Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

Nedostatok zelene vo veľkých mestách sa architekti snažia riešiť návrhom "vegetačných striech", navyše, architekti pristupujú k riešeniu "zelených" stien – vegetačných fasád.

/systém vertikálnych záhrad tvoria presadené hliníkové panely dopĺňané subtrátom, do ktorého sa priamo sadia rastliny.

post-88-0-83571300-1307884245_thumb.jpg

post-88-0-85254700-1307884255_thumb.jpg

post-88-0-00196300-1307884266_thumb.jpg post-88-0-84703400-1307884283_thumb.jpg

post-88-0-80530100-1307884299_thumb.jpg

Zdroj:

 

 

Ale že by som ja bola nadšená takýmto niečím, to teda povedať nemôžem.

Až ma desí predstava žiť v baráku s takouto fasádou.

post-88-0-66090700-1307884369_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mna to sice nedesi, ale zaujimaju problemy s "obyvatelmi" tej zelene a ich riesenie

- rozny hmyz a pod.;

nemam problem s tym, ked po mne lozia zvierata, ak spim niekde na luke alebo v lese, lenze v spalni je moje teritorium :ax:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na nasom baraku rastie divy vinic http://zahrada.artmama.sk/sites/zahrada.artmama.sk/files/images/P1000784.preview.JPG cela budova je zelena, ale ziaden hmyz tam nezije.. skor je problem s ciernymi plodmi http://www.pramen.info/foto/2025/divy-vinic.htm zrele, padaju a farbia vsetko dookola.. ziadna vlhkost, nic, na jesen to vyzera krasne, ma to x odtienov farieb..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale ziaden hmyz tam nezije..

 

No neviem, nechcem byť priečna, ale tiež som presvedčená,

že v tej zeleni plaziacej sa po fasáde sa predsa len niečo "zdržiava".

Nemala by som odvahu otvárať okná ani len na vetranie

a už vôbec nie počas letných teplých nocí :ax:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zeleň je fajn, aj domy obrastené divým vínom či brečtanom, do niektorých oblastí a krajov a zvykov to priam patrí ...

v zime v našich podmienkach to nie je priam najkrajšie, ale na múry okolo domov, ako to sledujem tu v novej štvrti vedľa nás, je to v móde ...

 

vždy, keď taký dom vidím, mi napadne, že by mi asi neurobilo dobre, nájsť nakúkať ráno jašteričku v okne ... nehovoriac o inakšej hávedi, jedine s kvalitnými sieťami proti čomukoľvek, čo lieta, lezie, plazí sa či behá :ax:

mimochodom , páči sa mi to, páčia sa mi akékoľvek záhrady a zelene, takmer kdekoľvek, ale nikdy si to bez tých obyvateľov neviem predstaviť.

 

ale rada pozerávam aj v tv seriály o riešení malých záhrad, balkónov, striech, terás, vykúzliť sa dajú skutočne zázraky :ax:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nezije tam nic.. cele dni okna dokoran a vletia akurat muchy ako hocikde inde.. este sa tam obcas schovaju holuby, ked chcu sulozit bez zrakov cudzich bytosti, chrobaky, plazy a obojzivelniky ziadne.. v tropoch je bezne, ze mas gekona nad hlavou, ale tu je to pohoda..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ako tak rozoberáte desenie sa zeleninou obrasteného baráku, napadlo ma čosi iné na vydesenie..

čo tak voda.. veľa vody.. dom na vode.. hausboat?

bývali by ste v dome na vode?

Obrázok

Jednoduše a elegantně: hausbót v Hamburku

 

dá sa to aj u "nás", a dokonca dosť lacno

Dům snů na vodě. Za pár korun sousedem Hušáka

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Byt v hodinovej veži

Vždy keď vidím nejaké zvláštne návrhy rekonštrukcií si pomyslí na našich úradníkov, ktorí dokážu schváliť len to, čo v plnom rozsahu spĺňa "ich regulatívy".

 

Tento byt v New Yorku – v hodinovej veži s výhľadom na Brooklinský most a prístav sa nachádza na jednej z najvyšších budov. Autorom projektu a aj vlastníkom tohto bytu je David Walentas ... a momentálne byt predáva za zanedbateľných 25 miliónov dolárov.

post-88-0-09765800-1308038205_thumb.jpg

post-88-0-50979300-1308038213_thumb.jpg

post-88-0-66014600-1308038218_thumb.jpg

post-88-0-80700400-1308038223_thumb.jpg

 

Zdroj:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mimoriadne. strašne sa mi páčia tieto premeny, a strašne mi je ľúto každého nevyužitého či zbúraného nezvyčajného priestoru, byť leňošivým dolárovým milionárom, nikdy by som nechcela moderný priestor, ale niečo takéto nezvylké, loft, cementáreň, vežové hodiny, starý kostol, továreň ...

pred rokmi mi bolo mimoriadne ľúto za úchvatnými priestormi neďaleko Serede, pri dedinke Štrkovec ... boli to budovy starého gazdovstva, rozsiahly pozemok, tehlové stavby z predminulého storočia, bývalé stajne, obytné priestory pre sezónnych robotníkov, patrilo to nejakému družstvu, kedysi, a nechali to samozrejme pomaly chátrať ... boli sme tam pred nejakými takmer dvadsiatimi rokmi ... všetky tie priestory boli úplne ideálne na nové gazdovstvo, prípadne letovisko, motel, jazdecká škola, všetko dokopy, niečo nezvyčajné, čo by neboli moderné panely a sklo ... neviem, či to tam ešte vôbec existuje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja len zízam na to čo z tej starej stodoly urobili. Veľmi pekné. Určite s tým bolo viac roboty, akoby to len jednoducho zbúrali a postavili nový dom. Páčia sa mi tie kamenné steny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tá prestavba kamennej stodoly je skvelá. Mňa fascinujú takéto rôzne staršie stavby, domčeky, budovy..

z ktorých dýcha minulosť, jedinečnosť. Je škoda niekedy to len tak zbúrať, ak sa dá zrekonštruovať.. stojí to určite dosť námahy, financií ..., ale ten výsledný efekt stojí za to. Má to proste svoje čaro.:hmmm:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Tak, ako pred viac ako stovkou rokov nebola stavba Eiffelovej veže prijímaná s nadšením nielen obyvateľmi Paríža, ale ani umelcami, ktorí túto stavbu považovali za zneuctenie Paríža a dnes všeobecne platí Eiffelova veža za jeden z najkrajších príkladov architektúry sveta, dokonca ju medzitým aj Parížania láskyplne volajú Železná dáma, tak tomu môže byť aj pri stavbe, ktorá má byť dominantou olympijských hier v Londýne ... netradičná oceľová konštrukcia, nazvaná ArcelorMittal Orbit.

Táto stavba mňa osobne "neoslovila" vôbec, skôr by som povedala, že sa mi nepáči ani trošku.

... akurát, výhľad zhora môže byť dobrý.

 

Neobvyklá stavba vyroste v jižní části olympijského parku. Její výška dosáhne 115 metrů, bude tedy téměř dvakrát vyšší než rozhledna na pražském Petříně. Ocelová konstrukce by se mohla stát podobnou turistickou atrakcí, jakou je v konkurenční Paříži Eiffelova věž: „Mohla by přitáhnout v prvním roce až milion návštěvníků a bude jedním ze symbolů olympijského parku královny Alžběty,“ řekl Andrew Altman, šéf společnosti OPLC, která zajišťuje využití olympijských staveb po hrách. Nejsmělejší odhady dokonce hovoří o tom, že do městské pokladny by mohla přinést až 10 000 000 liber (276 milionů Kč).

Autorem stavby, která už ve svých plánech zaujala odbornou a laickou veřejnost, je britský výtvarník narozený v Bombaji Anish Kapoor (*1954).

...post-88-0-12677900-1308988128_thumb.jpg

 

Zdroj: 21. stoleti 7/2011

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ako turistická atrakcia, ďalšia, môže priniesť do pokladne hocičo, keď už sú turisti raz tam, tak sa vyvezú a vlezú všade, kam sa dá ...

 

na pôvabnú eleganciu prastarej eifelovky nemá. pri všetkej úcte k skvelým architektom a architektúre, nie každá stavba a predstava musí byť vydarená, ani nie je.

je to architektonická modernosť, ale náhodou nie najlepšie vydarená. nie je ... príťažlivá, chýba jej čosi, a čosi má navyše. monštruóznosť cielenej stavby je tu tuším navyše, niečo, čo bude vyťahovať peniaze z vreciek turistov, ... ale to vyťahuje aj horská dráha. rozhľad a výhľad áno, forma nie

ľahkosť, pôvab a jednoduchosť eifelovky a trebárs atomia, ktoré boli stavbami na jedno použitie, a dodnes na ne nikto nedá dopustiť, nemá.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v architekture sa berie otazka originality trochu inak. ak sa na druhovo, dispozicne a hmotovo podobnej stavbe pouziju doslovne kopie vyrazovych prostriedkov z inej stavby, nie je to sice plagiat, ale v ociach odbornej verejnosti autor vyrazne straca kredit, lebo de facto preukaze uplny nedostatok invencnosti (ak mam byt slusny).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Včerajšia tlač priniesla túto informáciu:

 

Čína včera uviedla do prevádzky najdlhší morský most na svete. Stavba v zálive Ťiao-čou má dĺžku 42 kilometrov a spája východočínske mesto Čching-tao s dištriktom Chuang-tao.

Štátna televízia CCTV uviedla, že 35 metrov široký most s viac ako 5000 piliermi je najdlhším svojho druhu na svete a jeho výstavba stála viac než desať miliárd jüanov (miliardu eur).

Konštrukcia prešla v pondelok konečnou previerkou a dnes ju, spolu s podmorským tunelom, sprevádzkovali. Výstavba trvala štyri roky.

Doposiaľ bol v Guinnessovej knihe rekordov ako najdlhší most nad vodou zapísaný most nad zátokou Pontchartrain v americkom štáte Louisiana. Ten čínsky je však o viac než štyri kilometre dlhší.

Zdroj:

Na tříproudový most Ťiao-čou, dlouhý 42,58 km a široký 35 metrů, se spotřebovalo 450 tisíc tun oceli a 2,3 milionu kubíků betonu. Stavba přišla na zhruba 5,5 miliard liber, což je v přepočtu asi 148 miliard korun. Jeho životnost se odhaduje na 100 let.

Most by měl podle propočtů vydržet řádění tajfunu či odolat zemětřesení o síle 8 stupňů Richterovy stupnice.

Zdroj:

post-88-0-61746200-1309585921_thumb.jpg

post-88-0-27216500-1309585927_thumb.jpg

 

Pokiaľ je pri jazde po viadukte Millau možné obdivovať okolitú prírodu, jazda po čínskom moste môže byť dosť deprimujúca ... vpravo, vľavo iba voda, a pred sebou a za sebou len úzky pruh cesty, ktorý sa v diaľke "stráca".

V našej malej krajine je táto stavba úplne nepredstaviteľná ... u nás je všetko skoro "ako na dlani".

Táto stavba musela byť veľmi náročná. Klobúk dolu pred čínskymi konštruktérmi aj staviteľmi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

skúsim to dať sem :) ... vo Vrbovom prebieha obnova námestia a vrámci nej budeme mať aj novú fontánu ... Na veľkej betónovej zemeguli bude sedieť ich najznámejší rodák, svetobežník a kráľ Madagaskaru – gróf Móric Beňovský

 

zdroj

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V našej malej krajine je táto stavba úplne nepredstaviteľná ... u nás je všetko skoro "ako na dlani".

 

žiadne strachy, akonáhle sa k moci zase dostane Fiko, postaví z blavi až do do užhorodu, vysutú šesťprúdovú diaľnicu na betónových stračích nôžkach, a stredom pôjde štvorkoľajová širokorozchodka

a to všetko pre "prosperitu slovenska" :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

postaví z blavi až do do užhorodu, vysutú šesťprúdovú diaľnicu na betónových stračích nôžkach

 

Nuž, keby si povedal iné mesto ako Užhorod, napríklad takú Viedeň, ale však aj tá je od Blavy vo väčšej vzdialenosti ako tých 43 km v Číne, tak by sa možno ešte o nejakej visutej šesťprúdovej diaľnici hovoriť dalo ...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov