Skočiť na obsah

Oblečenie - štýl oblečenia


cizy

Odporúčané príspevky

teda, toto nie je vobec moja tema, ale moze mi niekto, kto sa vyzna objasnit technicku otazku ?

aky je rozdiel medzi otvorenym a uzavretym snurovanim topanok? medzi obr. 2 a 5 na linku http://twogentlemen.cz/1820/5-zakladnich-druhu-obuvi-pro-celorocni-noseni/ ziadny rozdiel nevidno, tak nech ten uhladeny ######k njb mozgy

 

nie, nebolo tam napisane kohutik :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je to jednoduche, mily Watson:-) na oboch obrazkoch su derby topanky s otvorenym snurovanim

 

A rozdiel medzi otvorenym /derby/ a zatvorenym /oxford/ snurovanim je tu

post-13-0-94576300-1489849313.png

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je to jednoduche, mily Watson:-) na oboch obrazkoch su derby topanky s otvorenym snurovanim

 

A rozdiel medzi otvorenym /derby/ a zatvorenym /oxford/ snurovanim je tu

aha, takze panacik tam da fotku, kde su na kusku topanky snurky zatiahnute silnejsie a nizsie slabsie - vraj otvorene snurovanie a my sedlaci sa v tom mame vyznat... pche

post-2373-0-99937000-1489855420.jpg

je pravda, ze v spravodlivom rozculeni som zle vyhodnotil napisane (v prvom odstavci je opisany rozdiel medzi derby a oxford, v druhom odstavci medzi derby a brogue)

 

kazdopadne prehlasit to, ci sa snurky zatiahnu viac alebo menej za dva druhy snurovania je 3,14 covina ako mraky

fujtajbl, to je dneska den...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

možno jednoduchšie bude pamatať si, že bez ohľadu na to, nakoľko sú zatiahnuté šnúrky :)

/a bez ohľadu na ďalšie delenie v rámci oxford a derby na hladké, perforované, zdobené.../

 

derby topánky majú zvonku našité "uši" - oxford topánky nemajú "uši" ... na prvé základné delenie, aby sme sa v tom trochu vyznali my začiatočníci,  to myslím stačí :) :

 

post-3-0-88323400-1489857170.jpg  post-3-0-64602600-1489857169.jpg

https://www.google.sk/search?q=derby+oxford+difference&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi6ouilw-DSAhUqIJoKHR8BA2IQ_AUICCgB&biw=1366&bih=634#imgrc=0sS8R5RtKKrTRM:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

teraz jeden skutočný obrázok. je to jeden známy, má firmu na rozvíjanie schopností nešťastných ľudí, tu bol na jednej promočnej slávnosti.

čo je zlé na jeho oblečení?

áno - oblek má, topánky má, oblečený je. podotýkam, že v pozadí tej fotky bol aj pán v čiernych rifliach a koženej bunde.

 

post-3-0-08740300-1490015163.jpg

 

pripomienky prosím ... pán má na fotke 55 rokov.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:zubiska: hezke..takze pre predstavu 55 rokov+- maju aj Jon Bon Jovi, George Clooney, ci Tom Cruise

ktovie aku postavu ma pan na fotke, jeho odev to dokonale maskuje

 

tak zatial skusime plusy..

 + oblek je pekne farebne zladeny s vlasmi

 + pan ma spravne zapnute sako

 + nejaka vreckovka vo vrecku aj ked uplne mimo :zubiska:

 

a este minusy

- oblek je priserne leskly /uz len kolotoc k nemu/

- oblek ma nesediacu velkost..je asi tak o 2 cisla vacsi

- nohavice a rukavy saka su dlhe /len dufam, ze kosela ma dlhe rukavy/

- kosela ma nejako divne pokruteny golier..snad na promocie by to znieslo aj nejaku kravatu

a co je absolutne najhorsie su tie ohavne TOPANKY!!!!

 

ak by mal ten chlapik vhodnu obuv bolo by to ovela ovela lepsie..tu aspon vidite ako moze nevhodna obuv zmasakrovat celkovy vzhlad /ano, clovek2, pre teba to pisem ;) /

 

ale zas ak si ten pan vzal topanky ku tej ohyzdnej kabelke..tak beriem spat :zubiska:

 

podivuhodne..nechapem co muzov nuti kupovat si o dve cisla vacsie oblecenie..ale zas zeny si kupuju o 2 cisla mensie ..a tak je rovnovaha vesmiru zachovana.dufam..ide jar..to bude krasa vokol..pevne dufam..uz som jeden vyvaleny pupok nad leginami dnes videla :P

 

a este hra najdi 5 rozdielov http://www.everaftermiami.com/storyline/wp-content/uploads/2014/09/George-Clooney-Amal-Alamuddin-Venice-Italy-Wedding-Dolce-Gabbana-Tom-Lorenzo-Site-TLO-1.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

súhlasím... preto som to sem dala,

lebo je to vlastne vysoká škola toho, ako nie : )

 

ten lesklý oblek... to je päsť na oko. to ma uchvátilo ako prvé.

 

dĺžka nohavíc - náhodou ja viem, že ten pán je nižšej postavy... to ale neznamená, že keď už nedostane oblek presne na svoju výšku, nohavice treba vláčiť po zemi a šľapať si na ne... od toho máme krajčírov, alebo kto má doma špendlíky, centimeter a samolepiacu pásku, upraví si nohavice za pol hodinu sám.

 

dĺžka rukávov - kedysi za Gustáva Husáka sa prehlasovalo - ale žiaľ, čítala som to aj nedávno od jednej dámy, ktorá radila, ako na rukávy saka - že rukávy majú siahať po kĺb palca. nemajú. nemajú, nemajú.

 

že je oblek zabitý veľkosťou, to píše Hellé veľmi trefne. ten pán sa v ňom stráca a topí.

 

a keď už lesklý oblek skutočne nutne musel byť, je úplne zabitý tými mestsko-lesnými rozšľapanými topánkami s traktorovou gumenou podrážkou... 

keď už na seba dám lesklý slávnostný oblek, tak primerané kožené topánky s koženou podrážkou... minimálne jedny by pán, ktorý si oblieka obleky, mal doma mať.

 

a tak :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teraz som si tu fotku zvacsila..no tak to nie je vreckovka v saku ale zlozene okuliare:-):-)..ak teda dobre vidim

 

A kosela je s button-down golierom??? Game, vidim dobre???..sakra tak to je potom este horsie ako na prvy pohlad..kosela s gombikami na golieri je neformalne oblecenie a na promocie sa zasadne nehodi..

Cele zle oh

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som si to nezväčšovala, no moja chyba... mňa hlavne oslnili odblesky lesku a veľkosť a boty... : )

a trochu som sa do toho zahĺbila, a ten pán nosí tento oblek aj ako pracovný, asi na slávnostnejšie príležitosti - teda videla som ho na fotke, kde jeho študenti dostali nejaké certifikáty múdrosti a je tam s nimi fotený, a v tomto obleku.
je aj v inom obleku, ale všetky sú rovnako veľké a topánky ten istý štýl.

na jednom obrázku je v smokingu - nohy nevidieť, rukávy sú po kĺby palcov, ale ináč aspoň nie je o dve čísla väčší, vyzerá prijateľne.

tak som to zväčšila... moje poloslepé oči odhalili okuliare, tie tam sú určite.

košeľu moc neviem rozoznať, ale zdá sa mi, že je tam gombík...ale neviem naisto.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

začal festival v Cannes... a znovu sa predstavujú róby každého druhu

po toľkých festivaloch a ocenení ročne, je toho stále viac, je na počudovanie, odkiaľ berú furt inšpirácie na šaty... a niekto chce byť vždy extra originálny, zvyčajne to dopadne blbě.

 

takže Cannes 2017: https://zena.sme.sk/g/62395/70-rocnik-mff-v-cannes?ref=https%253A%252F%252Fzena.sme.sk%252Fc%252F20535814%252Fzacal-sa-70-rocnik-festivalu-v-cannes-pozrite-si-v-com-zaziarili-filmove-hviezdy.html&photo=p2533706

 

také úplne najkrajšie som tam nenašla, zopár pekných ano, zopár príjemne oblečených ľudí tiež, to je asi tak všetko... vám sa to môže zdať ovšem úplne naopak :)

 

------------

 

a aby sme nevynechali celebritky, ktoré radi extravaganciu, je tu aj tohtoročná MET GALA - šaty a oblečenie "s metalízou" - resp. kovom, kovovým efektom, z plechu, striebra, zlata, hocičoho, len nech je tam nejako MET... a ke´d náhodou nie je, možno to majú v spodnom prádle :)
Madonna vyzerá klasicky ako... no Madonna. pekne oblečená tá dievčica nebola už hodne dávno :)

 

https://zena.sme.sk/g/61273/najzaujimavejsie-kostymy-na-met-gala-2017?photo=2505600&ref=strm_art-20522587-gallery_61273

sú tam zaujímavé kúsky, hm?  :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:) 

mne osobne sa najviac páčia  róby na týchto dámach: Uma Thurman, Monica Bellucci. 

tiež sa mi páči kostým, ktorý ma na sebe porotkyňa (čiernovláska). 

 

z celebritiek, ktoré radi extravaganciu:  Kendall Jenner

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:zubiska: hezke..takze pre predstavu 55 rokov+- maju aj Jon Bon Jovi, George Clooney, ci Tom Cruise

ktovie aku postavu ma pan na fotke, jeho odev to dokonale maskuje

 

tak zatial skusime plusy..

 + oblek je pekne farebne zladeny s vlasmi

 + pan ma spravne zapnute sako

 + nejaka vreckovka vo vrecku aj ked uplne mimo :zubiska:

 

a este minusy

- oblek je priserne leskly /uz len kolotoc k nemu/

- oblek ma nesediacu velkost..je asi tak o 2 cisla vacsi

- nohavice a rukavy saka su dlhe /len dufam, ze kosela ma dlhe rukavy/

- kosela ma nejako divne pokruteny golier..snad na promocie by to znieslo aj nejaku kravatu

a co je absolutne najhorsie su tie ohavne TOPANKY!!!!

 

ak by mal ten chlapik vhodnu obuv bolo by to ovela ovela lepsie..tu aspon vidite ako moze nevhodna obuv zmasakrovat celkovy vzhlad /ano, clovek2, pre teba to pisem ;) /

 

ale zas ak si ten pan vzal topanky ku tej ohyzdnej kabelke..tak beriem spat :zubiska:

 

podivuhodne..nechapem co muzov nuti kupovat si o dve cisla vacsie oblecenie..ale zas zeny si kupuju o 2 cisla mensie ..a tak je rovnovaha vesmiru zachovana.dufam..ide jar..to bude krasa vokol..pevne dufam..uz som jeden vyvaleny pupok nad leginami dnes videla :P

 

a este hra najdi 5 rozdielov http://www.everaftermiami.com/storyline/wp-content/uploads/2014/09/George-Clooney-Amal-Alamuddin-Venice-Italy-Wedding-Dolce-Gabbana-Tom-Lorenzo-Site-TLO-1.jpg

žeby tá kabelka nepatrila tej ženskej, čo tam má ruku zavesenú do neho...? :cervik:  :w00t:  Veď už len nebu´d taká prísna, určite má tá baba topánky hodiace sa k onej kabelke!

ale chcela som reagovať na tú veľkosť: že prečo? Asi mu žena dobre varí a myslí si, že o rok - dva by sa do menšieho obleku už nevpratal :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tá kabelka patrí tej žene, na doktorské promócie vlastného syna ako vyšitá :)

 

to s tým oblekom ma rozosmialo :)

kupovať oblek treba tak, aby potom pasoval aj na svadbu, aj na krstiny, aj na promócie, aj pohreb, aj do truhly :)

 

mimochodom - poznám jedného takého pána, a bol to neuveriteľný pohľad:

pred 8 rokmi sa vydávala jedna moja kolegyňa... ona kúsok do 30, on 35.

/ má aj staršiu sestru, tá mala 40 - ten údaj je dôležitý/

chlapec pochádza z rodiny, kde matka otočí každý cent trikrát, manželovi k obedu podhadzuje kostičky, lebo mäso sa ešte využije inde.... taký ten typ.

 

na synovu svadbu prišla ona v zánovnom myšacom kostýme, jej manžel, takmer 70 ročný pán, mal na sebe....... svoj vlastný svadobný oblek aj s pôvodnými ručne šitými topánkami, kravatou, možno aj ponožkami... komplet.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

hodvábne šály zo Srí Lanky, a na objednávku ušité vreckovky do saka u vyhláseného krajčíra...

 

ten sloníkový tenký hodvábny šál nie je taký, ako v skutočnosti - fotoaparát mu nevedel vrátiť krásnu meňavú zelenkavú farbu, v skutočnosti sú tie sloníky menej nápadné, ako základná farba šálu

 

ten druhý je hrubšie tkaný mäkký hodváb, vreckovky hodváb plus jemné plátno

 

post-3-0-43461200-1507201355.jpg  post-3-0-89891700-1507201374.jpg

post-3-0-96592300-1507201394.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

a už sme celí netrpezliví čakali, kedy sa nám začne plesová sezóna... :smilieee:

 

prvé akcie za morom s róbami už prebehli, dámy a páni sa ukázali v čiernom ako na pohrebe na jednej z akcií - preukazovali tým solidaritu s obťažovanými "metoo"... Golden Globes 2018 bol ako snem vrán na poli za dedinou

najkrásnejšie na tom boli hérečky sympatizujúce s metoo v čiernych priesvitných róbach s výstrihmi až po pupok, odhalené stehná, pupky... :doh:

http://feminity.zoznam.sk/c/902054/golden-globes-2018-sa-nieslo-v-znameni-elegantnej-ciernej-svetove-krasky-udali-jasne-trendy

 

našťastie na ďalších akciách znovu omilostili farby... na 2018 Critics' Choice Awards:

https://koktail.pravda.sk/fotogaleria/64088-moda-hviezd-na-critic-s-choice-awards-2018/

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

a včera sa to začalo v Bratislave - Ples v opere 2018

 

róby a páni partneri: https://zena.sme.sk/g/80683/roby-z-plesu-v-opere-2018?ref=https%3A%2F%2Fzena.sme.sk%2Fc%2F20736342%2Ffoto-ples-v-opere-2018-galeria-roba.html&list=1

a ďalšia hromada: https://style.hnonline.sk/galeria/8779-ples-v-opere-2018-roby/061894f53d04a06cd8140c319b7ec2b4?back_url=https%3A%2F%2Fstyle.hnonline.sk%2Fkultura%2F1674970-ples-v-opere-2018-pozrite-sa-v-akych-robach-sa-predviedli-osobnosti

a ďalšie: https://koktail.pravda.sk/fotogaleria/64097-moda-znamych-hosti-na-18-plese-v-opere/#49

 

- konečne to Ivete Malachovskej aspoň trochu pristalo, pomaly sa do toho dostáva, skutočne šaty, ktoré jej lichotia

- pani Vajdová zasa nemala na kaderníka...

- topánky na platforme s guľatým nosom trčiace spod šiat pani Hrbatej sú dosť veľká katastrofa...

- režisérka plesu v opere zrejme natiahla prvé vrece, ktoré chytila, prečesala rukou vlasy a utekala na ples...

- čierna čudesná róba manželky Michala Teplicu (generálny riaditeľ News and Media Holding) evokujú starú dámu s plesu príšer, už len

  čierny čipkovaný parapel do ruky a čiernu mačku v pozadí...

- polovica pánov čudesné harmoniky pri členkoch, stále a furt, nemá im kto skrátiť gate a nemá...

- pani Traubnerová naďalej miluje tuhé látky, a stále jej to nepristane

- Danica Kleinová má zasa šaty na jedno fotenie a dosť. raz si v nich sadne a bude to handra

- všetky staršie dámy pri tele, a dokonca aj vyžle naďalej milujú zle strihaný satén... prečo?!

- a Saša Jány ...  v tom nepadnúcom príšernom smokingu s pupkom pod gombíkom bol zrejme výkvet večera

 

- zrak sa mi zastavil na róbe manželky Vlada Černého ... ja by som si túto farbu nedala, na ten strih treba aj odvahu, ale páči sa mi

- a Turzonovová má na vek a postavu hodne lichotivé šaty... buď mala rozum ona, alebo ten, čo jej ich navrhol a ušil

- a skutočne, čím viac pozerám Malachovskú, tým je lepšia

 

 

!

- zatiaľ na všetkých portáloch, kde ju uviedli, majú chybu v mene a osobe - napr.https://zena.sme.sk/g/80683/roby-z-plesu-v-opere-2018?ref=https%253A%252F%252Fzena.sme.sk%252Fc%252F20736342%252Ffoto-ples-v-opere-2018-galeria-roba.html&photo=p3027486

( obr. č. 31 )

Mária Čengelová Solčanská, režisérka filmu Únos - tak to by mohli v novinách vedieť ........... je MARIANA Čengel Solčanská, a na tých fotkách to nie je ona ani jej manžel - toto je Mariana Čengel Solčanská: https://t4.aimg.sk/magaziny/KVVYF6KaSj6_dWaBiuG2pg~Re-is-rka-filmu-Legenda-o-lietaj-com-Cypri-novi.jpg?t=L2ZpdC1pbi8xNjAweDkwMA%3D%3D&h=Fbwc2mkTSjdhgwxk9sHQNg&e=2145916800&v=2

a tu je s manželom http://ipravda.sk/res/2010/07/27/thumbs/48555-hana-rapantova-eduard-aoeengel-a-mariana-aoeengel-solaanska-clanokW.jpg

 

 

nuž tak, čo vy na to, dámy a páni odborníčky a odborníci? :) ... je tam všelibársčo, ako sa vám pozdávajú dámy a páni a ich výber? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jedna povzbudzujúca správa od slovenských výrobcov...  https://www.ozeta.sk/

Ozeta Trenčín sa prebrala z dlhoročných, viac ako tridsaťročných driemot - minulý rok nový mladý manažment zadal jednej reklamnej agentúre úlohu, čo sa skutočne často nestáva, ale keď si a kto si spomenie na starú stránku Ozety napríklad na internete, pochopí zúfalosť:

reklamná agentúra dostala zadanie a takmer úplne voľnú ruku pri obnove značky firmy, pri vytváraní nových reklamných spotov, reklám, odborníkov na strihy, šitie, módu a módnych poradcov a všetkého okolo...

 

naposledy - pred časom - mali na stránkach poradkyňu, ktorá tam zostala zrejme z čias Husáka Gustáva - radila rukávy po palce, rovnaké kravaty a vreckovky do sák vždy a za každú cenu, slávnostné obleky rozhodne lesklé, aby pozdvihli chvíľu slávnostnú...

 

pritom Ozeta má hodne dlhú úspešnú históriu a rozhodne vie šiť... len zastala kdesi roku 1986.

 

dnes už je celá reklamná operácia takmer dokončená a priebežne sa obnovuje...

reklamné šoty nakrúcali v Bory Mall, obleky a rady sú moderné, porovnateľné s vydarenou konkurenciou a stránka, ponuka, obleky, kabáty, šitie na mieru a spústa iných vecí funguje úplne ináč, než pred nejakými dvomi tromi rokmi.

 

Ozeta prichádza s inováciami pre mladých - zabudnime na neforemné priveľké obleky po starom otcovi

 

 

... ešte by tie harmonikové nadmerné obleky a gate mohli vyhodiť konečne aj mnohí návštevníci celebritní z Plesu v opere, napríklad

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

medzitým som na to aj zabudla ... historku o kompletnej reklame a potom pozeranie stránky som absolvovala kedysi pred mesiacom : )

teraz keď si spomenula tie traky, mi napadlo, že s potomkom sme sa nad tým trochu pozastavili, potom nad možnosťou rovnakej kravaty a rovnakej vreckovky, kedy a ako ... a potom mi to vyletelo z hlavy. :)

 

mladí kreatívci bolo kreatívni, pred časom traky dokonca boli v móde pre veľmi mladých, reklamu robili pre veľmi mladých, že tú stránku ešte budú meniť, ako priebežne menia kdečo, asi budú.

aj keď si zopár maturantov vyberie aj traky, to bude ten najmenší problém : )

 

keď už si mladí muži a starší muži a pekní muži a moderní muži budú obliekať aspoň oblečenie, ktoré ozeta šije, bude iný svet, keď už bude treba riešiť len to, že tie traky bol reklamný ťah či recesia či omyl či farebný sen nejakého reklamného guru.

ako poznám tieto naše reklamné agentúry, na prvom mieste boli fotky, omladiť znamenalo farebne zmeniť, a niekomu tam pasovali červené traky... a ešte kdečo.

reklamná agentúra premladila ozetu zrejme až moc, a asi by im to mal niekto dať vedieť :)

 

ja som rada, že ozeta omladila a vôbec niečo spravila... je pravda, že sa mohli inšpirovať pánskym Mangom, napríklad, ale keď už bude treba riešiť len traky, to bude na tej najlepšej ceste :)

 

momentálne sme len tam, že keď bloger, krajčír na mieru a znalec pánskej módy napíše pár najjednoduchších rád, ako a kam sa obliecť, pretože nie všade by sa malo ísť v jedných rifliach aj do roboty aj do kostola aj na pohovor aj do krčmy aj rýľovať na záhradu - vyvolá neskutočné  odmietavé reakcie nielen od pánov, ale často aj od dám, a to je také... smutné.

takže traky ma až tak netrápia... nemyslím, že ich bude nosiť okrem pár pubertiakov tak ako doteraz aj mnoho iných mladých pánov... reklamní mágovia urobili chybu, alebo skutočne reklamný ťah.... a zrejme do toho skúsim zasiahnuť, ovšem je to iná agentúra... uvidíme.

 

najprv by bolo dobre ovšem prinútiť pánov a ich manželky prikúpiť aspoň jedny iné nohavice a jeden oblek aspoň z tohto tisícročia.  B)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

no iskra, vy ste tam museli priam iskry metať! Pekné. :)

 

my sme tento rok sedeli doma. Ale mala som na sebe staroružovú domácu súpravu z takého toho falošného zamatu. :) V skrini mám ešte jednu takú, v červenom. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

kvôli problémom, ktoré na fóre rozoberať nemienim, sa tu najbližšie týždne budem objavovať len sporadicky ... ale kým sa odmlčím, nedá mi aby som nevydráždil našu módnu políciu otázkou, že čo je vlastne zlé na kapsáčoch... :shifty:

post-2793-0-28880400-1530134305_thumb.jpg

 

ja si napríklad myslím, že mi celkom seknú :thumbsup:

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov