Skočiť na obsah

Prečo nie sú peniaze?


Sniper

Odporúčané príspevky

nemam pocit, ze by sme sa hadali, ide vsak o pravdu ako to v skutocnosti je. To je ciel. No tento vynalez skazy (ja to tak volam). na jednej strane sposobil bum, teda rozmach, zrýchlenie ekonomiky ale na druhej strane velke nebezpecie. pretoze sme konali tak ako keby existovalo nejake perpetu mobile, ze dlhy vzdy nejak splatime rastucou ekonomikou. zapadny svet si zije nad pomery prave preto, lebo tento system pomylil vsetkych. A stat je dosledok tej pomylenosti a obrazom neefektivnosti.

 

Teraz je to vsak agonia. ti co to sposobili vynalezom skazy stale tvrdia, ze z dlhov sa da vyrast vacsim dlhom a podporuju tento model este do vacsich obratok. Lenze tie negativa su druha strana rovnice. A tie nezaostavaju.

 

Politika vychadza z nespravneho vynalezu skazy, resp. ludom neukazali dosledky vynalezu skazy predtym ako stroj spustili.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

co je presne ten vynalez skazy :) ? Pozicky ? Od kedy fenicania vynasli peniaze sem tam ktosi nedokaze splacat dlhy a sem tam nejaky stat skrachuje. Nie tak davno si veritelia chodili po peniaze s armadou.

To co je problem je pocit ludi ze stat sa ma postarat, toto je dosledok. Zitie na dlh je vzdy nad pomery a pokial si na to zvyknes, tak je zle. Ale to len vzdialene suvisi s ekonomikou, to co pises je len sposob ako to trochu schovat pod koberec, nie pricina.

 

A agonia ? Nemyslim, nic tomu neznacuje. Krachuje opatróvatelsky stat, krachuje dochodkovy system ale nasa schopnost vyrabat, vymyslat nove veci sa nezmensila.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pozicky? to nie:) Ale požičiavt niekomu kto na to realne nema, nema realne na splacanie, tak to uz ano. Pozri sa, mame pojmy ako moderne bankovnictvo, to jest centralne banky a komercne banky ako predlzena ruka, multiplikacny efekt, keynesianizmus. A to je ten vynalez skazy. Moderne bankovnictvo a keynesianizmus je vynalez skazy. Ked sa teda pytas co to je pre mna vynalez skazy.

 

To co hovoris, že je problem, je problem. Ale ten problem ma svoju pricinu. Preco k tomu doslo? No vdaka tomu, že mame vynalez skazy a teda doslo k tomu prave preto lebo k tomu dojst mohlo. Je predsa jednoduchsie si pozicat a mat ako najskor zarobit a potom mat. Bez ohladu na dosledky, ci som schopny alebo neni schopny splacat. Lebo ked staty nebudu moct splacat bude jasne kazdemu, ze to bude velmi boliet aj tych sukromnikov a ludi v trhovej ekonomike, ktora je tak zdeformovana vynalezom skazy, ze ju tak uz nemozno nazyvat.

 

A agonia prichadza prave preto, ze vsetko ma svoje limity aj keynesianizmus a tento vynalez skazy pokial sa zacne dusit na negativnych dôsledkoch, co je zle vyuzite investicie, cenove bubliny, rozhadzovanie statu ktory na to nema, dlhova sluzba A TO najdolezitejsie co vynalez skazy urcite zastavi je konecnost zdrojov a ich efektivne vyuzitie. Tu padne kosa na kamen. Aj zdroje sa nam znecistuju, vynaraju sa velke ekologicke problemy a pod.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

k problemu vedie snaha ziskat jedlo zadarmo ;), komercne banky, centralne banky su nastroje nie pricina problemu. Napriklad bundesbanka drzala vysoku hodnotu marky a dokazala to. Africke staty dostavali dary a aj tak sa zadlzili. To co robis je ako obvinovat stol ze si sa on tresol.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No bohuzial, precitaj si rakusku skolu poriadne. To nie je vylozene z mojej hlavy, aj ked su opatrnejsi vo vyjadrovani, pisu o pricinach prave v suvislosti s centralnym bankovnictvom a keynesianizmom. ved rakuska skola tvrdi presny opak ako sa robi. A dokazy su na strane rakuskej skoly. Vid japonsko a jeho vyvoj. Dnesny stav nie je vysledkom nejakeho spravania politikov. Zaklad je v systeme a ked system umoznil, tak to aj nastalo, pretoze to znamenalo eldorado, kto to nerobil zaostaval. Ale teraz sa ukazuje pekne dosledky.

 

daj do ruk dietatu zapalky a ukaz mu ako sa robi ohen a potom sa cuduj, ze podpalilo chalupu. ty povies dieta je nezodpovedne, to je pricina. Nie pricina je ze si mu dal zapalky a naucil ho robit ohen. :)

 

Ale to co funguje dnes je alkoholizmus. Na zaciatku alkohol posobi povzbudzujuco, dobra nalda, problemy sa zrazu zjemnia, svet je iny. No a takto vytvoris zavislost. A zavislost sa nelieci, iba sa alkoholikom podava stale vacsia davka alkoholu, lebo triezvenie je predsa neprijemne. Takto funguje tento penazny system.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

moment.

to aj z našich peňazí, ktorými ich drží nad vodou celá únia, uvoľnia 28,9 miliónov na stavbu okruhu, celkové náklady 95 miliónov eur. pracovné miesta na stavbe, súkromná spoločnosť pozve lacnejších pracovníkov z iných krajín, a budeme sa pozerať na grécke F1 raz do roka. OH nestačilo ? či to chápem zle ? :hmmm:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Z tych peňazi samozrejme štat nebude mať nič, skončia v rukach sukromnika. Z našej pomoci tiež nič mať Greci nebudu. Nakrmia tym samozrejme sukromne židovske banky. Holt kapitalizmus, vykvet ľudskeho intelektu.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes filozofujem(dnes neocakavajte ze vyriesim y-1 na 1/2 a to na to iste). A prisiel som nato. Mne staci 100 000 euro a nemusim robit. Normalna sadzba bank s poplatkami je 10%. To viem, lebo to uctujem a vidim. Pre podnikatelov. Filozofujem,lebo nieje praca a uz sa mi robit nechce. 10% zo 100 000 je 10 000 eur v cistom odcitam 19%= 8100 eur a to mi staci, ja za svoju pracu aj tak nemam viac. Staci 100 000 a do dochodku mozte ist aj v 15 rokoch.

100 000 zas nieje tak vela.

Sikovny clovek to zarobi aj behom 5 rokov. Niekto dostane, niekto denne ukradne. Na Slovensku.

 

100 000 je aj dost, co som neukradol, ci nezdedil - aj ked.. Mne by to trvalo nasporit 10 - 20 rokov. Treba nieco ovela rychlejsie. Tak ako vybrat banku?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aj jednoduche a celkom realne.

keby som nemusel chodit do roboty - robil by som nieco uzitocne a co ma bavi. Priklad stacilo by mi najst par divakov sponzorov - co mi daju 100 - 200 eur a trenoval by som aj v 35 rokoch tenis. inak ho nehram zle. ludi by to aj bavilo. Do 40tky by som hral ako djokovic. A to nemyslim nijak inak ako fakt.

Pekny tenis mozu zahrat aj 60 rocni ludia.

 

Inak ta situacia s ucitelmi. ucitelia nemozu strajkovat 5 dni, lebo nemaju nato aby mohli strajkovat. za zenu som zaplatil tie necele 2 eura na zdravotne za 1 den. ti ucitelia sa dostali uz do takej situacie - ze si nemozu ani dovolit strajkovat. Je to normalne?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Ja pijem dost a relativne vela - aj ked to sa este nasho rozpoctu velmi nedotkne. Velmi rozumej tak ze uz na nic ine nemame.

Dnes prestavam pit aj fajcit. Denne na to davam 6-8 eura. A je to skoda . To mozem mat tyzdenne o 50 euro navyse. Mesacne 200.

 

To ci som ozaj prestal vy si viete - relativne lahko odkontrolovat . ja som na toto forum triezvy nepisal. Mozno sa mi to podari. Lebo mam 10 dni roboty ci desat dni kedy chlastat nemozem. Musim robit. Fajcit - kaslem aj nato. Som hnup . Mladi kaslite na jedno aj druhe. Hmm to ze chlascem a pijem nieje ani to najhorsie. Ale ked sa zbavim tohto zlozvyku vyriesim mozno aj dalsie. Detom sa treba ovela viac venovat. Aj rodicom. Slecna sa musi este tuto jesen naucit aspon pedalovat aa chlapec korculovat. Ja tie deti zanedbavam - a to je moj najvacsi hriech.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Z tych peňazi samozrejme štat nebude mať nič, skončia v rukach sukromnika. Z našej pomoci tiež nič mať Greci nebudu. Nakrmia tym samozrejme sukromne židovske banky. Holt kapitalizmus, vykvet ľudskeho intelektu.

 

1. Neviem o tom, ze by nejake izraelske banky poziciavali vo velkom grecku.

2. Neviem preco by zidovska banka mala byt horsia ako luteranska, alebo ateisticka.

3. Tie nemecke a francuzske banky su banky slovenskych zamestnavatelov. Investorov na slovensku. Spotrebitelov u nas vyrobeneho tovaru. A su to koniec koncov aj slovenske banky.

 

Neviem ci si niekto vsimol, ale nezijeme na Marse.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1. nikto nehovoril nič o izraelskych bankach a ich pôžičke Grecku. Zas maš nejake vidiny?

2. nejde o to či je lepšia alebo horšia. Ide o to, že 90% z bank je v rukach židov. To je ta oligarchia v ktorej rukach je moc ovladať svetove finančne trhy.

3. kto je asi vlastnikom tych francuzskych a nemeckych bank?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1. nikto nehovoril nič o izraelskych bankach a ich pôžičke Grecku. Zas maš nejake vidiny?

 

Zidovske banky. Zidovske banky. Izraelske banky su pravdepodobne zidovske banky. Ked mas niekde francuzsku banku, tak preco pises ZIDOVSKE BANKY. Vidiny, vsakze?

 

 

2. nejde o to či je lepšia alebo horšia. Ide o to, že 90% z bank je v rukach židov. To je ta oligarchia v ktorej rukach je moc ovladať svetove finančne trhy.

 

A ja tvrdim, ze su v rukach mimozemstanov z Marsu. Tvrdenie rovnako hlupe a nezmyselne, ako aj nedokazatelne. Okrem starocia trvajuceho antisemitizmu nemas pre toto tvrdenie absolutne nijaky dokaz. A anooo....aj cinske a japonske banky su v rukach zidov, vsak? Juj, ze ake kraviny.

 

 

3. kto je asi vlastnikom tych francuzskych a nemeckych bank?

 

Kedze to nevies a nemas to ako dokazat, pretoze NEMAS presne zoznamy akcionarov, tak to mozes nechat ako otvorenu otazku, bez odpovede. A kym nebudes mat cim dokazat, ze tieto banky naozaj vlastnia moldavci ako tvrdis, tak koniec. Teda...kto ich to ma udajne vlastnit? :)

 

A co mas prosim ta proti firmam, ktore su vlastnene nejakym zidom? Daj mi nedementne a nerasisticke, rozumne argumenty, preco je ti tak vadia ZIDIA, ze citis nutnost ich spominat. Asi preto, ze banky, ktore vlastnia japonci su uuuuuuplne, ale uuuuuuplne ine, vsak?

 

Ale je pravda, ze uz sa tu nikto dlho nestazoval na zidov, takze je pekne, ze sa situacia vracia do normalu :P

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To neznamena že ten francuz nie je žid.

 

Žiaden dôkaz? Veď si stači prejsť mena majiteľov najväčšich bank. To nie su žiadne tajnosti, to sa da bežne dohľadať. Kto stoji za Deutche Bank, ďalej Lehman Brothers, Rotshield, Goldmann - Sachs atd. atd. to su marťania však? To nie je dôkaz, hej?

 

Kto hovoril že sa na nich sťažujem? To je konštatovanie, kde sa na nich sťažujem? Zas nejake tvoje chore vymysly?

 

Ty si zazračny pripad. Ty si na dialog vystačiš sam. Niečo si vymysliš a v zapäti si to aj sam okomentuješ. Načo su tebe fora? Alebo reaguj na povedane, alebo vôbec. V každej teme to iste, v hlave sa ti zrodi nejaky vyplod.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To neznamena že ten francuz nie je žid.

 

Alebo budhista. Prosim ta, to tu ake fantazmagorie splietas?

 

 

Žiaden dôkaz? Veď si stači prejsť mena majiteľov najväčšich bank. To nie su žiadne tajnosti, to sa da bežne dohľadať.

Mily Ryan Giggs - najdi mi 10 NAJVACSICH BANK NA SVETE a napis mi mena ich MAJITELOV. Dakujem. Ked to je take lahke dohladat, urcite to zvladnes lavou zadnou.

 

Pretoze tu inac predvadzas to iste ak info v nabozenstve - mylis si rozpravku s realitou. A ked info pletie rozpravky do pravnych veci, je to rovnaka kravina ako ked ty pleties svoje nabozenstvo do ekonomie. Proste hluposti a je mi jedno ci v prave (kde si ludia neprecitaju zakon, o ktorom tocia), moralke (kde si mylia rozpravku s realitou) alebo ekonomii (kde papagajuju nejake blbosti z netu). Nema to nic spolocne so zidmi (rovnako by som sa tvaril, keby si tvrdil, ze 90% bank vlastnia bhutanci), ani s tebou (su to blbosti, nech by ich tvrdil ktokolvek).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ryan, tak skutocne mi daj meno majitela napriklad deutsche banky, kedze jej akcie z troch stvrtin vlastnia rozni institucianalni investori. Urcite sa daju najst, ale ak ich mas, tak povedz kto je majitel, nech sa dozviem nieco nove. Zda sa ze si uveril nejakemu antisemitskemu pamfletu, a na to budovat svoje predstavy o svete je chore

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

U prakticky ZIADNEJ banky to nema sancu dokazat. Nie to este u bank zo svetovych Top 10. Co by okrem ineho znamenalo, ze zidia riadia cinu :)

 

Mimochodom - ked zidia vlastnia vsetko, vsetko, a vsade - zaujimave, ze sa takmer nikto nestazuje na zidovske auta (ved vlastnia FIAT, BMW a Toyotu), nevadia zidovske telefony (kto asi tak vlastni Apple, Nokiu a HTC?), nevadia zidovske pocitace (kto asi tak vlastni IBM, HP a Acer, ha?), su spokojni so zidovskymi lietadlami (Boeing a Airbus, jasny zidovsky kapital), na celom svete vlastne chvalia zidov za investicie do zelenych energii (kto iny nez zid by investoval do obnovitelnej energie?)...kdeze....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

http://ako-investovat.sk/diskusia/viewtopic.php?f=30&t=1890&hilit=zidia

 

Diskusiu som necital - ci si ju uz nepamatam - ale zaujimavy je ze 90% suberbohacov su zidia -napisal to clovek - ktory si myslim, ze to necucal z prsta - aj ked to na to trende nieje spomenute.

Hladal som inu temu.

http://ako-investovat.sk/diskusia/viewtopic.php?f=30&t=1611&p=20395&hilit=zidia+a+bankari#p20395

Tam zas tak vela toho nie je.

Teda ani nejdem konspirovat - lebo podla mna to fakt je. Bohatstvo , bankari a Zidia ide podla mna velmi dokopy. Co nieje zle podla mna - teda za to ich "nezatracujem". Ani v podstate za nic ine ako kolektivne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je rozdiel medzi bohacmi - a majitelmi bank. Tak isto vynechal bohacov vsade inde na svete, ze?

"Zidovsky povod" je tiez pekna klucka - tu v strednej europe ma nejakeho zida medzi predkami az privela ludi. U niektorych mam vazne pochybnosti, ci su udaje pravdive a ci si dotycny len "zidvstvo" nevycucal z prsta.

 

A potom trosku rozmyslaj.... ako sa stal Gates bohacom? Zalozil uspesnu firmu. Brin a Page? Zalozili uspesnu firmu. Dell detto. Buffet? Z nuly na mozno najuspesnejsieho investora. ....vies co je potom naozaj zaujimave? Ze nezidia su oproti zidom tak hlupi, malo podnikavi a vobec. V podstate to tam aj bolo napisane, nie? A na druhej polovici sveta su nieco podobne cinania. Aj s ciastocne podobnym pristupom.

 

Nejde o konspiraciu - ale vsimni si co Ryan pisal. Ked napise, ze 90% svetovych bank vlastnia zidia - tak sakra ma vediet co pise, pretoze to co napisal je blbost na kvadrat, dobra akurat pre nejakych antisemitskych blbov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takych člankov je kopa aj v renomovanych ekonomickych periodikach (Economist atd.), kde sa to dokola spomina. Aj nie tak davno bol v sme članok, o tom, že drviva väčšina kapitalu je v rukach nejakych 150 firiem. Väčšina z nich je židovska.,

O to ale vôbec nejde. Zase sa chytate niečoho čo vôbec nie je podstatne. Chytate sa nezmyselneho slovička, pričom to podstatne vas vôbec neserie. Tak aj potom tato republika vyzera, nečudujem sa. Miesto židov si tam dosadťe čokoľvek, pointa tejto vety ostava rovnaka.

...Nakrmia tym samozrejme SUKROMNE židovske banky...

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V rukach zidov - nemusi znamenat ze ju vlastnia - vid tych chairmenov vo FEDe ci inych bankach. je jasne , ze takych clankov je spusta -preto nechapem - preco to niekto musi zapierat - ked oni sa k tomu hlasia -zidovsky povod. Priklad dajte "kazdeho jedneho" do wikipedii - a jewis povod. resp povodom zidovsky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V rukach zidov - nemusi znamenat ze ju vlastnia - vid tych chairmenov vo FEDe ci inych bankach.

 

Vies, to co si napisal je prave dokonaly priklad manipulacie a slovnej ekvilibristiky... Skus mi odpovedat - je rozdiel medzi tym, ci si v nejake firme manazer (teda na zmluvu a mas plat plus odmeny), alebo ju vlastnis (teda vyberas manazerov)? Je to rozdiel a obrovsky. Zasadny. A kazdy clovek ti v realite potvrdi, ze je sakra rozdiel ci niekde robis, alebo tu firmu vlastnis. Ked napisal ze VLASTNIA, tak co? Treba chapat vyznam slov :)

 

A ze je vela manazerov zidov? Noo...asi tazko ale dokaze, ze 90% sefov svetovych bank su zidia, ze? Takze islo o dalsiu manipulaciu, resp. nepravdu.

 

A co sa tyka povodu - medzi mojimi predkami by som nasiel kdekoho. To u nas asi kazdy. Nejakeho madara by mal kdekdo... cize maju madarsky povod. Co znamena, ze velka cast slovakov su madari, len sa k madarskemu povodu nehlasia. Takze je to dalsia manipulacia. Ked sa niekto k tomu povodu nehlasi, nechodi do synagogy, tak v com spociva to "zidovstvo"? V nejakej rasovej magii? Presne toto sa snazia podobne hluposti naznacit - ze zidovsky povod, nech sa tym mysli cokolvek, je nieco vrodene, nieco v krvi, nezmazatelne, co predurcuje cloveka k tomu, aby robil bankara a stal sa milionarom.

 

Pokial sa taketo blbosti omielaju dostatocne dlho, ludom z toho zacne hrabat.

 

PS. Co tak skusit zidovskych clenov predstavenstva v inom obore, hm?

http://en.wikipedia...._businesspeople

 

A vidis kam to speje? Ekonomicka tema a bavime sa o zidoch. To je to iste ak v teme o lieku na rakovinu, alebo v kvantovej fyzike, sa bavit o povode vedcov. Blbost. Dokonaly shit. A pokial niekto rozmysla na takomto zaklade, nic ine ako shitoidne myslienky ani nemoze vyprodukovat.

 

http://en.wikipedia....Nobel_laureates

Nie je nahoodu ovela podozrivejsie, ze zidovskeho povodu je tolko genialnych mozgov, ktore posunuli ludske poznanie dopredu? Vo vsetkych vedeckych smeroch?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nejde o to či je lepšia alebo horšia. Ide o to, že 90% z bank je v rukach židov.

 

Napisal,ze je v rukach -a to sa tazko dokaze. kto vlastni Fed ti ani presne tyso nevysvetli. Ano tema je o inom,ja koncim.

 

 

!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov