Jump to content
 • Blog Statistics

  172
  Total Blogs
  526
  Total Entries

Hospodárenie

 • entries
  2
 • comments
  0
 • views
  33,492

Finančný plán


Tomáš

4,281 views

Podľa odborníkov by každý mal mať finančnú rezervu vo výške 6 mesačného platu. Pri súčasnom príjme by to bolo 4800€ ktoré pri odpočítaní nákladov a zachovaní si vreckového 10€ denne, by trvalo vyše 1 rok. Ale iba v prípade zachovania zamestnania, pričom najdlhšie som vydržal v zamestnaní takmer 3 roky a ten rekord nebol nikdy prekonaný. Samozrejme ak by boli nejaké nečakané výdavky, čo vždy sú, tak by sa doba nadobudnutia rezervy mohla vyšplhať aj na obdobie dvoch rokov. 

Po dosiahnutí tohto cieľa, som ešte neni v cieli lebo toto je iba bežná finančná rezerva. Okrem nej by malo byť aj nejaké dlhodobé sporenie na starobu. Najlepšie investičným sporením. Takže obdobie kde si môžem povedať že som všetko dosiahol, vlastne nikdy nepríde lebo byť finančne zdravý, je práca na celý ľudský život.

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy