Skočiť na obsah

Prezidentské voľby 2014


aljak63

Prezidenské voľby 2014  

51 členovia hlasovali

  1. 1. Ktorého z kandidátov na prezidenta podporíte vašim hlasom?

    • Róbert Fico (Smer)
      1
    • Gyula Bárdos (SMK)
      0
    • Pavol Hrušovský (KDH, SDKÚ, Most - Híd)
      1
    • Ján Jurišta (KSS)
      0
    • Stanislav Martinčko (KOS)
      0
    • Peter Osuský (SaS)
      0
    • Jozef Šimko (SMS)
      0
    • Jozef Behýl
      0
    • Ján Čarnogurský
      2
    • Viliam Fischer
      0
    • Andrej Kiska
      7
    • Milan Kňažko
      11
    • Milan Melník
      0
    • Helena Mezenská
      29
    • Radoslav Procházka
      5
    • volieb sa nezúčastním
      1
  2. 2. Koho budete voliť v 2.kole prezidentských volieb?

    • Róbert Fico
      1
    • Andrej Kiska
      7
    • volieb sa nezúčastním
      1


Odporúčané príspevky

Uz dali aj kraje. aj vek.

Medzi BB a NT nieje ziaden rozdiel v NI preferuju kisku u nas knazka, v Trnave mal fico asi najmenej preferencii 10,3 - npocital som ine len ku NI a BB. 

Ale aj trnava aj nitra je na tompodobne.

 

Kuknem vychod.

Je to jedno je to podobne ako na zapade Fico ma 14-16% realne 45-50%. Teda vas prosim pridte volit. Prosim Bratislavu a vsetkych, Zrusme Fica . 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

http://hn.hnonline.sk/slovensko-119/prezidentsky-kandidat-behyl-romsky-problem-vyriesim-do-piatich-rokov-608239

Prezidentský kandidát Behýl: Rómsky problém vyriešim do piatich rokov

"Pokiaľ sa občania rozhodnú, že ma zvolia za prezidenta Slovenskej republiky, do piatich rokov vyriešim rómsku otázku a rómsky problém. Vyriešim ho veľmi jednoduchým a ráznym spôsobom. V prvom rade, nie je možné, aby Rómovia dostávali akékoľvek príspevky zo štátneho rozpočtu. A keď, tak len v takej miere, ako aj ostatné národnostné menšiny," zdôraznil dnes Behýl. Ako dodal, neexistuje, aby Rómovia boli nejakým spôsobom zvýhodňovaní.

 

Podľa jeho koncepcie by nezamestnaní Rómovia museli povinne pracovať a byť zamestnaní na prácach, ktoré nevyžadujú špecializáciu alebo kvalifikáciu. "Som presvedčený, že úrady práce im tú prácu nájdu," doplnil prezidentský kandidát.

akýsi som, skeptický..
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuz Behyl zjavne netusi ze za prve na to nema prezident kompetencie,  za druhe ze je to proti rozhodnutiam ESLP a tie su nadradene aj ustave,  ze je to protiustavne a za tretie ze ani za socalimu kde to presne takto robili to romsky problem nevyriesilo.

 

Otazka je teda, co za kvalifkaciu ma ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

stále neviem - a poctivo som pozrela aj celú dvojhodinovú debatu kandidátov / samozrejme okrem nezúčastneného Fica / ktorý robil trend, kdesi tu vyššie sme o tom písali - stále neviem, čo presne ľudia, ktorí sa chystajú voliť Kisku, na Kiskovi vidia.

 

Hrušovský tam bol do počtu, aj keď sa dal počúvať, aj Kiska sa dal počúvať, ale Kisku v argumentácii aj výrečnosti vysoko prebíjali aj Kňažko aj Procházka. a Kňažko exceloval.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnešná debata prezidentských kandidátov na TA3 - prísne podmienky, debata na čas, rozdelené na kandidátov, ktorí majú šancu, a kandidátov, ktorí ju nemajú, čo bolo celkom ok.

a dokonca tam bol aj Fico. svet sa takmer prestal točiť.

 

prísne časové podmienky spôsobili dosť sterilnú debatu.

 

http://www.ta3.com/clanok/1036352/predvolebna-debata-prezidentskych-kandidatov.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak ako po STV?, ja som spokojny.

 

Tieto voľby sú absolútne nepredvídateľné. Toto sú voľby, kde neverím žiadnemu politológovi, žiadnemu prieskumu. Tieto voľby sú neuveriteľne postavené na emóciách, na tom, ako ľudia vnímajú kandidátov, ako ich nenávidia

 

Vie ze ho ludia nenavidia a ide tam otravovat. koho este ludia nenavidia?

 

 Myslím si, že treba ešte tie dva týždne, ak postúpim do druhého kola, využiť na komunikáciu s takýmito osobnosťami a inštitúciami a ukázať verejnosti, že nie som nejaká bublina, ktorá sa objavila počas troch mesiacov.

 

Ale sú tu kandidáti, o ktorých nevieme nič. Keď sa začneme trošku pozerať do ich života, tak vychádzajú na povrch nepekné veci. Ľudia by mali rozhodovať podľa toho, či toho kandidáta poznajú a či si o ňom myslia, že bude dobrý prezident, a nie podľa toho, že sa nevolá Robert Fico.

 

http://spravy.pravda.sk/prezidentske-volby-2014/clanok/311277-fico-viem-ze-volby-su-o-ficovi-a-smere/

 

Kto Fickovi vadi? Na koho utoci s homo a uzerov - cakali by ste to ? Ja sa priznam ze nie co to znamena? Neveril by som kolko na to venoval casu - na klamstvo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

posledna debata top kandidatov ma trochu sklamala - v zasade nepovedali nic nove, a vytrvalo udrziavali medzi sebou napaetie, miestami az utocenie

neviem, ci som minule pisal, ze vaham medzi Knazkom a Kiskom, momentalne je to vahanie medzi Knazkom a Prochazkom

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja po dnesku davam Kisku a v druhom kole hocijakeho antifica. Ak prezidentom bude Fico - co si myslim isto nebude - tato krajina nema sancu.

 

Kludne nech tam je Knazko - Prochazka je pre mna dovelizitejsi v inej funkcii. CI opozicii - ktora dnes nieje - aj ta je dvolezita - ci exekutive tej najvyssej.

 

Kiska ma za sebou nevolicov - a to je viac ako vysinutych konzervativcov - priklad Miklosko. Tie 3 percenta niesu problem. Od nevolicov ma daleko viac.

 

Ak mal 1,3miliona klientov - nejakych 20 000 nieje podstatnych - to iste nie - a jeho nadacia podporila 6000 ludi - ktorym stat zrejme nepomaha. Priklad sused - jeho dieta nema rakovinu - ma inu chorobu a dostal odnich peniaze - ja som mu dosial nedal - splacam auto.  Neverim ze ti ludia budu volit niekoho ineho.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vdaka ti smiley za tu vetu,uz som nedufal ze tu dnes nieco napisem - nikoho to nezaujima.

 

 
V podstate mas pravdu.
Ja som dovcera(pri sledovani TV debat) nevedel koho budem volit - vcera som si vybral. Sledujem diskusie pod clankami - zabrdaju tam aj do protikandidatov. V podstate je to aj logicke ako zabrdaju aj samotni kandidati aby sa presadili a postupili do II.kola snazia sa to iste robit ich podporovatelia(niektori aj vydieraju ak nepostupi moj kandidat pre mna volby skoncili - co je dost nelogicke). Ale zeby to boli Kiskovci? Iste aj taki boli,ale oni mali najmensi dovod to robit. Ved mal najlepsie referencie. 

Ale pritom - volici Kisku realne taki su - su to nevolici - protivolici. Proti systemu - nebodaj aj byvaly volici Smeru co chcu mat Fica premierom. 

Hrusovsky mi nestoji za pisanie,ale pacia sa mi jeho %. Su volici Fica(nevolici) a Antifica. Vazim si volicov Antifica. Bude tam vela aj laviciarov. 

2009 mal Smer 44% a Gasparovic 48%(MVK posledny prieskum) realne(volby v I.kole) 47%, dnes ma smer 42-44 % ale Fico len 37%. S takym cislom nevyhra. Jemu Ficovi chyba aspon 10% smerackych volicov.To je 1/4. 
Teda by bola chyba nas antificov sa vykaslat na volby - mali by sme prist a vyhrat 60-40. 

http://www.ta3.com/clanok/1036... 

Podla mna Prochazka sa moze dostat do II.kola. Aj by som si mal vsadit ma 5,6 kurz. Uz mam vsadene nato ze Fico nebude prezident tiez ked bol 5,6 kurz. Hrusovsky nepodpori antifica z roznych dovodov. Ale on nieje dolezity,ale jeho volici ako sa rozhodnu. 

Ja som sa vcera rozhodol ze volim Kisku.


Čítajte viac: http://blog.sme.sk/diskusie/2258741/1/21561272/Je-neuveritelne-co-dokaze-zo-seba-vypotit.html#21561272#ixzz2vrGeLBZZ

Je to moj text. Vol koho chces v I.kole(kto ti je najblizsi). Nespravis chybu. V II.kole antifica. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja len na doplnenie - je dolezite volit aj v I.kole aj II.kole. V I.kole aby sme videli realne co ludia chcu(je to taka anonyma statistika - scitanie anonymne nieje) - aj ked Smer volici sa toho mozno velmi nezucastnia(v II.kole ich bude viac o 40-50%). Ale tolko volicov mame ak ich nepostupujuci dvaja posunu antificovi - samozrejme ich realne ani podporov antifica nik neposunie - proste ludia su uvedomeli a vyberu si sami antifica -  to im rozpravat nik nemusi ani odporucat. Mozno babkam - ale zeny maju lepsi vkus(Kisku podporuju hlavne zeny). Pred II.kolom bude treba mobilizaciu.

 

Tou statistikou som myslel scitanie ludu - tam to bolo jedno co zaskrtnem. (ja som to aj skrtal za seba a potom som si povedal na to kaslem, zberacke som povedal nic nedam)Tu(pri volbach) to jedno nieje. Podla mna cast smerackych(lavicovych) volicov si to mysli - preto take prieskumy.  Ani tym laviciarom to nieje jedno. isto aj vela uz ich nieje Smerackych volicov. Smer nevolili len slabsie kadre.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čas vyhradený prezidentským kandidátom v masmédiách odmeriavajú moderátori na sekundy. Pritom ho kandidáti vyplňujú iba prázdnymi sloganmi typu „rovnosť pred zákonom, právny štát, návrat dôvery, istoty, zamestnanosť....“ Na bilbordoch sa na nás odhodlane pozerajú vyretušované tváre a opäť nejaké úderné heslo. Ak si zapnem slovenský rozhlas, spravodajstvo je rýchle, ako čítanie titulkov. Hlavnou náplňou je šport a potom predpoveď počasia... jasno až polojasno, miestami dážď, teploty od -5 do 19 stupňov. Kľúčovou informáciou je nakoniec pes pohybujúci sa na diaľnici D1... Ale bezkonkurenčne najväčšiu publicitu má kompa v Záhorskej Vsi. STVR nás so železnou pravidelnosťou informuje o tom, že premáva. Naši prezidentský kandidáti musia iba zo závisťou sledovať, takúto publicitu.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tono dal som ti plus, ale zas ak mas zaujem ti poskztnem linky na kandidatov, alebo to zacnem kopirovat.

 

Samozrejme nic take robit nebudem.  Ty ich nepoznas?  Mna to zaujilo vzdy. a volit som bol vzdy. A mam vsadenych 180 eur a vyhra je 1000. 

 

 

Neinformuju ta - lebo ta nepotrebuju - nechcu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myslím, že zopár diskusií sme pozrieť mohli, a väčšinu z podstatných kandidátov zato poznáme ... potrebovala som počuť Procházku, a zistiť čosi o nečitateľnom Kiskovi ... správy sa voľbám venujú asi tak, ako lanskému snehu, ale zopár internetových diskusií čosi prinieslo.

 

zostáva to teda na nás : 1. ísť voliť, 2. voliť takého, kto má nádej postúpiť, 3. a voliť Nefica.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak

 

Neinformujú, lebo otázky sú hlúpe. Postav si ich naopak. Chcete aby „nebola rovnosť pred zákonom, nebol právny štát, nedôveru k štátnym orgánom, neistotu, nezamestnanosť.... Kto by to chcel? Mňa by skôr zaujímalo, ako to chcú dosiahnuť. Fico má už dávno túto možnosť s podstatne väčšími právomocami. Prečo v svojej altruistickej snahe nepokračuje? Mám skôr pocit, že kandidáti potrebujú funkciu prezidenta, ale je otázka, či aj Slovensko?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Slovensko ju nepotrebuje ako ani urad BB kraja mozno v ziline to potrebuju. Mame Kotlebu co ja viem cesty este su .. z mesacnika dali stvrtrocnik nas kraj, kotleba povyhadzoval ludi treba len pokracovat povyhadzovat aj Kotlebu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak

 

Cesty ešte našťastie sú.. Aj prezidenta našťastie máme. No každý deň si ľudia kupujú rožky. Nikto si ich neobjednáva, nikto nevie, koľko sa ich predá. Je to nezodpovedné a štát (alebo rovno EU) by mal bdieť nad takýmto hazardovaním. Navrhujem aby sa vláda zmocnila aj tejto úlohy. Úrad, na to vymenovaný, by mal mať k dispozícii materiálne a ľudské zdroje. Mám rád pečivo a dúfam, že sa toho nejaký vládny predstaviteľ ujme.

Štát nestavia cesty, neučí, nelieči, štát prerozdeľuje financie, ktoré získava z daní. Normálny človek si ráno nepotrebuje prečítať smernicu ministra, aby vedel, čo má robiť. Potrebuje si ale dobre prečítať zákony, aby vedel, koľko musí zaplatiť daní. Na prerozdeľovanie financií je to to predimenzovaný aparát. Štát si uzurpuje funkcie, ktoré by fungovali aj bez neho. No potom by nemohol prerozdeľovať a korumpovať. Nič proti prezidentovi, kto by udeľoval štátne vyznamenania?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov