niekto vymyslel a nemá to konca.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

téma dávno nebola... náhodou sa mi nazbierali obrazy.
musím k tomu povedať, že neznášam delené obrazy. keď prišli do módy v 90. rokoch a zaplavili jarmoky spolu s katastrofálne hnusnými izbovými fontánkami a fritézmami, a potom sa začali deliť ako bunky... trojité, štvorité, päťdielne, sedemdielne...

a nemá to konca.

stále a znovu sa niekto kdekade chváli novým deleným obrazom ... mimochodom, vedeli ste, že je práve v kurze delená eifelovka?

 

a neznášam do schodíkov aranžované obrazy - len preto, aby bola stena obsadená, či čo ja viem z akých pohnútok?!

 

obrazy pod plafónom, obrazy delené na nenormálny počet častí, obrazy doma maľované delené, obrazy predávané za mnoho peňez na flere v štýle Rudolpha Valentina šmrncnutého Lawrenceom z Arábie aj s tajomnými očami kohosi, obrazy ladené farebne do oranžova do komplet oranžového interiéru, televízorovo-svätoobrázkový domáci oltárik, žena vvyliezajúca z obrazu a desiaca v tme v štýle napodobeniny niečoho ako Dalí... je tam všetko.

 

post-3-0-25921300-1485371987.jpg   post-3-0-17600500-1485371988.jpg

post-3-0-93224800-1485371988.jpg   post-3-0-63211400-1485371989.jpg

post-3-0-29331100-1485371990.jpg   post-3-0-35929400-1485371991.jpg

post-3-0-96952600-1485371991.jpg  post-3-0-90247900-1485371992.jpg  post-3-0-72786200-1485371993.jpg
zdroje: mimibazar, okoun, modnipeklo, google

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Rozmýšľam, do budúcnosti, či by nebolo lepšie kúpiť pozemok niekde na dedine a tam postaviť dom, lebo keď tu mi vyskočil inzerát na garsónku za 49000€, tak niektorí už strácajú súdnosť. Som zvedavý ako dlho sa táto bublina bude nafukovať a kam až padnú ceny keď praskne.

 

Zatiaľ ešte bude rásť, myslím, že je to podporené aj rastom akcií na burzách, ale už sa začínajú objavovať náznaky, že už to nebude také jednoznačné. Možno sa zopakuje scenár z roku 2009, keď ceny nehnuteľností začali padať. V každom prípade teraz nie je absolútne vhodná doba na kúpu bytu, bez ohľadu na úročenie hypoték. Ale keď to padne, tak pôjde dole všetko, akcie, indexy, podielové fondy...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

momentálne je to s cenami hodne zúfalé, tiež si myslím, že sa to ešte pošplhá, ale už to začína presahovať zdravý rozum.

 

 

jedna jedinečná dekorácia "namiesto drahého obrazu" v obývačke. nielen farba steny je prisilná, tá dekorácia je trochu... no dosť.

ešte horšie ako nápisy a stromové obrazy a hodiny odmieravajúce čas...

radšej bielu stenu bez akéhokoľvek obrazu.

 

post-3-0-10845100-1487701936.jpg

http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=4833332

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

je tu vec, ktorú som nepochopila.

 

na obranu bydlenek ovšem musím napísať, že v skutočnosm interiéri som to ešte nevidela, ale to neznamená ovšem, že tým, že je to práve zlacnené, sa to v niektorom najbližšie odfotenom na MMB nezjaví ako aha, čo máme...

 

toto je prosím pekne interiérová vec:

 

Nádherný plastický vzor a příjemná hnědo smetanová kombinace barev koberce Grand 5041/36 dodá interiéru živost a jedinečnou krásu. Nejnovější kolekce Arte Espiny Vás nekompromisně oslní svou jedinečností a originalitou.

https://www.4home.cz/moderni-koberec-grand-5041/36,-140-x-200-cm-/

 

post-3-0-83451900-1488980839.jpg   post-3-0-96849900-1488980840.jpg

 

najprv som videla ten s tým zariadením... myslela som, že to bude kritika na ne nekvalitnú výrobu či zlého psa či čo... kdepak :)

 

čo by ste si mysleli vy? dizajnový kúsok?  :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov