Skočiť na obsah

tiborco

Odporúčané príspevky

nemám doma absolútne nič, ale už bude ... už sa na tom pracuje :)

aaale, pred zimou nekrmit.. spohodlneju

to je taka rozpravocka pre deti... ked je najhorsie, ok, tak prikrmovat, ale nie krmit a vykrmovat

priroda ma svoje zakony a silnejsi prezije; aj ked ano, chapem, ze ked prirodu kur*ime, tak potom musime trochu aj pomahat a tie zvieratka su take miluckeeeee

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aaale, pred zimou nekrmit.. spohodlneju

 

nie nie, ešte nie, počúvnem ťa, len sa pripravíme na zimu :)

 

ale už tam takmer každý deň vidím aspoň jedného hladoša, dojdu obkukať, či sa neurodilo čosi v miske :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

ale už sme pred tromi dňami začali so semiačkami ...

 

sýkorky prilietavali na skusy stále častejšie, ďobali do prázdnej misky ... neviem, možno sa mýlim, ale mám pocit, akoby cítili tuhú zimu.

dnes sme im zavesili aj prvú guľu, aj do tej ďobli, ale semiačka im chutia viac ...

a dokonca sa dnes objavila aj zelienka - čo je divné, doteraz to každý rok zelienky nechávali tak na december ...

 

vrabce ešte neprišli

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

naša dvanásťhlavá hydra práve teraz na novej fotke, opatrne mobilom cez žalúzie ... dostávajú regulérne denne.

stalo sa, že sme zabudli ... sýkorky na protest pochodovali po parapete a vrabce z bezpečnej vzdialenosti kukučkovali do okna, čo sa stalo so zásobovaním :)

 

post-3-0-91653200-1449752934.jpg

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zelienky si krásne zvykli, ale prevažnú časť návštevníkov tvoria stále sýkorky a vrabce ... zelienky prichádzajú zvyčajne obedovať, a sú to agresívne potvory :)

mali sme tu už tento rok aj glezga, párkrát, aj čečetavce - tie chodia takmer každý deň okolo obeda, na chvíľu.

 

na takmer ozobanej guli tam visí vrabček

 

keď je v miske zelienka, namiesto toho, aby sa kŕmila, útočí a vyštípe všetkých ostatných, hlavne sýkorky, vrabce na ňu kašlú :)

... zvyčajne to dopadne tak, že na tejto strane rozháňa hladné davy, a zo zadnej strany mu sýkorky kradnú semiačka :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

borovica a vtáky mali dnes zasa návštevu, ušatého ftáka - starú známu hrdzavú micu od susedov ... :)

dnes sa odvážila ešte o tri stromové poschodia vyššie ako zvyčajne, skoro sa strepala, keď jej zo dvakrát vtáčkovia preleteli okolo hlavy, samozrejme zbadala fotenie aj cez okno a žalúzie ...

ale čo bolo najkrajšie: okamžite objavila ako hračku zavesené jablko ... dovtedy ho poháňala labkou, kým ho nezhodila ... čo trvalo len chvíľu :)

 

post-3-0-62331300-1452086350.jpg   post-3-0-22682800-1452073585.jpg

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

krásne fotky, tá mica má nádhernú srsť. Takú mali naše záhradné, vidieť, že je vonku. Podobný fešák žije - ak prežil Silvestrovské vystrájanie - kúsok od kauflandu u nás, tam býva/l v jednej diere pod mostíkom nad potokom.

U nás je kopec vrán a krkavcov, aj holuby (klasika), ale už dlho som nevidela labute.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes som pozerala do mrazáku a našla som tam kože z bravbčového boku, samizrejme nesolané, takže po rozmrazení to bude pre vtáčence dobrá bašta. Len u nás som kŕmidlá nevidela, tak im to budem musieť zavesit na konár. Ale teraz som dostala skvelý nápad. Flinstone môže narobiť kŕmidlá a môžeme  ich tu inštalovať, v nádeji, že nejakí blbí vandali ich nezlikvidujú.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

neviem, či vtáky cítia po trojdňovej jari ochladenie, alebo sú len enormne pažravé ...

včera a dnes chodia na papanie statočných kŕdľoch, a nestíhame sypať ... zelienky, sýkorky, vrabce
ukázal sa aj drozd ... síce nie v kŕmitku, len na konári, ale poskakoval tam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

pred chvíľou bol navštíviť kŕmidlo nový návštevník, chvíľu pobudol, ale nepáčil sa vrabcovi nový stravník, tak sa za pár minút z konára na konár porúčal a zrazu ho nebolo...

nebol čas ho odfotiť ... podľa našej múdrej knihy to bol pŕhlaviar červenkastý (Saxicola rubetra, Bramborníček hnědý)

 

vyzerá takto: 

post-3-0-31008400-1459002395.jpg

http://www.luontoportti.com/suomi/no/linnut/buskskvett

 

má aj kolegu, pŕhlaviara čiernohlavého, ten má celú hlavičku tmavú, a oranžové sfarbenie mu začína až pod hlavou.

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

máme ešte nejaké zbytky, tie už nech vtáci dodzobú, potom už budú mať čo aj mimo ...

 

ale posledný týždeň máme novinku ... hrdličky, ktoré doteraz celé roky len chodili posedieť na borovicu, objavili misku so semiačkami ...

dnes v nej boli naraz dve ...

 

táto bola predvoj, takmer zdemolovala misku, iná si sadla na konár, a dzobala zvonka ... a nešťastný vtáčí drobizg len poskakuje po okolitých konároch rozčúlene a čaká, čo im hrdličky nechajú ... to sú veci.

 

a stále sú tam, objavili to, a zanedlho budú volať aj kolegov z Bratislavy... : (

 

post-3-0-65829100-1460982032.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prišiel som do záhrady, a v práve vyklíčenom hrachu sa pechoril holub , sviňa jedna, vyťahoval mi ich...a " pechoril sa " na zemi. Teraz tam mám 30 cm pásy, kde nič nevyrastlo. ( teda vyrástlo, ale). Už som tam videl škodcov, ale holub????. Nestačia vošky, slimáky,škorce...?

Prosím Vás, prikrmujte ich, možno mi dajú pokoj. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

teraz potrebujú proteíny, niečím musia ten drobizg nakŕmiť.

Mimochodom, čítala som, či videla taký dokument, teraz neviem, podstata ale je, že holuby sú zdivočelí potomkovia poštových holubov, vraj vôbec nie je hlúpy, ako si to ľudia myslia. A že to, že roznášajú choroby, je mýtus. Je to elegantný a zároveň jednoduchý vták, všimnite si, aký je to pekný tvor.

My sme jedného vypiplali, od holátka, rok nám potom lietal po byte, a neochorel nikto. Volali sme ho Mikuláš...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

WTF ?

 

 

holuby sú zdivočelí potomkovia poštových holubov

to akoze najprv boli na zemeguli postove holuby (asi od pana Boha ?) a potom mu uleteli, zdivoceli a teraz su vsade rozkramene ?

nnn, na tom mi nieco nesedi... nemylis si to s holubmi skalnymi ?

 

a s tymi chorobami

http://www.biologickaochrana.szm.com/holuby.htm
http://www.ulekare.cz/clanek/parazite-mestskych-holubu-zdravotni-rizika-pro-cloveka-3656

 

predpokladam, ze u ne-mestskych populacii moze byt situacia lepsia, kazdopadne chov holubov ako takych obsahuje beznu veterinarnu starostlivost, ako aj pri inych druhoch zvierat

je to dolezite pre tie zvierata, aj pre ludi, s ktorymi prichdzaju do styku

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Opisovala som, obsah niečoho, čo som pozerala v bedni,

Nezačala som od začiatku toho reťazca, začala som povedzme od stredu. Hádam len nechceš, aby som tu opisovala nebodaj vznik vtáctva na Zemi a jeho postupný vývin až po dnešok! Len som chcela povewdať, že sú aj iné pohľady na tohto vtáka ako tie negatívne.

To máš ako s mačkou, prarodičia domácej mačky tiež najprv museli zdomácnieť, a teraz tie domáce mačky ľudia vyhadzujú a potom tie chúdence zdivejú.

 

Odkedy sme mali doma Mikuláša, všímam si holubov. Nevyznám sa v rasách, ale vidím, že každý je iný a aj dvaja napohľad rovnakí sú iní.

Nejaký čas sa v našom okolí medzi tým množstvom holubov pohyboval taký s tými okrasnými perami na nôžkach, neviem, ako sa to odborne volá, Flinstone ho nazval papučákom.

O tých chorobách každý verí tomu, čomu chce. Aj o iných zvieratách sa popíše všeličo, negatívne i pozitívne. popravde oveľa viac sa bojím niektorých ľudí ako holubov či zdivených pôvodne domácich zvierat

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

skoda, ze tu nemame "smajlika", ktory vie pokrcit plecami....

 

nuz ale, prave od teba by som cakal pragmatickejsi pristup k veci, lebo to co citam vyssie mi silne pripomina "diskusiu" o povinnom ockovani

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

čo sa dá robiť, podstatné je, že skrátka nemám nič proti holubom. Ani nedávam na okná ostne, pre mňa za mňa nech si sadnú, ked chcú, a ani ich neodháňam.

 

Ten náš, čo sme ho vypiplali doma, bol "zaťažený" na bosé palce na nohách. Keď mal človek papuče, tak nič, keď bol bosý a v ponožkách, tak ho to netankovalo, ale akonáhle zbadal bosý palec na nohe, už sa našuchoril, krídla k zemi a chvost do vejára a už štartoval, neviem, čo to mal za mániu ďobať do palca. Bol vtedy hrozne smiešny.

Dcéra chodila von s ním tak, že jej sedel na pleci. trocha polietal a zasa sa vrátil na jej plece.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

nebádala som, čo sú to za vtáky, len som pri potulkách netom natrafila na google na tieto obrázky - nedali sa tam nechať bez povšimnutia :)

 

post-3-0-54982300-1466602925.jpg   post-3-0-78443800-1466602926.jpg

zdroj: google - vtáky

 

------

 

naši vrabci kŕmia mladé ... to je divadlo za všetky drobné :)

 

mladé rovnako veľké ako rodičia, len takí našuchorení budulínkovia ešte s páperím, a neskutočne hladné, starí sa majú čo oháňať, aby vyhoveli hladošom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov