Skočiť na obsah

Slovenskí prezidenti po roku 1993


pink

Ktorého ste brali najviac ako človeka na mieste ?  

9 členovia hlasovali

  1. 1. Kto nás reprezentoval najlepšie ?

    • Michal Kováč
    • Rudolf Schuster
    • Ivan Gašparovič
    • Andrej Kiska
  2. 2. Kto nás reprezentoval najhoršie ?

    • Michal Kováč
      0
    • Rudolf Schuster
    • Ivan Gašparovič
    • Andrej Kiska


Odporúčané príspevky

ale no tak.

trinita nerobí hrubé chyby, to si zrejme s niekým mýliš, a správajme sa k sebe trochu milšie, všetci. neuškodí nám to, nikomu z nás.

a aby som predišla nemilým námietkam: nie, ani mne nie.

 

 

nech sa páči, dokopy, toto bude ono:

hľadanie "inauguračný príhovor Kiska" dnes na YouTube vydalo tento výsledok - 20 minút, zrejme to bude skutočne celý inauguračný príhovor :

 

Cely Prihovor Andreja Kisku Inauguracia prezidenta SR 2014

https://www.youtube.com/watch?v=O5TE9-O_LJY

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zhadzovať môj príspevok nie je veľmi milé, zvlášť keď má v podpise dvoch tygrov. Ďakujem za záznam, máš pravdu mohol som si to sám vyhľadať. 

ale no tak.

trinita nerobí hrubé chyby, to si zrejme s niekým mýliš, a správajme sa k sebe trochu milšie, všetci. neuškodí nám to, nikomu z nás.

a aby som predišla nemilým námietkam: nie, ani mne nie.

 

 

nech sa páči, dokopy, toto bude ono:

hľadanie "inauguračný príhovor Kiska" dnes na YouTube vydalo tento výsledok - 20 minút, zrejme to bude skutočne celý inauguračný príhovor

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak dobre ... a späť k prezidentom :)

tento článok je pod pianom, ale tento kúsok z neho je príznačný :

 

Porovnávanie s Ivanom Gašparovičom môže vyznievať ako urážka, ale nedá sa inak.

 

Stačí sledovať, kam čerství prezidenti išli a s kým sa stretli: Gašparovič po inaugurácii prehovoril k ľudu z balkóna, demonštrantom za ľudské práva sa vysmieval a pobavene sa prizeral, keď ich napádali jeho obdivovatelia, potom zamával rukou a zavrel dvere. Na recepcii bol jeho hosťom aj pán Vareha, ktorý dnes sedí vo väzení za daňové podvody.

 

Kiska po zložení sľubu prešiel mestom a podal azda tisíckrát ruku, potom pozval do prezidentskej záhrady ľudí v núdzi a na recepciu aj občianskych aktivistov. Stihol sa pokloniť obetiam komunistického režimu.

Po prvom dni platí, že zmenu počuť aj vidieť.

 
pomaly už bude najlepšie, keď na Ivana zabudneme, vospolok, hoci za desať rokov zanechal hodne nezmazateľných stôp, ale dúfajme, že nám Kiska napraví chuť ... keď mu Smer a jeho hlava dovolí ... ?  či ako to bude ? na inaugurácii sa kompletné Smer tvárilo kyslo a dostatočne znechutene  :innocent:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

tak dobre ... a späť k prezidentom :)

 

tento článok je pod pianom, ale tento kúsok z neho je príznačný :

 

 
pomaly už bude najlepšie, keď na Ivana zabudneme, vospolok, hoci za desať rokov zanechal hodne nezmazateľných stôp, ale dúfajme, že nám Kiska napraví chuť ... keď mu Smer a jeho hlava dovolí ... ?  či ako to bude ? na inaugurácii sa kompletné Smer tvárilo kyslo a dostatočne znechutene  :innocent:

 

Ja s pozitívnym hodnotením nového prezidenta počkám až po jeho druhom volebnom období.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kiska podľa všetkého spravil veľmi dobrý dojem, čo je veľmi dobre, ale tiež s jeho hodnotením nejaký čas počkám. Aj do Dzurindu sa vkladali veľké nádeje po jeho víťazstve v roku 1998, a aj napriek jeho úspešným reformám skončil dosť nepopulárne. Našťastie prezidentský post nie je až tak kľúčový pri vedení štátu ako premiérsky. Stačí podpisovať správne zákony, nezakladať nové organizácie spojených (doplň čo chceš), nevyvážať sa zbytočne Seatom a nenaháňať po lesoch nezastrelenú zver.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Je niekde celý jeho prejav z Reduty?

Je niekde celý jeho prejav z Reduty?

 

 

Jasne som napísal, že hľadám kompletný zvukový záznam. Keď o ňom nevieš, tak si môj príspevok nevšímaj. Radšej sa zamysli nad sebou, v každom príspevku máš najmenej dve hrubé chyby. 

ad 1, z tvojho príspevku jasne nevyplýva, že hľadáš kompletný zvukový záznam, tak sa neofrňuj! a game napísala, že je tam celý prejav v písanej forme, tak to zbytočne zase opakuješ v ďalšom príspevku...

a navyše môjho tygra nebudem kvôli tebe prepisovať na tigra len preto, že nepoznáš súvislosti a pozadie a keď nevieš nájsť normálny argument, obuješ sa do gramatiky... :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď si nepostrehla prečo som na teba reagoval, tak je škoda námahy niečo ti vysvetľovať. Píš si gramatické chyby kde chceš, ja ťa na ne znova upozorním až sa budeš na mňa niečim vyťahovať. Gramatická chyba je proste gramatická chyba. Nič viac a nič menej.

 

ad 1, z tvojho príspevku jasne nevyplýva, že hľadáš kompletný zvukový záznam, tak sa neofrňuj! a game napísala, že je tam celý prejav v písanej forme, tak to zbytočne zase opakuješ v ďalšom príspevku...

a navyše môjho tygra nebudem kvôli tebe prepisovať na tigra len preto, že nepoznáš súvislosti a pozadie a keď nevieš nájsť normálny argument, obuješ sa do gramatiky... :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 3 mesiacmi...

myslím, že toto je viac konkrétne nielen o prezidentovi, či o Kiskovi, ale aj o tom, že prezident má čo povedať na to nadháňanie zvere, ktoré sa tu masívne deje v kostoloch a zo strany veriacich kresťanov v mene lásky k blížnemu ... čo ovšem samozrejme strana podporujúca referendum nevidí a nepočuje,  - pretože brvno vo vlastnom oku nevidieť. 

... kto chodí s otvorenými očami a ušami, a číta a vníma obe strany, nie len tú jedinú pravdivú proreferendovú, pochopí, prečo od prezidenta Kisku túto jeho frčku kvitujem. :klobuk:

 

Frčka od prezidenta

Autor: Karol Lovaš

 

Nestáva sa často, aby prezident apeloval na autority. Pred februárovým referendom tak urobil. Obrátil sa na predstaviteľov cirkví, ktorým pripomenul, že ich misiou je budovanie vzťahov. Že nie je dôležitý iba výsledok, ale aj cesta, ktorá k nemu vedie.

 

„Želal by som si, aby spôsob, akým občania a voliči dospejú k výsledku, nech bude akýkoľvek, nezanechal rany na ľuďoch a na schopnosti Slovenska a jeho občanov diskutovať a počúvať sa navzájom. Aby sa argumentovalo úctivo a pravdivo, aby sme nevyšli z referenda rozdelení na nepriateľské tábory. Aby sa kvôli tejto téme dokonca nerozpadávali priateľstvá.“ 

Predstaviteľom cirkví zaželal múdrosť pri narábaní s vlastnou autoritou. 

Kresťan má byť človekom politickým. Má sa miešať do politiky. Politika ale nemá sedieť na kostolnom „sedese“! Ľahko sa môže zmeniť v „zlaté teľa“. Ježišovo posolstvo je viac ako politika a politikárčenie. Nevybral si ju ako nástroj pre ohlasovanie evanjelia. V chráme ani v synagóge nerobil Ježiš politiku, ani nepolitikárčil!

 

Nemali strach z nikoho a z ničoho

 

Osobnosti disentu spred roku 1989 dokazujú, že to kresťania na Slovensku vedeli aj bez oficiálnych médií a podpory oficiálnej Cirkvi. Dokázali o „svojej pravde“ kultivovane a s prehľadom presvedčiť väčšinové obyvateľstvo. Dokonca získali sympatie aj u neveriacich. Nemali strach z nikoho a z ničoho. Pre mnohých boli nepriateľmi, no oni nepriateľov nemali. 

Od novembrových zmien v roku 1989 ide v prípade očakávaného referenda o prvú veľkú akciu, ktorú opäť raz ponúkajú Slovensku kresťania. A opäť raz ide o šancu na prvom mieste ukázať, čo znamená byť kresťanom. Neveriaci sa pozerajú. Ako vtedy, v období komunizmu, keď katolícky disent inšpiroval.

Prezident vie, prečo sa obrátil práve na predstaviteľov cirkví. Ak sa pozrú, na čo sa zmenili pod ich vedením stánky Boha za posledné týždne, pochopia jeho oprávnené obavy. Frčku, ktorú prezident nikdy nedáva len tak.

http://www.aktuality.sk/clanok/269072/frcka-od-prezidenta/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 rokmi...

zakonspirujme si :)

 

 

Znelo to ako šialená konšpirácia. Prezident na poľovačke postrelí chlapa, ktorý zomrie. Zoberie to na seba iný poľovník, ktorý dostane len mierny trest. Hlava štátu nebadane z miesta činu odíde a hovorca zabezpečí alibi o tom, kde práve bol.

 
Scenár podobný kriminálnemu filmu naznačovali médiá, keď v lete 2009 písali o tragickej poľovačke vo vojensko-výcvikovom tábore Lešť, kde zahynul človek. K činu sa prihlásil bývalý šéf vojenských lesov Štefan Drozd, ktorý za to dostal podmienečný trest.
 
Z regionálnej tragédie vyrobil celoslovenskú kauzu bloger, ktorý napísal, že v podobnom čase bol na strelnici aj vtedajší prezident Ivan Gašparovič. Prezidentský palác to poprel, na blogera dal trestné oznámenie.
 
Zvláštne na tom bolo, že prezidentov hovorca prišiel postupne s viacerými verziami vysvetlenia, kde sa hlava štátu v čase streľby nachádzala. Najprv mal byť Gašparovič v Chorvátsku, keď sa však ukázalo, že to nesedí, mal sa ako fanúšik zúčastniť na futbalovom zápase v Bratislave.
 
Škandál aj napriek hovorcovým zakopnutiam postupne utíchol. Napokon, verzia s prezidentom vyznievala pre normálneho človeka ako skutočné sci-fi.
 
Nadácia Zastavme korupciu teraz zistila, že postup generálnej prokuratúry bol v tomto prípade neštandardný. Ak by chcel niekto kryť prítomnosť vysokého politika na mieste činu alebo konať v prospech páchateľa, nesprával by sa inak.
 
Správová povinnosť
 
Poľovačka v Lešti by mohla slúžiť ako učebnicový príklad toho, čo všetko môže generálna prokuratúra ovplyvniť. Zbiehajú sa u nej všetky informácie, má dosah na výšku trestu, môže nariadiť vyšetrovanie alebo ho celkom utopiť.
 
Pri Lešti zasiahla ešte skôr, ako sa z poľovačky stala mediálne známa udalosť. Okresnej prokuratúre nariadila takmer okamžite po nej správovú povinnosť. Už tento krok bol sám osebe zvláštny. Takzvaná správová povinnosť znamená, že nižšie prokuratúry majú o všetkom informovať najvyššie vedenie generálnej prokuratúry.
 
Správová povinnosť sa využíva vtedy, ak sa stane kdekoľvek na Slovensku trestný čin, ktorý by mohol ohroziť verejné zdravie, prípadne by mohol vzbudiť veľký záujem verejnosti. Ak by napríklad vybuchol Slovnaft alebo zavraždia investigatívneho novinára, generálny prokurátor by o tom mal hneď vedieť.
 
Rozhodne ho však podriadení neotravujú vtedy, ak poľovník nešťastne trafí kolegu a ten následkom zranení podľahne. To, akých prípadov sa správová povinnosť týka, upravuje príkaz o oznamovaní mimoriadnych udalostí a podávaní správ v trestných veciach.
 
Načo chcela generálna prokuratúra vedieť o všetkom, keď oficiálne na poľovačke nebola žiadna známa osoba a ani nešlo o všeobecné ohrozenie? Z pokynu to jasné nie je.
 
Čudné však boli aj neskoršie zásahy. Ako zistila Nadácia cez infozákon, okresná prokuratúra najskôr skutok riešila ako prečin usmrtenia podľa paragrafu, za ktorý hrozil vyšší trest. Ale námestník generálneho prokurátora Ctibor Košťál nakázal zmierniť právnu kvalifikáciu tak, že páchateľovi hrozil nižší trest.
 
Bolo to neobvyklé. Ak by sa totiž aj prokurátor okresnej prokuratúry zmýlil, jeho nadriadeným, ktorý ho mal opraviť, je krajský prokurátor. V tomto prípade však prišiel príkaz až z najvyššieho poschodia.
 
Okresný súd dal napokon Drozdovi podmienku, na čo sa prokurátor z okresu odvolal, lebo nebol spokojný s nízkym trestom. Následne sa stalo niečo, čo opäť v praxi nebýva bežné.
 
Generálna prokuratúra, konkrétne Dobroslav Trnka, ktorý bol v tom čase námestníkom, vzal odvolanie z krajského súdu späť. Z akého dôvodu takto rozhodol?
 
„To nie je možné z obsahu spisu zistiť. Pokyn na späťvzatie nebol odôvodnený,“ uviedla v odpovedi na infožiadosť generálna prokuratúra.
 
Dobroslav Trnka na otázky o tomto rozhodnutí ani na ďalšie, ktoré sa týkali výkonu funkcie, neodpovedal. Nadácia mu ich zaslala na jeho email aj cez hovorkyňu.

https://dennikn.sk/1618763/sprava-o-prokurature-upratat-sa-da-vsetko-aj-keby-prezident-zastrelil-polovnika/?ref=mwat

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... o takýchto aktivitách kdejakých prokuratúr a tajných služieb a hodne veľkých hriechoch prvých mužov usa píše už tridsať rokov svoje thrilery David Baldacci... keď to človek zoberie do ruky, je to priam sci - fi...
a toť, potom kukne na konšpiráce vytiahnuté z klobúka na Slovensku a je to to isté v modro-bielo- červenom.... hm. vlastne farby sú rovnaké :)


a nekonšpiračne... zasa pauzujem, v záujme zachovania si duševného zdravia a rozumu je m ukradnutá domáca politika, sledujem len nadpisy...
ale tým aj pani prezidentka ide mimo mňa... to mi napadlo z toho, že odkedy nastúpila do úradu, som zazrela kdesi náhodou jedinú fotku s ňou, ako kdesi niekoho prijíma.. vôbec netuším, čo robí.
ale nevadí, ke´d to budem potrebovať vedieť, aj tak sa to odniekiaľ dozviem :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 rokmi...
Citát

https://hnonline.sk/prezidentske-volby-2024/96137311-ziaden-prezident-nezlacni-potraviny-caputova-vyzyva-slovakov-k-volbam

"Žiaden prezident nezlacní potraviny." Čaputová vyzýva Slovákov k voľbám

Prezidentka pripomína, že žiadny prezident nezvýši dôchodky, nezlacní potraviny, nepostaví nemocnicu, ani nezaručí svetový mier, pretože na to právomoci jednoducho nemá.

ee? A načo vlastne, nám tých prezidentov treba? :hehe:

Citát

Hoci práve to môžu byť oblasti, ktoré považujete pre svoj život za najdôležitejšie. Môže ale garantovať ústavnosť, dôstojnú reprezentáciu krajiny, záujem o najdôležitejšie témy spoločnosti a vyvíjať legitímny tlak na zmenu. A to vôbec nie je málo," vyhlásila Čaputová.

He.. Na to prezidenta nepotrebujem. Som občan..

V republike, si takéto "blbinky" dokážem zariadiť aj sám..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak Čaputová skutočne verí, svojim vlastným slovám, prečo nekandidovala na druhé funkčné obdobie? 

Podľa mňa by vyhrala.. Pellegrini by nemal šancu..

Len.. Podľa mňa nechce sa jej.. Riskovať že bude s Ficom.. proti Ficovi.. "sám vojak v poli", ako kedysi Kováč s Mečiarom.

..

Pellegrini..

Aj Kováč sa stal prezidentom, lebo bol Mečiarova "podržtaška".

Lenže.. Leštiť zadkom prezidentské kreslo.. Má podľa všetkého na "chlapov" divné dopady..

To sa jeden začne venovať, čudným "toxickým" myšlienkam o tom "čo o mne napíšu historici?" atď..

Nie som si istý.. Či to Fico "zrátal" správne..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 4 hodinami, alamo pridal:

Ak Čaputová skutočne verí, svojim vlastným slovám, prečo nekandidovala na druhé funkčné obdobie? 

To nebolo absolútne o tom, že by si neverila, sama jasne naznačila, že už má dosť ficových dristov a útokov. Stačí sa pozrieť na jeho statusy na FB a hneď musí byť každému jasné čo je to za kokota.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mám voľno, tak som sa išiel prejsť do mesta, teraz sedím v jednom bare na pivečku a jedna dôchodkyňa tu nadáva na tú čvargu smerácku :zubiska: že len klamú, šíria hoaxy a dezinformácie, treba ísť voliť Korčoka, Harabin je čurák a tak. Hneď je ten deň krajší :lach:

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Obcan Alamo,   a co robis pre "Môže ale garantovať ústavnosť, dôstojnú reprezentáciu krajiny, záujem o najdôležitejšie témy spoločnosti a vyvíjať legitímny tlak na zmenu."    Ked mozes sam, preco to nerobis ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo,   nechcem ta dalej urazat :), tak sa uz len na tebe zabavam.   Inak by si bol zase oduty az po dalsiu linku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 37 minútami, alamo pridal:

vysvetliť to "čo je správne"

To sa vysvetliť nedá.

To sa iba pociťuje..... a každý inak (poprípade, každá názorová skupina inak).

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov