Skočiť na obsah

arwiel

Odporúčané príspevky

Ale je nehovorím o svaloch ale o sadle. Viem pradiť ako priberať sadlo a čo robiť aby sa to podarilo :D

Mám zaručený recept bez športovania ako stratiť váhu (ale upozorňujem že ide iba čisto o stratu váhy, nie o lepšiu kondíciu alebo lepšie svaly). Minte všetky peniaze dobré dva týždne pred výplatou a zaručene schudnete. U mna to je jediný úspoech keď viem reálne zaznamenať úbytok hmotnosti.

...5f9c61fa9f3e209f5b7b2196a3fe1e96.jpg

 

...

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale keď si to otočíte tak vlastne mám pravdu lebo priberať je ľahšie ako chudnúť a len preto som vravel že v tom smere viem poradiť. Aké zaujímavé že môžete googliť koľko chcete ale nikde nenajdete spústy odborných ako minúť peniaze, ako priberať, ako nežiť zdravo... Vždy sa píše len o opaku.

 

Veľa záleží od metaboluzmu že spomalí, zrýchli atď. Sused je veľmi a už má 60 a je totálne tenký. Síce neje toľko sladkostí a nepije sladené vody ale vraj doma sa dobre naje že pri obede si dá aj 6 knedlí.

 

 

Prečo sa asi tak píše o opaku? Že by nadmerné množstvo tuku spôsobovalo mnoho kardiovaskulárnych a iných problémov?

Nepotrebujeme Google ani odborné články ako minúť peniaze. To každý vie sám. Každý na to, čo potrebuje či chce. A máme tu ešte teba. Ty nám dávaš dosť nápadov :D

 

Niekto o chudnutí iba rozpráva a niekto naozaj chudne. Rozdiel medzi plánom a akciou. To je presne ako s tebou. Ty o sporení len rozprávaš, na druhej strane zoberieš pôžičku z ktorej nič nemáš a míňaš peniaze na jedlo a sladkosti. Lebo však to je tvoja jediná vášeň. Keby si si aspoň varil a ohuroval nás tu naozaj dobrým jedlom. Ale ty preješ všetko v polotovaroch a zabalených jedlách....

 

Hej, máš pravdu. To viem aj ja napísať aj z vlastnej skúsenosti. Chcete pribrať? Nešportujte, seďte za TV, PC, každý deň sa dobre ládujte potravinami s čo najvyšším obsahom tukov a cukru. Úspech zaručený. Urobíme z Vás pekných tučnučkých bravčekov... :D Jeden tréner raz nabral mnoho tuku, tak aby bol tučný ako jeho zverenec a začali spolu chudnúť. Nech to nie je iba o rozprávaní. A čuduj sa svete, schudli obaja.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale je nehovorím o svaloch ale o sadle. Viem pradiť ako priberať sadlo a čo robiť aby sa to podarilo :D

Mám zaručený recept bez športovania ako stratiť váhu (ale upozorňujem že ide iba čisto o stratu váhy, nie o lepšiu kondíciu alebo lepšie svaly). Minte všetky peniaze dobré dva týždne pred výplatou a zaručene schudnete. U mna to je jediný úspoech keď viem reálne zaznamenať úbytok hmotnosti.

 

my sme to pochopili, o čom hovoríš, Tomika, aj bez dodatočného vysvetľovania :)

 

otázka je - nie, či ty si pochopil, o čom píšeme my... ty si to veľmi dobre pochopil ... len treba nejako zahovoriť to prejedanie sa ... vieš... viacerí to tu s tou váhou poznáme, pozri sa na to znovu, kto každý tu písal, ako schudol...

"dokopy" pred tým utiekol, tiež to nerád počul :)

 

a ľudia sú vôbec takí: neradi počujeme o tom, čo robíme zle, ja som nebola a nie som výnimka  :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jeden tréner raz nabral mnoho tuku, tak aby bol tučný ako jeho zverenec a začali spolu chudnúť. Nech to nie je iba o rozprávaní. A čuduj sa svete, schudli obaja.

O tom som už počul. Je to dobrý spôsob ako ukázať zverencovi o čo ide.

 

Nie game nerobím si srandu, len tak uvažujem že je zaujímavé prečo vždy radia opak že ako chudnúť, ako šetriť... To len dokazuje že chudnúť a sporiť je oveľa ťažššie ako utrácať a priberať. Tým chcem obhájiť to že to nejde len tak lusknutím prsta. Avšak situácia sa zmenila a keď chcem zotrvať v terajšom zamestnaní (v mojej téme nájdete čo sa stalo) tak musím prestať jesť. Možno to bol osud ktorý vedel že dobrým slovom to nepôjde tak mi zariadil takú situáciu že mi dal na výber buď prestanem jesť alebo mám po zamestnaní.

 

Takže zjem všetko čo mám, naposledy si ešte doprajem a potom začínam hľadovku. Musím ju začať teraz už nemám na výber. Vážim medzi 106-108kg (je to stará mechanická váha nie digitálna) a uvidí sa koľko pôjdem dole. O fyzickú námahu mám postarané. Najúčinnejší tréning je zamestnanie lebo v posilke môžem prestať ale v práci nie. Nemôžem zastať. Aj keď ma všetko bolí, nevládzem, musím ísť ďalej.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To len dokazuje že chudnúť a sporiť je oveľa ťažššie ako utrácať a priberať. Tým chcem obhájiť to že to nejde len tak lusknutím prsta. Avšak situácia sa zmenila a keď chcem zotrvať v terajšom zamestnaní (v mojej téme nájdete čo sa stalo) tak musím prestať jesť. Možno to bol osud ktorý vedel že dobrým slovom to nepôjde tak mi zariadil takú situáciu že mi dal na výber buď prestanem jesť alebo mám po zamestnaní.

 

Takže zjem všetko čo mám, naposledy si ešte doprajem a potom začínam hľadovku. Musím ju začať teraz už nemám na výber. Vážim medzi 106-108kg (je to stará mechanická váha nie digitálna) a uvidí sa koľko pôjdem dole. O fyzickú námahu mám postarané. Najúčinnejší tréning je zamestnanie lebo v posilke môžem prestať ale v práci nie. Nemôžem zastať. Aj keď ma všetko bolí, nevládzem, musím ísť ďalej.

Tomáš, ty niekedy myslíš nejakou opačnou stranou... toto je čo? "Tým chcem obhájiť to že to nejde len tak lusknutím prsta."

 

myslíš to vážne,  že ty nám ideš vykladať, ako to ide a ako to nejde? čítal si ty vôbec tieto príspevky?

ja viem, že ty si pre seba musíš všetko extra vysvetliť - natoľko ťa poznáme, že to vieme, ale my ťa tu učíme základom normálnej existencie roky, priveľa sme nedosiahli, a teraz dostaneme vysvetlené, čo si za tie roky  nemusel lúskať prstami... stačilo začať počúvať pred 15 rokmi... pred 5 rokmi,,, pred rokom....

a už si mohol vidieť výsledky.

 

a týka sa to všetkých tvojich "aktivít"... nerobíš nič, mudruješ....

 

my sme tu xkrát písali o kdečom, ako sme sa naučili sporiť, ako sme sa odnaučili to alebo hento, ako sme kašlali na seba, ale raz to prišlo, že sme začali chudnúť... ale na to nestačí písať hlúposti o tom, že vyješ chladničku a prestaneš jesť, lebo v práci....

 

vieme. ale nepoučuj, prosím. alebo to napíš tak, aby to bolo vysvetlenie pre teba, nie pre nás, lebo to ma rozčuľuje...

 

nemysli, že nám padlo všetko samo do lona z neba... my to vieme, že veci nejdú lusknutím prsta... ok?

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vazne? Chudnutie je tazke? Zaujimave, bez teba by sme na to ani neprisli. Co si cakal, ze lahko nadobudnute kilecka pojdu dolu tiez tak rychlo? Ty si sa kolko krat snazil chudnut? Isto velakrat. A ze az teraz na nieco take prides.

 

Prestat jest je ta najhorsia alternativa. Priberies este viac. Co cakas, ze ako dlho vydrzis?

To s tym sranim, ako riesia kolegovia? Ci len ty si tak nepostradatelny na linke, ze ostatni kludne mozu ist?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomáš, dňa 24 Jul 2019 - 21:01, napísal:snapback.png

Takže zjem všetko čo mám, naposledy si ešte doprajem a potom začínam hľadovku.

 

ináč.. toto je tiež vec plácnutá do vetra... dokonca ja keď človek neje, na záchod musí... telo produkuje svoje odpady, takže toto je nie je len tomášovská facovina, ale hlúposť z dvoch strán.
v jednom čase pred pár rokmi bolo v móde protestovať proti kdečomu hladovkou... tí ľudia nakoniec umreli, alebo v krajinách s reštriktívnejším režimom ich jednoducho chmatli a vyživovali umelo.
takto sa dá robiť kdečo, aj trochu schudnúť, ale človek to vydrží pár dní bez ujmy.
jeden deň hladovky neublíži nikomu, ale prestať jesť, aby som nechodil na wecko je donebavolajúca hlúposť. takže toto je ďalšia vec z plácnutí do vetra ... chápem to, lebo si viem predstaviť, že pracovníci medzi sebou takto brblú... to sa robí všade... :)

ale tomáško to napísal tak vážne...

tak dobre... Tomáš, už si popísal tú tvoju stravu za deň? ale presne aj z množstvami prosím - potom si vysvetlíme, načo je to dobré :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Toto ma zaujíma. Vláknina a balastné látky. No ide o to že buď hladovka alebo jesť veci ktoré nenútia telo na veľkú potrebu. Takže dobre ste napísali. Viem že aj lekár pri problémoch so zažívaním nariadí jesť suché piškóty a čistú vodu. Môj posledný nákup bol naozaj presným opakom obvyklého. Pokúpil som celozrnné chlebíčky tie chrumkavé čo čo je skoro ako piškót, banány to viem že dáva do poriadku črevá a zabraňuje veľkej potrebe. Je to všetko zdravšie a nútený impulz na chudnutie. Čo sa zamestnania týka vravíte že také veci sú bežné v takýchto firmách ale čo ak budem chcieť aj nabudúce na veľkú a potom zas a pri každej toalete odstavím robotu, do kedy to bude vedúceho baviť? Takže tu iné riešenie neni len nejesť alebo jesť málo a len také sucháre a podobné čo nezapríčinia potrebu. Ostatné k tomu v mojej téme tu som chcel len k chudnutie povedať že teraz mám skutočnú motiváciu chudnúť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

suche piskoty nie su vlaknina :)

https://primar.sme.sk/c/20841918/vlaknina-v-strave-vyznam-denna-davka-jedalnicek-potraviny-s-vysokym-obsahom.html

 

Ale to vsetko si tu uz mal a nemalo to ziadny ucinok

 

Význam vlákniny spočíva najmä v jej pozitívnom pôsobení na črevný trakt:

    robí stolicu objemnejšou, mäkšou a redšou, čo uľahčuje  vyprázdňovanie a zvyšuje jeho frekvenciu
    pomáha udržať vodnú a elektrolytickú rovnováhu v črevnom trakte
    zvyšuje peristaltiku a vďaka rýchlejšej pasáži sa znižuje expozícia toxických látok, ich vstrebanie a pôsobenie v organizme
    karboxylové skupiny pektínu viažu ťažké kovy a bránia ich vstrebávaniu
    znižuje resorpciu tukov a cholesterolu
    strava bohatá na vlákninu spomaľuje rýchlosť resorpcie glukózy a tukov z tenkého čreva, čím znižuje postprandiálnu glykémiu, hladinu cukru krvi po jedle
    spôsobuje pocit sýtosti, čo je žiaduce pri redukčných diétach
    má priaznivé účinky na črevnú mikroflóru, tým že mikroorganizmom hrubého čreva poskytuje živiny a energiu, čím pomáha udržať druhovú pestrosť črevných baktérií a potlačiť rast a množenie patogénnych

mikroorganizmov

Ovocie
Vlákninu nájdete aj v ovocí, dostatočne veľa jej majú najmä plody s jedlou šupkou. Jablko či hruška sú teda na samom vrchole, no zapamätajte si, že bohaté na vlákninu sú napríklad aj maliny. Zdrojom tejto potrebnej zložky je aj ovocie v sušenej podobe - najmä figy, marhule alebo slivky, no nezabúdajte, že obsahujú aj množstvo cukru, takže s nimi pri konzumovaní opatrne.

 

 

Ovsené vločky
Dobre známym zdrojom vlákniny sú aj ovsené vločky, ktoré zo všetkých spomínaných druhov potravín zatiaľ vyhrávajú. Z jednej šálky získate až 8 gramov vlákniny, čo je takmer tretina požadovaného denného množstva.

 

 

 

A nebol by to Tomas aby sa hned nezacal hrat na mucenika  sic "Takže tu iné riešenie neni len nejesť alebo jesť málo a len také sucháre a podobné čo nezapríčinia potrebu".     Co tak jest normalne ako vacsina ludi ?  Ale to by nebolo na stazovanie, co ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No googli, bude ti to na dve veci..ty nie si schopny za 10 rokov pochopit, ako by si sa mal stravovat. A aj ked na nieco nabehnes vydrzi ti to max. 2 dni.

 

Napis game aspon co vsetko pojes za den...snad sa ostatni nedogrcame a nebudeme zavidiet:-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Banány? Tak to si málo študoval o strave. Je rozdiel medzi nedozretými a dozretými banánmi. Si to najskôr naštuduj. Piškóty? Cukor cukor a len cukor. Jasné, zaobalíme stravu akože do zdravšej verzie, ale inak si doprajeme cukrík.

 

Zelenina, ovocie, celozrnný chlieb (ale naozaj celozrnný), dobré mäso. Nejesť nič nevyrieši. Len zhorší, ale to sme si pri tebe už zvykli, že ty všetko tlačíš do extrému.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Toto ma zaujíma. Vláknina a balastné látky. No ide o to že buď hladovka alebo jesť veci ktoré nenútia telo na veľkú potrebu. Takže dobre ste napísali. Viem že aj lekár pri problémoch so zažívaním nariadí jesť suché piškóty a čistú vodu.

to musel byť zaujímavý lekár, Tomáš.

tak najprv - záleží od toho, akého druhu sú tie zažívacie problémy.

piškóta j spravidla biela múka a cukor... na doplnenie cukrov možno...

 

ale pri zažívacích problémov odjakživa suchá topinka, na obyčajnej platni opečená, prípadne z obchodu sucháre...

čistá voda môže byť, ale buď bylinkový čaj na zažívanie, alebo mätový čas... prípadne potom varené zemiaky, varená ryža, varená mrkva pri hnačke, salmonele a podobných veciach...

 

na nezdravými blafmi preťažené útroby suché topinky, do dierok natretá obyčajná masť, maslo, diétny džem, čaj... a potom začať s normálnou stravou. o varení jednoduchých vecí sme tu už písali tisíckrát. to je pre teba nezmapované územie aj po rokoch.

 

takže.... ty si najprv musíš dať do poriadku trávenie, a naučiť telo v pravidelný čas sa vyprázdňovať. to robí podstatná väčšina ľudí, ktorí chodia do práce.

tým nehovorím, že niekedy netreba utekať aj v práci, stane sa, ale toto je základ.  dá sa to.

 

iné je to pri chorých ľuďoch, pri braní niektorých liekov, niektorých chorobách a tak, ale aj tam je dobré sa o to aspoň snažiť. ty si zdravý, nič ti nebráni naučiť telo poslúchať.

a o tvojom chodení na záchod by som už radšej nečítala... iné je to pri starých a chorých ľuďoch... tam je dobré trávenie skutočný problém. takže budeme písať o trávení... ty si musíš dať do poriadku to. potom sa dá do poriadku aj ostatné.

 

 

 

toto mi pripomenulo... kedysi moja polovička spomínala, že mali veľmi dávno nejakú šaržu u vojska... bol to starý tvrdý vojak, ktorý neznášal, keď mu chlapci na cvičeniach museli utekať do kríkov... s obľubou na nich vtedy nareval, peknou čechoslovenčinou:

copak je to za vojáka, který neumí svojéj riti rozkázat?!

 

 

a teraz Tomáškám, by som rada vyfotený ten tvoj stôl s celodenným jedlom alebo napísaný kompletný zoznam jedlo, pitie, množstvá rpiemerný deň, opísané tri dni - to je ľahké... prosím.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

téma o chudnutí, dopracujeme sa k tomu celodennému jedálničku? :)
keď nezabudnem, spravím to aj ja... skúsim nafotiť a uložiť na jeden stôl ... to, čo sme jedávali v robote, kde sa nedalo obedovať, som tu už niekde popísala... aj to prispelo k tomu, že som nesmierne pribrala, roky som priberala ... trvalo to, veľmi dlho, jojo ako vyšité, ale predsa to išlo, to je už všetko dole... tiež to trvalo roky.
 

a teraz Tomáškám, by som rada vyfotený ten tvoj stôl s celodenným jedlom alebo napísaný kompletný zoznam jedlo, pitie, množstvá rpiemerný deň, opísané tri dni - to je ľahké... prosím.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja už ale tiež nekonzumujem také množstvá čo som tu fotieval tie nákupy. Na to že robím fyzickú prácu možno je aj akurát keď pracovný deň vyzerá s jedlom takto:

 

Vstanem idem bez raňajok do práce. Na prvej malej prestávke si dám 7daysku (sladkému neodolám) a zapijem čistou vodou. Na veľkej prestávke menu-ový obed to je taká klasika čo všade (polievka, druhé jedlo salát) a zapijem póllitrovou malinovkou (buď červená malinovka, cola, pepsi, kofola). Na poslednej malej prestávke jedna bageta (tá menšia oni sú dva druhy skoro všade to je rovnaké tak predstavu máte) zapijem čistou vodou. Doma 20 deka salámy alebo slaniny (nie naraz buď to alebo to) s tromi rožkami. Celý deň ma nevyjde viac ako 5€. V poslednej dobe som už veľmi dlho nejedol žiadnu sladkosť typu horalka, trubičky, fidorka tie klasické. Ten nanuk Cart De Dor bola jediná záležitosť v tomto roku. Nechodím ani na kebab či pizzu. Iba príležitostne cez voľná.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jeden recept čo som teraz našiel v komentároch na fb, Tomáš ty by si sa fakt mohol inšpirovať 

 

Príjem - Výdaj. 

Je jedno, či po piatej alebo po šiestej už nebudeš jesť, keď sa o trištvrte natlačíš kysnutým chlebom a do noci už len leješ do seba pivo. 


Pred spánkom sto drepov, pred raňajkami hodina chôdze. Žiadne kysnuté cesto, ani biele pečivo. 

Žiaden cukor, žiaden alkohol, žiadne pivo, ani nealko! 

Televízor vyhodiť z okna, alebo ho napájať výlučne elektrinou zo stacionárneho bicykla.

 

 

Daktoré veci zas netreba brať úplne ... (napríklad ten žiadne cukor) ale inak hlavne ten posledný bod by bol parádny 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomas nema na nic cas ani peniaze a ani chut sa dostat z komfortnej zony co sa chudnutia tyka. Nie priblble rychlo vymyskene recepty ako nejest a tak. Ale na dlhodoby bolestivy prerod.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Áno. Proteus prejde 100km na bicykli, čo je uznania hodné, to nedá len tak hocikto ani väčšina rekreačných cyklistov. To sú už výkony mimo konfortnej zóny a toto je najväčšou prekážkou pri chudnutí. Veľa ľudí ide nadšene do fitka, na beh, na bicykel ale pri prvej svalovke, bolavému zadku zo sedla, to hneď vzdá.

 

Ja často bicyklujem ale nenazval by som to tak šporotovo že sa venujem cyklistike. Ja sa bicyklujem z praktických dôvodov. Je to rýchlejšie a komfotnejšie ako chodiť pešo. Takže ja stále a všade idem na bicykli. Pešo chodím iba v práci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Začínal som na 25-30tich. Ide o to chcieť a začať a vytrvať. Ty prečo vlastne nezačneš niečo robiť? Nie všetko stojí veľa peňazí. Ja aj behávam. Začínal som minulý rok na 3km. Jediné, čo som si kúpil boli dobré bežecké topánky. Do terénu. Zlacnené. Nohavice, tričko, s dlhým rukávom som mal. Staré, väčšie o číslo ako som teraz. A čo...Jediné čo som si kúpil boli dlhé nohavice v lidli ked bola akcia za 7EUR (na zimu a jeseň) a dlhým rukávom nátelník v sportdirecte za 5EUR.

 

Keď sa naozaj chce, tak sa cesta nájde. Už som ti to hovoril nie raz. Nie báchorky a rozprávky ale činy ťa posunú ďalej. Máš možnosti koľko len chceš. Keď si ja viem 1-2x týždenne ukradnúť pre seba hodinku na beh a to mám 6týždňovú dcérku tak ty, čo nemáš nič na práci po práci musíš nájsť aspon 3hodiny. A to občas idem na 2hodiny aj na bike.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov