Skočiť na obsah

Čo práve hráte?


RoSo

Odporúčané príspevky

The Witcher

 

v 1680x1050 a vsetko na max to vyzera dooost dobre :lol:

keď sa v závere dostaneš do horiacej Wyzimy, držím ti palce, aby ti to na tie plné detaily šlapalo. :) ale musí to vyzerať neskutočne dobre, ja som si mohol dovoliť len 1024x768 a stredné detaily, rastliny dokonca na low (v močiari), no i tak to bola paráda.

 

tento rok vydali patch 1.2, možno je už aj novší, určite si ho stiahni. bez neho je tam dosť chýb a navyše aj skracuje tie dlhokánske časy pri load a save.

 

--

 

ja som narazil na starý freeware projekt Cardhalia, je to dungeon od dvoch českých autorov, velice parádna hra. tomu sa teraz postupne venujem. : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

keď sa v závere dostaneš do horiacej Wyzimy, držím ti palce, aby ti to na tie plné detaily šlapalo. :lol: ale musí to vyzerať neskutočne dobre, ja som si mohol dovoliť len 1024x768 a stredné detaily, rastliny dokonca na low (v močiari), no i tak to bola paráda.

Stiha v pohode aj horiacu Vizumu :)

 

A k Witcherovi som zacal (zas) hrat dalsi zabijac casu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Darkman, máš dve grafiky v SLI? v takom rozlíšení a detailoch to plynulo neutiahlo ani dvojjadro s geforce 8800GT.

 

Bioshock ma nenadchol.

 

teraz som sa po oddychovke Cardhalia (týždňový relax : ) presunul z nostalgie k ďalšiemu dungeonu. autori uvoľnili prvý diel českého freeware RPG Brány Skeldalu, to bolo programované pôvodne pre MS DOS a v detstve sme takéto hry hrali v stolnej verzii, kreslili sme bludiská a vymýšľali hádanky. teraz je dostupná verzia pre Windows, aj keď mi nefunguje s posledným patchom, no to nevadí.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

naozaj ma chut odvolat svoj posledny prispevok, pretoze som sa dostal ku Company Of Heroes

A toto je proste 'must' pre kazdeho, koho bavia RTS.

Nie tie posledne pseudo strategie 'postavim 20 mamoth tankov a oni to nejako prerazia', ked nic ine, tak cloveka zastavi to, ze pesiaci su pod tazkou palbou uplne imobilizovany ('pinned down') a nemozu sa ani hnut.

 

Vsetko je jednej mierke (takze pesiak nie je velky ako tank)

Pesiaci automaticky vyuzivaju krytie (ploty, trosky, budovy), postupuju organizovane.

Tanky maju realne pancierovanie (v predu najsilnejsie), bezne strelne zbrane s nimi nic nerobia.

Vsetko je znicitelne.

 

Proste paradna RTS od tvorcov Homeworld serie :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

The Witcher

Darkman, podľa toho, že si videl horiacu Wyzimu predpokladám, že si tú hru dotiahol do konca. teraz ma napadlo, že som dlho po skončení záverečnej animácie uvažoval nad tým, kto bol tým maskovaným atentátnikom, ktorý zaútočil na Foltesta. ty si na to došiel?

 

neviem, či tá hra nemá viac koncov podľa presvedčenia hlavnej postavy (dobrý, zlý, neutrálny), mne sa podarilo až do konca zachovať Geraltovu neutralitu. v záverečnej animácii, keď si Geralt prevzal odmenu a odchádzal z paláca, na kráľa zaútočil profesionálny atentátnik a strhol sa tuhý súboj. nevieš, kto bol ten útočník??

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Netusim, mozno to bol nejaky no-name, alebo obycajna animacia na koniec, bez hlbsieho zmyslu. :lol:

takto som to pochopil aj ja, pretože ten assasin mi nepripomínal nikoho z hry.

 

Ja som skor nepochopil, kde skoncil Alvin :)

podľa mňa z Alvina vyrástol Jakub z Aldersbergu, veľmajster rádu s ktorým Geralt bojoval v závere hry.

pri potýčke medzi Scoiatel a Rádom v Bahniciach sa Alvin znova 'presunul', aj napriek amuletu ktorý dostal od Triss. a už predtým naznačila v jednom z rozhovorov Triss Geraltovi, že Alvin sa pri tých 'náhodných presunoch' môže vďaka svojmu nadaniu ocitnúť nielen na inom mieste, ale dokonca aj v inom čase. preto som nakoniec dospel k tomu, že Alvin 'skočil' o niekokoľko desaťročí dozadu a vďaka svojmu talentu sa z neho postupne stal mág, vizionár a vodca Rádu Jakub. :- )

 

- Alvin aj Jakub mali rovnaký amulet z dwimmeritu.

- Triss sa raz vyjadrila, že Jakub mal nadanie len na 'divokú mágiu' a nikdy nenavštevoval žiadnu univerzitu, presne tak ako Alvin..

- a hlavne v poslednom rozhovore medzi Geraltom a Jakubom v iluzórnom ľadovom svete použil Jakub vetu, ktorú Geralt povedal v Bahniciach Alvinovi.

 

no nie som si úplne istý.. nepamätám si totiž, či sa Alvin aj Jakub neobjavili v deji súčasne, potom by celá moja krásna teória bola na prd. :- )

kto vie, možno sa to dozvieme v pokračovaní.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

SPACE HULK remake :lol:

 

šťastnou náhodou som natrafil na tento freeware projekt, je to remake veľmi starej ťahovej stratégie, ktorú si pamätám ešte z amigy či dokonca z osembitových počítačov, už presne neviem.

 

hra je vytvorená podľa stolnej verzie s pravidlami Warhammer 40.000 a odohráva sa v opustenej oblasti vesmíru, zasiahnutej ťažkými bojmi o impérium. v medzihviezdnom priestore ležia tony trosiek a pozostatkov obrovských vojnových lodí, v ktorých je to najdokonalejšie technické vybavenie. preto sa vytvorili špeciálne oddiely Space Marines, ktoré sa na vlastnú päsť púšťajú do dobrodružných prieskumov zabudnutých a opustených oblastí..

 

hra nie je náročná na čas, ani na ovládanie, ale súboje prebiehajú podľa pravidiel Warhammer, nie je tam teda žiadne nastavovanie obtiažnosti ani iné podobné arkádovité triky. treba si poctivo prejsť úvodnú inštruktáž a hlavne uvažovať takticky, inak z vašej jednotky mariňákov o chvíľu veľa nezostane.

 

som rád, že aj dnes sa dá objaviť takáto gameska.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Minule sa spomínal Fallout 3 tak som dostal chuť si zasa zahrať dvojku tak ju teraz drtím. Sa neviem od toho odtrhnúť. Chodiť po miestach, okrádať feťákov, strielať gangstrov.

 

Inak sranda, že keď prídem do NCR /New California Republic/ tak prezidentkou je Tandi z prvého dielu a rozpráva ako ju zachránil Zakladateľ, a keď to niekto hral na zlú karmu a nechal ju napospas alebo ju odstrelil tak to je dosť rozporuplné, ale tak zasa nejde všetko zladiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

phersu, ak tú hru už poznáš, oplatí sa to hrať s doplnkom Fallout 2 Restoration project.

 

je to addon, ktorý dva roky vyvíjal jeden z fanúšikov hry, zahrnul tam lokácie a doplnky ktoré boli pôvodne plánované autormi, no nakoniec sa v oficiálnej verzii neobjavili kvôli časovej tiesni. tiež je tam 6 úplne nových lokácií, pôvodné lokácie sú vylepšené, pribudli zástupy NPC postáv, zbrane, predmety.. :-)

 

Restoration project obsahuje aj zopár najvydarenejších modov, jeden z nich umožňuje napríklad meniť rozlíšenie či spustiť hru v okne, to ocenia majitelia LCD monitorov s veľkým rozlíšením. jedinou nevýhodou je anglický jazyk, neviem či to niekto už preložil do češtiny.

 

download Restoration project (22 MB)

 

edit:

ja som oprášil Gothic.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov