Skočiť na obsah

arwiel

Odporúčané príspevky

to ste ma, chlapci, pobavili :)

predstava svalnatého Tomáša ma tiež napĺňa optimizmom. Ak to dokáže Tomáš, dokážem to aj ja. Neviem sa zbaviť tých 5 kíl ani za prasa...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

kdesi tu je aj téma o diétach do plaviek, kdesi aj o tom, ako pribrať, ale ako schudnúť je zrejme také najaktuálnejšie... :)

 

nechcem to zakríknuť, zasa sa mi čosi podarilo dať dole, preto to nechcem zakríknuť, lebo u mňa to býva jojo efekt... ale ešte musím, a dobre by bolo...

 

tak som našla tabuľky na vypočítanie BMI indexu aj tabuľky, ktoré povedia, koľko tuku na sebe nosíme a kde sme v tabuľke s akými rizikovými faktormi...

tie tabuľky sú dosť festovné - chlap, čo má 80 kilo, 182 centi, je na hornej hranici normálnej váhy, a telesného tuku má ešte furt 18,5 kila...

Divne to je :)

kruté, ale do tohoto pozerajú aj lekári... uplne vazne:

najlepšie bolo, keď môj brat schudol 40 kilo a trčali mu lopatky, a mladá nová pani doktorka nevedela nič lepšie, len mu kázať schudnúť - kedže diétoval, nefajčil, nepil, kávu nepije, zabíjačky nerobí...

 

pred rokmi som sa zanedbala, skutočne - malo to kdejaké subjektívne príčiny, moja vina, ale keď som postupne dala dole tridsať kilo, to dotyčný doktor nevedel, nadával mi, že mám schudnúť... bývalá kolegyňa a jej dcéra sú silnejšie, tá chudera dcéra má veľmi veľkú hmotnosť, od mala, trápi sa s tým, snaží sa, a jej nadávajú večne...

 

 

tu sa môžete odkontrolovať :)

 

BMI - výpočet indexu telesnej hmotnosti

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ved to je divne... potomok aktivne sportuje, posilnuje, beha... zvycajne na dovolenkach popusti a truchu mu zmiznu kocky... ale kde je tam 18,5 kilo sadla, ked je samy sval okrem brucha az do dalsieho cvicenia.

 

Ale uz som parkrat zazila, ze lekari toto pouzivaju, vysli im rovnake vysledky.. teda primerane vtedajsim aj terajsim udajom. mozno k tomu pridaju aj pohlad na cloveka, obcas... ? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ved to je divne... potomok aktivne sportuje, posilnuje, beha... zvycajne na dovolenkach popusti a truchu mu zmiznu kocky... ale kde je tam 18,5 kilo sadla, ked je samy sval okrem brucha az do dalsieho cvicenia.

 

Ale uz som parkrat zazila, ze lekari toto pouzivaju, vysli im rovnake vysledky.. teda primerane vtedajsim aj terajsim udajom. mozno k tomu pridaju aj pohlad na cloveka, obcas... ? :)

Jj ja si tiez nemyslim ze som obezny hahaha. S 35% tuku.

Je to kravina.

 

 

...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

S tými svalovcami máte pravdu lebo ide o to že sval je ťažší ako tuk, takže odomňa tenší človek môže mať rovnakú váhu a tabuľka ho hodí do kategórie obezity ako mňa. Ja už som v obezite. Obézny člen fóra.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Zvláštne, že sem nepíše nikto, kto bol dlhšie obézny a je na normále. Tiež som nikte nevidel vedecký prístup k chudnutiu. Teda napríklad aké jedlá zaženú hlad na najjdlhšiu dobu bez priberania. Hlavný vinník je totiž hlad. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie je hlavný vinník hlad :)

chudnúť sa nemá hladovaním, to je najhorší systém. treba jesť - pravidelne, cca každé tri - štyri hodiny, 4 - 5 krát denne, komu ako trávi.
treba jesť menej - používať namiesto veľkého malý tanier - tým je dobre začať... zleeninu, ovocie zaradiť  hodne, podľa možnosti oddeliť... zeleninu zvlášť, ovocie potom v inom čase zvlášť.

vybrať potraviny, ktoré chutia, ale nepridať zemiaky, pridať zeleninu... kto môže pohyb ... dá sa chudnúť aj pre ľudí postihnutých chrbticami a bolesťami bez pohybu, ale tam sa menia aj potraviny....

základ je malý tanier, nemať hlad -  jesť pravidelne, menej a zdravšie.

po čase zvyčajne pomalé chudnutie zastane - nepanikáriť, pokračovať v pohode... to si len telo zvyklo na menšie porcie a začalo si ukladať zásoby ináč.
niečo sa pokúste zmeniť - vymeňte zemiaky za ryžu, pridajte zeleninu, viac čistej vody... telo zasa nabehne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To sú rady, ktoré vyvolávajú hlad. Menej jedla a spomínané potraviny môžem jesť nepretržite a stále mám hlad, ktorý sa vystupňuje až do vlčieho hladu, kde končí každá snaha. Nikto neskúmal, či nie je pre chudnutie efektívnejšie - ak to preženiem - zjesť slaninu a mať od jedla na dlhší čas pokoj, ako jesť nepretržite chudobnú stravu. Podobne je to so syrami, alebo cigaretami. Skozumujeme 3x viac light výrobkov namiesto jedného poriadneho. Lebo telo nevie čítať čo je na výrobkoch napísané.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To sú rady, ktoré vyvolávajú hlad. Menej jedla a spomínané potraviny môžem jesť nepretržite a stále mám hlad, ktorý sa vystupňuje až do vlčieho hladu, kde končí každá snaha. Nikto neskúmal, či nie je pre chudnutie efektívnejšie - ak to preženiem - zjesť slaninu a mať od jedla na dlhší čas pokoj, ako jesť nepretržite chudobnú stravu. Podobne je to so syrami, alebo cigaretami. Skozumujeme 3x viac light výrobkov namiesto jedného poriadneho. Lebo telo nevie čítať čo je na výrobkoch napísané.

to sú rady, ktoré je ľahko dodržať, sú realizovateľné, keď ješ 5 x denne každé tri hodiny, nemôťeš mať hlad.... žalúdku toľko asi trvá, kým strávi potravu, takže pocit najedenia máš stále....

 

o to tu ide, ako som písala aj vyššie - nesmieš cítiť hlad a hladovať - ale trošičku, aspoň trošičku vlastného chcenia a trošičku vlastnej vôle k tomu je treba - samé od seba to nepôjde, trochu sa musíme pričiniť - a ja viem veľmi dobre, že to nie peříčko, treba nabehnúť na nejaký systém, trochu sa o to pričiniť.

 

 

mimochodom, je to nie rada, ale vypracovaný plán od dietologa, konkrétne pre môjho brata... bola tam kopa ďalších vecí, vrátane množstva ovsených vločiek do jogurtu a zeleniny a ovocia a mäsa  poodobne.... to postupne povynenchával a prispôsobil, dne je všetko, ale v malých dávkach.

kvôli chrbtici nešportoval, ale schudol 40 kilo pred šiestimi rokmi a drží sa.

 

podľa jeho plánu som robila pred 4 - 5 rokmi diétu ja, ovšem s inými potravinami, pretože jedna choroba vyžadovala diétu.... pomaly, nikdy som nebola hladná, viac zeleniny, menej príloh, každé tri hodiny - neskôr každé 4 hodiny a niekedy aj to bolo často - organizmus si zvykol. pomaly, píšem - za rok a niečo bolo dole 16 kilo.

 

ja som urobila presne tú chybu, že som nemenila jedálniček, jedla som síce menej, ale už bolo vyhraté.... jojo efekt sa krásne dostavil.

komplet. nabrala som späť všetko do posledného kila.

všetko som musela začať odznova.... s úplne inou diétou, nechci ani vedieť akou, kvôli vážnej chorobe - ty by si to nejedol.... bez problémov sa dá zvyknúť na všetko.

 

preto hovorím, že u teba to nie je hlad... ani u mňa... takéto postupné ale menšie chudnutia som za posledných cca 16 -18 rokov mala niekoľko, posledné dve väčšie, ale dokopy za tie roky to malo efekt. vždy som trochu schudla, trochu sa mi vrátilo, znovu schudla, znovu vrátilo... naposledy som urobila veľkú chybu, keď sa mi vrátilo z nepozornosti a môjho zanedbania všetko.... ale znovu som to vrátila na už raz schudnutú hmotnosť a momentálne si ju držím.

 

... menila som kompletne celý šatník, na veci o 3 - 4 čísla menšie. a to je hodne.

 

potrebovala by som ešte.... len momentálne stojím.

 

neviem sa pohnúť - ale toto je ten moment, keď človek zvyčajne povolí - no nesmiem.

 

takže vlčí hlad prekonať, daj si kus ovocia, pohryz kaleráb, daj si jablko.... vlčí hlad prekonáš, len čo budeš cítiť niečo v ústach a žalúdku.

môžeš si k tomu prečítať aj knihu, aj knihy, to neuškodí... a vyber si z toho niečo vhodné pre seba.

ovšem tie tri - 4 hodinové intervaly a malé taniere ti rozhodne odporúčam.

 

nie sú to veci len tak chytené zo vzduchu - odskúšané, odskúšané na mne, v rodine, nainfikovala som kamarátku, ktorá ako mladá žena bola a je morbídne obézna.... a ide to dole.

kto má nábeh na priberanie, nie je ľahko chudnúť,.... to vedia tí, čo sú s boli obézni a potrebujú pre svoj dobrý pocit alebo zo zdravotných dôvodov schudnúť.

nikto nehovorí, že je to prechádzka jarným sadom... ale dá sa to.

 

na light výrobky sa vykašli - pre začiatok celkom iste. jedz.

ale

tvoj recept:  dodržiavať intervaly, malé taniere,

viac zeleniny akokoľvek pripravej, varenej pečenej dusenej, surovej, na pare.... ku všetkému doplň zeleninu. ovocie zamiešaj do bieleho jogurtu, koľkokoľvek... máš olovrant.... garantujem, že po tom hladný nebudeš.

 

nehľadaj tie zádrhely a light výrobky, hľadaj malý tanier a hodinky :)

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

U mňa to tak nefunguje. V podstate jem ako píšeš, mávam hlad a stále priberám. Zelenina ma nenasýti, akurát mi formuje stolicu, môžem ju jest nepretržite a budem stále hladný. Už mi bolo zle z kalerábov. Jogurt tak isto. Po dlhšom jedení menších porcií sa hlad nazbiera až dostanem vlčí hlad a je po diéte. Zdravotný stav mi dovoľuje zo športov len pomalú chôdzu a bicyklovanie po rovine. Nedávno bolo v českom rozhlase, že nutnosť výdatných raňajok je nedokázaná dogma. Podobne aj väčšie priberanie z večerného jedla ako z denného. Tak skúšam prestávku 12 hodín medzi posledným a prvým jedlom. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:zubiska:  :thumbsup: ani u mna to tak nefunguje..napchavat sa zeleninkou z maleho tanierika  je pre bytove kraliky..cim nechcem povedat, ze u inych to nemoze fungovat..kolko ludi..tolko dietnych programov B)

 

fakt mrkni na tento odkaz, mozno by to u teba slo https://grasa.cz/blog/2019/06/08/jak-zacit-s-low-carb/#more-3391

ja viem, ze paleo je kritizovane, ale striktne vylucenie sacharidov na mna funguje..uz len to dodrziavat vsakano, ked moja vola konci, tam kde zacina makovy zavin :smilieee:

 

no musim so sebou nieco robit..dokopy pridas sa? /moja motivacia Tomas zdrhol/

 

ja som celozivotny neranajkovy typ ked som chvilu ranajkovala..lebo "ranajky su najdolezitejsie" akurat som pribrala, ak uz ranajkujem cez vikendy alebo na dovolenke, tak anglicke ranajky :thumbsup:

ked vylucis sacharidy, vlci hlad pomaly ustupi..odskusane..ale vtedy nastupuju chute..sice clovek nie je hladny ale sak cokoladku by si dal

a neverim, ze ked si das 200g steak s grilovanou zeleninou budes hned hladny

 

jo a este na rozlisenie ci si hladny, ci len maskrtny skus "brokolicovy test"..prestav si tanier plny dusenej brokolice s maslom..ak by si ho bez vahania zjedol..tak si hladny

ak nie..tak sa chod prejst :zubiska:

 

ja mam okno na jedlo tak od 12-20 hod. cez tyzden   rano hladna nie som a radsej si dam denne dve poriadne jedla ako 5x mini porcie /mam vyskusane oba sposoby, viem o com pisem/

tak drzim palce

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som viacmenej rezignoval a dúfam, že zaberie niečo v duchu Haškovho "Mírny pokrok v mezích zákona". Upieranie si niečoho (napríklad sacharidov) len neprimerane stupňuje chuť zrovna na to. Nejesť nič večer znamená nervózne pobehovať až do spánku a zháňať čo by som zjedol. Načo jesť hneď zrána, kleď by som vydržal dlhšie. Pračlovek sa zobudil a išiel naháňať mamutov bez raňajok Ak mal šťastie, tak sa poriadne napchal až večer. Znesiteľné okno na jedlo mi vychádza medzi 10:00 a 22:00 (12 hodín) plusmínus posun oboch časov. Prvé jedlo je najvýdatnejší obed, Ďalšie jedlo dosť skoro - pár hodín - po ňom a relatívne dosť výdatné, lebo stále nemám dosť a bojujem s pažravosťou. Niekedy o chvíľu poznám, že som si mohol dosť odpustiť. Ostatné jedlá až dostanem hlad a s mierou z toho čo je doma. Uvažujem s úpravou pomeru mäso/príloha striedavo raz jedným smerom a inokedy druhým.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto, čo píšeš, odskúšali už zrejme milióny ľudí, a minimálne toľko ich ospravedlňovalo svoje nezdary rovnako - vrátane mňa...

nemôžem povedať, že som neustále držala nejakú diétu, to ani náhodou... ale z času na čas som nejakú vyskúšala... v jednom čase bolo módne jesť varenú pšenicu, tak som jedla aj varenú pšenicu, potom som robila desaťdňové diéty - každý deň len jeden druh jedla, potom som skúsila zaručenú diéty - po tretej hodine poobednej nejesť... do toho som skoro skapala... a takýchto kdejakých vecí som odskúšala za život pekných pár.

niekomu pomohlo, niekomu nepomohlo. pomohla zmena pracoviska .... musela som oveľa viac chodiť, zrazu, a pritom z debilného šéfa nervy, a kilá sa pohli dolu.trochu, ale cítila som sa lepšie.
priveľmi pohyblivý typ nie som, a odkedy mám problémy s chrbticou, to už vôbec nie... a okrem toho sa objavila nečakaná choroba resp.choroby , dve,  pri ktorej treba držať diétu...

najprv som skúsila jednu, zišlo 16 kilo, potom som ich pekne pribrala späť, a medzitým som zistila, že mám vlastne dve bijúce sa choroby, a k obom treba držať úplne opačnú diétu....

tak som si vybrala chorobu, ktorá je na dôsledky pre mňa nepríjemnejšia, a začala som takú diétu, pri ktorej nemôže jesť človek takmer nič....
TROCHU SOM POčíTALA NA NETE, NAKONIEC MI DAL LEKáR JEDNU úPLNE NOVú BROžúru na stravovanie,  kilá zišli, sem tam ide späť 2 - 3, potom zasa dolu.... ale teraz som zastala.
a to musím nejako prekonať.
no nevadí. na pohľad som schudnutá, je to vidieť aj mojimi aj cudzími očami, o tri čísla menšie oblečenie je dosť. ... ale mala by som ešte ísť dolu.

chorobe to zatiaľ nepomáha, to je taká choroba, nesmierne húževnatá, ale kilá dolu pomohli tlaku, .... a tak

preto o tom hovorím,. lebo píšeš, že máš zdravotné problémy.... keď pri tom nemusíš držať žiadnu diétu, tak ťa nikto nedonúti,... len ty sám.

nemysli si... aj ja som mala hlad, niekedy nemám vôbec, niekedy v noci hocikedy idem kutať do chladničky... ale v celku dodržiavam aj množstvá, aj diétu... cca.


brat, ktorý schudol za nejaký rok a pol 40 - 45 kilo, hovoril, že niekedy ho chytil taký hlad, že vbehol do obchodu, nakúpil párky, klobásky, rohlíky... čo prišlo pod ruku... v aute nevedel dočkať, a až ke´d začal doslova žrať, mu doplo.... išiel práve po moste a celý nákup letel z okna auta do rieky.

každý, kto sa odhodlá alebo ho život prinúti držať diétu či chudnúť, pocíti ten vlčí hlad... sú dve možnosti: odoláš, alebo neodoláš.

a nie, nemudrujem, lebo si sama sebe vyčítam, keď tú diétu naruším.... je to pre mňa, aby nebolo ešte horšie, a niekedy neodolám.

takže ešte jedna rada: nepremýšľaj nad tým toľko, nepresviedčaj sa, že toto takto, a neospravedlňuj pred sebou svoju chuť do jedenia, jednoducho dnes večer skús niečo iné.

nie zajtra - dnes. keď chceš neičo spraviť, neodkladaj na zajtra.... to platí aj pre mňa... nájdi si svoj systém, vyskúšaj diétu, vyskúšaj malý tanier, vyskúšaj to, čo je popísané v tej knihe od hellé... skús, čo ti vyhovuje,,,, nakoniec sa to poddá.... niečo zaberie.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Možno je to individuálne, ale nadmerná chuť do jedla je podľa mňa niečo, ako substitúcia endorfínov. V čase, keď som intenzívne pracoval na nejakom zaujímavom projekte, takmer som zabudol jesť. Vôbec som nepociťoval hlad a skôr ma „otravovalo“, že som si musel raz za deň natrieť niečím chleba a zjesť ho pri práci, keď som zabudol ísť na obed. Nie vždy som mal šťastie robiť to, čo ma bavilo. Pred rokom 1989 som vystriedal 12 zamestnaní, robil som administratívnu prácu, ktorá ma neuspokojovala a nenávidel som ju. Mal som nadváhu. Nudu a frustráciu som kompenzoval jedlom a sexom. Keď som po 1989 našiel ilúziu sebarealizácie, váha sa bez diety dostala do normálnu, jedol som 2x denne bez pocitu hladu a nemal som žiadne zdravotné problémy. Posledné dva roky som na dôchodku a presne, ako športovec po ukončení kariéry, závislý na endorfínoch po tréningu, znova som začal hľadať substitúciu za to „prázdno“ v duši. V mojom veku môžem už na sex zabudnúť a zostáva teda žranica. A tak radšej pracujem ďalej, aj keď už motívom nie sú iba peniaze. Tie pre mňa dnes znamenajú iba to, že ak mi je niekto ochotný zaplatiť, tak tá práca má ešte zmysel. Ale skutočný zmysel je opotrebovať svoj organizmus pre nejaký duševný cieľ, kým sa to dá. Je zbytočné byť zdravý iba preto, aby som si mohol čo najdlhšie užívať. Takýto postoj k životu vedie k tomu, že sa potom bojíme choroby, alebo smrti, ktorá nám možnosť si užívať, navždy zoberie. Na svete je strašne veľa zbytočných ľudí a keď pochopíme, že k nim patríme aj my, tak sa aspoň schuti nažerieme. A tí, čo si samy seba ešte trochu vážia, alebo sa obávajú iba o svoje zdravie, majú po žranici pocit viny, ako alkoholik po hangover.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak chceš dobrovoľný záhul na hlavu, nie si gambler, dobre znášaš frustráciu z neúspechu a chceš urputne bojovať za úspech, tak skús Forex. Je to oveľa lepšie ako lúštenie križoviek, Bingo britských dôchodcov a podobne.

 

 

Možno je to individuálne, ale nadmerná chuť do jedla je podľa mňa niečo, ako substitúcia endorfínov. V čase, keď som intenzívne pracoval na nejakom zaujímavom projekte, takmer som zabudol jesť. Vôbec som nepociťoval hlad a skôr ma „otravovalo“, že som si musel raz za deň natrieť niečím chleba a zjesť ho pri práci, keď som zabudol ísť na obed. Nie vždy som mal šťastie robiť to, čo ma bavilo. Pred rokom 1989 som vystriedal 12 zamestnaní, robil som administratívnu prácu, ktorá ma neuspokojovala a nenávidel som ju. Mal som nadváhu. Nudu a frustráciu som kompenzoval jedlom a sexom. Keď som po 1989 našiel ilúziu sebarealizácie, váha sa bez diety dostala do normálnu, jedol som 2x denne bez pocitu hladu a nemal som žiadne zdravotné problémy. Posledné dva roky som na dôchodku a presne, ako športovec po ukončení kariéry, závislý na endorfínoch po tréningu, znova som začal hľadať substitúciu za to „prázdno“ v duši. V mojom veku môžem už na sex zabudnúť a zostáva teda žranica. A tak radšej pracujem ďalej, aj keď už motívom nie sú iba peniaze. Tie pre mňa dnes znamenajú iba to, že ak mi je niekto ochotný zaplatiť, tak tá práca má ešte zmysel. Ale skutočný zmysel je opotrebovať svoj organizmus pre nejaký duševný cieľ, kým sa to dá. Je zbytočné byť zdravý iba preto, aby som si mohol čo najdlhšie užívať. Takýto postoj k životu vedie k tomu, že sa potom bojíme choroby, alebo smrti, ktorá nám možnosť si užívať, navždy zoberie. Na svete je strašne veľa zbytočných ľudí a keď pochopíme, že k nim patríme aj my, tak sa aspoň schuti nažerieme. A tí, čo si samy seba ešte trochu vážia, alebo sa obávajú iba o svoje zdravie, majú po žranici pocit viny, ako alkoholik po hangover.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mám taký pocit, dokopy, že ty ešte nechceš chudnúť :)

ešte ťa nič poriadne neprinútilo, len nad tým uvažuješ, lebo máš pravdepodobne nadváhu - akú, netušíme, ale každému prekáža iná... keď budeš v tom bode, že NO TERAZ! tak si budeš vymýšľať, čo zjesť, ako zjesť, a nebyť hladný a predsa trochu schudnúť...
prvá choroba, ktorá hrozí, je diabetes typu II. .... a tam sa začínajú držať diéty, a spravidla lekári stavajú pacientov na váhu... tam už he to vážnejšie :)

samozrjeme je kopa iných príčin, pre ktoré chudnúť, .... ale v človeku to zrejme skutočne musí dozrieť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zvláštne, že sem nepíše nikto, kto bol dlhšie obézny a je na normále.

písal som o tom na strane 3. najviac som mal tuším 117kg. teraz mám už dlho plusmínus 72. mne osobne sa najviac pozdáva stredomorská strava (bez morských príšer). ale stále hovorím, že treba počúvať telo, čo si pýta. ak si pýta mäso, tak mäso, ak ovocie, tak ovocie. ak čokoládu, tak čokoládu. aj mňa občas chytí vlčí hlad a zožeriem všetko, čo neutečie. ale obvykle to na druhý deň "vybehám". takže pohyb musí byť. alebo všeobecnejšie - vyvážiť rovnicu príjem = výdaj. ak ak sa naučíš počúvať svoje telo, nemusíš počítať žiadne kalórie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mám taký pocit, dokopy, že ty ešte nechceš chudnúť :)

 

ešte ťa nič poriadne neprinútilo, len nad tým uvažuješ, lebo máš pravdepodobne nadváhu - akú, netušíme, ale každému prekáža iná... keď budeš v tom bode, že NO TERAZ! tak si budeš vymýšľať, čo zjesť, ako zjesť, a nebyť hladný a predsa trochu schudnúť...

prvá choroba, ktorá hrozí, je diabetes typu II. .... a tam sa začínajú držať diéty, a spravidla lekári stavajú pacientov na váhu... tam už he to vážnejšie :)

 

samozrjeme je kopa iných príčin, pre ktoré chudnúť, .... ale v človeku to zrejme skutočne musí dozrieť.

Je to prosté. Som obézny a nedokážem schudnúť. Takí sme v drvivej väčšine všetci skutočne obézni. Pred mnohými kilami som celkom bez problémov schudol 10 kg asi za pol roka na normálnu váhu. Bolo to zbytočné, lebo som po celý čas hladoval a nechcem byť hladný do konca života. Ako svoj hlavný pocit. Neskôr som pribral oveľa viac ako tých 10 kg. Diabetes nemám. Sú aj iné zdravotné dôvody na schudnutie a zdravotné dôvody na chorobné priberanie. Poznám pár bláznov u ktorých mám podozenie, že sú obeťami vedľajších účinkov liekov na hlavu. V blázninci hodne pribrali a nedá sa povedať, že ich tam nadmerne kŕmia.   

písal som o tom na strane 3. najviac som mal tuším 117kg. teraz mám už dlho plusmínus 72. mne osobne sa najviac pozdáva stredomorská strava (bez morských príšer). ale stále hovorím, že treba počúvať telo, čo si pýta. ak si pýta mäso, tak mäso, ak ovocie, tak ovocie. ak čokoládu, tak čokoládu. aj mňa občas chytí vlčí hlad a zožeriem všetko, čo neutečie. ale obvykle to na druhý deň "vybehám". takže pohyb musí byť. alebo všeobecnejšie - vyvážiť rovnicu príjem = výdaj. ak ak sa naučíš počúvať svoje telo, nemusíš počítať žiadne kalórie.

To má fyzikálnu podstatu. Problém je v tom, že kto prestane s výkonnostným športom priberie. Alebo v mojom prípade mu zdravie nedovolí športovať. Dôležité je aj to, koľko rokov si mal tých 117 kg.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov