Skočiť na obsah

cizy

Ak si hľadáte prácu  

24 členovia hlasovali

  1. 1. Ktorý faktor pri hľadaní práce považujete za dôležitý?

    • Plat
    • Pracovné prostredie
    • Pracovný čas, zmennosť
    • Sociálna stránka
    • Kolektív
    • Vzdialenosť od domova
    • Perspektíva


Odporúčané príspevky

Ide o to že človek si záluby vyberá prirodzene čo ho baví.

 

No tak potom načo si si kupoval PC, keď ťa nebaví programovanie? Jaj, ty si videl len to, že ítečkari veľa zarábajú, a si im závidel, tak si si kúpil ošúchaný notebook s predpokladom, že za týždeň sa naučíš komplet php, mysql, delphi, java, cobol c++, pascal, asp, perl, python, a potom sa budú o teba trhať firmy, ráno prídeš na siedmu, uvaríš si kávu a pri odchode domov ti do papŕč vtlačia 2000 eur. Jaj chlapče, ale to ti doma mama nevysvetlila, že to takto nefunguje??

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Áno kedysi som bol taký najivný. Presne tak to bolo ako axel píše. Ale už viem že moje schopnosti siahajú potiaľ že budem rád ak prežijem od výplaty k výplate a na nejaké vyššie zárobky, auto, výlety môžem zabudnúť. Čím skôr tým lepšie lepšie pre mňa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

skúsme sa tu povenovať teda Práci ...

a tomu, ako si prácu udržať, ako ju robiť dobre.

 

každý občas v práci urobí chyby ... taký človek, čo nechybí, neexistuje. takže sa postaviť k tej práci tak, aby si človek zarobil na primeraný život.

je tu tisíce a tisíce ľudí, ktorí robia nadčasy, ktorí majú dve tri zamestnania, aby mali na ten primeraný život.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Áno ten nápad s nadčasmi beriem ale keďže som nový a neovládam všetky pozície nik ma nežiada o nadčas ale ostatní tie nadčasy bežne ťahajú... Aj ja som si zvykol zháňať rôzne brigády len nie vždy to sedelo s mojim pracovným časom v primárnom zamestnaní. Keď som robil v SBS polovica ponúk na brigádu bola v čase keď ja musím byť v práci... Ale druhá polovica vyšla a tie brigády boli v časoch keď som mal voľno. Ale to málokedy vyšlo. Teraz mám taký pracovný čas že 5 pondelok-piatok sa pracuje a víkendy je voľno ale na víkend je brigád menej. Tie kam som chodil bolo v priemyselnom parku a v logistickom parku kde sa pracovalo tiež cez týždeň takže cez víkend tam niesu... Ale v SBS som mal voľná hocikedy počas týždňa tak som chodil. Teraz mám podané do Tesca na víkendy, povedali že sa ozvú tak čakám. Kamoš čo fuškuje na stavbách mi slúbil že občas môžem ísť na brigádu ale aj to je také že záleží ako potrebuje zatiaľ som 2x.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To ma nebaví. Ja si chcem len chodiť po slovensku. Ale toto je téma práca tak zostaňme pri práci. Dnes sa mi už stalo to čo som aj očakával. Zvýšili normu (kým som aj tú nižšiu ledva stíhal) a už došiel za mnou majster sa opýtať že: Čo vás zdržuje? Takže už to začína. Kým som bol nový ešte aj kolegovia aj nadriadení to brali tak že je nový zaučí sa ale už som tam pomaly mesiac a tempo nieje stále také aké má byť aj keď pracovný postup spravím správne s tempom mám problémy. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Dnes sa mi už stalo to čo som aj očakával. Zvýšili normu (kým som aj tú nižšiu ledva stíhal) a už došiel za mnou majster sa opýtať že: Čo vás zdržuje? Takže už to začína. Kým som bol nový ešte aj kolegovia aj nadriadení to brali tak že je nový zaučí sa ale už som tam pomaly mesiac a tempo nieje stále také aké má byť aj keď pracovný postup spravím správne s tempom mám problémy. 

tak snaž sa poriadne zamakať, aj tempo sa dá natrénovať, na fňuk zabudni, zbytočne dopredu nestresuj, nastav sa myšlienkou na úspech, nie na zlyhanie.. a klidek,  čo také sa stalo, že: "došiel za mnou majster sa opýtať že: Čo vás zdržuje?" hm?!  zabojuj, premôž sa, nevzdávaj sa a zvládneš..  záleží to od Teba.

ukáž majstrovi, že tak ako pracovný postup spravíš správne,  aj s tempom si dokážeš poradiť, ak veľmi, veľmi chceš.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak sa musíš snažiť robiť rýchlejšie. A keď sa ti zdá, že si na maxime, tak sprav pre to všetko, aby si bol ešte rýchlejší. Natoč video ako rýchlo robíš a my ti povieme, čo robíš zle.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nič ma nezdržalo. Som proste pomalý.

:hmmm: ale, tak ako si proste pomalý, tak môžeš byť proste o niečo aj rýchlejší a postupne sa prepracovať aj k proste rýchly. :) To máš niečo, ako keď sa dieťa učí chodiť . Najprv padá, postupne spraví nesmelý krôčik, potom dva, tri.., neskôr už kráča smelo, beží.. teší sa, že sa posúva vpred, rastie...  námaha prináša pozitívny výsledok. Tak, ako sme sa naučili chodiť, aj Ty pravdaže,  tak  isto sa môžeš naučiť byť rýchlejší v práci. či?!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Osadenie tych dzindzikov trva. Treba ich zobrat z krabice do ruky, osadzat ich, nejdu tak lahko, to treba tak spravne nasmerovat a zatlacit aby cvaklo. Potom pohladat kabel (je ich 43 druhov, osadit odrazove sklicko aj to musi presne sadnut, niekedy treba buchnut aby cvaklo a tak. Potrebuje to svoj cas. To je jak sijete nieco a poviem ze pridaj rychlehsie, jednoducho treba na to svoj cas. Vy preco neviete zabehnut 100-ku tak rychlo ako Usain Bolt? Mozete sa aj rozkrajat nedate to... Ja tak isto, niesme vsetci rovnaki. Ja tu pracu urobim no trva mi to dlhsie.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Osadenie tych dzindzikov trva. Treba ich zobrat z krabice do ruky, osadzat ich, nejdu tak lahko, to treba tak spravne nasmerovat a zatlacit aby cvaklo.

 

Aha tak, ja som myslel, že ti samé naskáču do ruky a prípadne sa samé aj nasmerujú a zacvaknú. Toto je robota pre cvičenú opicu, keď túto činnosť za smenu zopakuješ niekoľko sto krát, tak potom to už robíš automaticky ako robot.

 

Čo sa týka tých káblov, ako vieš, ktorý kábel z tých 43 tam treba dať? Čo keby si si ich najprv nachystal zo 30-40, aby si ich nemusel hľadať zakaždým keď nasmeruješ a zacvakneš dzindíky? Ty Usain Bolt.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Vy preco neviete zabehnut 100-ku tak rychlo ako Usain Bolt? 

 Preto, lebo my nie sme šprintéri. :)

 

  Tomáš,  si mladý muž,  máš svoje  roky,  aby si bol úspešný v práci, aby si bol Ty, sám so sebou spokojný, aj Tvoji zamestnávatelia, aby Ti práca prinášala  radosť, aby si sa vedel o seba finančne postarať

 máš novú prácu, chceš sa v nej udržať, tak vo svojom  záujme musíš   vynaložiť maximálnu námahu,  úsilie,  energiu, aby si sa zlepšoval.. platí to pre každého z nás, človek sa stále učí, pracuje na sebe..

a ide to,   dá sa.. bez námahy to proste nejde. za každým úspechom je námaha

 my Ti radíme v dobrom, povzbudzujeme Ťa.   výsledok záleží od Teba. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:)

 

12 silných myšlienok o úspechu a práci

 

V práci trávime tretinu dňa. Tento čas stojí za to, aby sme ho prežili naplno, a nebol pre nás iba zdrojom stresu. Prečítajte si najzaujímavejšie citáty o úspechu a práci, ktoré sme pre vás spracovali do inšpiratívnych obrázkov. http://www.istres.sk/12-silnych-myslienok-o-uspechu-a-praci/

 

post-2385-0-67469000-1475395536.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov