Jump to content
  • 0

Samovoľný reštart PC počas surfovania

Sniper
 Share

Question

Občas sa mi stáva, že počas surfovania keď sa prekliknem na nejakú stránku, tak Chrome ako keby mal problém stránku načítať, sekne sa a reštartuje sa PC. Po reštarte nabehne počítač bez problémov a pracujem ďalej. Nestáva sa to často, niekedy 3x do mesiaca, inokedy raz za 3 mesiace. Nie, že by som to nejako zvlášť riešil, tento počítač mi poctivo slúži už vyše 9 (slovom deväť) rokov, síce až na procesor takmer všetok HW bol vymenený :D a plánujem si kúpiť nový PC, ale aj tak by ma zaujímalo, v čom by mohol byť problém? Nebude tam nejaké pretečenie pamäte alebo iný problém?

PC sa neprehrieva, teplota je stabilná, voltáž tiež.

10 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Pretecenie pamate to asi nebude, kedze to by mohol byt bezpecnostny problem a ten by sa hned riesil. Co za OS tam mas? Windows pokial viem sa restartuje pri akomkolvek probleme(sak preco nie), skus to pripadne vypnut(ak sa to da). Mas tam dost RAM / kolko zabera chrome ked bezi? Robi to len chrome?

• 0

No mne to robi to iste!!!! A je to cim dalej tym horsie. zo zaciatku sa restartoval len ked som mala otvorenych cca 12 kariet naraz, alebo pozerala video na youtube, zatial co sa dalsie 2 videa tahali. Teraz sa mi to stava aj 2x denne uz aj pri styroch kartach ak dam zaroven prevziat nejaky word subor z netu. Mamka pouziva na tom istom pc mozillu, jej sa to vraj nikdy nestava, no na druhej strane ona nepozera videa a nema otvorenych milion kariet naraz.. pocitac je uz tiez starsi, len neviem co v nom vymenit aby sa toto odstranilo.... Urcite to robi CHROME. Vrajze to pri chrome funguje tam, ze kazda dalsia karta je akoby nove spustenie programu chrome. Asi to privelmi zatazuje pc. No je to otrasne ak clovek pise napr. diplomovku a ono mu to vypne pc.... Furt sa nieco aj zmaze :((( Bude jedinym riesenim odinstalovanie programu chrome? :D :D :D Resp. jeho nepouzivanie? :)

• 0

ja používam FF, a ako zálohu mám Operu. Chromého som odinštaloval už dávno, pripadal mi otravný ako jehovista z herbalajfom :zubiska: takže príliš skúseností s ním nemám. ale skús CHROMÉho upgradnuť na najnovšiu verziu. prípadne by možno neškodila debordelizácia kompu napr. CCleanerom, pomôže odstrániť tie tony cookies a iného balastu čo máš na disku.

• 0

V kazdom pripade ide o problem HW/ovladacov. Aplikacia nema ako zhodit system do restartu, takze ziadne pretecenie pamate (aplikacia bezi vo virtualnej pamati, takze je absolutne jedno kolko mas GB Ram).

Najprv pozri, ci mas vypnuty automaticky restart pri BSOD - http://pcsupport.abo...autorestart.htm, z BSODu by sa potom dali vycitat udaje, ktore by mohli pomoct pri hladani priciny.

Ak to mas vypnute, a sa ti to restartuje bez BSOD, tak mas 99.9% nejaky HW problem. Zacal by som memtestom, nechat ho bezat tak 24hodin minimalne.

Windows pokial viem sa restartuje pri akomkolvek probleme(sak preco nie)

Windows sa restartuje (resp. vyhodi BSOD), len pri zavaznych problemoch na kernel urovni, a tam sa uz neda moc co robit. *nix to riesi rovnako - kernel panic.

• 0

Také ste už zažili že samovoľný štart vypnutého počítača? Darovali mi jeden chalani z brigády a zvykne sa občas sám vypnúť ale zaujímavosť je že sa aj sám zapne keď je vypnutý. Tak ho musím vypínať tým hlavným vypínačom čo je v zdroji vedľa prívodu elektriny.

• 0

Nuz, obecne su viacere moznosti. Bud nie je vypnuty, ale len hibernovany a mas nastavene ze sa zapne napriklad pri stlaceni klavesy, alebo mas nastaveny wake up rezim.

• 0

stava sa, ze sa mi "budi" zatvoreny notebook z rezimu spanku, asi to bude zapnutymi aktualizaciami, alebo si to nejaky proces jednoducho vypyta

• 0

Ale aj to vypínanie som si všimol že proste ide a zrazu sa úplne vypne, nie zasekne ale normálne akoby niekto vytiahol kébel z elektriny úplne zhasne bez varovania. Ak zapnem tak normálne nabieha akoby sa nič nestalo. A nerobí to vždy tak neviem ani určiť príčinu že prečo lebo niekedy sa to nestane týždeň a niekedy aj dvakrát za deň a nie pri rovnakej činnosti, proste hocikedy či píšem, či pozerám film, či hrám, to je mu jedno.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

• Similar Content

• alamo
      By alamo
      Po Facebook aférach.. Ten "problém" pozná "každý"..
      Nejaká firma pôsobiaca "online", nazbiera hromadu dát o svojich klientoch, z nich extrahuje "intímne" informácie a s nimi obchoduje..
      Najnovšie sa to prevalilo na Amazon.
      https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/amazon-prodava-reklamu-zalozenou-na-datech-o-zakaznicich.A190121_104006_eko-zahranicni_nio
      Je to problém? Nie je to problém?
      Veľký alebo malý?
      Bolo by to potrebné urgentne riešiť?
      Ak áno.. Ako?
    • Sniper
      By Sniper
      Uvažujem, že si kúpim nový počítač, lebo starý už melie z posledného. Aby to bolo objektívne, nechám si poradiť.

Rozpočet, teoreticky neobmedzený, ale keďže neplánujem simulovať pohyb litosferických dosiek s predikciou 250 miliónov rokov, tak ho stanovujem do cca 800€. Bez monitora. OS zrejme bohužiaľ Win10.

CPU, uvažujem nad AMD Ryzen, prípadne Ryzen 2, ale nie som si istý s dostupnosťou. Ak Intel, tak asi 4-jadrový, i7? Či sú aj i5 4-jadrové?

RAM 8 GB minimum, uvažujem nad DDR4, prípadne 16 GB DDR3.

Grafická karta, uvažujem 2 GB alebo skôr asi 4 GB, výrobcu nemám ešte ujasneného, ale čipset skôr nVidia.

HDD jedine Western Digital, najskôr 1 TB, nad SSD neuvažujem.

K tomu nejaká vhodná doska, prehľad nemám nejaký extra, len základný, ale tam je to viac menej jedno, ak to nebude zrovna šuvix..

Ostatné kusy HW nie sú nejaké významné položky, tak ich rozoberať nebudem,

Názory? Rady?
    • Tomáš
      By Tomáš
      Sem by sme mohli písať návody a skúsenosti ako nakombinovať čo najlacnejšie služby od mobilných operátorov. Záleží aj čo konkrétne využívate.

Mne ide o praktickosť teda čo najmenší smartfón. Nehrám hry, nefotím takže nemusí mať namakané parametre. Nepozerám online vjdeá a nestreamujem takže rýchlosť nemusí byť extra. Ide hlavne o lacnú komunikáciu, občas si pozrieť spoje, google mapa navigácia... Tie si nevyžadujú rýchly net.

Takže verzia 1:
      Kombinácia funfónu so 4-kou spočíva v tom že ak si prenesiete číslo na funfón tam máte na polroka internet zadarmo a to 500MB mesačne a po prečerpaní znížená rýchlosť na 128kbs (kym ostatni operatori znizuju na 64kbs co uz je fakt extremne pomale) ale s tou 128-kou sa este v pohode da messengrovat, chatovat, forumovat, a este aj volat cez IM aplikacie. A ked prejde polrok spravit znova prenos. Operator nijako neobmedzuje pocet prenosom ja to uz tak robim dva roky a nic. Dostanete net za prenos a je tam cely polrok nulovy kredit idu len data a prakticky zadarmo surfujem. Ako druhu sim si zvolit 4-ku kde je vsetko za 4 centy ci sms/volanie do vsetkych sieti aj do EU, komu nechyba EU tak Tesco ma to iste za 3,9 centa bez zahranicia. Ja mam kratke hovory a obvas SMS takze idealna kombinacia za lacny peniaz.

Ak volavate dlho tak bud Easy pecku kde je denny strop 50 centov kde uz do danej siete viac neplatite nieze na konkretne cislo ale uz celkovo do siete daneho operator viac neplatite. Potom prichadza do uvahy to O2 volnost ze hodina hovoru 10 centov kazda siet (neviem ci je tam aj EU).

Ci si zvolite dual sim mobil alebo jeden smartfon na internet a jeden prakticky maly jednoduchy na volanie/sms je na vas. Kde o idealnu kombinaciu simkariet bud 4ka/Tesco & Funfon alebo Pecka/Volnost & funfon a ked chcete byt brutalny tak smartfon s funfonom a jeden malicky dual sim so 4kou a Peckou uz mate komplet vseto s dvomi mobilmi mate kompletku lacno.

Este ostava ten prenos kazdeho polroka aby bol net zdarma tak su sposoby. Vela ludi ma doma stare simkarty co nepouziva tak si stale nejaku prenesiem vzdy sa najde nejaka. Alebo ked pouzivam dvojkombinaciu funfon/swan tak ich iba krizovo prenesiem teda ak skonci polrocny net tak funfon prenesiem na swan a swan na funfon a po polroku opacne takze ani nemusime menit cisla len sa vzdy spravi krizeny prenos.
    • Sniper
      By Sniper
      Vo firme máme svoju wi-fi, aby sme mohli surfovať vo všetkých priestoroch. Keďže ide o obchodnú firmu a chodia tam ľudia, tak mi napadlo, či by nebolo pre nich atraktívne, keby sa mohli pripojiť na net, keby si potrebovali niečo nájsť.

Keď ja som niekde v nejakej firme, tak často vidím takéto pripojenia:

Firma má svoje vlastné pripojenie a pre hosťov má možnosť sa pripojiť. Dá sa to poriešiť na jednom routri? Nikdy som nad tým nerozmýšľal, ani netestoval, tak snáď niekto bude vedieť. Alebo treba dva routre?
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy