Skočiť na obsah

Prečo nie sú peniaze?


Sniper

Odporúčané príspevky

slimak, to ze niekto vlastni FED je dalsia blbost. A samozrejme aj mne chodia do maiu podobne chore clanky. A uz som aj tu na fore spravil par pokusov to vyvratit ale je to marne.

 

A po par debatach s antisemitmi som to vzdal, Ale postupuju ako ty, zober si nahodneho cloveka, bud je zid ( zidia maju pomerne vysoke zastupenie u vzdelanych ludi, kedze zidia povazuju vzdelanie za dolezite ), alebo mal medzi predkami zida alebo brani zidov a je teda biely zid, alebo je antisemita co je len zidovske krytie. Z toho neutecies :),

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

OK, ale fed je len tak, nik ho "nevlastni" je len naco? Ake ma ciele a ciele koho plni? Normalne by si myslel, ze pre vseobecne dobro. Ludi vsetkych, ved naco by bolo? A ti sefovia su kto? Ok plni vseobecne dobro a dobre to robi. Moze byt? Ok je. A je fakt ze sefovia su povadcinov zidia? je. ci nie, mohli by byt aj moldavci, cinania, ci filipinci - nemci ale .. je to tak ako je co na tom zmenis nic. Je to fakt? - je.

 

Na tom fakt nic nezmenis aj ked som ci bol by antisemita. Skusil si, dal som ti fakt ,ze to je inak(ako ty tvrdis, resp. netvrdis ale posledny aj predtym sefovia boli zidia) a co.

 

Posledny krat som pouzil multicitat lebo mi vymazal text(mal som ho napisany a chcel som este na nieco reagovat a som ho pouzil), ani tysa nebudem citovat.

 

slimak, to ze niekto vlastni FED je dalsia blbost. A samozrejme aj mne chodia do maiu podobne chore clanky. A uz som aj tu na fore spravil par pokusov to vyvratit ale je to marne.

 

A po par debatach s antisemitmi som to vzdal, Ale postupuju ako ty, zober si nahodneho cloveka, bud je zid ( zidia maju pomerne vysoke zastupenie u vzdelanych ludi, kedze zidia povazuju vzdelanie za dolezite ), alebo mal medzi predkami zida alebo brani zidov a je teda biely zid, alebo je antisemita co je len zidovske krytie. Z toho neutecies :),

 

 

A po par debatach s antisemitmi som to vzdal, Ale postupuju ako ty, zober si nahodneho cloveka

 

Si zid? Inak si to neviem vysvetlit. Obvinujes ma zniecoho a pozri sa ako to robis. Som antisemita? kvoli comu? ze napisem pravdu co si myslim, ze mam pravdu? Mozem sa aj mylit, tak vymenuj aspon , kolko je zidov dajme 1% v texte je 15? Daj 350 mien ktore su rovnako dolezite ako tie zidovske.

 

 

-----------------

 

Inak tyso preco som pouzil fed, lebo som vedel co napises, teda nieje dolezite kto to vlastni ale kto to riadi, vsak, chcel si vedie kto vlastni DB.

 

Samozrejme tam nemohol byt ziadny armejec holandan a guacan,ir,lebo su hlupejsi a nevzdelanejsi ani ziadny nor, rus a cinan,talian, ci nemec. lebo tych je . tiez su hlupejsi. Teda vzdelani su len zidia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

FED ma svojich majitelov a podielnikov, co nie je nijake tajomstvo. A FED plni ulohy, ktore su presne dane - zhruba mozes povedat, ze plni ciele vlady USA. Neviem kedy boli naposledy vo vaznom rozpore :P

 

Su sefovia "povacsine" zidia? Zase manipulacia. Bank mas desattisice. Uviedol si mozno tucet sefov. Takze aka VACSINA? Vidis, a takto sa oblbuju ludia :)

 

Ono vobec tento smer diskusie je exemplarom demencie, uz len preto, ze existuje. Vratme sa na zaciatok. Rozmyslajme. Co tvdis? Ze ked manazerom (nie majitelom!!) nejakej banky zid, tak to je zidovska banka? (aspon Ryan a spusty blbcov vselikde po nete tomuto veria. A co ked je SEFOM NEJAKEJ FIRMY IND? JE TO INDICKA FIRMA??

http://www.forbes.com/2009/12/17/indian-ceos-united-states-forbes-asia-indian-ceos.html

Tu je zoznam INDICKYCH FIRIEM.

 

Najdeme firmy aj filipinske ci ine, o ktorych by to nikto nepovedal, ze? Je to demencia. A rovnako idiotske je to zufale hladanie pseudodokazov.

 

A ked na tom niekto trva - pocet laureatov nobelovej ceny pre ludi zidovskeho povodu ukazuje, ze ide o napriemerne inteligentnych jedincov. Cize ich uspech v akejkolvek inej sfere, vratane podnikatelskej, je logickym dosledkom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nejakej banky zid, tak to je zidovska banka?

 

Dali ste priklad DB ja fedu nevies kto je tam majitelom -lebo su ich tisice - niektori drobni niektori velki, niekde stat(teda vsetci) - ma ich v rukach kto asi ten manazer,resp. ten kto ho tam dosadil.

 

A ked na tom niekto trva - pocet laureatov nobelovej ceny pre ludi zidovskeho povodu ukazuje, ze ide o napriemerne inteligentnych jedincov. Cize ich uspech v akejkolvek inej sfere, vratane podnikatelskej, je logickym dosledkom.

 

Su nadpriemerni ako pises.

 

Teda zaver su nadpriemerni. Su velmi nadpriemerni. holandania ci poctom iny narod poliaci su priemer- ale nedosahuju ci nemaju dosah ani vo vlastnej krajine ako oni. To som zvelicil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dali ste priklad DB ja fedu nevies kto je tam majitelom -lebo su ich tisice - niektori drobni niektori velki, niekde stat(teda vsetci) - ma ich v rukach kto asi ten manazer,resp. ten kto ho tam dosadil.

 

FED je centralna banka, nie komercna banka - to je nieco dost ine, takze nejde o porovnatelne priklady. A ked hovorime o FED-e, tak jeho majitelmi nie su nijaki zidia, takze o co je tema?

 

A nie, nie je to take jednoduche. Je jedno ako CB deklaruju samostatnost, prakticky vzdy robia to, co po nich chce vlada. V japonsku, europe, usa...aj na slovensku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

tak len pre opakovanie,      pojem vlastnictvo  chapeme zatial stale podla rimskeho prava:

pravo drzby -  vlastnik FED tak musi mat jasne prava vlastnit FED alebo jeho podiel.  Co nema nik

pravo uzivat   vlastnik FEDu musi mat pravo disponovat s ziskami FEDu,  co zase nema nik.  Historicky maju niektore banky vo vlastnictve akcie FEDu ale tie im nesu len pevne dany vynos bez ohladu na to co FED robi.  A ide o zanedbatelne sumy,  dolezite je skor pravo delegovat cast guvernerov.  

pravo disponovat  a to zase nema nik,    ani tie akcie sa nedaju predat, ani pravo delegovat guvernerov, 

 

FED bol totiz koncipovany umyselne ako institucia kde aj banky maju urcovat cast guvernerov, dalsich nominuje vlada a zvysok parlament.  Cela konspiracia okolo Fedu je teda len nepochopenim alebo umyselnym zavadzanim.  Napriklad na SR sice guvernerov navrhuje parlament, schvaluje prezident ale podmienka je aj tak prax v bankovnictve a  teda sa tam dostanu aj tak bankari.   Ale straty si vykryje tlacenim penazi a zisky rozpusti v uctovnictve.      Jednoducho to nie je normalna banka a jej ulohou nie je vytvarat zisk.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ziadna konspiracia. Centralne banky zachranuju a poskytuju vyhody tym komercnym. Aj na tom co centralna banka v buducnosti urobi sa da dnes zarabat na burze. To všetko je deformovane od sameho zakladu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cech bankarov nie je sprisahanie ale ich ochrana a vysada. Je fajn mat predsa vyhodu na ukor druhych. Ci je to sprisahanie alebo nie neriesim. 

Ani sa tento cech nebude hajit tym, ze vznikol ako ochrana bank a zaujem bank, ale ako nevyhnutnost nedokonaleho systemu:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

co robi centralna banka sa normalne uci na ekonomii, 

a  tak len zhrniem   podstatu:

 

Mame banky, kde za vlozenie penazi dostavas uroky,  co ale znamena ze banka tie pouziva na dalsie poziciavanie. To je system ciastocnych rezerv.  Toto pomaha  rastu, kedze svoje usetrene zdroje mozes velmi lahko investovat cez banku.  Ale zaroven to ma slabinu,  ziadna banka na svete nedokaze vyplatit naraz vklady. A kazdu banku dokaze polozit run,     a to sa realne dialo v 19. storoci,  hospodarske cykly boli kratsie a v kazdej depresii padali banky.

 

Riesenie cez centralnu banku, ktora v pripade potreby dokaze doplnit hotovost a zaroven ziskava prava na kontrolu ma tak svoje vyhody aj nevyhody. 

A samozrejme najvacsie riziko je politicke ovplyvnovanie,  tam kde centralne banky su menej nezavisle, tam prichadzaju problemy skor. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano poucky sa ucia na skolach:)

 

Bankovny cech je ukuty na mieru v prospech bankarov. A to uz sa neuci. Vobec nejde o likviditu, "run na banku". To je len maly problem v tom co tento system pôsobi. Po prve co sa v takomto systeme objavi je pernamentna inflacia, (čím system znehodnocuje tých ktorí peniaze šetrie) potom rast dlhoveho zatazenia stale do vacsich a vacšich vysok. Potom rozne špekulacie na burze, napr. derivaty a vyplacanie si odmien. 

Cely model je ako nafukujuci sa balon a vyfukujuci sa balon. Eknomika je nutena stale rast nafukovat sa z dôvodu tohoto systemu. Potom tu mame aspekt vyuzivania penazi na ochudobňovanie určitej skupiny a deje sa preskupovanie majetku, väčšie extremy medzi bohatou a chudobnou vrstvou, vymazáva strednu vrstvu, vedie ešte k väčším anomalima, pokriveniu ekonomiky, k rastu štatu a jeho moci, ktore žijú vďaka tomuto systému centralneho bankovnictva.

 

A mozem pisat x veci ako sa dobre podnika ked vieš, že ak sa stane to čo sa stalo po 2008 nakoniec zachranuju danovi poplatnici a centralna banka, ktora im vymeni aktiva, sterilizuje ich straty alebo ich vymaze.

 

Takže ano možeme sa rozplyvat nad tym aky je len tento model skvely a neustale vynit z toho ludi ze su nenazraní a stale viac si chu poziciavat a nestetrit a CECH bankarov v tom hra nepodstatnu ulohu.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prečo nie sú peniaze?
oni vlastne sú.. ale nie u vás.. ale u niekoho iného
 

http://teckacz.cz/1241-Na-jaky-kurz-vuci-dolaru-se-vysplha-Bitcoin
alamo 8. dubna 2013
ja žiadne bitcoini nemám.. ani ich nejdem nakupovať..
ale keby som ich mal.. tak ich predám teraz a hneď..

 

http://www.faz.net/aktuell/wirtschaft/internetwaehrung-die-profiteure-der-bitcoins-12146609.html
Bitcoins sind eine digitale Währung. Der Kurs ist seit Jahresbeginn kräftig gestiegen, jetzt aber wieder stark gefallen. Der Gründer der Piratenpartei hat dabei nach eigenen Angaben ein gutes Geschäft gemacht.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

zaujímavé, keď dvaja robia to isté, nie je to to isté, respektívne dôsledky ich činnosti sú rôzne.

 

V ČR bolo takto do obehu uvedených celkom 1002 kusov bankoviek v hodnote 500 ČK a 610 bankoviek v hodnote 1000 ČK. Podľa českých expertov išlo o falzifikáty, ktoré boli vyrobené na jednej tlačiarni. Celková škoda dosiahla 1,2 milióna ČK

Martin S. podľa zistení polície vycestoval od januára 2014 do Švajčiarska už dva razy. Prvý raz mal uviesť do obehu 17 kusov bankoviek v hodnote 50 švajčiarskych frankov a druhý raz 47 bankoviek v hodnote 50 švajčiarskych frankov.

http://www.teraz.sk/zahranicie/falsovanie-peniaze-bankovky-cesko-svajci/81371-clanok.html?mostViewedArticlesInSectionTab=0

 

Mario Draghi signalizoval, že Európska centrálna banka by mohla začať tlačiť peniaze a nakupovať aktíva, ak by sa zhoršil výhľad inflácie.

http://openiazoch.zoznam.sk/cl/144278/Sef-ECB-naznacil-moznost-kvantitativneho-uvolnovania

ak som to pochopil správne, jediný rozdiel medzi týmito prípadmi je ten že ak niekto tlačí peniaze v menšom množstve tak sa jedná o trestný čin, a ak niekto iný tlačí miliardy potom sa to volá menová politika alebo riešenie krízy (nehodiace sa škrtnite :lol: )

alebo sú tam aj nejaké iné rozdiely? :confused:

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja tam vidím ešte jeden ... jeden  to robí súkromne ticho potajomky - to je zle, celé zle!

ten druhý oficiálne a s patričným hurhajom a s oznámením dopredu v médiách  :agree:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

axel, peniaze sú, a trúfnem si povedať že je ich dosť aj v takých údajne finančne poddimenzovaných rezortoch ako napríklad zdravotníctvo a školstvo. lenže tí čo nastavujú parametre systému do neho zabudovali peňazovody umožňujúce legálne aj pololegálne významnú časť financií odčerpávať tým správnym ľudom a firmám.

mohol by som dať aj konkrétne príklady z praxe, len som lenivý písať.

 

toto nie je stav typický len pre slovensko, ale v podstate pre celý svet. v západnom svete to do istého času nebolo tak viditeľné, len ekonomika nejak zadrháva (znižuje sa prítok peňazí) a tí čo čerpajú stratili cit pre mieru (zvyšuje sa odtok). na prvý pohľad to potom vyzerá že peniaze naozaj nie sú.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Tak trochu reality,   stat je financovany z dvoch zdrojov : dane a pozicky.   Menova politika ECB znamena ze si staty mozu poziciavat peniaze lacnejsie. 

Takze ak sa niekto pyta preco nie su peniaze, tak dovod je ten ze si stat pozical malo :),    ale na druhej strane skutocne chceme aby si stat poziciaval viac ?

 

Toto je oblast monetarna,    ale ak sa bavime o zdravotnictve a skolstve, tak sa v skutocnosti bavime o ich podiele na HDP nie o absolutnej vyske. Keby sme boli ako stat ovela chudobnejsi a priemerny plat by bol povedzme 300 EUR, tak by ucitelia nemali dovod protestovat.    

 

A ked ideme este hlbsie, tak skutocne problemy nie su v peniazoch ale v nizkej efektivite oboch.  A nie je nahoda ze ide o sektory s velmi vysokou statnou ingerenciou.  

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

z tejto tvojej otázky, hmmh, ale vyplýva ďalšia:

 

podľa teba čo "výroba peňazí"  obnáša, prečo a kedy sa podľa teba vyrábajú nové peniaze ... resp. prečo a kedy ich treba nové vyrábať,

a podľa teba kam ich dáva? do skladu papiera?

 

trochu nerozumiem tej tvojej otázke. lebo prvotná otázka je, kedy, ako a prečo môže dať centrálna banka "vyrobiť" nové peniaze.

kedy má právo dať vyrobiť ďalšie peniaze? na základe čoho? čo myslíš?

 

kam ich dáva, to je až to posledné, čo my /a centrálna banka/ musíme riešiť, a každá centrálna banka to má vyriešené rovno pri svojom vzniku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pretože odpoveď na "Kam dáva centrálna banka (CB) nové vyrobené peniaze" ukáže, že prečo peniaze stále nie sú.

Jeden z dôvodov je oznamovaný v správach počas krízy. Barak Obama raz vyhlásil, buť oznámime bankrot alebo navýšime dlh, rozhodol sa pre to druhé a ekonomika USA pokračuje ďalej. Škoda, že Grécko takú možnosť nemá. Tak kde tie peniaze vláda zobrala? Kam ich FED dáva?

Kríza vzniká vtedy, ak v obehu je tak málo peňazí, že klienti nemajú čo na účty vložiť a tak banka nemá peniaze na ich skopírovanie pre pôžičky. Banka neponúka peniaze z vkladových účtov priamo, ale vytvorí kopirovaním nové peniaze a tie požičia. Preto klient má všetky peniaze vždy k dispozícii, aj keď je to terminovaný účet. Toto vzniklo v čase, keď peniaze prestali byť kryté zlatom. Preto banky falšujú peniaze a z týchto si vytvárajú zisk skrz úroky, je to naozaj "čisté" podnikanie.

A kam ich CB dáva? CB má vykonávať dozor nad komerčnými bankami (KB) a preto neposkytuje klientské služby. Nemôže požičať a ani dať peniaze rovno štátu, on vo finančnom sektore tiež vystupuje ako klient. Preto CB tie peniaze dáva do KB a on zase tie peniaze poskytujú ďalej ako pôžičky klientom včetne štátu. Preto vláda USA tiež získala peniaze z KB a tak dlh navýšili. Majú navzájom nejakú divnú dohodu, pretože v Grécku banka už nechce vláde peniaze požičať a tak krachuje. CB sa rozhoduje, ktorý štát krachne a ktorý nie.

Ale samozrejme, chýbajúce peniaze nemôže pôžička nikdy vyriešiť, iba sa kríza viac prehlbí, až časom nastane ekonomický kolaps. Pôžička sa buť splatí, čo je menej pravdepodobné, alebo po všelijakých obchodných transakciách skončia zase na pár preplnených účtoch, kde sa zastavia a tak v obehu budú chýbať. Tok peňazí podobne ako kvapalina smeruje tam, kde je tok rýchlejší alebo kde sa ostatné menšie toky zbiehajú, pre peniaze platí rovnaký zákon pohybu energie. A kde je peňazí prebytok, inde ich musí byť nedostatok.

Všetky existujúce peniaze vznikli ako poskytnuté pôžičky. Preto keby sa všetky dlhy splatili, prestali by peniaze existovať. Ale takto sa splatiť nikdy nedajú, pretože banky žiadajú úrok a poplatky, na ktoré peniaze nevyrobili. Objem dlhu je väčśí ako objem peňazí a preto peniaze budú vždy chýbať. Dokonca aj CB dáva do KB peniaze ako pôžičku s nízkym úrokom, čo by nemala robiť, pretože CB je nezisková organizácia a peniaze na platy by jej mala dávať vláda, okrem FED-u, ktorá je súkromná. CB ale nie je úplne štátna, od štátneho dozoru sa chce čo najviac dištancovať, vláda nemá nad ňou úplnú kontrolu. Pre našú Národnú banku to dokonca je uvedené v štátnych zákonoch.

Hmotné peniaze v celkovom objeme predstavujú menej ako jedno percento. Viac pežazí je bezhotovostných, to sú iba čísla v počítačoch. Peniaze vyrobia tak, že to čislo vyťukajú do počítača a vložia do databázy na serveri, čiže žiadné trezory na to už nepotrebujú.

Sú to finančné machynácie, banky sa na tom podielajú najviac a ľudia na to doplácajú, preto stále viac sú chudobní a iba zopár ľudí včetne bánk z toho ťaží vo vlastný prospech na úkor mnohých ľudí...
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zase hlupe konspiracne teorie, penazna masa sa meria a rastie pozri sa ako rastie m0, m1 a m3. centralna banka ma pravo peniaze vytvorit.

 

Game -  centralna banka vytvara peniaze,  v zasade kedy chce.   Rozhoduje o tom rada guvernerov, centralna banka vsak tieto peniaze nerozdava vlade a bankam,   Vytvara peniaze aby ich poziciavala komercnym bankam,    zisk a strata centralnej banky su vsak fiktivne,  jej zisk sa " strati"  a jej strata rovnako.

 

hm -   zase nerozumies co sa deje,   a ja nejdem suplovat zakladny kurz ekonomiky.    Ale pre zaujimavost  v grecku nie je CB ( ani na slovensku)  kedze ide o eurove krajiny, tak ich centralna banka je len pobocka europskej a  nema pravo vytvarat peniaze.  Preto sa v grecku opakuje poziadavka na navrat k drachme,  potom by si vedeli peniaze tlacit.  Co ale povedie k inflacii.  

 

A  len pre zaujimavost,  odkial beries udaje ze ludia su coraz chudobnejsi ?    Akekolvek statistiky totiz ukazuju opak,  ludia su coraz bohatsi  a to sa tyka celeho sveta.   

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov