Skočiť na obsah

arwiel

Odporúčané príspevky

pred 1 hodinou, Tomáš napísal:

Toto ma zaujíma. Ako sa dá dostať do stavu aby človek tak miloval diétu že si ju nakoniec obľúbi? Pre jedákov je diéta nutné zlo ktoré treba strpieť a keď končí tak oslavujú že je koniec utrpenia a je obrovská šanca že opäť prepadnú jedeniu. Dobre sa najesť je príjemná vec, na to sa dá zvyknúť, ale na opak by som si nikdy nezvykol.

to, čo napísala Hellé, sedí. dopracovať sa k sádlu a životnému štýlu ja čiastočne v rodine, ale hlavne na každom človeku. stačí malý podnet, strach, že si beriem zásoby rohlíkov a blbostí každý deň do práce, lebo tam, kam idem, nie je chladnička, nie je mikrovlnka, nie je sporák, nie je automat, nedá sa odbehnúť na teplé obedy, psychika... a tisíc iných príčin...   je to veľmi ľahké.

do stavu, že si nakoniec človek obľúbi diéty a nejesť, vedú viaceré cesty.
že niekto nevie zastaviť chudnutie, môže byť nesprávna diéta - napríklad veľký nedostatok bielkovín.
to, že sa niekto nezastaví pred vychudnutím, je rovnaká psychická závada ako tá, že sa vyžerieš, lebo jedlo nahrádza kopu vecí v živote.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teraz som už týždeň "slamený vdovec", lebo manželka opatruje vnučky. Som tak lenivý, že sa mi nechce variť a dokonca, ani ísť si niečo kúpiť. Musím sa však starať o kocúra a psa. Neuveriteľné, ako sú tí dvaja stále hladní. Kocúr zje viac, ako ja. Sú to hedonisti, pre ktorých je žrádlo zmyslom života.

U ľudí je to zrejme podobné. Jedlo je pre mnoho obéznych substitúciou, za neuspokojenie iných emócií. U mňa je tou substitúciou skôr alkohol a tabak. 

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja mám pre podobné prípady pochopenie. Pamätám sa, ako vojak v základnej službe, som bol lenivý ísť aj na raňajky. Radšej som si pospal. Podobne to bolo aj z večerou. Tie nástupy som nemusel... a tak som "obetoval" často aj večeru.

Raz do útvaru nastúpili "záložáci". Kto nevie kto to bol, boli to starší chlapi, "fotrovia", ktorí si zvykli na kuchyňu a obsluhu manželky a boli povolaní do služby. Tí chudáci disciplinovane a ochotne absolvovali, raňajky, obed aj večeru a o desiatej večer, boli už neskutočne hladní. A to nehovorím o balíkoch slaniny a klobás, ktoré si zo sebou priniesli z domu. Tie zožrali tak na tretí deň a potom už mnohí "trpeli neuveriteľným hladom". Naštastie pre nich, boli povolaní maximálne na 3 týždne.

Ale ako zahnať nudu a buzeráciu, keď nie žranicou? Tomáš v tom nie je sám.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je také že peňažná diéta. Keď je tučné konto, tak som tučný aj ja. Keď je konto nulové, tak aj spotreba je nulová. Princíp spočíva vždy v peniazoch (preto sa to volá peňažná diéta) lebo kým bude ovládanie neresti v ruke človeka, tak ju neovládne, práve preto je to neresť. Kým si fajčiar bude môcť kúpiť cigarety, tak neprestane. Kým si alkoholik môže kúpiť chlasť, neprestane... Takže riešením je nemať peniaze a tým pádom sa človek k svojej neresti nedostane. Darmo má chuť, proste nebude to dostupné.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie, nic take ako penazna dieta neexistuje.
Hovori sa tomu: pazravost.

Ked fajciar chce prestat fajcit tak si cigarety nekupi, aj keby bol milionar. Lebo CHCE. ( A to ti vravim ako byvaly fajciar, silny fajciar ktory s prehladom daval 40 denne. A mozem si dovolit kupovat cigarety denne).

Ked alkoholik chce prestat pit tak si alkohol nekupi, aj keby bol milionar, lebo CHCE. Poznam ludi co pili a uz roky ani kvapku. A mozu si to dovolit.

Clovek ktory sa chce racionalne stravovat a chce setrit tak sa prezierat nebude. Lebo CHCE.

Lenze ty NECHCES.

TAK TU PRESTAN VYPISOVAT P I C O V I N Y TY BALFASZ!!!!



...



  • Díky! 1
  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ok. Nebudem nic dalej pisat. Napisem len rovno svoju vahu na konci penaznej diety a potom sa uvidi kto mal pravdu. Nebudeme predsa predcasne zavery. Samozrejme ubytok dvoch-troch kil neberiem do uvahy, kedze to moze byt len voda v tele atd. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Koľko kg sa dá schudnúť za 2 mesiace? Idem niečo vyskúšať.
Poznámka: 26.4. = 112kg -> Start


Začal si už 26.4., mesiac takmer ubehol, takže koľko vážiš TERAZ? Chcel si niečo vyskúšať, či to boli opäť všetko len KECY, ako všetky tvoje doterajšie plány?
  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Váha sa zmenila, len opačným smerom. Teraz mám 115 ale vtedy som tuším nemal peniaze a nerátal som s príjmom. Plán bol taký že budem bez peňazí dva mesiace a vtedy musím schudnúť. Lenže som nerátal že bude príjem. Ale teraz som v situácii že nemám peniaze tak toženiem to čo som pribral. Okrem zbieraniu želiez mi žiaden príjem nepríde. Do výplaty ďaleko (čo ešte amazon má niečo poslať) a podpora v nedohľadne. 

Ak mi samozrejme do toho niečo nepríde že už zo zúfalosti nastúpim na tú stavbu kde vyplácajú na dennej báze hneď po fajronte. Lebo aj keby som hneď zajtra nastúpil do bežnej roboty, tak prvá výplata by bola až v júni. A aj záloha je až po týždni nie že hneď. Tak vlastne teraz celé moje chudnutie stojí a padá na peniazoch. Preto sa to volá peňažná diéta. Keď ich nemám chudnem, ked ich mám priberám.

  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ty si fakt prototyp ukážkového lúzra :hahaha:

Chudnutie, že nemáš za čo žrať, nie je chudnutie, pretože keď budeš mať peniaze, tak hneď všetko prežerieš za pár dní a si opäť tam kde si bol. Dokonca ani počas chudnutia by si nemal cítiť hlad, lebo to je signál pre organizmus, že si má vytvárať tukové zásoby. Preto si taký bachratý ako prasa z chlieva. To tvoje "chudnutie" je len také, že za tých pár dní sa ti tukové bunky zmenšia. Reálne schudneš až vtedy, keď pôvodnú hmotnosť nenaberieš tým, že sa pár dní budeš prežierať.

Takže si to zhrňme, 26.4. si mal 112 kilov, a TERAZ 23.5. máš 115.

To je to, čo si chcel vyskúšať? :lach:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nesmej sa. Vravel som ze som mal necakane prijmy, a mensie vydavky ako som ocakaval. Uz len matematicky je logicke ze telo stale spaluje aj ked sa nehybem, je tam nejake mnozstvo kj ktore spalim a ked nebude co jest tak to musi ubudat. Z cistej vody si tuky telo nevie vyrobit. Maximalne ak si dam cukor do caju, tak tie cukry premeni na tuky.

  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zabudol si napísať, čo si to v ohľade chudnutia vlastne chcel pred mesiacom vyskúšať. Či nečakané príjmy (pozbierané plechy z ulíc) ti hodili polená pod nohy a zhatili veľkolepé plány a ty chudák si teda musel všetko prežrať?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

😂😂😂😂 Vraj penazna dieta. Kokos, tak to som este nepocul. Na to som musel prist sem, aby som to zistil. 

@Tomáš ty tak trepes somariny, az sa hory zelenaju.

Tak ako napisal @chlapeczjuhu, ked CHCES. Ale ty nechces, ty len rad rozpravas, ako by co malo byt. V skutocnosti si slaboch. Neuveritelny slaboch, ktory zavidi kazdemu, aj vlastnemu bratovi. Ale pre svoj zivot, aby si sa mal lepsie si doteraz neurobil nic. Tak len chudni penaznou dietou, ty dietolog. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja tomu nechápem. Mám obdobie veľkých finančných obmedzení a napriek tomu terajšie váženie = 117kg! Pritom tie obmedzenia chápte ako nútené jedenie lacných pokrmov, pitie čistej vody, žiadne sladkosti ani ochutené nápoje.

Predpokladám že nejaký šok čo spomínajú aj diétológovia že hladovať a nejesť zrazu nemá práve chudnúce účinky. Má sa jesť pravideľne pomenej. Nie že hodovať a potom hladovať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale keď som ti to tu pred týždňom vysvetľoval, tak si bol velice múdry, že to tak nie je.

Dňa 23. 5. 2021 at 23:27, Sniper napísal:

Dokonca ani počas chudnutia by si nemal cítiť hlad, lebo to je signál pre organizmus, že si má vytvárať tukové zásoby. Preto si taký bachratý ako prasa z chlieva.

Aj teraz aký si múdry.

pred hodinou, Tomáš napísal:

Má sa jesť pravideľne pomenej. Nie že hodovať a potom hladovať.

Ešteže ty posledných 20 rokov nehoduješ hneď po výplate niekoľko dní a potom zvyšok mesiaca nehladuješ. Teba asi baví si srať do huby alebo dodatočne mudrovať.

 

Ale daj si ociachovať váhu, lebo tých 117 kilov musí byť asi chyba v matrixe :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Som u brata a vážil som sa na jeho digitálnej váhe. Takže som žil v klame že mám iba 112 kg, lebo v byte mám starú mechanickú váhu od mamy čo už vyradila lebo kúpila novú a tú mi podarovala. 

A je tu aj tlakomer a dvakrát som pre istotu dal meranie. To čo má byť 120/80 ja mám 160/111 a to tretie malé číslo ten pulz či čo to je má byť 60 a ja mám 86. Sorry že tlak je už mimo témy ale v mojom prípade to určite súvisí s obezitou a životosprávou. Lebo zmerala aj mama aj brat a všetci mali blízko toho 120/80. Takže nejaká dedená choroba z rodiny to nebude.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie, na zdedenú chorobu sa nebudeš môcť vyhovárať. A keď ti nadávam, že si vyžratý jak sviňa v chlieve, myslíš, že si srandu robím?

Koľko máš cm výšku a obvod na pupku? A nevťahuj brucho.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

s tými ideálnymi hmotnosťami je to trochu pofidérne, vypočítať sa dá všetko, ovšem nie každá postava to znesie, je to reálne kdesi okolo :)

pred 21 hodinami, Tomáš napísal:

160/111

Tomáškám, toto je už vážnejšie... na toto by si mal brať už lieky, bez pardonu, kým sa ti nepodarí aspoň trochu schudnúť.
nebudem ti nadávať, sama som mala hmotnostné problémy... ale toto je vážne vysoký tlak.
u mňa keď som mala 145/95, to už bol alarm a hlava mi pukala.

keď sme pri tlakoch, dvadsať rokov beriem lieky na tlak, krásne mi ho udržiavali, pred dvomi rokmi mi raz zo dňa deň klesol, že som na rok vynechala lieky, potom sa vrátil a lieky s ním.

minulý týždeň som zistila, že som pribrala dve kilá, ale tlak zo dňa na deň zasa klesol, a rapídne... bol tam deň, keď som mala 83/47.... teraz je pár dní pravidelne bez liekov okolo 115/65.

Tomáš, s tým tlakom to nie je sranda.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pôjdem internistovi. Ale to už je do témy so zdravím. Sniper ja som veľmi dlho mal stabilných 73kg ešte aj v dospelosti. Veď videl si fotky kade tade po fóre mám roztrúsené. Takže ideálnu váhu som mal kedysi aj ja.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov