Skočiť na obsah

arwiel

Odporúčané príspevky

Takze preto stale tuzim po sladkom? Mne to zvykne chybat ako fajciarovi cigareta. Ako ked ste zalubeny a neviete to dat von z hlavy hocicorobim furt mam na jazyku chut palacinky a musim si ju ist dat.

 

Aky mate nazor na smoothie moc to teraz je v mode v tych zenskych casopisoch furt pisu o tom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

smoothie mám rada, občas keď sa ocitnem v podchode na Hodžovom, tak si ho kúpim.

Dcéra si kúpila nejaký špeciálny mixer, na ktorom sa tiež tie smoothies dajú robbiť, a dá sa na tom robiť aj makové, orechové a nievem ešte aké mlieko, do ktorého sa potom zarábajú rôzne tie ingrediencie a vznikajú super ovocné či zeleninové nápoje.

ja si to môžem dovoliť, čo sa mojej váhy týka. ty by si si mal dať pozor na veci, ktoré obsahujú veľa cukrov či majú vysoký glykemický index. Skús si vygúgliť ovocie a zeleninu s nízkym GI (glykemickým indexom). ja používam na sladenie kokosový cukor, ten má tiež názky GI, ale striedam to s normálnym hnedým cukrom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aky mate nazor na smoothie moc to teraz je v mode v tych zenskych casopisoch furt pisu o tom.

 

Na to zabudni, to je pre Teba pridrahe. Kupit mixer, kupovat ovocie/zeleninu, mat cas na pripravu.

Nemas peniaze a cas na ine, dolezitejsie veci, nie tak na smoothie.

 

 

 

Mne smoothie chuti, kiez by mi ho niekto pripravoval pravidelne :) Je to fajn sposob ako jest cerstve ovocie a zeleninu, aj taku, ktoru si bezne nenakrajame. Par krat som si doma smoothie spravila, vzdy som tam dala spenat, ktory bezne v cerstvom stave takmer neprijimam. Spolu s jablkom, mrkvou a citronom to bola pochutka. Je mnozstvo kombinacii a chuti. Mnam mnam :cem:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď to tu tak čítam, vychádza mi to s tým chudnutím a priberaním asi takto (prosím opraviť ma ak som vás zle pochopil):

 

- ak sa človek chce zbaviť tuku usadeného na bruchu, treba ho spáliť a premeniť na energiu.

- energiu potrebuje telo (hlavne svaly) človeka pre život

- energiu telo prijíma hlavne vo forme potravy

- čiže ak telesné svaly potrebujú energiu, môžu ju dostať buď z potravy, alebo spálením tukov z brucha. (to fakt?)

- spálenie tukov z brucha nastane vtedy, ak svaly na svoju činnosť potrebujú viac energie, než dostanú v potrave.

 

- riešením je teda:

1. podporovať činnosť svalov, aby potrebovali energiu,

a súčasne:

2. nedopriať telu dostatok energie skrze potravu.

 

Jedno bez druhého je k chudnutiu nedostatočné.

 

Tak?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano, chudnutie je v principe velmi jednoduche, musis prijmut v potravinach menej energie, ako tvoje telo potrebuje... Pokial svoj prijem obmedzis vyrazne, tak nemusis ani cvicit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je nejaka denna norma vypocitana ze telo aj bez fyzickej namahy pri beznej cinnosti spali 1500 takze treba ist pod 1500 ale u mna len ranajky maju cez 2000.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je nejaka denna norma vypocitana ze telo aj bez fyzickej namahy pri beznej cinnosti spali 1500 takze treba ist pod 1500 ale u mna len ranajky maju cez 2000.

 

je ... v koncentrákoch takú mali - znie to ako čierny humor, ale je to pravda.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je kopa ludi aj tucnejsich a nevadi im to. Napriklad olasky cigani. U nich je obezita vysadou, cim tucnejsi o to bohatsi. Ked sa cigani u nas hadaju tak po sebe kricia ze ja jem kazdy den maso! Tym chcu povedat ze on sa ma dobre. Takze aj mne ked vyhovuje tak je to v poriadku. To je ako ked fajciarovi poviete ze to zabija tak on odveti: na nieco zomriet musim! a potiahne si sluka. Takze aj ked hrozi vysoky tlak, kardiovaskularne problemy uvedomujem si to riziko a zijem s tym.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nepytam sa vzdy. Chcem len aby bolo o com diskutovat za prve a za druhe tak ako aj doll vravela ze nemame riesit veci co napisala pred 10 rokmi lebo clovek sa meni, menia sa zivotne situacie atd. Tak aj ja kedysi som chcel schudnut ale casom sa menim a je jednoduchsie zmierit sa s nadvahou aj minimalnou mzdou aj s tym ze ma zeny nechcu, proste zmierit sa so situaciou je ovela lahsie ako pracovat na sebe.

 

Netreba byt narocny, staci len prezit, zmierit sa s tym a je to vybavene. Ale niekedy mi nik nepise na azete alebo na inych forach tak musim niecim zahanat nudu. Ale citat knihy ma nebavi tak forumujem. Take ma bavi kde je interakcia ze zapojit sa do diskusie atd. Cvicit ma tiez nebavi. Bicyklivanie uz nemam rad lebo je premavka, kamiony chodia vsetko.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... Netreba byt narocny, staci len prezit, zmierit sa s tym a je to vybavene. Ale niekedy mi nik nepise na azete alebo na inych forach tak musim niecim zahanat nudu. Ale citat knihy ma nebavi tak forumujem. ...

 

Ako sa šmahom ruky dá všetkých okolo uraziť ... :hmmm:

* podnikateľov, ktorí si založia firmu, zháňajú zákazky aby uživili nielen seba ale aj svojich pracovníkov,

* ľudí, ktorí vyštudovali vysoké školy a celý život na sebe pracujú,

* ľudí, ktorí sa snažia poradiť pri každom nastolenom probléme ... a tu sa jedná iba o to, že treba zahnať nudu.

 

1916 príspevkov je na zahnanie nudy; to je teda pre ostatných riadna rana pod pás! :ermm:

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nepytam sa vzdy. Chcem len aby bolo o com diskutovat za prve a za druhe tak ako aj doll vravela ze nemame riesit veci co napisala pred 10 rokmi lebo clovek sa meni, menia sa zivotne situacie atd. Tak aj ja kedysi som chcel schudnut ale casom sa menim a je jednoduchsie zmierit sa s nadvahou aj minimalnou mzdou aj s tym ze ma zeny nechcu, proste zmierit sa so situaciou je ovela lahsie ako pracovat na sebe.

 

Kedysi si chcel schudnut? Asi tak kedysi davno, ako ked si rozoberal nedavno temu, ako sa nezalubit. A na dalsi den si uz behal a randil.

Sa zamysli nad tym co chces. Iba vtedy budes vediet robit veci naplno. A nie ze dnes mam naladu, ze sa zmierim s mojim tazkym udelom, a holt, budem tlste prasa, o ktore nema zaujem ziadna zena.

A na dalsi den tu budes so sebavedomim casanovu rozoberat, ako mas rozrobene dve zenske...

 

Myslis ze nas to bavi?

 

Ako Teba nebavi citat knihy a bicyklovat, nas mozno (dufam) jedneho dna prestane bavit reagovat na Tvoje prispevky o nicom...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je to vasa slobodna volba. Ak nebude reakcia, tak nebude ani prispevok a tym padom mate pokoj. Nemusite ma ani vykazat, pojdem aj sam. Som schyzofrenik s aspergrovym syndromom. Striedam nalady, nikdy neviem co chcem, raz chcem to druhyraz hento ale to uz je skor do mojej temy.

Este ste vynechali nadavanie na politikov hlavne na Sulika a Kotlebu. Uz aj Kalinak dost nahneval vsak co povyvadzal ehe.

 

Tu chudnete a idem vas este inspirovat. Dnes som bol na oslave s grilovackou zjedol som 4 pacovane masa, 6 spekaciek, 4 klobasy, pol litra kofoly, 8 zakuskov. Teraz som v praci a v nedelu neni moc roboty tak sedim a jem pagace je ich plna misa. Este som si zabalil zakusky z oslavy mam ich v chladnicke aj tie v noci zjem. Tak jak sa da takto chudnut?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no dobre ... ale chudnúť, kým to raz len nenariadi lekár kvôli niečomu, nie je niečo, čo treba nutne robiť s katovou sekerou pri krku ...

 

popísali sme, čo vieme o chudnutí, každý má svoj recept, úspechy či neúspechy, a nejde to tak ľahko, a niekedy ako na hojdačke.
mimochodom, máme tu tému aj o tom, ako pribrať, každý si príde na svoje.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes som bol na oslave s grilovackou zjedol som 4 pacovane masa, 6 spekaciek, 4 klobasy, pol litra kofoly, 8 zakuskov. Teraz som v praci a v nedelu neni moc roboty tak sedim a jem pagace je ich plna misa. Este som si zabalil zakusky z oslavy mam ich v chladnicke aj tie v noci zjem. Tak jak sa da takto chudnut?

 

Ale veď Ty sa jak dobre máš :) . Ti to prajem. Kašli na chudnutie a užívaj život.

:D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes som bol na oslave s grilovackou zjedol som 4 pacovane masa, 6 spekaciek, 4 klobasy, pol litra kofoly, 8 zakuskov. Teraz som v praci a v nedelu neni moc roboty tak sedim a jem pagace je ich plna misa. Este som si zabalil zakusky z oslavy mam ich v chladnicke aj tie v noci zjem. Tak jak sa da takto chudnut?

 

Fuj, je mi zle uz len z tej predstavy....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak niekto nemoze mastne. Nie kazdemu to smakuje. Chapem doll, su taki ktorym pride zle po zjedeni tzv jarmocnych specialit. Su aj taki ktori maju problem pribrat. Mnohe zeny povedia ze chlap co vyzera ako sparatko nieje pritazlivy tak isto ako tlstoch. Muz by nemal vazit 60kg. Ti zase bojuju ako pribrat a nevedia pribrat. Irb, uzival by som si ale metabolizmus zial nieje taky ako clovek2-ov takze pri tejto zivotosprave neschudnem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale take je len vynimocne ked je oslava, grilovacka, jarmok... Ked som niekde na svadbe tak som jak srotovnik jem co vidim. Ale bezne to je jeden hot dog alebo kebab, jedna palacinka, pohar coly. Nic viac. Takze niesu to velke mnozstva len priberam lebo malo by sa jest viackrat za den, a ja jem raz ci dvakrat za den a ta jedina palacinka a jediny hot dog je kaloricky viac ako 5 zdravych obedov...

 

To je uplne proti pravidlam chudnutia. Lebo ak jete davkovane tak telo je zvyknute ze stale dostane a spaluje. Ak jete raz za den tak telo je zvyknute na nepravidelny prijem potravy a tak uklada tukove zasoby a nespaluje. Malo by sa ranajkovat, desiatovat, obedovat, olovrant, vecera... Ja vyspavam po nocnej do troch poobede, zobudim sa hladny jak vlk, naladujem sa do prasknutia, potom uz do vecera nic nejem, kedze mam obrateny rezim tak v noci neviem zaspat tak pri telke nieco chrumem, potom v noci o tretej zaspim, potom zase spim do obeda, zobudim sa hladny zas sa naladujem...Pri takom zivotnom style sa jak da chudnut?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takže ty vlastne ani nechceš schudnúť, baby máš u riti, tak kľudne šrotuj aj naďalej. Vidíš, teraz si si mal dohovoriť rande, podeliť sa s kamarátkou o zákusky. +

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vilma to je napad! Alebo rovno pozvat na party. Na jednej strane by si zazurovala ale na druhej strane, viete ako dopadlo ked som zobral babu ktorej som dvoril na nejaku party, prebral mi ju iny ucastnik party...

 

Ale nedavno som si pisal so zenou ktora je vyucena cukrarka tak tam by sme sa doplnali ze ona by bola vyrobca a ja odoberatel. A inac niektori chlapi zacnu priberat ked si najdu zenu (dobru gazdinu).

 

Mam novu kampan ktora sa vola ,,vymen jedlo za luxus" spociva to v tom ze mam stale tie trapenia ze sa nezlucuje grafikon SAD s mojim pracovnym casom... Tak som sa rozhodol ze budem venovat viac autu. Budem sa o neho viacej starat, kupim nove pneumatiky (koleso je najdolezitejsie), vymenim sviecky, novy olej dam, zrenovujem co sa da a to su vsetko take do 100-150 eur polozky na co akurat mam a nezostane na zakusky a bagety... Ale spon cez vikendy a statne sviatky budem chodit normalne do prace tak ze polhodinu pred zaciatkom smeny a nie dve ci tri! A hned po fajronte odidem domov, a nie peskovat cez chotar do susednej dediny a cakat 2,5 hodiny na prvy spoj. Miniem vsetko na benzin (vikendy sviatky) autobus (pracovne dni) a jednoducho nebude zaco tie dobroty kupovat. Presvedcil som sa aj v praxi ze jedine obdobie ked ja chudnem, je to ked nemam pristup k sladkostiam a fastfoodu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 mesiacmi...

:happyroll: no ludia, zle je...moja motivacia -Tomas zdrhol a plavkova sezona je tu a moj zadok sa mi nepaci..podnikla som poslednu zufalu moznost zapisala sa do nejakeho online chudnuceho programu a vcera som dokonca..az sa to hanbim napisat CVICILA..a v teplakoch este aj :lol:

 

moja appka na telefone mi napisala, ze mojim doterajsim tempom schudnem v roku 2026 :zubiska:

a este mam verejne niekde prezentovat svoj chudnuci zavazok

takze verejne slubujem

 

SCHUDNEM DO KONCA ROKA 2017 MINIMALNE 10 KG. /tak mi panboh a forum pomahaj/

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zásadne si nedávam nikdy záväzky, ani len pre potešenie nejakej appky nie : )

ale medzi 5 -10 kg by som nutne potrbovala aj ja... už aj kamarátka hovorila, že keď nás bude viac, bude to veselšie... tak to skúsme.
s cvičením e to u mňa horšie, ale ... skúsime : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov