Jump to content
 • Blog Statistics

  172
  Total Blogs
  526
  Total Entries
 • entries
  3
 • comments
  16
 • views
  11,479

gilgamsh

3,699 views

med_gallery_2773_416_80962.jpg

zdroj: Google

 

Je najpravdepodobnejšie, že pochádzame z už predtým mutovanej opice, pričom zrejme nešlo o dlhodobý darvinistický vývoj, ale skôr o náhlu, rýchlu a ďalšiu silnú mutáciu. I keď tento zásah mohol byť z časového hľadiska náhodný a zrejme v rámci celej zeme sa opakoval viac krát, myslím si, že išlo o zásah Inteligencie s cieľom vytvoriť inteligentnú „krásnu opicu“. Vieme, že telesne vyzeráme takto pekne (ženy určite viac) minimálne 70.000 rokov. I keď harmonické telesné tvary i tvary orgánov sú pre život človeka tiež dôležité, nepovažujem ich (myslím tým drobné odchýlky rás) v ľudskej ére za podstatné. Za oveľa dôležitejšie považujem duchovné éry človeka. Teda to ako človek myslel, cítil a konal a aké bolo jeho ego.

 

1. Éra nesmrteľnosti

 

Gn5,5

A všetkých dní Adamovho života bolo deväťstotridsať rokov a potom zomrel.

 

Sumerský kráľovský zoznam

, vládol v
18 600 rokov

 

Išlo o dynastie, o tom niet pochybností. Ale prečo spomínajú, že stratili nesmrteľnosť a hľadajú ju (Gilgameš z Uruku)? Čo znamenajú zmienky v Biblii o Strome života ?

Jediné „rozumnejšie“ riešenie:

Naši dávni predkovia mali spoločné vedomie. Inteligentný cit, v ich mozgoch, telách,

i v okolitej prírode. Bol to inteligentný Procesor riadiaci i tieto „nové krásne zvieratá“ v istej lokalite s vysokou mierou dokonalosti. A teda aj s malou mierou nedokonalosti. Boli ako malé deti, nemali ego, spoločne sa však chovali takmer ideálne. Keď jedinec zomrel vedomie

ostávalo, bolo spoločné. To mohla byť tá naša rajská nesmrteľnosť.

Ako hovoria báje pohroma prišla dosť skoro. Procesor začal fungovať už len v telách, mozgoch, prestal pracovať globálne, prestal brať v úvahu okolie – prírodu. A tak ľudia boli nútení od neho sa učiť, neskôr si skúsenosti predávali.

 

Gn 6,4

V tom čase boli na zemi obri ba aj neskôr -, a keď Boží synovia obcovali s ľudskými dcérami, ony im rodili obrov. To sú hrdinovia dávnych čias, slávni mužovia.

 

Ten Procesor našiel riešenie, musel sa rozdeliť, stal sa egom každej osoby. Ľudia poznali dobro ale aj zlo. Zlo prišlo zrejme ako nová veľká energia, ktorú Procesor nemohol riešiť, parametre systému sa pohromou zmenili k horšiemu. Zlá energia vstupovala do tiel, znížila imunitu, prišli choroby, smrť, v ich nechcených predstavách tiež operené hady, šupinatý draci a všetky možné príšery, strach, nenávisť a všetko zlé ľudské, však to poznáme. Diabol začal pracovať. Čo to bolo ( a je)?

Bioenergetický vír s elektromagnetickými vlastnosťami. Vír vytvárajúci bariéry medzi vedomiami, zhoršujúci telesné fungovanie, zapríčiňujúci takmer trvalú nespokojnosť. S ňou prichádzal i väčší častý hlad, intenzívna pohlavná aktivita i prvé prírodné drogy. Vír zlej bioenergie, ktorú mal človek predtým v sebe možno len tisícinu a bola automaticky dostatočne potláčaná a riešená, prišiel ako nešťastie, prenášal sa ako nebiologická infekcia a čo najhoršie i dedil.

Ako vznikla tá pohroma? Už som spomínal, stačil kontakt, dotyk s kameňom obsahujúcim istú formu železa, zliatinu, ktorá deformovala dokonalý bioenergetický systém s nosičom, železom v našej krvi. Či to bola ruda, alebo železný meteorit, skôr typujem to druhé.

 

Mahábharáta

Rákšasa šiel na osemkolesovom kočiari z čierneho železa pokrytom medvedími kožami. Kočiar bol vybavený všetkými druhmi zbraní a pri jazde vydával hrozivý hluk. Bol to nebeský kočiar a ťahali ho zvieratá z podsvetia, ktoré sa podobali slonom, ale mali rohy a planúce červené oči.“

 

Dovolím si typovať ešte jednu vlastnosť, akúsi záludnosť pri uvedenom kontakte. Dotyk bol možno spočiatku príjemný, navádzajúci. Najskôr tento vzniknutý zosilnený bioenergetický vír mohol vytvárať spočiatku niečo ako erotickú slasť. Možno odtiaľ pochádza opis mezopotámskej „sexi“ bohyne Lilith i ako hada, ktorý podal Eve jablko. (Pozri Lilith, http://cs.wikipedia.org).

 

2. Éra čistenia

 

Presnejšie povedané, doba čistenia od negatívneho bioenergetického víru. Kedy sa ľudia začali čistiť?

Zrejme zhruba v dobe, kedy vznikli prvé najstaršie nájdené artefakty typu čiarky, vlnovky a obrazce vyryté do povrchu kameňov. Všetko, čo nám zanechali a neboli to nástroje, riady, hračky, či zbrane bolo na účely čistenia duchovnej sféry ľudí tej doby od negatívnej bioenergie. Ale zrejme i tie keramické ozdobené nádoby i rôzne „skoro hračky“ mali i túto funkciu. I amulety, talizmany, drahé kamene a šperky, ktoré používame dodnes mali pôvodne podľa môjho názoru funkciu čistenia biopoľa. Ak by niekto namietal, že to bola ich kultúra, umenie atď. Áno, ale ja hovorím, že tá kultúra je práve to čistenie. Kedy to skončilo? Ešte aj teraz možno chodí kdesi v amazónskom pralese človek, ktorý nepozná železo a prevádza čistiace rituály. Jednou z posledných civilizácií bola takou zrejme i relatívne malá kultúra Lambayeque v peruánskom Tucume, ktorá postavila 250 veľkých pyramíd. Posledné postavila cca pred 700 rokmi. Tesne pred príchodom Španielov, či iných Európanov už mala obrovské problémy, čo riešila v chráme krvavými obetami svojich ľudí. Ubiedená civilizácia nakoniec vypálila chrám na hlavnej pyramíde a potom záhadne zmizla.

(Vídeá: http://forum.freespa...post__p__172254 )

Pravdepodobne medzi poslednými strojmi na čistenie bioenergie v kvázi neželeznej dobe bol, ak bol, Svätý grál v rukách Ježišových a bagdádska váza. Áno, som iného názoru ako veľká väčšina spokojná i fascinovaná s vyhlásením, že to bolo zostrojené ako zdroj napätia. Podľa môjho názoru by na taký účel bol tento „napájač“ skonštruovaný vhodnejšie. (Tento článok mi dáva skôr i za pravdu: http://doernenburg.a...ra/dend02_e.php )

Takmer najznámejším takýmto strojom bola biblická Mojžišova archa zmluvy. V našej modernej dobe železnej si treba všimnúť ako stroj na čistenie bioenergie i Mesmerov baquet. V tomto zmysle sú i ďalšie pokusy o takéto zariadenia, napríklad orgonit (kovové piliny, a liečivé kamene zaliaté v živici do pyramídového tvaru) vychádzajúce z hypotéz Dr.Wilhelma Reicha o orgóne ako o životnej energii. Myslím si však, že táto popletená konštrukcia má dnes mizivé účinky a ide skôr o komerčnú záležitosť.

Keď analyzujem všetky tieto zariadenia ako „stroje“ na čistenie biopoľa ľudí tejto strednej, ešte neželeznej doby, dá sa čistenie bioenergie zhrnúť takto:

V oblasti rituálov:

 • použitie ohňa, ľudia tej doby spaľovali krv, či celé zvieratá (Pozn.: Vieme, že obetovali i ľudí napr. Aztékovia, čo nikdy nebudem považovať za pozitívne a je mi ľúto, že sa k tomu človek uchýlil), tiež chodenie po uhlíkoch (tradícia známa po celom svete), či preskakovanie ohňa, ale aj fajčenie, ktoré má ako vieme aj negatívne stránky

Ako som spomínal, môj názor, že to môže súvisieť s Curieho teplotou magnetických materiálov (nad túto teplotu magnetické vlastnosti zanikajú), i keď dotýkanie sa ohňa v krátkych okamihoch, myslím tým pri chodení po uhlíkoch je trochu iný problém, typujem pozitívny prenos tepla žiarením do buniek
 • použitie vody, známe krstenia
 • použitie obrazcov, ornamentov, piktogramov, modiel, stavieb

Tu v prvom rade sa uplatňuje zákon zlatého rezu, jeho uhol 52 st., päťuholník, potom špirály, dvojité špirály, z piktogramov spomeniem Dávidovú hviezdu, okrídlený slnečný kotúč Egypťanov a Sumerov, kríž kresťanov i svastiku, megalitické kruhové stavby i stavby typu T a P, „multi efekt“ použitím množstva rovnakých sôch, efekt 180 st., myslím tým napr. figúrky Venuše s hlavou bez tváre (stret opačných polí) a efekt 90 st., myslím tým figurky i sochy ako sfingy a grifi (stret polí vodorovného zo zvislým), tiež sexuálne zobrazovania
 • Využitie bylín a medikamentov

Vrátim sa ešte k zlatému rezu.

Zlatý rez považujem za najvýznamnejší zákon súvisiaci s našim duchovnom i s telom. Nie je to nejaký trochu zaujímavý matematický pomer, alebo 2:1 pre fotografov. Je odvekým zákonom tohto sveta a myslím, že úzko súvisí i s tým, čo vytvorilo všetok vesmír, život v ňom a nás inteligentné bytosti. (Internetová dostatočne popularizujúca adresa: www.goldennumber.net/). Najnovšie vedecké informácie o PHI hovoria „DNA Fractal Golden Ratio“.

Okrem pomeru zlatého rezu je významný uhol 52 st., päťuholník, 5-cípa hviezda, zlatá špirála i samotná postupnosť (Fibonacciho). Čistenie, potláčanie negatívnej bioenergie

pri pohľade na objekty, ktoré obsahujú väčšinou skryté prvky zlatého rezu je optimalizované podvedomím (?), (premiestňovanie pohľadu) a je intenzívne. U súčasného človeka tým vzniká pocit krásy.

Okrem premietania sa do podvedomia, podľa môjho názoru, bolo čistenie na objektoch s prvkami zlatého rezu účinné pre ľudí spred doby železnej i na vzdialených objektoch. Myslím, že s uvedomením si napr. pyramídy sa preniesla časť negatívnej energie biopoľa do jej objemu a priestorov, kde sa vďaka jej vhodnej konštrukcii (tvar, materiály) postupne rozplynula. Považujem za možné, že niektorí z našich predkov tej doby sa dokázali vrátiť i zaživa k nášmu Spoločnému vedomiu, k Dokonalosti.

Pozitívna bioenergia (?)

Viem, nespomínal som ešte pozitívnu bioenergiu. Ako si ju predstavujem? Odpoveď, ako žiadnu. Tá pozitívna bioenergia v tejto dialektike zlo – dobro mi ako energia vôbec do hypotéz nezapadá. Myslím, že v nejakej oblasti tela, kde došlo k poklesu negatívnej bioenergie, dochádza k nárastu potenciálu vedomia, ktorého zmena v čase je samotné vedomie a tieto pojmy nepovažujem za energiu.

V oblasti materiálov vhodných pre čistenie biopoľa naši predkovia používali:

Prvky: Zlato, striebro, meď, kremík, zinok a zrejme i síra, olovo, ortuť, uhlík, vápnik.

Prírodné materiály: Granit, sľuda, diamant, kremeň, jantár, vápenec, bitumény, korund, íly, drevo, koža, vlna, bavlna, ľan, hodváb a samozrejme všetky ostatné liečivé kamene, vysokomolekulárne látky, organické živé kultúry (bunky i baktérie), vhodné časti rastlín, káva, čaje, byliny, oleje a mastičky.

Zliatiny kovov: Zlato, meď, bronz, mosadz, meteoritické zliatiny železa

 

3. Éra železa

(Pokračovanie)

 • Upvote 1

8 Comments


Recommended Comments

prakticky všetko tu opísané je. v nejakej forme existuje.

spoločné vedomie je staršia / čítala som ju už dávno - u určitých autorov / myšlienka, prišla tak trochu pri spoločnom nachádzaní západnej vedy a východnej mystiky ... museli k tomu dozrieť

Link to comment

Ďakujem za komentár, teší ma táto komunikácia. Snažím sa integrovať už existujúce informácie okolo hypotézy, ktorú môžem demonštratívne nazvať aj "Náš železný matrix". Beriem, "spoločné vedomie", mal som poznamenať, že je to známe, , pojem má dosť zdrojov, Šammbala, Tibetské učenia, Hyperborea, zrejme aj pani Blavatská niečo také píše, nie je to nová myšlienka, i keď na jeho stratu apelujú máloktorí. Berie sa to, "spoločné vedomie, však ho máme, kúltúra,..." Nejde mi o autorstvo myšlienok, tým lepšie, ak to isté hovorili aj iní. Rozum a pravda sú to, čo nám treba.

Link to comment

a Nikolas Roerich

keď Helena Blavatska, aj Roerich ... Roerich po sebe zanechal hmatateľné, viditeľné obrazy. nezvyčajné.

 

/http://www.roerich.org/collections.html ... /

Link to comment
game

Posted

...

plus hyperborea a dánske "vigingské" hrady.

Link to comment

Tak tak páči sa mi, že sa budíme. Bude to ešte zaujímavé v najbližšom období. :)

Link to comment
game

Posted

tak tak ... aj kedysi to bola podľa mňa zaujímavé ... čo povieš ? :)

Link to comment
game

Posted

gilgamsh,

len sa odvážim otázku ... pokračovať éra železa kedy bude ? :)

dobre sa to číta :)

Link to comment

V novembri a decembri... a ospravedluňujem sa, že "bol som dlho preč", mal som silné dôvody, o.i. "bádal" som aby bolo čo písať. Dík game, za "budenie".

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy