Skočiť na obsah

Oblečenie - štýl oblečenia


cizy

Odporúčané príspevky

myslím, že je to skôr nezvyk, páčiť sa ti páči pekné oblečenie, ale odvahu či chuť nosiť to či meniť rokmi osvedčené sme ešte nedosiahli... riešenie by bolo skutočne prásknuť do koní. :)

 

začať po troške. a nezačať oblekom.

a nemusia to byť "značkové" značkové obchody.  základ - Zara, H&M, Reserved, Mango a plno podobných obchodov vrátane obchodov zameraných na topánky sú v nákupných centrách - bárskoľko.

 

premyslieť si farby a farebné kombinácie, ktoré ti sedia, ten základ. aby sa pomaly dali veci kombinovať krížom krážom a jedno s druhým,

to znamená nenakupovať priveľa, nemať priveľa vecí, ale kombinovateľných.

 

oblek pre začiatok vynechať - ten by prišiel po nejakom čase, až by si si navykol na pekné farebné chinos nohavice ... farebné neznamená len divoké farby.

farebné sú aj modré, šedé, zelenkavé, horčicové - všetko farby, ktorú sa krásne dajú kombinovať.

chinos nohavice sú vhodná náhrada riflí, pre pánov každého veku, a pomaly pánov privyká na nohavice namiesto riflí a na farby.

na chinos u pánov nedám dopustiť. sú pekné, farebné, dobrý strih, dobre sa nosia, pristanú prakticky každému a NIE sú to rifle.

 

začať stačí jednými nohavicami.

pridať jednu dve košele dlhorukávové!  - šedomodré, šedé, biele s jemnou potlačou, farba vo farbe, alebo veľmi jemný vzor.

/keď píšem o farbách: farby, ktoré tebe sedia, ale ktoré sú kombinovateľné/

pridať pre začiatok jedno sako - šedé, tmavošedé, modrošedé ... plus pridať neskôr jedno ďalšie / nech je prvé šedé, druhé modrošedé či tmavomodré/

(moderný strih, moderné tkanie a materiály, nie široké plandavé, rukávy po zápästia)

 

pre začiatok topánky - z topánok majú neskutočné výbery, jedny krajšie ako druhé ... možno začať niečím trochu športovejším, napríklad šedomodrý semiš ... už to nie sú botasky, ale skutočne topánky.

 

 

podstata je ísť do toho. premyslieť si, aké sú moje farby, a po troške si nakúpiť veci na jedno iné oblečenie. aspoň topánky. potom nohavice, chinos nič nepokazíš, sú mimoriadne pohodlné, skvelá neuniformná obdoba riflí.

potom po troške košele, dlhorukávové. zásadne dlhorukávové.

plus pre začiatok jednu dve polokošele - jedno dve tričká, trebárs pásikavé, nie od číňana,

 

už máš len týmito pár kúskami vytvorené oblečenie, ktoré môžeš kombinovať na veľa spôsobov ... a potom to už ide.

sveter, na gombíky, v primeranej farbe, prípadne tenký pulóver, kľudne farebnejší, nech to pozdvihne celkový vzhľad.

 

vyhodiť nadobro botasky, prikúpiť jedny slušné hnedé kožené topánky.

 

na zimu príde kabát, šál, aj menej farebný, aj farebný ...

 

vtip je v tom, že stačí vymeniť chinos nohavice za obligátne rifle - a už to ide. nemusí to byť oblek. a druhý vtip je v tom, že v tých obchodoch sú každú chvíľu ohromné zľavy, takže pekne pánsky sa obliecť nemusí byť vôbec drahé. vychytiť zľavy, za pár eur nohavice, košele, moderné kraťasy, tričko za pár eur ... najdrahšia položka sú zvyčajne kravaty : )

 

a vtip je v tom, že pekne oblečeného chlapa si na ulici pozrú aj iní pekne oblečení chlapi - chvalabohu sa u nás na ulici dajú stretnúť čím ďalej, tým viac, a odkukávajú jeden od druhého štýl a farby ... a to je parádne.

 

riflami a bundami je zamorené všetko - chlap pritom nemusí byť vyfintený a vypulírovaný v obleku, aby vyzeral úplne ináč, než riflovo-bundová masa z ulice.

 

oblek príde potom. ten má čas. až si chlap nájde svoj štýl. a moderný oblek ! - rukávy po zápästia, nohavice trochu niže kotníkov - nie klasické socistické prežitky, v ktorých sa chlapi topia, to je desivý prežitok. zle pozerať. ešte aj politici, ktorí sa fotia denne a majú desať oblekov, hnus.

 

 

držím palce.  na chlapa oblečeného ináč než riflovo-bundovo-teniskový mor je úplne iný pohľad, a hlavne iný postoj okolia k nemu. nie výrazne, ale je ho vidieť v mase.

 

vlastne som popísala, ako si syn pred časom zmenil šatník, a dodnes ho rozvíja, po troške, kombinovať môže všetko so všetkým, už niekoľko rokov. a stojí to bagateľ, a vyzerá to dobre. : )

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

No a čo sa týka toho paradoxu, u mňa je to presne naopak, ja na sebe oblek neznesiem, necítim sa v ňom prirodzene a za normálne na sebe považujem to, čo je odveci. Nechápem tomu.

Axel, ja by som z toho kovbojku nerobil :D rifle a tričko sú rovnako dobré /ak nie lepšie/ oblečenie ako sako a kravata...

už aj len z dôvodu, že bežný normálny chlap vyzerá v obleku, v bežných životných situáciach, v podstate ako idiot :P nehovorím teraz o rôznych manažéroch, pre ktorých sú obleky ich "montérkami" :zubiska: vo voľnom čase sa totiž aj tí manažéri prezliekajú do niečoho normálneho...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:)

 

rozdiel je tam len jeden, a zásadný:   píšem hneď na samom začiatku: nezačínať si s oblekom - žiadne obleky.

 

že bežný muž, ktorý sa chce trochu vymaniť z klasickej pliagy bežných skríň a vyjsť na ulicu - vytiahnuť jedny rifle, jedno tričko, obuť vyšmajdané kecky a keď je zima, natiahnuť bundu, to má robiť bez obleku a kravaty.

má to skúsiť ako Muž, ktorý nevyzerá ako tisíc iných, ale je si vedomý toho, ako to donedávna ešte krásne platilo: aj muž vyjde na ulicu oblečený slušne, je predsa Muž.

nie armáda šedých kuliov.

 

to, že sa nám, hocikomu, páči upravený muž v príjemnom obleku a kravate a peknom kabáte, je ten ďalší stupeň. ja píšem o tom medzistupni:

 

ako byť príjemným mužom v akomkoľvek veku, ale nie tou pouličnou šeďou. nič viac, a nič menej. sú na svete aj iné gate, než rifle, iné tričko, než od číňana, namiesto kockovanej košele akákoľvek iná, namiesto mikiny sako, ktoré sa dá  v pohode a nádherne pohodlne nosiť namiesto rozgajdanej mikiny. a topánky, toľko nádherných topánok je na svete. stačí vymeniť rošmatlané botasky za topánky, a človek sa cíti ináč.

že pán môže vyzerať slušivo bez parádenia, a vôbec, ale vôbec k tomu netreba ani manažérska funkcia, ani dvadsať oblekov v skrini.

 

všetko je v tom mojom príspevku vyššie.

tým nehovorím o tom, že sa do pohodlného či do práce či medzi kamarátov na opekačku nemôže obliecť do džínsov a kockovanej košele. samozrejme môže. hovorím o niečo úplne inom.

 

táto šedivá pouličná armáda:

post-3-0-90625800-1478863356.jpg   post-3-0-16953100-1478863358.jpg

 

sa úžasne jednoducho, pár nákupmi v zľavách, krok po kroku, môže behom roka za lacný peniaz zmeniť na toto - na individuálneho muža:

 

post-3-0-12550500-1478863426.jpg            post-3-0-46044200-1478863427.jpg

post-3-0-95113900-1478863460.jpg post-3-0-80606900-1478863491.jpgpost-3-0-02119100-1478863513.jpg

nohavice chinos - farebné, moderné sako, tričká, topánky, košeľa, kabát, šál. keď veľmi musíš reprezentovať, jedna kravata, nič viac.

žiadne obleky na ulicu. ale je to rozhodne iný pohľad.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:)

 

vytiahnuť jedny rifle, jedno tričko, obuť vyšmajdané kecky a keď je zima, natiahnuť bundu, 

 

 

ja ti game neviem :) je to praktické a pohodlné, čiže účel to plní :thumbsup: tak načo z toho robiť nejakú extra záležitosť :smilieee: však je to len oblečenie...

 

ako byť príjemným mužom v akomkoľvek veku, ale nie tou pouličnou šeďou. nič viac, a nič menej. sú na svete aj iné gate, než rifle, iné tričko, než od číňana

mám ešte dvoje čierne kapsáče od TS /ani neviem kde som k nim prišiel/, v kombinácii s čiernym tričkom bez nápisu, a čiernymi teniskami, to nevyzerá zle ;) a dokonca je to ešte pohodlnejšie ako rifle :thumbsup:

 

inak aj na civilné použite už nosím väčšinou len "pracovné" rifle, ktoré fasujeme v robote. najmä v lete je to praktické, lebo majú na stehnách dve také menšie vrecká - do jedného doklady, do druhého telefón. keďže dnes sa už normálny mobil ani kúpiť nedá, a tie orámčekované displeje, ktoré prišli miesto nich, sa nedajú nosiť na šnúrke na krku :(

 

k tým "vzorovým" fotkám - takto je niekto fakt ochotný chodiť oblečený? :O preboha živého ... však väčšina z nich v tom vyzerá ako by boli inak orientovaní...  najmä ten v pruhovanom tričku :smilieee: ale aj tí šiesti vedľa seba vyzerajú ako predsedníctvo gay klubu :P

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neviem, ako špeciálne vyzerá predsedníctvo gay klubu... tí páni vyzerajú v každom veku slušne, sebavedomo a sú každým cólom hrdí na to, že sú muži, a vyzerajú dobre. a vedia to. :)

 

na tých riflových šedivých botaskových masách na tých prvých dvoch fotkách hrdosť na seba nevidím ani za nechet. len letargiu, ruku číňana a čínskej dielničky a nechuť myslieť.

 

človek, čo nevylezie na ulicu v mundúre, čo dostal v práci, či šedivej bunde, džínoch a teniskách, ale dá na seba košeľu či pásikavé tričko, plátené či kožené topánky a nerifľové nohavice je pán, na ktorého sa dobre pozerá ... od ktorého ulica dostane farbu a chuť žiť.

od tej riflovo šedivej botaskovej depresívnej masy má človek chuť skočiť z mosta. :(

ale ok, v poriadku: každý sa oblieka, ako mu vyhovuje. nepíšem to osobne - na podobnú tému som písala pred časom aj v súvislosti so ženami.

 

lenže sme zastydli /nielen muži, ale aj ženy/ kdesi v deväťdesiatych rokoch, keď sa národ začal obliekať od trhových vietnamcov a číňanov a do aušusu z lacných hnusných materiálov.

a kapsáče s milión vreckami a šedivé bundy a tričká za tri eurá štyri kusy. vtedy to bola novinka, na trhu sa šatil každý, ešte aj podnikateľské ružové saká sa tam kupovali, hurá.

 

odvtedy ale prešlo 25 rokov. jedna celá generácia vyrástla na číňanových hnusotách.  ... sme v roku 2016.

našťastie sa pomaly z toho sna preberáme, dokonca na Slovensku viac, než v susednom Česku. a to je povzbudzujúce.

 

pred tými 25 rokmi si páni obliekali košele a saká úplne bežne, a nie dlho predtým nosili klobúky, a vyčistené kožené topánky boli spoločenská norma, úcta jeden k druhému, úcta k sebe samému.

 

platí to na dve strany - neobliekame sa len pre tých na ulici, ale aj sami pre seba.

 

keď niekto pocíti potrebu posunúť za z trhovísk 90. rokov a od číňana trochu ďalej, už sme o nejaké dve desaťročia predsa ďalej, minimálne,  je to len dobre...

na tých ľuďoch bez riflí a v slušných topánkach nie je nič, čo by nás malo zaraziť. normálne pánske oblečenie: košeľa, tričko, topánky, nohavice. kabát.

 

takto sa obliekali naši otcovia bežne. my sme z trhov zleniveli, čo na nás natlačil a nám hodil na krk vietnamec a číňan, to sme zobrali, lebo fú, to je na trhu práve, to je určite IN. to nosí každý! dodnes. žiaľ.

 

čím väčšia handra a nezmysel, tým viac in. tým viac to chce číňan predať, aby mu to nezostalo na krku. ako dnes tie kilometre umelých kožušín, ktoré sú jednoducho všade, už roky, a ešte roky budú, kým ich čína bude v státisícoch kilometroch vyrábať, my ich budeme nosiť ako blázni / druhá téma, maskáčové bundy s ružovým umelým vypelichancom/  :doh:

a čo je zaujímavé - u nás jeden číňan po rokoch zatvára obchod... prestal mu vynášať. neďaleko sa postavilo nákupné centrum Bory Mall, so stovkami skvelých obchodov s milión zľavami, a ľudia si pomaly, pomaly zvykajú, že sa dá žiť aj bez číňana. a bez šedivosti.

 

 

vôbec k tomu vyjsť na ulicu "ináč", nie uniformne,  netreba ani oblek, ani kravata.  ani rifle s vačkami, ani šedivá bunda. a keď sa chlapi zídu na ulici, nevyzerá to ako na tých prvých dvoch fotkách, ako keď vybehli číňania v mundúroch kričať na slávu Maa.

a toto všetko platí aj pre ženy. tiež sa pomaly a iste situácia z trhov zastydnutých v 90. rokoch pomaly zlepšuje. bolo načase.

 

:klobuk:
 

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

farebné sú aj modré, šedé, zelenkavé, horčicové - všetko farby, ktorú sa krásne dajú kombinovať.

 

Metrosexual!

 

Srandovna bola nasa moda koncom 80 rokov - tzv. thrash metal outfit. Biele vysoke tenisky s vyplazenym jazykom, svetle vysuchane rifle, biele tricko a riflova vesta s nasivkami.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slovo metrosexuál znamená niečo úplne iné, a vôbec nie farby pohodlných nohavíc chinos.

 

a chvalabošku slovo metrosexuál je rovnako pasé, ako celé 90. roky. :ahooj:

 

vzniklo v deväťdesiatkach, aj pekne zakapalo cca v deväťdesiatkach, možno sa pár exemplárov ešte kde tu nájde, ale oveľa viac sa nájde žiaľ šedivých búnd-riflí-botasiek. maoistov.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som sa tu vlastne vyskytol omylom, ja si oblecenie uvedomujem iba vtedy, ked vidim v lete babu v minisukni :) Inak nosim nevyrazne veci, nie prave sedive /taku farbu uz na sebe aj tak nosim, aj ked este nechcem/, skor tmavsie. Z duse vsak nenavidim znackove tricka a teplakove supravy /pokial nie su oblecene ucelovo/ Typek, 120 kil, hompala sa na barovej stolicke a pije pivo v adidas teplakovke, to je des. Co mam rad, su tematicke tricka s myslienkou. Je mi jedno ako to vyzera, musi to vsak nieco hovorit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Z duse vsak nenavidim znackove tricka a teplakove supravy /pokial nie su oblecene ucelovo/ Typek, 120 kil, hompala sa na barovej stolicke a pije pivo v adidas teplakovke, to je des

 

taký patrí ale do susednej témy, do príšerností v oblečení ... ten sa neprebral a do smrti sa nepreberie z toho, že po roku 1989 si zrazu mohol kúpiť na trhu falošné adidas tepláky a že si začal hovoriť pán podnikateľ, aj keď je to len veľká spoločenská nula a už si adidasky kupuje zrejme pravé. možno.

to je adidasák, nie Muž. nemá ani na bežných mužov v džínoch a bundách. je niekým, len keď má na sebe adidas. to nie je štýl, to je debil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na mužoch za normálne, štandardné oblečenie, v ktorom by mali chodiť do spoločnosti medzi ľudí, považujem oblek (kvalitnejší, nie sako za 20€ od Číňana), topánky a kabát poniže pása, takmer po kolená (v zime).

 

Oblečenie, ktoré mi príde trochu odveci, je napr. botasky, rifle, kožená bunda.

 

No a čo sa týka toho paradoxu, u mňa je to presne naopak, ja na sebe oblek neznesiem, necítim sa v ňom prirodzene a za normálne na sebe považujem to, čo je odveci. Nechápem tomu.

To co si myslis o tych sakach nie je bezna prax. Mozno v rokoch davno minulych.

Resp oblek patri na formalne dolezite stretnutie kde sa dohaduje napr biznis. Ale do spolocnosti? Dnes uz ani manazeri nenosia v takej miere obleky. Ked vidim oblek, vidim financneho poradcu :D

 

Game dala pekne priklady vkusne, moderne a slusne oblecenych muzov. To je to co povazujem za "normalne" do spolocnosti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

máličko to poopravím, záleží od toho, čo myslíme "spoločnosťou" :)

 

to sú tam oblečenia pre kdejaké vekové skupiny, vôbec nie veľmi farebná vzorka, len priemer,  do mesta,  na voľný čas,  na neformálne pracovné stretnutie, na stretnutie s priateľmi, do kaviarne, na bežnú dennú činnosť pánov, ktorí sa oblečú ako páni, aj cez deň či na cestu bicyklom do mesta za vybavovaním či do knižnice či za frajerkou či za zoznamovaním, normálne oblečenie, nie spoločenské. pracovné, polopracovné, bežné denné a poobedňajšie, v každej situácii môže muž vyzerať dobre. a svojsky. obyčajná klasika: nohavice, košeľa, tričko, topánky. sveter, sako.

 

spoločenské oblečenie stále zostáva oblek.

záleží od spoločnosti, aký, a aké doplnky, ale oblek,

 

ovšem nie spoločenské také, aké je často vidieť, a dokonca stále aj na červenom koberci pri plese v opere v Bratislave - oblek, gate harmoniky, rukávy končiace pri palcoch ako za čias Husáka Gustáva na 17. zjazde ksčs, a na to oblečená bunda, lebo je vonku zima ... spoločenské oblečenie je oblek a kabát, oblek a pánsky plášť. nikdy nie bunda.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

 

Game dala pekne priklady vkusne, moderne a slusne oblecenych muzov. To je to co povazujem za "normalne" do spolocnosti.

no neviem, ja osobne preferujem na oblečení to, čo som napísal v predošlom - aby bolo praktické a pohodlné... to čo majú oblečené mládenci na tých fotkách nevyzerá ani praktické, ani pohodlné... keď to niekto chce nosiť, však OK, jeho problém, ale ja by som si to nenavliekol ani keby mi za to niekto zaplatil, jednoducho je to brekeke...

 

videl som v taliansku, že sa časť chlapov tak oblieka, ale neprikladal som tomu väčší význam. bral som to tak, že však taliani boli odjakživa divní, tak sa niektorí obliekajú ako bukvice, čo už s nimi... a ako vidím, už to došlo aj sem...

 

ženy odjakživa riešili módu - nikdy som to síce celkom nechápal, ale rešpektujem že je to ženská záležitosť ... parafrázovaný výrok Joe Hallenbeck-a: Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský řešej módu. Koho to sere? a odrazu sa dozvedám že aj chlapi by mali riešiť nejakú módu :o a načo preboha? chlap, ktorý má čas riešiť módu, asi nemá veľa iných starostí, keď má kedy riešiť takéto podružnosti... alebo je to metrosexuál, ako spomenul Dead, prípadne niečo-sexuál, ale nepoznám vo svojom okolí nijakého chlapa, ktorý by sa nejak zvlášť zaoberal vecami čo si oblečie... teda jeden čas tak musel chodiť oblečený kamoš, ktorého som spomínal kedysi v zoznamkovej téme, lebo ho tá jeho známosť navliekala do ružových tričiek :P a podobných hovadín... dokonca aj tenisky si musel kupovať od 100€ drahšie, ako by mu nestačili z teska, akciové, za 15 :D čo on, keďže bol vždy trochu lakomý, niesol pomerne ťažko :smilieee:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

rifle a tričko sú rovnako dobré /ak nie lepšie/ oblečenie ako sako a kravata..

 

 

no nie nie su.ani omylom :drakula: , rovnako ako nie je satova zastera post-3-0-75111600-1479160826.jpg

rovnako dobra ako hodvabne saty post-3-0-21477400-1479160827.jpg

 

a ak mas v tele co len kvapku testosteronu ani sa radsej nebudem pytat, co si vyberies :zubiska:

no neviem, ja osobne preferujem na oblečení to, čo som napísal v predošlom - aby bolo praktické a pohodlné... to čo majú oblečené mládenci na tých fotkách nevyzerá ani praktické, ani pohodlné... keď to niekto chce nosiť, však OK, jeho problém, ale ja by som si to nenavliekol ani keby mi za to niekto zaplatil, jednoducho je to brekeke...

 

videl som v taliansku, že sa časť chlapov tak oblieka, ale neprikladal som tomu väčší význam. bral som to tak, že však taliani boli odjakživa divní, tak sa niektorí obliekajú ako bukvice, čo už s nimi... a ako vidím, už to došlo aj sem...

 

taliansky pristup k mode a zivotu tu, zial, este nedosiel..mozno raz, treba dufat. :happyroll:

 

je mi naozaj smutno z toho, co tu pises, snad, ked uz si zle obleceny..si aspon dobre vyzleceny muz..pretoze v styridsiatke nosit nafasovane rifle a nejake reklamne tricka je trapne.

To naozaj si sam seba nevazis ani natolko, aby si sa slusne obliekol??

 

ale tvoj post mi aspon pomohol pochopit, pteco muzi na Slovensku sa tak hnune obliekaju..je sice pravda, ze ponuka oblecenia je dost zufala, ale kto chce, cestu si najde..

 

este taky postreh zo vcerajska..nastupila som do poloprazdneho autobusu.boli tam dve zeny a 9 muzov..vsetci!!!!muzi mali na sebe rifle, hnusne vycaptane topanky..pripadne nejake vibramy, vsetci mali beztvare tmave bundy s kopou vreciek...jeden mal bundu riflovu...bolo to  hnusne, hnusne a este raz hnusne.

 

tak snad..ked sa vyzlecu vyzeraju lepsie :zubiska:

 

ja som si urobila maly prieskum medzi kamosmi..no vraj su obleky pohodlne.. :zubiska: ..k oblekom skusim napisat nieco viac mozno neskor.

 

a uprimne lutujem zrusenie pravidelnej linky do Milana..hned by som tam sla..sadla si len tak na lavicku a ocumovala peknych chlapov :smilieee: ..

 

jo a este dnes na zastavke..isiel okolo mladik..aj kukam, ze ma vcelku slusne tenisky..padnuce rifle a nejaky dvojradovy kratky kabat..len mu nejako divne sedel okolo bokov, ked som ho uvidela zozadu rozosmiala som sa..ten tlk si nevyparal prepravny sev na zadnom rozparku /a zial nie je sam/.

 

katastrofa jednoducho

Ja teda radsej prezijem svoj zivot v bodkovanych satach ako v trojstvrtakoch..aj ked su pohodlnejsie ..a urcite rovnako dobre..moja ucta :klobuk:

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Veru tak je to. Majú baby pravdu. Keby sme sa aj my ženy obliekali iba pohodlne, tak neviem, či by sa to vám mužom páčilo.

Áno aj ženám je nie všetko pohodlné, no nosia to pre seba a samozrejme aj pre vás.

Keby sa ženy obliekali tak ako vy chlapi, podľa hesla " hlavne pohodlne", tak by sme boli v tej slušivej vzdušnej šatovej zástere čo tam dala Hellé.  

 

K tým fotkám mužov čo dala game vyššie, no ktorej žene by sa to nepáčilo.

Taliani sa obliekajú výborne. Na dovolenke ich rozoznáš od Slovákov okamžite bez toho aby sa ozvali, a nie sú to plážoví inžinieri, ale otcovia rodín. Majú šmrnc.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

 

a ak mas v tele co len kvapku testosteronu ani sa radsej nebudem pytat, co si vyberies

 

testosterónu mám zatiaľ dosť ;) pekné sú obidve, bez ohľadu na to čo majú oblečené.. 

 

taliansky pristup k mode a zivotu tu, zial, este nedosiel..mozno raz, treba dufat.

to je fakt - tiež tajne dúfam že si slovenky prestanú páchať na hlavách tie ohavné účesy, s ešte ohavnejšími farbami :( a inšpirujú sa taliankami :thumbsup:

ale keď sem náhodou dôjde aj taliansky prístup k práci, tak tu do pol roka kľakne celé hospodárstvo. to ti garantujem...

 

pretoze v styridsiatke nosit nafasovane rifle a nejake reklamne tricka je trapne.

písal som, že zvyčajne nosím čierne tričko bez nápisu - žiadne reklamné...

tie fasované rifle, sú celkom normálne rifle, normálneho strihu... tak nechápem v čom je problém...

 

To naozaj si sam seba nevazis ani natolko, aby si sa slusne obliekol??

úprimne? je mi to jedno, však je to len oblečenie ... a naozaj radšej budem chodiť v rifliach a tričku, ako by som sa mal navlekať do buzi-oblečkov, v ktorých sú nahodení mládenci na fotkách :P

nie, nepáči sa mi to oblečenie, je mi šumák či je moderné alebo aké, a opakujem sa - nikdy by som sa tak neobliekol, lebo nieže sa mi to nepáči, ale to je čistý des pre mňa...

 

 

 

Áno aj ženám je nie všetko pohodlné, no nosia to pre seba a samozrejme aj pre vás.

 

ále flora, nelakuj :D možno nejaký mladší by tomu aj veril :o už som dosť starý aby som vedel, že ženy sa módia nie kvôli mužom či sebe, ale kvôli iným ženám - aby si to do očí mohli chváliť, a za chrbtami ohovárať :P btw, toto nie je moja myšlienka, cca pred 10 rokmi ju vyslovil Boris Filan, a ten hádam niečo o živote aj ženách vie :thumbsup: ja som si tú jeho myšlienku len vypožičal :D

 

K tým fotkám mužov čo dala game vyššie, no ktorej žene by sa to nepáčilo.

neverila by si, ale poznám aj také :P

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ešte doplním - zacitujem sám seba k tým účesom a čiastočne aj k móde...

 

to je fakt - tiež tajne dúfam že si slovenky prestanú páchať na hlavách tie ohavné účesy, s ešte ohavnejšími farbami :( a inšpirujú sa taliankami :thumbsup:

 

toto je najmä o móde, ako som ju v taliansku /a IRL/ videl ja ...

 

 

napríklad v taliansku takéto nezmysly nerieši nikto, vidieť tam večer v podniku slečnu v čiernych minišatách a obutú v teniskách, nie je až také nezvyklé, a nezdalo sa mi že by na to zvyšok domácich pozeral s hrôzou v očiach :smile3: ponožky v sandáloch detto... to isté aj v IRL, pred štvorhviezdičkovým hotelom zaparkuje BMW Z3, vystúpi z neho chalan v zodratých rifliach, vyťahanom tričku, a obyčajných lacných teniskách...a pohoda, u nás sa v takých autách vozia zásadne len nagelované bukvice :lol:

 

 

 

 

 

 

 

ale aby som neriešil len chlapov... z bývalej roboty som sa dostal služobne do talianska možno viackrát ako by mi bolo milé. a čo ma sprvu dosť zarážalo, bolo to že síce sa o slovenkách hovorí aké sú pekné, bla bla bla... ale talianky vyzerali lepšie. nie že by boli krajšie, ony vyzerali "ženskejšie". potom som začal sledovať detaily, a kápol som na to. jednak to bolo oblečením,

 

čiže otázka za sto bodov je: prečo sa talianky obliekajú tak, že vyzerajú ženskejšie, v porovnaní so slovenkami :P

 

a k účesom talianky vs. slovenky bolo toto

 

ale čo je dôležitejšie: vlasmi! prevažujúce účesy boli dlhšie rozpustené vlasy, ak aj boli farbené, tak zásadne len jedným odtieňom prirodzenej farby! také ohavnosti aké sú bežne k videniu na slovensku, ako napríklad vlasy na jednej strane kratšie ako na druhej /kaderníčka sa zrejme niekam ponáhľala, tak nemala čas to dostrihať/, alebo vrch hlavy tmavý a okraje blond /nositeľka potom vyzerá ako by mala nasadenú prilbu :smile3: /, v taliansku prakticky nevidieť... vedela by mi teda nejaká fórumáčka vysvetliť dôvod tých šialeností na hlávkach sloveniek?

účesy patria k móde tiež, a keď už som tu za módneho ignoranta, snáď mi niektorá miestna expertka vysvetlí, prečo nosia talainky krajšie, a najmä ženskejšie účesy. a aký je dôvod sloveniek, nosiť na hlavách tie citované ohavnosti :P

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dobre vravis clovek2. uplny suhlas. chcel by som vidiet kto by sa obliekol podla uvedenych fotiek, 90% z nich vyzeraju jak ciste bukvice LOL. a to sa rad obliekam pekne.... ale hento, no pfuj. partia buzerantov.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

My zeny ich ako buzerantov nevnimame. Maju vkus. Nepozerajte na tvar, postavu ci uces. Proste si priznajte, ze sa neviete tak obliect, bukvice sa obliekaju inak. Co je priteplene na kvalitnom obleceni? Mala by si vas vziat do parady nejaka zenska.

Bracho sa tiez velmi dobre oblieka, zhodou nahod pracuje v Taliansku. Zenske tu po nom idu ako vcely po "mede", lebo je tu stale mnozstvo sedlakov co sa aj obliekania tyka.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Obliekam sa viac ako dobre a rozhodne nemusim nikomu nic dokazovat. Ale urcite nie hentak. Tiez by som mohol poukazat na zastupy zien co neovladaju zaklady ako napr. Zladit doplnky, makeup, nevedia co je to ton v tone resp aky material s akym kombinovat. Tolko k tym sedlakom lol.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja mám náhodou rifle rada, aj riflovú bundičku v tvare saka, avšak nosím nielen rifle, ale aj  aj normálne nohavice. V zime sukne nenosím, len zriedka. Nehovorím, že 100%-ne, ale väčšinou uprednostňujem tričká či pulovre a pod. od našich výrobcov.

V lete sa skôr hodím do niečoho ako šaty, či sukňa (samozrejme vzdušná a príjemná) a tričko či blúza, čo sa k nej farebne hodí...Letných nohavíc mám tiež niekoľko, sú ľahké, svetlé či pastelové, a k nim tričká slovenskej výroby...a nevylezem bez klobúka. K šatom mám iný klobúk ako k nohaviciam. Klobúk je však vec ochrany očí a vlasov, paráda je až na druhom mieste, ale už patrí ku mne. Aj na zimu som si obľúbila klobúky, mám čierny, vínovočervený, fialový (ten moc nenosím), a ešte si chcem kúpiť béžový alebo hnedý. Klobúky sú super, aj Flinstona nahováram, aby si kúpil nejaký a aj ho nosil.

Botasky vôbec nenosím, v prechodnom období nosím poltopánky alebo lodičky, v lete letné sandále, ale určite nie botasky, tie len ked ideme do lesa na hríby alebo dakam na chatu.

 

Len s tými klobúkmi - v zime keď je fujavica, tak už sa mi veru stalo, že som ho naháňala po ulici, musel to byť pohľad pre bohov...mám aj taký šerbeľ čo je vlastne taký mäkký klobúk nasadený hlboko a zakrývajúci celú hlavu, ten je na zimu ideálny :) a je červenohnedý, z jemnej ovčej vlny, veľmi príjemný.

 

existuje kopa vecí, ktoré sa mi páčia, ale nekúpim si ich, lebo si myslím, že by mi vôbec nepristali a len trocha závidím babám, ktorým tie veci pristanú. :)

 

ja určite rifle neosdsudzujem, ale ani to nemusí byť niečo, bez čoho chlap nevyleze na ulicu. Ak dobre sadnú, a je k nim nejaké pekné tričko či košeľa, prečo nie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...
 

a nemusia to byť "značkové" značkové obchody.  základ - Zara, H&M, Reserved, Mango a plno podobných obchodov vrátane obchodov zameraných na topánky sú v nákupných centrách - bárskoľko.

 

   

 

 

 

 

a čo je zaujímavé - u nás jeden číňan po rokoch zatvára obchod... prestal mu vynášať. neďaleko sa postavilo nákupné centrum Bory Mall, so stovkami skvelých obchodov s milión zľavami, a ľudia si pomaly, pomaly zvykajú, že sa dá žiť aj bez číňana. a bez šedivosti.

 

k téme oblečenie, tu aj v susednej sa ešte plánujem vrátiť podrobnejšie, keď budem mať trochu viac času, ale...

 

podľa týchto citátov by mal byť voľne dostupný široký výber oblečenia - ale vyzerá byť že asi nie je :O podľa mojej nedávnej skúsenosti:

potreboval som novú zimnú bundu, tá stará /mimochodom od číňana :D /už po 12 rokoch dosluhovala. v PN vedľa Tesca sú dva obchody s oblečením, tak som vyrazil tam... a výsledok? nekúpil som nič! nie teda že by som bol prieberčivý, dokonca aj nejaké bundy mali vystavené /v tom druhom kráme aj dosť/, ale čo z toho, keď všetky vystavené "zimné" bundy mali strih do pása :O slovo zimné som dal do úvodzoviek, lebo bunda po pás je všelijaká, len nie zimná :(

nakoniec to zachránilo susedné Tesco, tam bol výber tiež mierne problematický, ale jednu, trochu dlhšiu som nakoniec objavil... teda nejaké tam ešte boli, ale buď im chýbalo vnútorné bočné vrecko, alebo mali nepraktické vonkajšie vrecká, a tak...

 

čiže nebyť Tesca, aj tak by som bol nútený vyhľadať nejakého číňana, ktorý ani neviem kde v PN má nejakú predajňu...

 

takže otázka za 100 bodov na záver: kde sa dá kúpiť zimná bunda, keď v tých "skvelých obchodoch s milión zľavami" nijakú použiteľnú nenájdem? nie že by som to až tak súrne potreboval, bundu už mám, a tým x najbližších rokov vyriešených, ale len tak pre zaujímavosť ... lebo ja som tie spomenuté obchody navštívil, a nekúpil som nič...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

doll, prosim prosim, neposielaj ho do sportovych obchodov, uz sa nam po meste tara tolko "sportovcov" v lyziarskych vetrovkach a pod. ze to je hroza  :zubiska:

 

  • takze najprv by sme potrebovali vediet..kde a ako casto budes   bundu nosit?
  • ako ma priblizne vyzerat?
  • z akeho materialu to potrebujes?
  • chodis MHD ci autom?
  • co este okrem danej bundy budes v zime obliekat /kabat, vetrovku a pod./?
  • akej farby to ma byt?
  • aky mas rozpocet?
  • aku mas konfekcnu velkost?
  • musis to vyskusat, ci si pristupny aj nakupom na nete?

 

 

to nie je len tak bundu kupit, clovece2  :zubiska:

 

a ukaz nam, co si si kupil :yes_yes:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

už je to v podstate jedno, bundu mám kúpenú, ale dám odpovede, aby som vedel keď budem kupovať nabudúce...

 

 

 

  • takze najprv by sme potrebovali vediet..kde a ako casto budes   bundu nosit?
  • ako ma priblizne vyzerat?
  • z akeho materialu to potrebujes?
  • chodis MHD ci autom?
  • co este okrem danej bundy budes v zime obliekat /kabat, vetrovku a pod./?
  • akej farby to ma byt?
  • aky mas rozpocet?
  • aku mas konfekcnu velkost?
  • musis to vyskusat, ci si pristupny aj nakupom na nete?

 


 

takze najprv by sme potrebovali vediet..kde a ako casto budes bundu nosit?

denne - do práce, do obchodu, skrátka všade mimo dom...

 

ako ma priblizne vyzerat?

šikmé vonkajšie vrecká, minimálne jedno vnútorné na doklady, dĺžka tak niekam po boky ... zvyšok ma nezaujíma...

 

z akeho materialu to potrebujes?

aby nebol príliš namokavý...

 

chodis MHD ci autom?

autom, MHD či SAD si nemôžem dovoliť, nie som taký bohatý, ani nemám toľko voľného času...

 

co este okrem danej bundy budes v zime obliekat /kabat, vetrovku a pod./?

bunda má byť univerzálna, čiže má zastúpiť aj kabát či vetrovku.

 

akej farby to ma byt?

čierna, tmavomodrá, prípadne tmavosivá... skrátka tmavá :thumbsup:

 

aky mas rozpocet?

max 100€, ale to už by musela byť echt bunda za tie peniaze :D

 

aku mas konfekcnu velkost?

98

alebo zjednodušene: košeľa č.42 (č.41 ma trochu škrtí), rifle veľkosti 34... alebo ešte viac zjednodušene: tričko, mikina, bunda XL, rifle M, trenky/slipy/boxerky L  ...... stačí taký výpočet? :D

 

musis to vyskusat, ci si pristupny aj nakupom na nete?

zvyčajne mi sedí všetko, takže skúšanie nie je až tak nutné...

doll, prosim prosim, neposielaj ho do sportovych obchodov,

správne, mohli by si tam myslieť že som zablúdil :smilieee:

 

to nie je len tak bundu kupit, clovece2  :zubiska:

to už som zistil, zabil som tým skoro hodinu :( cez pol hodiny v obchodoch s oblečením, a potom asi 20 minút v Tescu...

 

a ukaz nam, co si si kupil :yes_yes:

chceš to vidieť na ramienku, či na mne? lebo ak na mne, tak fotku môžem dať až cez víkend, keď tu budem mať chalanov - sám sa neodfotím :D

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov