Skočiť na obsah

Aké auto kúpiť?


Sniper

Odporúčané príspevky

Mozno blba otazka, ako si mozes nevsimnut, ci mas, alebo nemas palubny pocitac?

K tym gumam...ved s tym zajdi do pneuservisu, nech to opat prevazia...Riskovat kvoli par euram zivot svoj, ci svojej rodiny...no neviem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kámo...

Je viac príčin, ktoré spôsobujú trasenie volantu.

Na novom aute by som ale vylúčil nepravdepodobné, a ostanú v princípe dve.

1) odpadlo ti závažie (tým chcem povedať, že to nemusí byť vina servisu, mohol si ho nabrať niečím tak nešťastne, že odpadlo)

2) Vadná pneumatika. (je to tovar ako každý iný a tiež má svoju chybovosť.

Do servisu, auto na zdvihák a pozrieť, že pneumatika nemá typel (to si ale vieš skontrolovať aj sám) a ako písal Darkman prevážiť.

Nie všetkému musí byť na vine servis. Stačí, ak trafíš pneumatikou obrubník, "nasekneš ju" a bulva ja na svete...Na toto sú háklivé najmä zimné gumy, lebo sú "mäkké".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mozno blba otazka, ako si mozes nevsimnut, ci mas, alebo nemas palubny pocitac?

 

Nie je to blba otazka. Blby som ja, nemal som auto vyplacat ked si nebudem isty ,ze zaco platim tam je Inak ja som bol novacik vzruseny z prveho auta. . inak mne to nestoji zato sa nejak priet kvoli PC. Ale ta spolocnost je velmi nespolahliva - cely OPEl - aj ked to auto nemusi byt zle.Jedina vec co mi chyba dojazd - inak keby som mal penize a sapon poloplnu nadrz je mi to jedno.

 

Mne netrasie volant - mne trasie cele auto. vymenil som len kolesa. Len kolesa. A je to len kolesami. Vyvazene su.

I nak dakukem za rady.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Myslím, že, dnešné autá sa nevarábajú bez palubného počítača. Každé auto má riadiacu jednotku, len je otázkou, ako s ním dokážeš komunikovať. Mám Hyundai i30, tiež má palubný počítač, ale keďže je to jedna z prvých, skôr by som to nazval nie počítač ale hradlo. Napr. nemám okamžitú spotrebu....

 Ak si vymenil len kolesá, tak sú tri možnosti trasenia auta:

1)disk

2)pneumatika

3)Auto trasie aj vtedy, ak sa uvolnia kolesové skrutky

 

Ak si menil celé kolesá a máš druhé, prehoď na prednú nápravu pôvodné (možno letné), a prebehni sa. Zistíš, či to robí predok ,alebo zadok, a potom na jednu stranu vrátiš pôvodné koleso. Takto sa jednoducho dopátraš , ktoré koleso(pneumatika )to robí.

 

Ja som pátral od minulého roka, prečo mi auto po prezutí na zimné ťahá do lava... Najprv geometria jedna, drahá leserová a bolo to ešte horšie. vzápätí druhá, tá to zrovnala na trochu menej ,ako to bolo na začiatku, ale stále ťahalo. Nahustil som viac lavú stranu, už sa s tým dalo jazdiť...ale nebolo to ono. A tak som teraz, po prezutí išiel do pneuservisu a prehodili mi predné gumy medzi sebou (sú smerové, majú predpísaný zmysel rotácie) lavú na pravé koleso a naopak.

Auto ide rovno...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne PC nechyba, - ale dojazd by som ocenil - casto mam prazdnu nadrz - keby som ju mal plnu mi je to jedno.

 

letne gumy - na nejakom povrchu si nic nepocul,presiel na iny a pocul si,ale dalo sa rozpravat v pohode aj pri radiu.

 

Mna nedrga kvoli blbemu niecomu. Je to kvoli pneumatikam. Ja som jazdil po meste kde mate vyplnene tie diery . co su o pol ci centimeter vyssie - to roztrasenie kvoli nim a kolesam. Na letnych to krasne tlmilo.

 

Mozes mat pravdu alrm - ale ja ocakavam, ze mi daju normalne gumy a ze to normalne pojde. Mne sa to riesit nechce. Ja som spotrebitel.

 

Inak to trasenie je vacsi problem ako ten PC.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na rovnom useku nieje problem. Je to problem,kde su tie platane useky. Zimne mam uzsie a zrejme tie gumy su aj viac vyrezavane,ale aj ta guma bude tvrdcia ako letna.  Inak na rovnom a dobrom useku mate dve rozne - mozno rozne stare vrstvy - jedna je uplne ticha a jedna dost hlucna - ale to je hlucnost.

 

Preco so nevedel ze tam nieje palubny pocitac? Ako si to nevsimnes? Mne dal Revucan auto na prevezenie. - Priesiel som asi 1 km(siel som sam, bol tam par litrov benzinu,teda mohol by som mozno spravit aj viac km) a som bol rad ze som to auto doniesol naspat. Proste nove auto. Prvy krat som kupoval auto. Neskusal som nic.

 

Ja som ani nevedel co v tom aute ma byt. Vyhrievanie sedadiel ci volantu som vyskusal len pred tyzdnom? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1)zimné gumy nie sú tvrdšie, ale mäkšie

2) hlučnosť na roznych povrchoch je rozdielna, záleží na drsnosti asfaltu.

Stále mi nejde do hlavy, že dnes je počítač za príplatok. Ako dobre že mám korejca. Je to už môj tretí hyundai, a zatial absolútna spokojnosť.Mám najazdených ccy 83000 a vymieňal som jednu tyčku stabilzátora. Dúfam, že ešte dlho vydrží.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ono ten PC ,ze tam nieje . je asi chyba fabriky - teda auto bez PC dali mne - normalne by siel niekam inam. Ze to je chyba fabriky ja neviem kedy to tam davaju, ale v tom aute mas skoro vsetko bez navigacie a nedaju tam PC- za 70 eur - co by malo byt v kazdom aute(v mojej bybave isto)? A chyba predajcu  - co mi to daval - je vtom ze to akceptoval. Resp. na tom zarobil - zobral take auto a dal to Hrivnakovi.- vedel ze ten sa stazovat bude len na nete. Clifton by to nezobral. Resp v UK by to bola vellmi zla reklama. Keby sa aspon ospravedlnili a na srot auto bymi dali aspon 500 eur zlavu.

 

 

 

Inak vcera so stretol revucana(aj Paska by mi bol mylsi),ze ako sluzi auto. Bolo mi zneho zle. Auto je na moje pomery dobre.

 

---------------

 

Inak mna vela veci napadlo ako som sa tu rozpisal a nieco som si uvedomil.

V nedelu ma chlapec nemal stretnut tohto tyzdna Revucana nastivim - aspon sa uz nebude na mne nabuduce usmievat. Nech mi vysvetli preco mi to auto predal s tym co tam nieje. Uz sa na mna nikdy usmievat nebude. On za to mozno nemoze,ale nech si uvedomi co robi aku robotu a prekoho. Inak je to odo mna o 5 ci viac rokov starsi clovek. Bud ###### alebo o######avac. Ale skerit sa mi do ksichtu uz nebude.

 

-----------

1)zimné gumy nie sú tvrdšie, ale mäkšie

 

Na omak pri dnesnej teplote zimne su tuhsie. Mozno sa mylim.   Ale ze tie vyspravky vytlkov viac pocitujem, to ide iba na vrub novych diskov ci gum. Na cistej ceste je to v pohode.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teba nema co zaujimat kto to zvoral, proste si nedostal auto s tym, co si mal mat a jedinym partnerom pre teba je ten, od koho si to kupil. Tiez som prekvapeny, ze dnesne auta nemaju aspon ten najzakladnejsi palubny pocitac (dojazd/priemerna spotreba) v standardnej vybave.

 

Ako alarm vravi, zimne pneumatiky su maksie, lebo musia pracovat pri nizsich teplotach.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

možno si senzitívny....

Teoreticky môžeš mať letné gumy na elektrónoch a zimné na plecháčoch (aj ja to tak mám). Plecháč môže byť ťažší a tým sú neodpružené hmoty (koleso) ťažšie a viac sa to prenáša cez tlmiče do kasne. Moja skúsenosť je ale iná ako tvoja, akonáhle prezujem na letné gumy, auto stvrdne, ako po viagre a cítim každý hrbol. Na zimných, ktoré sa viac deformujú prejdem tú istú nerovnosť prakticky bez spozorovania.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 2 mesiacmi...

Som velmi spokojny s tym,ze som si kupil auto s najsilnejsim motorom. Priklad cesta Revuca Poprad - ja jazdim svizne - ale na celej ceste dobehnem dve auta a tie co dobehnem -rychlo predbehnem. To iste na vsetky ine smery ci Roznavu a KE, ci BB, ci Rimavsku sobotu.

 

Co dobehnem - relativne lahko predbehnem. Ale na to potrebujes vykon. Ja ak niekoho dobehnem - nebudem za nim jazdit 10 km. TU su kopce, krivolake cesty a nemas vela casu. Aby to pre nas vsetkzch(myslim ucastnikov dopravy) bolo bezpecne musis to spravit rychlo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Kúpa auta

 

Ahojte, sú tu nejakí autičkári alebo takí, čo sa vyznajú dobre do áut?

 

Chcem si kúpiť auto, má mi slúžiť na prepravu z bodu A do bodu B cca 30 km tam a späť, t.j. 60 km v pracovné dni a mimo mesta, do mesta budem chodiť len na okraj) auto by malo mať čo najmenšiu spotrebu (najlepšie také, čo sa dá prerobiť na plyn), malo by byť v primeranej cene (cca 10 000 nové) a malo by vydržať čo najdlhšie, t.j. 15 - 20 rokov. Na prepychovú výbavu si nejak nepotrpím, stačí, keď tam budem mať klímu a elektrické sťahovanie predných okien, je to auto len pre mňa samu. Som žena,  s autami nemám žiadne skúsenosti, auto som predtým nemala, vodičák mám, no budem sa musieť učiť jazdiť odznova, lebo ako keby som ho ani nemala.

 

Viete mi poradiť nejaké dobré auto? A koľko najviac ročné sa oplatí kúpiť? A oplatí sa vôbec kúpiť auto viac ako 5-6 ročné? Lebo počúvam rôzne názory, že nar. dnešné autá nové su na nič a že dobré sa vyrábali len do roku 2008 a že si mám kúpiť také, že nové sa len stále kazia a drahý servis a tak a tak a tak.....ale mne sa to zdá starý črep.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

silne rozmyslam o kupe tohto auta - Lada cross alebo Lada hatchback.... Lady su vo vseobecnosti brane, ako auta, co vydrzia vsetko a maju dlhu zivotnost...len neviem, ci to ma 4x4, lebo to je dobra vec do snehu, ked idem mimo mesto dedinkami....http://www.lada-auto.sk/download/cenn%C3%ADk%20lada%20kalina.pdf

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

resp. uvazujem este o Dacii Duster a prerobit na plyn....http://www.dacia.sk/modelovy-rad/duster/


Uvažovala som o malých autách, ale napr. pri takom Fiat 500, mne by to sice stacilo, ale neviem, ci by som sa nepokakala pri jazde, v tom aute je aj sedan velky, zato take Cross a polo SUV su vysoke auta, sadnem do nich a mam nadhlad, sedany su podo mnou a ja sa citim bezpecnejsie, spotreba je tam sice velka, ale pri prerobeni na plyn to ujde a cena Dacii a Lady sa pri novych autach pohybuje okolo 7 000- 10000, ja viem ze je to ruske a rumunske auto, ale tieto auta boli stavane na zle cesty, tak si tak myslim, ze dlho vydrzia, je to dobra cena, co myslite? Neocakavam od auta pohodlie ani zazraky, nepotrpim si na super vybavu, nepotrebujem Kita, co mi do vsetkeho keca a vyhodi mi automaticky, ze ide prsat, to vidim aj bez toho....


potreba Lady Cross priemerna je 6,6 Dacii Duster je 5,5, ked sa to prerobi na plyn, nie je to az take zle? vsak pri malom aute by som sa bala, ze niekto do mna narazi a ja mam z auta malu bakelitovu pokrcenu gulicku a to sa len osuchne...pri tychto vacsich autach nie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď chceš mať auto na prepravu z bodu A do bodu B cca 30 km tam a späť, t.j. 60 km, tak myslím, že auto za 10 000 je zbytočný luxus. Pár rokov starú Daciu v schopnom stave kúpiš aj za 2500.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

čučoriedka, máš dosť protichodné požiadavky :) chceš auto do 10k€ čo by vydržalo 15 - 20 rokov, a zároveň píšeš o autách, ktoré to pri svojej /ne/kvalite, z princípu nemôžu vydržať. teda aspoň pri zachovaní rozumných nákladov na opravy a údržbu...

 

čiže za tých 10k môžeš mať:

1. kvalitné ale menšie auto - ktoré by tých 20 rokov mohlo vydržať /nemec, alebo japonec/

2. väčšie ale kazivé auto - vydrží ti možno aj 20 rokov, ale čo ušetríš pri kúpe, preplatíš na opravách /rumun, rus, francúz/

3. väčšie ale jazdené - tam je to vždy tak trochu lotéria, nech už kúpiš čokoľvek...

 

požiadavku 4x4 nie celkom chápem, až také zlé cesty tu zas nemáme, v horách zrejme nebývaš, a v zime sa dá aj po neprehrnutej ceste /samozrejme do určitej výšky snehu/ prejsť aj s "normálnym" autom - treba len jazdiť s rozumom, musí to mať ale vypínateľné ESP...

 

60km denne dáva ročný nábeh +/- 15k km, čiže správne uvažuješ nad benzínom /diesel sa nevyplatí pri takom prebehu/, za 20 rokov to bude teda +/- 300k km. z hľadiska budúcich nákladov na servis by som teda odporúčal atmosférický motor, ideálne s rozvodovou reťazou... z nemeckých automobiliek robí atmosférické benzíňaky v tejto cenovej triede len opel /1.2 htp od VW za motor nepovažujem/. no a potom sú tu japonci, ktorých hlavná výhoda spočíva v dvoch NE - nekazia sa a nekradnú sa :thumbsup:

 

 

inak jednu tému o kúpe auta už tu máme, navrhoval by som ich spojiť...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...a korejci  :thumbsup:  (alebo teda češi), mám najazdených 111000km, bez problémov z hyundaiom.

Najlacnejšia i20 je do 10 000€ s motorom 1,2.

Má to 55kw, Čučke by to stačilo, nemusí trhať asfalt...ani plyn by som tam nedával. Čo sa týka životnosti, mám aj Accenta 2004, má teda 11 rokov, ale už začína okolo blatníkov plesnivieť, takže ešte rok-dva bude dobre, potom budeme riešiť, či gytovať...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chces velke auto typu Duster, ale aby to vela nezralo. To sa ale uplne vylucuje. Nehovoriac o tom ze pre teba samu je to zbytocne. Ono to nebude zrat malo ani na plyn aj ked to samozrejme bude o nieco lacnejsie. Aj ked, prerabka na plyn nieco stoji, takze kym sa tie peniaze naviac vratia na spotrebe, tak to potrva dlhsie. Obzvlast pri tvojom malom nabehu. To iste plati o diesly (ceny novych su vyssie ako u benzinu a to sa ti na nizsej spotrebe tak skoro nevrati). A na vacsie auto je drahsie vsetko tak s tym tiez treba ratat.

 

Ked chces nizku spotrebu, chce to zakonite male auto. Nie je sa ich treba bat. Napr. taky Suzuki Swift je velmi spolahlive auto, ci spominany i20, ale napr. aj taky Renault Clio. Vsetko male, kompaktne spolahlive, s nizkymi nakladmi na prevadzku. A do 10000 kupis aj slusne vybaveny fungel novy kus.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mate asi pravdu,asi je take auto pre mna zbytocne, ale ked tie 3 valcove motory v tych malickych autach som pocula, ze nevydrzia ani 150 000 km a potom sa rozsypu..... take mensie so 4 valcom, co sa moze dat na plyn poznate? viem ze vyrabaju fiat puntu a fiat panda, su to dobre auta? daju sa?

aj nad suziku swift som uvazovala.... da sa dat na plyn? nevadilo by mu to?


a co taka klasicka skoda fabia?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ono to tie svine uz ani nepisu pre istotu, ktory motor je 3 a ktory 4 valcovy? mozete mi tu napisat tie znacky, ktore motory su 3 a ktore 4 a ktore tie atmosfericke? ja som z toho vol...

napr. motor 1,2 TCE som sa docitala, ze je v tej Dacii Duster a ze tam zere na SUV dost malo 6,6 l, dufam, ze tam nestrcili 3 valec, v SUV by som ho sice necakala, ale clovek nikdy nevie....

A na Lada Kalina Cross mate aky nazor? Mne sa to zda celom fajn auticko.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mate asi pravdu,asi je take auto pre mna zbytocne, ale ked tie 3 valcove motory v tych malickych autach som pocula, ze nevydrzia ani 150 000 km a potom sa rozsypu.....

To je samozrejme nezmysel. Su motory spoľahlivejšie a su menej spoľahlive. S počtom valcov to ale nesuvisi.

Na plyn sa da prerobiť každe auto (samozrejme aj Swift), ale tieto male maju taku spotrebu že sa to pri tom tvojom nabehu veľmi neoplati. Tych cca 1500 eur čo taka prestavba stoji sa ti tak skoro nevrati. A hlavne rataj s tym že taky pohon ma viacero obmedzeni, napr. sa nedostaneš do podzemneho parkoviska (napr. nakupne centra) atd.

 

To aky je kde motor sa normalne dočitaš. Nikto to netaji. Z tych čo sa spominali (nove modely), Swift nikdy 3-valec nemal, takže všetko su 4. Takisto ta 1,2 od Renaultu čo je v Dusteri je 4 valec. Panda ma 4-valce a jeden 2-valec 0,9 L. U i20 je 3-valec 1,1 CRDi, ostatne su 4. U Clia je 3-valec 0,9 L. A je to najlepši motor aky tam montuju.

 

Lade by som kvalitou neveril, hoci nevyzera zle. Fabia je v pohode, obzvlašť ta nova.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ďakujeeeeeeeeem za vysvetlenie, no ono sa to na prvy pohlad zda zbytocne montovat napr. do Swftu, ale zasa pozeram, ze spotrebu ma napr. 5 l a to je na take male auto podla mna dost, takze ked tam dam plyn, mam o polovicu nizsie naklady.... a velmi to ocenis, ak mas napr. hypo, tak ti je kazde eur dobre, moc hyrit na spotrebe nemozem, preto chcem aj nove auto, nech vydrzi co najdlhsie, lebo ked si uz zoberiem hypo, tak si ani neskrtnem :-))))


Zato taka Fabia ma uz spotrebu od 3,7 do 4,8 podla druhu motora, zasa sa nevyznam v tych motoroch Fabie, ktory je dobry, tam uz pri spotrebe 3,7 podla mna ani netreba o plyne uvazovat


Ale je zasa ovela drahsia pri tom motore.... http://www.skoda-auto.sk/SiteCollectionDocuments/cenniky/skoda_fabia_cennik.pdf

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov