Skočiť na obsah

arwiel

Odporúčané príspevky

Na osobitnej ste brali priamu úmeru?

Vyšší plat ↑ viac žrádla ↑ väčší bachor ↑ viac kilov ↑

Keď prežerieš všetky peniaze do posledného centa (už sa to tu opakuje asi 8496414689 krát), tak sa nediv, že vyzeráš ako mäsiarsky učeň po hodoch.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja sa neprežieram, cvičím, keďže nemám elinu, všade, kde sa dá, chodím peši,  a aj tak nie a nie tie kilá dať dolu a dosiahnuť svoju krásnu starú váhu a rozmery...:confused::janie:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pretože v istom veku už to nie je také jednoduché... organizmus po každej stránke stráca pružnosť.
hoci ja som bola opak, kedysi som naberala a miešala to s kdejakými diétami a jojo efektmi, a posledné roky som schudla... ale ono to stále dá prácu si to udržať, a ešte kombinácia diét a absencia pohybu ... dosť šialená cesta. ale ide to... ako tak.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Najhoršie je to udržať. Kiež by to bolo iba o tom že raz schudnem a hotovo vybavené... Ale potom je to už na celý život a to ma desí. Keby to bolo o tom že vydrž pól roka odriekať si a potom môžeš znova, to by bolo jojo. Ale teraz prestať a potom už celý život v tom odriekacom režime je hrozná predstava. Ale že budem mať 150 a infarkt je tiež desivá predstava.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Práveže neviem lebo ak v terajšej robote pracujem od 1.6. tak výplata je 15.7. čo je hoodne ďaleko. Z amazonu už nebude veľa keďže som na začiatku mája skončil. Akurát tak na režijné a z úradu práce neviem či niečo vôbec dostanem. Takže chudnúť sa bude dlho takže reálne dám dole kilá lebo aj bez športovania, pohyb v práci a aj samotné žitie niečo spáli a okrem vody z vodovodu asi k ničomu inému nebudem mať prístup.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vidíš ako vyhadzovy z práce ti prospievajú k zdraviu. TERAZ koľko vážiš?

Ja to už mám stabilizované okolo 76,5. Asi už chudnúť nebudem, pri tomto bežnom spôsobe čo som si zvolil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aký bude ten nebežný spôsob? Asi rovnako keďže začínam od utorka. 3kg sa neráta lebo záleží na stave tela. Takže ozvem sa až pôjde dole 5 a viac kíl.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nebežný spôsob je taký ako tvoj, že týždeň machruješ len na čistej vode. Ja pri mojom chudnutí som prakticky nič nemenil, čo sa týka obmedzovania stravy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomáškám, Sniper o tom písal, a nie raz, pil aj nejaký proteínový či aký nápoj, nechce sa mi hľadať.
keby si investoval do niečoho podobného, nikto by ti nevyčítal - sú to spravidla vyvážené nápoje, a pred pár rokmi sme tu kdesi o nich obšírnejšie písali, ale fakt sa mi to teraz nechce hľadať.
majú všetky živiny, ktoré telo potrebuje, cítiš sa z nich nasýtený, nemajú toľko kalórií.
nájdi si na google. stopro tam sú.

a čo sa týka jedla - áno, ale dá sa jesť menšie porcie - vieš čo je základ? urobiť si jedlo chutne - pretože tvoje varenie je všetko, len nie chutné...
tak to do seba naláduješ, nech je to akékoľvek a vo výsledku je to len objemové krmivo...

a po druhé, začať jesť z menšieho taniera... ide to. tanier vyzerá byť plný a kopcom, ale na malom tanieri je to len polovica alebo dve tretiny porcie.

vsunúť medzi hutné jedlá a sladkosti ovocie, napríklad... škvrkajúci žalúdok sa uspokojí na chvíľu aj chuť na sladké a nezačne telo  vyžadovať veľkú porciu a plný košík sladkostí a rohlíkov a klobás.

s dobrým jedlom, ktoré máš v práci teplé a veľké porcie, by si mal doma jedlo len dopĺňať. môžeš si dať aj olovrant aj večeru, ale na malom tanieri.

a do bufetu v robote ísť len raz. prípadne ešte raz na kávu a na jednu tatranku... v pohode, nie sme tu kati, aby sme ti zakazovali všetko...

oklamať oči a brucho sa dá všelijako. len to musí nastúpiť v tvojej hlave.

a nie od utorka, keď nebudeš ma ani cent.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano, zmena stravy je základ, bez toho schudneš len nepatrne, aj keby si behával a bicykloval, tak váhu ovplyvníš len minimálne. Ako som to docielil, už som to písal, pohľadaj si to, ale to je zbytočne, príde ti výplata a prvé dva týždne do tejto témy ani nepáchneš.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ja neviem, podľa mňa je prežieranie, alebo chuť na sladké, prejavom nejakej substitúcie, za nenaplnené emocionálne túžby. Momentálne som "slamený vdovec" a lenivosť, niečo si uvariť, je silnejšia, ako hlad. Zjem niečo bez úpravy z chladničky a stačí...

Mám ale na starosti kocúra a psa. Tí sú stále hladní a zožerú omnoho viac, ako ja. Oni sa totiž nudia a žrádlo je pre nich zmyslom ich existencie.

Dnes som absolvoval zo psom cca 10 km. Potom kúpanie v jazere. Ja som si už večeru z lenivosti odpustil, ale pes s kocúrom boli večer strááááášne hladný.... A dostali..., lebo chápem čo je to za "utrpenie", ísť spať s prázdnym žalúdkom.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

Ak rozumieš, čo som napísal, tak si si už asi "prešla svoje". Mnoho ľudí sa naučí ovládať svoje "chtíče", keď sa ohlásia zdravotné problémy. Ľudovo, keď "smrtka zaklope na ich dvere". To sa netýka teba, ale obdivujem ľudí, ktorí dodržujú správnu životosprávu, aby si zachovali vitalitu. No nechápem, načo je mi vitalita, keď už nevidím zmysel vlastnej existencie. Snáď iba v tom, aby som nebol iným na obtiaž. 

Keď zistíš, aký zmysel má tvoja existencia, tak pochopíš, že život je krásny, kým ťa ovládajú hormóny. Potom, keď prestávajú fungovať, by už život nemusel trvať tak dlho. Ilúzia sa skončila a načo sa denne konfrontovať s takouto realitou?

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Tono, pred nejakým časom mi padol zrak v nejakom odloženom časopise... bol to článok o nejakej slovenskej umelkyni a nepamätám si, čo všetko ešte k tomu v živote robila... , štíhla ako prútik, od svojich 70. rokov začala chodiť do posilňovne, lebo ju strašilo, aby nemala pod ramenami pelikání zobák - vytiahnutú kožu... hovorila aj o životospráve a minulom a súčasnom živote... kdesi v nejakej bratislavskej záhrade bola vyfotená ako modelka.... tá pani mala vtedy 92 rokov.

tak áno, niektorí ľudia majú dobrý korienok, pridajú k tomu svoju vitalitu a je to, vychutnajú si život do poslednej kvapky.
iní nemajú také šťastie, genetika niekedy prikvačí a tak a podobne, oveľa mladší zmýšľajú podobne: všetky choroby z celej rodiny pozbierané, a nechcem byť na obtiaž.

rovnako je to s každou závislosťou a chorobami a chudnutím rozhodne tiež. rozumiem, čo si napisal, rozhodne som si prešla a stále viac prechádzam to svoje rodinné striebro a ešte pridávam aj svoje extra... a je to dokonale frustrujúce.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

Pridala si mi bod, ale ja si to nezaslúžim. Nechcem tu šíriť dezilúziu, aj keď to z môjho príspevku vyznieva. Po 2 pohároch vína si tu vylievam srdce, lebo sa tomu pocitu beznádeje, chcem nejako brániť. To, že to píšem ma iba usvedčuje, že s tým nie som vôbec vyrovnaný. Sú to iba ospravedlnenia alkoholikov. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

Ak sa seba krásnejšia zachovalá 40 ročná žena inscenuje do roli 20 ročnej a myslí si, že ide len o jej design, tak jej záleží na mienke hlúpych mužov. Možno aj toho vlastného. Pri 90 ročnej je to už diagnóza. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 11 hodinami, Tono napísal:

No ja neviem, podľa mňa je prežieranie, alebo chuť na sladké, prejavom nejakej substitúcie, za nenaplnené emocionálne túžby. Momentálne som "slamený vdovec" a lenivosť, niečo si uvariť, je silnejšia, ako hlad. Zjem niečo bez úpravy z chladničky a stačí...

Keby si bol členom klubu, tak by si viac chápal súvislostiam :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 7. 6. 2021 at 12:11, Tomáš napísal:

Aký bude ten nebežný spôsob? Asi rovnako keďže začínam od utorka. 3kg sa neráta lebo záleží na stave tela. Takže ozvem sa až pôjde dole 5 a viac kíl.

no je tu utorok, ako to ide, Tomas? uz mas plan? inspiruj ma:yes_yes: pridam sa k tebe...../cistu vodu pijem :tancujem:/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Toto museli špeciálne vymyslieť pre nášho 115 kilového brava [emoji23][emoji23][emoji23]

Novozélandskí bádatelia vytvorili prístroj na chudnutie, ktorý pomocou dvoch magnetov zovrie hornú a dolnú čeľusť pacienta.

https://primar.sme.sk/c/22692259/vedci-prisli-s-novym-pristrojom-na-chudnutie-podoba-sa-skor-na-muciaci-nastroj.html


Ozaj Tomáš, koľko vážiš TERAZ? Vážiš sa ešte normálnou váhou alebo už tou, čo sa váži dobytok?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov