Skočiť na obsah

Slovenskí prezidenti po roku 1993


pink

Ktorého ste brali najviac ako človeka na mieste ?  

8 členovia hlasovali

  1. 1. Kto nás reprezentoval najlepšie ?

    • Michal Kováč
    • Rudolf Schuster
    • Ivan Gašparovič
    • Andrej Kiska
  2. 2. Kto nás reprezentoval najhoršie ?

    • Michal Kováč
      0
    • Rudolf Schuster
    • Ivan Gašparovič
    • Andrej Kiska
      0


Odporúčané príspevky

anketová otázka je položená dobre

nepýta sa či boli hanbou, ale kt. z nich bol najlepší

- je síce ťažká, no položená správne

asi aj preto som tam ešte nezahlasoval

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Slovenski prezidenti su doslova a do pismena korunou slovenskej politiky. Pamatam sa, ako sme sa omylom spoliehali na priamu volbu ..a zvolili sme si najvacsie hovado. Ak by som mohol anketovu otazku polozit naopak, oznacil by som Gasparovica. Ten clovek zosobnuje to najhorsie co si len mozem predstavit. Je klamar, hulvat, nerespektuje zakony a vyjadrovanie ma na urovni tretej cenovej, posobi neisto a nepresvedcivo. Vskutku hodnoverny reprezentant Slovenska.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

.a zvolili sme si najvacsie hovado. Ak by som mohol anketovu otazku polozit naopak, oznacil by som Gasparovica. ...

 

dovolím si nesúhlasiť. nie je práve hodnoverný reprezentant, ale spomeň si na tú druhú alternatívu. pravzor klamára a hulváta a hodnoverného reprezentanta, ktorý neuniesol ani prehru vo voľbách, klamal, zavádzal, podvádzal ... to bolo a je väčšie hovado. nikdy.

radšej trikrát banality chŕliceho uja.

 

 

aby ste mali možnosť hlasovať na obidvoch stranách škály, anketa je doplnená ... prosím, môžete hlasovať :)

kto už hlasoval, zmažte svoj hlas, a hlasujte v oboch otázkach.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ehm....a tie exemplare pred Gaspim reprezentovali Slovensko navonok nejak excelentne? Neurobili nijaky pruser, ale to ani Gasparovic. Nikdy nemali nijake zasadne prejavy ani aktivity v zahranici, ale to ani Gasparovic. Na pozicii prezidenta a tom, ze jeho popularita je stale dost vysoka je pekne vidiet sucasny trend - uspesny politik je vyprazdnena nula, ktory nic nerobi, nic nepokazi, ma bezfarebne prejavy a nepotrebuje plienky. Nech si lovi anakondy, alebo oblubuje rally, je to jedno.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dovolím si nesúhlasiť. nie je práve hodnoverný reprezentant, ale spomeň si na tú druhú alternatívu. pravzor klamára a hulváta a hodnoverného reprezentanta, ktorý neuniesol ani prehru vo voľbách, klamal, zavádzal, podvádzal ... to bolo a je väčšie hovado. nikdy.

radšej trikrát banality chŕliceho uja.

 

Gasparovic z titulu svojej funkcie /predseda NR/ ako poslusny pesiak Meciarovi vydatne pomahal, ked Gauliedera zbavovali mandatu, cim porusili Ustavu a jeho ustavne prava, aj ked odmietli nalez Ustavneho sudu vziat na vedomie a napravit situaciu, ktoru sami sposobili. Gasparovic pri tejto otazke uz ako kandidat na prezidenta musel v diskusii klamat redaktorke a divakom o jeho vtedajsom hlasovani. Meciar priamo nezastaval funkciu prezidenta a aj ked zastupoval odideneho Kovaca, nebol zvoleny. Ako vieme, vydal ..podla vsetkeho samoamnestiu a keby bol v zozname na zaciatku temy, nebol by som na pochybach, ktory z nich je na samom dne zumpy, pretoze tam su obaja.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto všetko a ešte o mnoho viac sedí na jeho protikandidáta, na to väčšie zlo, pri ktorom sme sa slováci obudzili a rozhodli sa voliť menšie.

odkašlali prvé kolo, a na poslednú chvíľu zachraňovali krajinu pred mečiarom.

a ten má toho masla na hlave ajaj. neviem si predstaviť buldozéra, x krát zdiskreditovaného novinárom nadávajúceho buldoga ... jeho klamstvá, cirkusy a divadlá pre plebs sa mňa akosi dotýkali o kúsok viac ako gašparovičove ujstvá. má svoje maslo, nepochybne, nie je to ani len ktovieaký prezident, ale pámboško nás ochraňuj pred prezidentom mečiarom.

možno je to otázka, ktorý z nás neznáša viac toho svojho politika. : )

ja na mečiarovi neviem nájsť nitku suchú.

predstaviť si ho ako prezidenta - stačili tie dva mesiace jeho zastupovania - je zlý sen.

/ nebudem tu opakovať, čo všetko o boxerovi, od toho je tu téma o ňom http://forum.freespa...ladimir-meciar/ a jeho výtvore HZDS-ĽS http://forum.freespa...a/3894-hzds-ls/ /

zostaňme pri prezidentoch - gašparovič bol voľba menšieho zla. na tom nezmeníme už nič. je tam : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Čarnogurský zvažuje či bude kandidovať na prezidenta: http://www.sme.sk/c/6321553/carnogursky-do-konca-roka-zvazi-prezidentsku-kandidaturu.html

 

Nechcem byť zlý, ale mám pocit že stráca kontakt z realitou. Myslím že ak sa rozhodne kandidovať, jediné čo dosiahne bude ďalšie rozdrobenie toho čo zostalo z pravicových voličov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lebo sa dá očakávať že ľavicový voliči automaticky podporia kandidáta ktorého navrhne Fico.

 

Čarnogurského kandidatúra sa ti pozdávať môže, ale ber do úvahy že mladší voliči v podstate ani netušia kto to ten Čarnogurský vlastne je, a veľkej časti strednej a staršej generácie je krajne nesympatický.

 

čisto hypoteticky ak by na funkciu prezidenta kandidovali iba Čarnogurský a Mojsejová, tak mám obavu že by sme v rámci národnej tradície voľby menšieho zla mali asi prvú prezidentku :zubiska:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čarnogurský zvažuje či bude kandidovať na prezidenta: http://www.sme.sk/c/...andidaturu.html

 

Nechcem byť zlý, ale mám pocit že stráca kontakt z realitou. Myslím že ak sa rozhodne kandidovať, jediné čo dosiahne bude ďalšie rozdrobenie toho čo zostalo z pravicových voličov.

 

nechcem byť zlá, a je mi nakoniec jedno, pravica sa nedokáže dohodnúť ani tak ani onak. ... ale Čarnogurský ako prezident pre mňa nie. vedie svoju úspešnú právnicku firmu, nech zostane tam kde je, už mimo.

na druhej strane, už sme zvyknutí ako národík aj ako jednotlivci stmeliť sa a voliť menšie zlo ... je to v tejto krajine divné, že áno ... tak spolu s Bondom hovorím : nikdy nehovor nikdy.

napríklad keby som mala vyberať medzi Palkom a Čarnogurským ... napríklad, zdravím tomassi :ahooj: :innocent:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jána Čarnogurského si vážim,

(o jeho možnej kandidatúre sa hovorí už dlhšie),

no v ostatnom čase mi jeho výroky prídu viac než antagonistické

+ jeho geopolitickému videniu sveta - orientácii na Rusko,

už vonkoncom neviem prísť na chuť

 

pri voľbách to zrejme budem mať taktiež zložité

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

napríklad keby som mala vyberať medzi Palkom a Čarnogurským ... napríklad, zdravím tomassi :ahooj: :innocent:

 

carnogurskeho mam rada ako koza noz, vacsinou nechapem jeho prapodivne nazory, takze pre pripad volieb s tymto kandidatom sa ich nezucastnim, co bude u mna veeelka vynimka... ale ako game hovoris - ak by mal byt kandidat palko a carnogursky, tak... tak sa asi nezucastnim tiez... :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lopata, nie praviciar nemusi branit zaujmy USA ale tazko moze obhajovat riadenu demokraciu, predstava ze osvieteny monarcha je pre krajinu to najlepsie je jednoducho mimo toho co slovenska pravica dokaze stravit. A v zasade by to malo vadit aj lavici, ale slovenska lavica je uz dlho klinicky mrtva a volici urobia to co povie Fico. Carnogursky je tak v zasade exot a pravicovy volic ho nebude volit. A napriek tomu ze tu roky rozprava o tom ako je KDH socialna a ze SMER je pre KDH idealny partner, tak si nemyslim ze ho fIco podpori. Zrejme dovtedy bude mat plne zuby caplovica a tak ho presvedci aby siel robit prezidenta.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso, súhlasil by som z celým príspevkom, okrem jednej veci.

praviciar nemusi branit zaujmy USA ale tazko moze obhajovat riadenu demokraciu

 

na riadenú demokraciu sa pomaly ale isto mení aj EU, a celý náš politický mainstream to berie ako úplnú samozrejmosť.

 

game, pink, ak by mali kandidovať iba Palko a Čarnogurský ja by som asi volil tú možnosť že si konečne spravím poriadok v počítači.

 

keď už teda nevieme nájsť vhodného človeka doma jedna z možnosťí by bola zavolať do Texasu či by to Ron Paul nezobral aspoň na jedno volebné obdobie :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ako, to je dalsia vec co mi lezie na nervy :), porovnavat problemy EU s ruskou demokraciou sa neda, to je ako ked sa niekto snazi porovnavat rezim do 89 s dneskom napriklad ze na sudoch sa nedovola spravodlivosti.

 

V skutocnosti sa deje cosi ine, EU sa meni na federaciu, pomaly a tazkopadne ale hybe sa tam. Je mozne nariekat ze stracame narodnu suverenitu ale nejde o stratu demokracie. Kto podla teba ovlada EU ? A kto urcuje ako dopadnu volby ?

Rozhoduje nemecko a francuzsko ale s tym ze musia presvedcit vacsinu krajin. Tak sa rozhoduje. A samotne krajiny maju vlastne vlady, ktore sa realne mozu menit a aj sa menia.

 

Mozeme sice hundrat ale na slovensku nikto zatial nepochybuje ze ked bude vacsina ludi proti ficovi, tak bude vladnut ina strana.

 

 

A lopata : vsetco nie, ale dost na to aby mal 35 % istych :) Bojovat sa bude o stredoveho volica. Ale v druhom kole nakoniec pojdu laviciari volit ficovho kandidata, nezalezi na kandidatovi.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

porovnavat problemy EU s ruskou demokraciou sa neda,

 

to je fakt, rusi si baťku Putina zvolili na prvý krát a nemuseli hlasovať opakovane.

 

tak si teda zopakujme známe fakty: Íri museli opakovať referendum o LZ kým neodhlasovali "správny výsledok". Eurozóna vzápätí vytvorením €-valu urobila z LZ trhací kalendár. NRSR o €-vale hlasovanie opakovala kým sa neodhlasoval "správny výsledok" pričom o ústavnosti opakovaného hlasovania boli dôvodné pochybnosti. Papandreu chcel vyhlásiť referendum o tom či Gréci vlastne nejakú pomoc chcú, ale Angela von Ribbentrop & Sarkozy ho zrušili aj s referendom ako žiadosť na byt. Taliani chceli po Berlusconiho páde predčasné voľby, ale €-komisia im vysvetlila že vlastne ani žiadne predčasné voľby nechcú. takže ak to ako riadená demokracia vyzerá, ale riadená demokracia to nie je, tak čo to teda vlastne je?

 

preto si myslím že nový prezident by mal byť niekto kto sa na EU díva triezvejším pohľadom, a netvrdí o každom exkremente z Bruselu že je to chutný zákusok. niekto kto by vytváral aspoň čiastočnú protiváhu eurohujerom ako sú Fico, Figeľ, Dzurinda, atď.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov