Skočiť na obsah

Prezidentské voľby 2014


aljak63

Prezidenské voľby 2014  

51 členovia hlasovali

  1. 1. Ktorého z kandidátov na prezidenta podporíte vašim hlasom?

    • Róbert Fico (Smer)
      1
    • Gyula Bárdos (SMK)
      0
    • Pavol Hrušovský (KDH, SDKÚ, Most - Híd)
      1
    • Ján Jurišta (KSS)
      0
    • Stanislav Martinčko (KOS)
      0
    • Peter Osuský (SaS)
      0
    • Jozef Šimko (SMS)
      0
    • Jozef Behýl
      0
    • Ján Čarnogurský
      2
    • Viliam Fischer
      0
    • Andrej Kiska
      7
    • Milan Kňažko
      11
    • Milan Melník
      0
    • Helena Mezenská
      29
    • Radoslav Procházka
      5
    • volieb sa nezúčastním
      1
  2. 2. Koho budete voliť v 2.kole prezidentských volieb?

    • Róbert Fico
      1
    • Andrej Kiska
      7
    • volieb sa nezúčastním
      1


Odporúčané príspevky

jednoznačne pôjdem voliť a bude to Mgr. H. Mezenská, je asi jediná s čistým úmyslom napraviť zlo ktoré tu doterajšie vlády napáchali. Ani jeden  z ostatných kandidátov nieje až tak čistý ako sa vykresluje. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 je asi jediná s čistým úmyslom napraviť zlo ktoré tu doterajšie vlády napáchali.

 

nemýlite si to, páni a dámy z fanklubu, náhodou s prezidentskými voľbami v USA, že nie ?  :)

 

ani jeden z kandidátov pri zachovaní tých právomocí, ktoré prezident SR má, nemôže ani s najčistejším úmyslom "naprávať žiadne zlo, ktoré napáchali doterajšie vlády"

 

bolo by fajn zopakovať si prevažne formálne a reprezentačné Právomoci prezidenta Slovenskej republiky

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jednoznačne pôjdem voliť a bude to Mgr. H. Mezenská, je asi jediná s čistým úmyslom napraviť zlo ktoré tu doterajšie vlády napáchali.

 

Až doteraz som si myslel, že Kotleba je ten mesiáš, ale keď myslíš... Mezenská je ale jednoznačne krajšia ako všetci ostatní prezidentskí kandidáti dokopy. To treba uznať. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Môj názor je že doterajší politici a významní činitelia by už mali byť minulosťou, potiahli ale už nič nové nevedia, treba dať šancu novým silám, aby to nepokračovalo tak ako je to teraz aby sme sa nemuseli hanbiť za výroky, a brať bežné to že prezident zastava niečo iné ako národ ktorý ho volil. Ja som si vybral a stojím za HELENKOU MEZENSKOU.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No neviem síce čo mi malo dôjsť, ale to bude asi vec názoru, však? Pre niekoho je mesiáš Kotleba, pre iného LePen, pre ďalších Ježiš Kristu (pravda u niektorých jedincov sa to zlučuje), a pre iných to môže byť napríklad aj Helena Mezenská. Ale nemám to chuť veľmi rozvádzať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Môj názor je že doterajší politici a významní činitelia by už mali byť minulosťou ... 

... Ja som si vybral a stojím za HELENKOU MEZENSKOU.

 

Nie je problém zaregistrovať sa na ktorékoľvek fórum a kliknúť meno toho "svojho" kandidáta,

nie je problém v ktorýchkoľvek novinách pri prieskume verejnej mienky prezentovať "svoj" hlas pre kohokoľvek ...

... "problém" nastáva pri samotných voľbách.

 

Okamih pravdy nastane 15.marca a tam už fanklub najkrajšej kandidátky veľkú dieru do sveta neurobí ...

... ale tu je to aspoň trošku úsmevné. :smile2:

Na druhé kolo volieb však Helenka "ani nedovidí". :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jednoznačne pôjdem voliť a bude to Mgr. H. Mezenská...

 

 

no tak som sa zaregistrovala pozrela a klikla koho asi ze tu pomotanu mezensku :yes_yes:

 

 

Ja som si vybral a stojím za HELENKOU MEZENSKOU.

dievčatá a chlapci (kluci a klučky, hoši a hošice), mám jednu otázku:

 

Prišli ste sem diskutovať, alebo robiť promo konkrétnej kandidátke?

 

ak ste sem prišli diskutovať, tak diskutujte, tém na diskusiu tu máme po boha aj trochu. zatiaľ máte každý len po jednom príspevku. pridajte ďalšie, nemusíte sa báť ísť aj do iných tém, my (zväčša) nehryzieme :yes_yes:

 

ale ak ste sa sem regli len kvôli reklame vašej favoritky, potom ste tu úplne zbytočne. myslím že takmer každý fórumák z aktívneho jadra si dokáže vybrať svojho kandidáta vlastnou hlavou (© hlas podobný ficovi). teda okrem jedného čo sa tu už dlhšie neukázal, ten vďaka svojmu presvedčeniu a morálnej nadradenosti nad nami ostatnými už dávno našiel symbiózu svojich ideálov v komunistovi s birmovkou  :thumbsup: 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak ciste zo zaujmu, je tu nejaky obdivovatel mezenskej ?

A je schopny zrozumitelne napisat   co vlastne planuje robit ?

 

Ja som cital co pise a okrem toho ze vola po priamej demokracii a nema ziadny vlastny nazor okrem toho ze treba pocuvat srdce netusim co vlastne chce robit.

Opakuje ze obcanov trapi korupcia, ze sa im tazko zije a ze treba spolocensku diskusiu.     To je sice fajn, ale ked ani ako poslanec a kandidat na prezidenta nie je schopna taku diskusiu zacat, tak co od nej cakate ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tyso

 

Na Slovensku je to tak. Ako by si kandidátov chcel rozlíšiť? Je jedno, či ide o voľby parlamentné, prezidentské, EU, komunálne. Každý kandidát chce blaho občanov, zamestnanosť, istoty, dôstojné dôchodky, zdravotnú starostlivosť na svetovej úrovni, kvalitné školstvo, odstránenie korupcie, rovnosť občanov pred zákonom... Poznáš nejakého kandidáta, ktorý má v programe opak? Našťastie pre nich, nič konkrétne im z takýchto sľubov nevyplýva. Ja to už počúvam 50 rokov. Ak sa to za socializmu nedarilo, na vine boli imperialisti. Dnes je to hospodárska kríza. Ale úmysel majú dobrý. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lopatka,

už sa mi minuli plusky, ale cíť sa byť opluskovaný ... ono ešte prídu na fanklub aj Stratené ilúzie :)

 

tyso,

včera som si skutočne vážne, slovo od slova prečítala ( nielen prebehla ) ten rozhovor, ktorý sem bol so slečnou Pomotanou Mezenskou postnutý už tuším aj dvakrát.

 

na ilustráciu toho, že žije slečna Mezenská v ilúziách, že myšlienky má síce dobré a ľúbivé, hovorí to, čo ľudia potrebujú počuť, ale netuší, čo s nimi, ako ich presadiť, netuší a nedokáže odpovedať, aké má prezident právomoci ... je ten rozhovor príkladný.

 

keď svojho času Bill Clinton či ktorý to prehlásil, že neje brokolicu, lebo ju neznáša, to šlo. ale aby prezidnetský kandidát prehlásil, že žije z vesmíru a neje, lebo je duchovná bytosť, a to jej ako potrava stačí, to je iné kafe.

keď sme ako prdítková krajina svetu na smiech pre Schusterove anakondy a Gašparovičove medzinárodné brepty, toto bude patriť do zbierky kuriozít rovnako.

ani jeden z kandidátov nie je hviezda, a ani jeden nezmení nič, čo vlády pokazili, ako tu dúfali kdesi členovia jej fanklubu, môže byť maximálne dôstojným reprezentantom.

/ toto sa netýka kandidáta Fica. to je iná kategória /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V súvislosti s voľbou prezidenta možno je vhodné také malé odbočenie od témy, čo zapôsobilo na ľudí v prípade Evy Perónovej.

 

Pochádzala z veľmi chudobných pomerov a jej prvé kroky v živote by možno niekto prirovnal k typickému chovaniu sa slovenských zlatokopiek. Niečo o jej živote sa dá prečítať aj na slovenskej Wikipédii, tak to tu nejdem zaspamovať zbytočnými informáciami. Podstatné je to, že v prvej etape svojho ináč veľmi krátkeho života (33 rokov) sa nelíšila od „veľkých dám“, ktoré musia mať čo najdrahšie šperky, exkluzívne šaty a perfektné účesy, a stáť po boku pána prezidenta. K jej cti patrí okrem mnohým iných vecí aj to, že úplne otočila o 180°, čo sa týka obliekania a hlavne zmýšľania. Zmyslom jej života sa stala snaha o zlepšenie života tých najchudobnejších ľudí, zavedenie volebného práva pre ženy, čo ľudia patrične ocenili a oceňujú dodnes. Že potom po jej smrti nastalo v Argentíne na dlhé roky fašistické besnenie a jej mŕtve telo bolo potom neskôr hrubo zneuctené, je už druhá vec.

 

V priloženom veľmi krátkom videu je okrem iného spomenuté: „ Stavala nemocnice, domovy pre prestarnutých ľudí, pre nevydaté matky, dve polikliniky, školy a detské mestečko. Keď zomrela, ľud neopustil smútok počas 14 dní velatória ( bdenia pri zomrelom) a dodnes ľudia nad jej smrťou žialia“

 

http://www.youtube.com/watch?v=LAhxUuxV9Ws

 

Psychika mnohých z nás je tak stavaná, že buď niekoho nekriticky príliš uctievame, alebo úplne zatracujeme a vidíme v ňom priam čerta. Na príklade Evity Perónovej by som chcel len poukázať, že človek, ak má v sebe určitú inteligenciu, tak sa môže úplne zmeniť.  Preto neberiem moc vážne útoky proti Helenke Mezenskej, ale zas ju nekriticky zbožňovať nebudem. Možno sú jej odpovede niekedy hlúpe, ale dá sa povedať aj to, že na hlúpe otázky hlúpa odpoveď.

 

Pár viet z knihy Evy Perónovej:

Fragmenty z knihy Evy Perónovej „Zmysel môjho života“

Keď som sa rozhodla byť „Evita“ (Evička), viem že som si vybrala cestu pre môj ľud. Teraz, štyri roky po tej voľbe je mi jasné, že je to tak. Nikto, jedine obyčajný ľud ma volá „Evita“. Tak ma začali volať „descamisados“ (ľudia bez košieľ). Ľudia z vlády, vedúci politici, veľvyslanci ma zvyknú volať  „seňora“, niektorí ma volajú „ vaša excelecia“, alebo „vážená pani“, či „pani prezidentka“. Oni nevidia vo mne nič iné, ako Evu Perónovú. Tí „descaminados“ ma poznajú naopak, len ako Evitu. Takto som sa prezentovala raz, keď som jedného dňa išla na stretnutie s chudobnými našej krajiny a povedala im, že pre mňa je dôležitejšie byť ich „Evitou“, ako byť manželkou prezidenta, ak táto „Evita“ poslúži pre zmiernenie ich nejakej bolesti a osušenie sĺz. Ak by ma niekto zo strany vlády, politikov, veľvyslancov nazval Evita, tak by mi to znelo tak čudne, ako keby nejaké dievča, chlapec, robotník alebo iná osoba z radov chudobných ma nazvala „seňora“. Ak by sa ma niekto pýtal, čo upredňostňujem, tak bez váhania poviem, že sa mi viac páči oslovenie zo strany môjho ľudu. Keď ma nazve nejaké dieťa „Evita“, tak sa cítim byť matkou všetkých detí a všetkých chudobných a slabých v mojej krajine. Keď ma nejaký robotník takto osloví, cítim sa byť s radosťou jedna zo všetkých týchto ľudí.

 

 

post-2678-0-69911100-1389719477.jpg

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Game

Neviem, čo je na tom čudné?

 

...

 

keď svojho času Bill Clinton či ktorý to prehlásil, že neje brokolicu, lebo ju neznáša, to šlo. ale aby prezidnetský kandidát prehlásil, že žije z vesmíru a neje, lebo je duchovná bytosť, a to jej ako potrava stačí, to je iné kafe.

 

 

Tu som sa napríklad dočítal http://www.buzzfeed.com/daves4/20-ridiculous-things-you-never-knew-about-kim-jong

 

20. His biography also says that he does not defecate or urinate

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov