Skočiť na obsah

arwiel

Odporúčané príspevky

Da sa lebo (mam sice 105 kg momentalne co som nechcel) ale videl som film "moja dcera je anorekticka" a tam bolo ze baletka schudla behom kratkej doby iba tym ze nejedla. Ale nadalej fungovala ze chodila do skoly aj na treningy a nebola slaba, neskolabovala, nebolo nic badat. Telo je tak nastavene ze vydrzi bez jedla aj tyzdne. Len pit treba. Na to sa odpadava ale od hladu nie. Dalsi priklad ked pan Congrady bol zatvoreny a bol nejaky medialny skandal a on drzal hladovku vo vazeni nieco protestoval a v mediach ho sledovali nejakych 7 tyzdnov nejedol a aj schudol z obrovskeho chlapa sa stal na oko badatelne chudy chlap. Dalsi priklad je koncentracny tabor tam ludom nedavali jest alebo len minimum a vladali aj pracovat tam ani jeden clovek nemal nadvahu.

 

Ale ako protiargument som sa pytal brata ze ako je mozne ze ked staval dom tak neschudol ani kg?! Vacsinu praci si robil svojpomocne od rana do vecera sa potil aby to mal lacne nevolal si ziadnu pomoc radsej sa sam natahoval s materialom ako s niekym to urobit za hodinu. A ze potil sa, do vycerpania muroval, strechu robil, skladal konstrukcie, sekal, kopal... Nezhodil nic! A on mi na to vravi ze este sa aj vazil a nechybalo mu ani kilo a on ziadne fastfoody, ziadne sladene coly, zakusky sladkosti nic take on neje. Ale zase lubi siry, domaci chlieb, granadir, tlacenky, siry... Tak mozno preto. Takze sme zase pri tom ze to jedenie je alfou a omegou vsetkeho...

 

Ja som mal povinny chudnuci program ked som po marodke dostal tolko penazi ze po vyplateni povinnych veci mi zostalo 40 eur na kredit, jedlo, zivot celkovo. Samozrejme som z toho nevysiel a boli take dni ze som nejedol vobec nic len vodu pil. Ked som aj nasiel 20 centov na zemi, kupil som si rozky a jedol som jeden suchy rozok denne. Takto som to tahal skoro mesiac a neschudol som ani pol kila.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mam tiez taky problem mam priatela ktory chce schudnut ma rad sladkosti coca colu ja som mu to uz nedovolila aby si uz nekupoval nic sladke lebo sa moze stat ze bude mat zvyseny cholesterol a ka to nechcem pomaham mu aby schudol yak ma pocuva pomaly ale isto teraz sportuje na bycikli auz schudol pet kil dole mal 110 teraz ma 105 takze este musi zhodit dost poradte mi co je dobre aby som mu pomohla ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:happyroll: no ludia, zle je...moja motivacia -Tomas zdrhol a plavkova sezona je tu a moj zadok sa mi nepaci..podnikla som poslednu zufalu moznost zapisala sa do nejakeho online chudnuceho programu a vcera som dokonca..az sa to hanbim napisat CVICILA..a v teplakoch este aj :lol:

 

však daj fotku tvojho pozadia na fórum ;) myslím že je nás tu kopec odborníkov na správny tvar a veľkosť ženských prdeliek :thumbsup:

zasadne virtuálne fórumácke konzílium, a nakoniec sa možno dozvieš že je to tak akurát, a v tom prípade ani nebudeš musieť cvičiť ... a v teplákoch už vôbec nie :D

 

 

moja appka na telefone mi napisala, ze mojim doterajsim tempom schudnem v roku 2026 :zubiska:

na toto by bolo tiež riešenie - appku odinštaluj, a nainštaluj nejakú lepšiu :yes_yes:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nikdy som nemal problém s nadvahou. Obyčajne mi stačia dve jedlá denne, raňajky a obed. Nemusím sa ovládať, proste ma nenapadne jesť. Manželku chytá neskoro večer "vlči hlad". Vrhne sa do chladničky, strieda niečo slané, potom kyslé, potom sladké a dokonca znova slané a nakoniec ešte na zaver nieco sladké. Keď som sa jej spýtal, ako dokaze zvládnuť takúto kombináciu, odpovedala bez problémov. Viem, že má potom výčitky svedomia. Pred asi rokom som prestal fajčiť. A dostavil sa aj na mňa "vlči hlad". Jedol som minimálne 10x denne. Váha za 4 mesiace vyletela o 14 kg. Jedlo je droga a absenciu nikotínu chcelo telo nahradiť inou "rozkošou". Neodbytná potreba jest, je náhrada za endorfíny v mozgu, pri absencii nejakej inej nespokojenej potrebe. Prestať sa obžerať a fajčiť som síce dokázal, ale zamestnalo ma to na celý deň, takže som už nič zmysluplné cez deň neurobil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

polovica polovice rodiny nemá problémy s nadváhou, polovica polovice má, zvyšok je vetva, ktorá má... ja do nej patrím aj s bratom.

brat tiež trpí a hodne na chrbticu, naštval sa, zašiel k dietologičke, dal si vypracovať plány, diéty, a všeličo, čo k tomu patrí - a schudol 40 kilo. skoro do toho skapal, udržuje to, je ako vrabec, kontroluje každé sústo, chrbtici to ovšem nepomohlo vôbec...

 

ja som fajčila, veľa, a keď som fajčila najviac, ale skutočne veľmi veľa, hovoríme o balíčkoch denne, som bola najmohutnejšia v živote - prestala som fajčiť zo dňa na deň, nikdy mi nikotín nechýbal ani sekundu, a začala som pozvoľna sama od seba chudnúť.

skutočne - prestala som fajčiť, a nikdy som nemala nezdravú pokožku z cigariet, ani šedú, ani vrskavú, a začala som mierne pomaly chudnúť.

 

patrím k vetve starej mamy, na ktorú sa aj zúfalo podobám, vrátane váhy a postavy, nikdy nebudem prútik.

 

pred dvomi rokmi som tiež začala diéty - niektoré nariadené, niečo som pridala ja - schudla som 16 kilo. s veľmi miernym poľavením som 16 kilo mala za rok späť.

a spôsobila som si to, že by som nutne mala jesť zeleninu, v akomkoľvek stave - ale po dvoch rokoch jedenia zeleniny mám voči nej odpor, nemôžem ju ani vidieť -

veľmi veľmi pomaly sa to napráva, nejaký mesiac dva skúšam a už sem-tam niečo dokážem zo zeleniny aj zjesť...

 

ono je to s tým chudnutím niekedy skutočne ... iste, menej jesť, zdravo jesť, cvičiť nemôžem, robím čo zvládam. ale aj tak sme všetci iní : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som fajčila, veľa, a keď som fajčila najviac, ale skutočne veľmi veľa, hovoríme o balíčkoch denne, som bola najmohutnejšia v živote - prestala som fajčiť zo dňa na deň, nikdy mi nikotín nechýbal ani sekundu, a začala som pozvoľna sama od seba chudnúť.

skutočne - prestala som fajčiť, a nikdy som nemala nezdravú pokožku z cigariet, ani šedú, ani vráskavú, a začala som mierne pomaly chudnúť.

 

Zrejme je to individuálne. Kdesi som čítal, že predispozícia závislosti k alkoholizmu, alebo fajčeniu je aj geneticky determinovaná. Rovnako to môže byť aj s genetickou predispozíciu k prejedaniu. V každom prípade pažravosť nie je väčšinou otázkou poruchy metabolizmu, ale psychickou poruchou. Typickým argumentom obéznych ľudí je veta, "ja priberiem aj keby som nič nejedol". Možno na tom niečo pravdy je. Organizmus, "ktorý si myslí", že je niečím ohrozený, (môže to byť nejaký stres), začne si prednostne robiť zásoby tuku. Atavisticky táto odpoveď organizmu mala kedysi zmysel, no dnes pôsobí kontraproduktívne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zaruceny recept ktory 100%-ne funguje a nenapadlo to ani jedneho dietologa:

 

Ak zarabate 500€ tak minte 450€ na hluposti a potom nebudete mat na vyber a po troch tyzdnoch nutenej hladovky urcite bude menej kil ;-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A presne toto je zaujimave. Logika hovori ze tuk je ulozena zasoba potravy ako ked tava nasaje vodu do hrbu a potom vydrzi dlho bez pitia. Telo si uklada potravu ako tukove zasoby a ked clovek dlho hladuje tak pouzije tie t.j. zacne spalovat tuky.

 

Co sa tyka toho ktora vrstva je obeznejsia... Kedysi platilo ze kto je obezny ten sa ma dobre. To vzniklo pravdepodobne z toho ze chudobny lud bol podvyziveny a bohatsi mali prebytok jedla, jedli lebo mali, nie preto ze museli. Ale vsak prisla doba konzervacnych latok a chemie v jedle takze sa to obratilo teda chudobny clovek je akciovu vifonku z lidlu, kym bohatsi si nakupuje v obchodoch typu norbi update vselijake fitnes stravy vyrobene zo spaldobej muky, hnedeho cukru atd. Ale tie potraviny su aj dost drahe.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Máš pravdu. Kedysy jedli chudobní viac zeleniny, ovocia, obilnin, než mäsa. Z živočíšnych tukov mlieko, syr, maslo. Tí najchudobnejší chovali kožu. Dnes patria tieto potraviny k najdrahším. Ale hlavne sa viac pohybovali a nemuseli za to platiť vo fitnes.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zaruceny recept ktory 100%-ne funguje a nenapadlo to ani jedneho dietologa:

 

Ak zarabate 500€ tak minte 450€ na hluposti a potom nebudete mat na vyber a po troch tyzdnoch nutenej hladovky urcite bude menej kil ;-)

 

aleluja, presne to som potrebovala..Tomas, prosim neodchadzaj uz nikde a pis podobne hluposti nech fakt schudnem :zubiska:

 

však daj fotku tvojho pozadia na fórum ;)  

 

ver, ze niektore veci fakt nepotrebujes vidiet :ahooj:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hellé, tu predsa nejde o to, či potrebujem alebo nepotrebujem niečo vidieť :D ale o to, aby si náhodou nechudla zbytočne, ak by sa ukázalo že tvoje slová: "moj zadok sa mi nepaci" si napísala len na základe svojho subjektívneho dojmu :shifty:

 

ako motiváciu ti môžem uviesť aj staré Aztécke príslovie: Aj veľká riť vie očariť!  :smilieee: 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kedysi platilo ze kto je obezny ten sa ma dobre. To vzniklo pravdepodobne z toho ze chudobny lud bol podvyziveny a bohatsi mali prebytok jedla, jedli lebo mali, nie preto ze museli.

 

Fakt neviem kde by toto Fórum bolo bez tvojich filozofických postrehov hodných Aristotela.

 

Ty si vyžratý dosť, takže keď nebudeš mesiac žrať, len ti to prospeje. Môžeš začať hneď ako pred telkou dožereš posledný kebab a vypiješ posledný dvojliter koly.

 

Ale u teba to bude psychologický problém. Ty schudnúť nechceš, lebo žrádlom si podvedome nahrádzaš svoje hendikepy a nedokonalosti. Si chudobný ako kostolná myš, nič nemáš, žiadne vzdelanie, žiadna perspektíva, žiadna budúcnosť, žiadna poriadna práca, len od výplaty do výplaty zacvakávaš dzindzíky, kolegovia majú z teba nervy, len čo ťa zbadajú, nič neušetríš, nič nevieš nasporiť tobôž nie investovať, kúpiš zbytočne benzín, ten potom venuješ Janovi, na ulici sa ti smejú, nadávajú ti to debilkooov, na bicykli ti reťaz padne, autu sa zadrie motor, len čo vyjdeš na diaľnicu, baby ťa nechcú (Adela je len výnimka potvrdzujúca pravidlo, a aj tú to čoskoro prejde), počítače sa ti kazia, len čo nabehne Windows, tak sa dobre nažereš ako prasa z válova, s príjmom stravy sa začnú uvoľňovať hormóny a tak je ti aspoň na chvíľu dobre.

 

Takže ty sa nezmeníš tak, že si povieš, že začneš chudnúť alebo niečo začneš robiť pre svoju budúcnosť, pretože ty máš problém v hlave. Je zbytočné tebe niečo radiť - nakoniec tu na Fóre sa to ukázalo, hudieme do teba celé roky a nepohol si sa ani o krok. No možno o ten jeden, zmenil si zamestnanie, ale to len vďaka tomu, že náhodou žiješ tam, kde by už aj šimpanzov zamestnali, keby u nás žili. Najprv musíš zmeniť svoje myslenie a až potom začať so zmenami. Ale keď si to nedokázal doteraz, tak po 35. roku života to bude o to ťažšie, až takmer nemožné. Ľudia s pribúdajúcimi rokmi čoraz ťažšie menia svoje zvyklosti a ty si už za zenitom.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teraz ste mu dali noa poviem vam ze ja som mu zakazala uzbjest sladkosti ziadna kofola hudiem mu aj ja aby schudol ale bohuzial neda sa to neviem ci sa mi to pidati aby schudol aby zacal jest zdravu vyzivu bude to tazke viem ale ak sa to podati bude fajn ak chce yomas schudnut mudi pocuvat to co mu povoem ak chce schudnut bude to taxke pre neho ale pomalicky bude musoet zacinat jest dietu lrd chce schudnut musi mat pevnu volu no dufsm ze sa mi to padri chcem mu pomict no uvidime co a ako

 

...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale u teba to bude psychologický problém. Ty schudnúť nechceš, lebo žrádlom si podvedome nahrádzaš svoje hendikepy a nedokonalosti. Si chudobný ako kostolná myš, nič nemáš, žiadne vzdelanie, žiadna perspektíva, žiadna budúcnosť, žiadna poriadna práca, len od výplaty do výplaty zacvakávaš dzindzíky, kolegovia majú z teba nervy, len čo ťa zbadajú, nič neušetríš, nič nevieš nasporiť tobôž nie investovať, kúpiš zbytočne benzín, ten potom venuješ Janovi, na ulici sa ti smejú, nadávajú ti to debilkooov, na bicykli ti reťaz padne, autu sa zadrie motor, len čo vyjdeš na diaľnicu, baby ťa nechcú (Adela je len výnimka potvrdzujúca pravidlo, a aj tú to čoskoro prejde), počítače sa ti kazia, len čo nabehne Windows, tak sa dobre nažereš ako prasa z válova, s príjmom stravy sa začnú uvoľňovať hormóny a tak je ti aspoň na chvíľu dobre.

 

Takže ty sa nezmeníš tak, že si povieš, že začneš chudnúť alebo niečo začneš robiť pre svoju budúcnosť, pretože ty máš problém v hlave. Je zbytočné tebe niečo radiť - nakoniec tu na Fóre sa to ukázalo, hudieme do teba celé roky a nepohol si sa ani o krok. No možno o ten jeden, zmenil si zamestnanie, ale to len vďaka tomu, že náhodou žiješ tam, kde by už aj šimpanzov zamestnali, keby u nás žili. Najprv musíš zmeniť svoje myslenie a až potom začať so zmenami. Ale keď si to nedokázal doteraz, tak po 35. roku života to bude o to ťažšie, až takmer nemožné. Ľudia s pribúdajúcimi rokmi čoraz ťažšie menia svoje zvyklosti a ty si už za zenitom.

Niekedy az to srandovne vyzera ze axel ma velakrat pravdu ale ono je to naozaj tak! Teraz bezohladu na to ci to myslel vazne alebo zo srandy ale fakt ma velakrat pravdu a tentoraz to trafil. Tak pekne by to povedal len psycholog a verte ze ine by nepovedal ani on na tom sedeni ktore by cvakala dovera ktorej majitelom je penta. Takze axel usetril pente poplatok za jedno sedenie.

 

Axel uz vlastne napisal ze Tomasovi je skoda radit ale poopravim troska ze skoda radit tradicnym sposobom teda ze clovek co uz je rozhodnuty ze chce chudnut a zacal na tom pracovat, patri do tejto temy (helle gratulujem aj to 1kg je viac ako nic) ja som pribral dalsich 5 a to som ich chcel dat dole... Takze aj u mna je to az 5 kg ale zial opacnym smerom!

 

Takze axel to velmi dopodrobna napisal a preto nieje daleko od pravdy lebo toto sa deje vela ludom. Neraz som cital ze ludia siahaju po alkohole ci drogach prave z tychto menovanych dovodov! Je to zavislost a pricina. Bezohladu na to ci sa to vola cigareta, alkohol, droga, jedlo... efekt je stale ten isty! O to ide. Takze tu by asi bolo riesenie rovnake ako u ludi s inymi zavislostami...

 

Ale o tom uz pokracujme v teme Tomasove problemy s...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

my ich nemusíme riešiť.

Tomáš ich načne sám.

Adela,  aj keď ho akokoľvek miluješ, ok, brániš ho, berieme to, ale on sám seba nebráni - stále pýta rady na tie isté problémy, opakované Tomášove záležitosti  dokonale poznáme.

 

napriek tomu, ako vidíš, keď má problém, stále sa pýta a my mu radíme aj dnes, na tie isté problémy znovu a znovu ako pred 13 rokmi.

to nie je naša kratochvíľa, riešiť Tomáša - Tomáš si to celé roky žiada sám. chápeš to? skús čítať, čo píše, začítaj sa do jeho starších tém.

 

ale toto sme tu písali už tuším všetci.

------------------------------------------------------------

 

vráťme sa k téme - téma je Ako schudnúť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pocuvaj ma game ci ako si viem ze tomas si to sam ziada ano potrebuje rady preto pise o vsetkom on to potrebuje sa s dakym poradit ja sama radim ludom ktory mne pisu vela ludi a ja im poradim a aj s tomasom tak robim ked daco potrebuje opita sa ma ja mu poradim a je ti uz vyriesene ale uz nebudem rozpisovat zivot ide dalej.....

 

...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Presne tak... 80% chudnutia je o strave a pobyb je len pomocna aktivita...

 

Ale inac akurat v telke bol chalan co by mohol byt mnohym inspiraciou! Schudol za pol roka 50kg! Mal cez 130 a dal to na 77... Pre porovnanie ja som mal v dospelosti najmenej kil 73 a teraz 105 takze 33 kilami mi prispeli dobroty...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov