Skočiť na obsah

Nokia

Odporúčané príspevky

poslednych cca 6 prispevkov sa tu bavime o Smarte, spominala sa tu spotreba takze tvoj prispevok sa inak ani vylozit neda.

tak sa najprv nauc reagovat vo vhodnom case pripadne sa nauc pouzivat quote ak nechces aby sa tvoj prispevok vykladal inac ty saso.

a este dodam ze komentovat budem co chcem a kedy chcem ci sa ti to paci alebo nie zlatko.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ty si buzik? Raz som zlatko, raz mojko. Bohužiaľ sklamem ťa, mňa zaujima nežne pohlavie.

 

Reagovať sice môžeš na čo chceš, ale ak to nema ani hlavu ani pätu, tak sa len zosmiešňuješ a aj tvoje vyjadrovanie vypoveda o tvojej mentalnej zaostalosti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jajajaj game citas to?

bol som pouceny o mojej sexualnej orientacii a tak isto o vyske mojho iq.

nedokazem na tohoto cloveka reagovat uz len preto lebo sa chyta cohokolvek len aby v tomto pripade nevyzeral ako blb. vravi ze si o mne obraz spravil, ja tak isto. stacilo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

čítam to páni, a vážne stačilo. testosterón sa vybúril, predpokladám, buďte už dobrí. môžem vám dať ešte kýbličky a lopatičky, aby ste sa mali čím otĺkať po hlavičkách. páni prosím kľud. ďakujem.

-----

 

autá :

ešte mi napadlo k téme o autách - máme jedno auto, ktoré sa bude pravdepodobne predávať, asi šesťročná fabia, v skvelom stave, máte prehľad, ako sa vyvíjajú ceny ?

počula som, že v bazároch stojí kopa áut ... ale či stojí doma na dvore, alebo v bazári ... je to jedno, alebo čakať, nečakať ?

kade sa vyvíjajú ceny ? vie niekto ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale no tak...

Ja som sa v teme o autach vyjadroval o autach. On ma začal nazyvať (z mne absolutne neznameho dôvodu) sarkasticky odbornikom a šašom. A ja som ten zly? To sme sa teda dopracovali... :) To len tak na margo.

 

Ad tema: ako je to s cenami ojazdenych aut sa da zistiť na niektorom z bazarovych webov (autobazar.eu, autovia.sk...). Treba si tam najsť rovnaky model s podobnou vybavou a stavom, tak zistiš koľko za to cca pytať. Definitivna cena je potom vecou dohody. Fabii sa predava dosť, takže by to problem dohľadať byť nemal. Vyhodnejšie je to predať cez inzerat, ako auto šupnuť do bazaru.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

raz sme mali auto v bazáre, ale to bol vážne starý črep. ale to bolo dávno.

 

aha, fabie sa predávajú, to je dobre. neviem totiž o tomto trhu vôbec nič.

len ma zaujímalo, kade sa pohybujú ceny, či sú nižšie než povedzme pred rokom - / ako byty, nedávno som čítala, že sú ceny stále nižšie, a ešte pôjdu nižšie - zrejme mám o celom kšefte úplne skreslené predstavy : ) /

ok, pozriem v bazárových weboch. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game, asi takto, ceny od roku 2009 klesly, teraz +/- stagnujú, všetko samozrejme záleží na stave, výbave, nájazdu km atd. prehľad získaš ako už písal ryan, na webe.

čo sa predaja týka máš v zásade tri možnosti:

1. veľký bazár (AAA, Darex, Autoalles). výhody: dostaneš prachy na drevo a ideš preč. nevýhody: dostaneš za auto menej peňazí oproti ďalším dvom možnostiam - obhliadajúci technik nájde na aute zhruba milión vážnych chýb ktoré budú dôvodom na zníženie výkupnej ceny. ak im tam auto predsa len necháš na druhý deň ho nájdeš na ich web stránke samozrejme už bez chýb, bude mať aj menej km na tachometri a cena bude tiež podstatne vyššia. ak im tam auto nenecháš a je skutočne v dobrom stave, je možné že ďaľší deň ti zavolá niekto z bazáru a ponúkne kúpu súkromne.

2. malý bazár. auto je až do predaja tvoje, bazáristovi platíš za dobu státia auta v bazáre a nejaké % z predajnej ceny. výhody: si v podstate bez starosti, auto tam len zavezieš a keď sa predá prídeš si pre peniaze. nevýhody: menej peňazí oproti priamemu predaju cez inzerát.

3. priamy predaj. zavesíš inzerát na web, prípadne do matovičových novín :) , a čakáš na potenciálnych kupcov. výhody: celá predajná suma je tvoja. nevýhody: bude ti volať kopec ľudí, s každým sa musíš stretnúť a predviesť auto, a každý bude skúšať zjednať z ceny, prípadne po predaji budeš riešiť to čo kedysi SERAPHIM na PF: http://post.sme.sk/forum/archiv/showthread.php?threadid=37070

 

čo sa týka jazdených fábií, tie sa predávajú vcelku dobre, až na jeden špecifický prípad ktorý sa volá Fábia 1.2 HTP. možno tu niektorí spoludiskutujúci budú so mno prudko nesúhlasiť, ja sa hádať nebudem, aj každého sexuálna orientácia je mi šumák (to som ale dobrý chlapec, že game :zubiska: ) ale výrok:

"Ani mi to sem nevozte, však to nikto nechce" som nevyslovil ja ale hádam každý bazárista v SK aj CZ.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

clovek to v podstate zhrnul. velke autobazary ti stlacia cenu pokojne aj na polovicu toho, za co by si to predala sama. a ak das inzerat na web, nezabudni ho po predaji stiahnut :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pozri si test ...spotrebu 3,5 litra ... bezproblemove parkovanie ... nasieranie chlapkov v obstaroznych passatoch/BMW ... radost z jazdy ... citis kazdy 2 cm kamen ... jazdu po dialnici so strechou dole.

 

No predstav si koľko to má výhod :huraa: . Ja som sa vyjadril len k jednému parametru a Ty tu obhajuješ jak v Norimberku po II.svetovej. Prečo máš potrebu všetkých presviedčať o absolútnej špicovosti auta??? Sa Ti pozdáva, tak si s ním jazdi. Aký problém?

Je to obyčajné módne autíčko, tak ako Mini Cooper. Ide len o image, nič viac. Myslím, že presviedčaš skôr sám seba o úžasnosti tohto prdítka

Kúp si riadne auto a nebudeš sa aspoň rozčuľovať :hedge: :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

povodne som sa tu rozpisal trochu viac ale z toho co citam neverim ze si na urovni pochopit to tak som to zmazal. proste dalsi blbec s akymi sa clovek bohuzial z casu na cas zakonite stretne a na ktorych minat akukolvek energiu/cas je neodpustitelny hriech- ako prave teraz robim.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

počúvajte vy dvaja nadomnou, nie som tu moderátor a nič ma v podstate do vašej hádky nie je, ale nechceli by ste sa radšej hádať cez súkromky?

prípadne sa stretnite osobne a dajte si po hube, alebo si navzájom roztrhajte občianske preukazy, alebo si vymyslite niečo iné...ale váš spor začína naberať podobu a atraktivitu mexickej telenovely :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pozri si test ako nechali naburat smarta 1. generacie v rychlosti 112km/h, celne do betonoveho muru, a potom sa budeme bavit o bezpecnosti tohoto auta. a to hovorim o 1.generacii.

 

Ale to ti je 20, aj keby to auto bolo neznicitelne. Kedze nema deformacne zony, tak to pretazenie bude take, ze ta proste zabije. To iste ti povedali aj v tom teste, len si to elegantne vynechal :)

Rovnako ak sa celne zrazis s autom co ma niekolkonasobne vyssiu hmotnost, tak ti jedno, ze smart je neznicitelny, to druhe auto ta proste pretlaci a pretazenia ta zabiju. V zrazkach aut dvoch roznych tried, pokial sa bavime o +/- rovnakych rocnikoch, vzdy taha za kratsi koniec to mensie a lahsie.

 

Smart je super ako male obratne mestke auticko, ale ako jedine auto je nepouzitelne, uz len kvoli velkosti batozinoveho priestoru.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to auto ma defomacne zony a ten test bol extrem kedze nebolo primarne urcene na jazdenie po dialniciach. v mestskych podmienkach je absolutne vyhovujuce a uviedol som to ako priklad kedze ludia maju v drvivej vacsine predstavu ze pri sebamensom naraze zo smarta zostava placka. nie je to tak a to dokazujue aj ten test a sam som bol prekvapeny ako dobre obstalo.

inak ten kufor, mam odskusane ze tam vleze nakup v objeme velkeho tesco vozika....po strechu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

juzan musim suhlasit s darkom...fyzika je svina...uprimne, ak by ma niekedy mal zvalcovat kamion, radsej nech to je v Q7, ci range roveri, nez v smarte ...obcas proste rozmery nicim nenahradis...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v tomto máte pravdu rozhodne, ale pokiaľ pozerám smarty, ktoré vidím naokolo, aj v menších mestách sú to skôr mestské autá. ani nehovorím do centra BA, ale v centre tu, alebo v Malackách, alebo na nie príliš dlhej a známej trase, na miestnej komunikácii, aj keď vytrasie dušu na zlej ceste, sa využívajú smarty perfektne.

mám kolegyňu, ktorá na ňom chodí na nákupy a z a do dediny nejakých pätnásť km od práce, nevie si ho vynachváliť. zmestí sa, mrštné, šikovné, nezavadzia a zaparkuje ako baba bez problémov,

nehovorím tým, že je to najsuperauto, ale vyslovene na isté trasy a do centra takej stupavy, kto to pozná, ako to tu vyzerá aj po otvorení diaľnice, auto ako stvorené.

neznamená to, že tu smart nemôže rozfašírovať kamión, ale pravdepodobnosť je pomerne malá.

jazdila som na menšom aute, ale ja by som tu potrebovala ešte menšie. tu sa nedá s väčším autom existovať. ja nejazdím na dlhé trasy, na pohybovanie v istých medziach potom viem už len babetu : ) k dvom autám v rodine je smart celkom príjemný doplnok, hm ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak ono ked na dialnici predbieham kamion tak mi to bolo na zaciatku cudne ked vpravo som videl akurat tak koleso....

aj tak, na pohyb v meste na to auto nedam dopustit. ze s tym jazdim po dialnici to je druha vec- kedze denne nabeham cca 150 km a naftu mi neplatia, nic rozumnejsie som si nemohol vybrat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Skor by som sa obaval, ze cena Saabov bude klesat - aspon ciastocne. Aj napriek prislubom je mozne ocakavat, ze bude pomenej nahradnych dielov, ako aj specializovanych servisov. Vzhladom na vacsinou vyssiu kvalitu si hodnotu sice drzat mozu - ale bude to nieco ine nez napr. Mercedes, ktoreho vyrobca aj cela siet stale budu existovat. Ale v horizonte zopar rokov by to snad nemal byt este nijaky zasadny problem...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aj napriek prislubom je mozne ocakavat, ze bude pomenej nahradnych dielov,

Diely mať musia, na to existuje legislativa. A ak už ich nebude vyrabať Saab, tak druhovyroba určite.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Asi na to nejaka zakonna regulacia bude, ale aj tak nie je mozne, aby bol niekto zakonom donuteny nieco vyrabat... urcite to bude v mensej miere ako ked vyrobca stale existuje. Ale ako som pisal - kedze ide o dost kvalitne auta a diely existuju, tak to v najblizsich rokoch hrozit nebude.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tušim 5 rokov je vyrobca po ukončeni vyroby povinny poskytovať pozaručny servis. Tym padom logicky musi mať aj diely. Ale ako som pisal vyššie, pochybujem že by neexistoval nejaky druhovyrobca, ktory to nepotiahne aj ďalej. Plus, nie je vylučene, že Saab niekto napokon zachrani.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak cisto emocionalne by bolo fajn, keby Saab niekto zachranil, ale myslim, ze uz vsetky rokovania isli do kelu a zaujemcovia nie su. Teda okrem cinanov a ti boli odmietnuti....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nejaky čiňan sa ešte isto najde, ktory bude GM vyhovovať. Veď keď už im predali Volvo, prečo by nemohli aj Saab. Inak zaujem ma vraj indicka Tata. To by mohlo vyjsť. Jaguar po ch vedenim prosperuje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Volvo vlastnil tusim Ford a ti mohli mat na vec proste len iny pohlad ako GM. Alebo vzhladom na patenty a technologie sa necitili tak ohrozeni - pretoze toto bol hlavny dovod, preco Saab predany nebol.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov