Skočiť na obsah

Čo práve hráte?


RoSo

Odporúčané príspevky

  • Pred 2 týždňami...

So come than, heroes! come in all your power and glory!

For in the final hour, all must serve the one true king.

 

Obrázok

 

LOL to som vedel darkman :lol: taku istu krabicu mam doma :) A trosku bavim aj ked neni na to teraz cas kedze stahujeme a stahujeme a stahujeme...

 

Btw na akom servery to bavis ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Fallout 2 - Restoration Project

 

rozhodol som sa, že si trocha potrénujem svoju chatrnú angličtinu, oprášil som staré CD a

znova som sa vydal na cesty prašnou pustinou. :-)

 

---

 

..pre ostrieľaných pútnikov pridám pár riadkov:

 

o modifikácii Restoration Project som už písal, teraz však môžem hodnotiť objektívnejšie, pretože som väčšinu nových lokácií objavil a aj dôkladne preskúmal. killap, autor módu, odviedol dôkladný a obrovský kus práce. hra sa mi zdá s touto modifikáciou lepšie vyvážená, trocha stúpla obtiažnosť, no prekvapilo ma najmä výborné doladenie pôvodného progamu. už to nepadá, ľudia! : )

 

všetky doplnky, ktoré sú v RP zahrnuté, dokonale zapadli do pôvodného konceptu hry.

 

- mod obsahuje zároveň aj posledný oficiálny patch, netreba teda inštalovať nič iné.

- nové lokácie (približne 7), niektoré sú pekne rozsiahle. (jedna z nich mi trocha pripomínala Sierra Army Depot, pripravte sa na obozretný prieskum zničenej predvojnovej výskumnej stanice.)

- dialógy sú dôkladnejšie spracované a to nielen nové, ale i pôvodné.

- v inštalačnom balíku je zahrnutá okrem iného aj úprava AP munície, dá sa navoliť modifikácia grafických súborov NPC postáv (panáci konečne menia výzor podľa toho, aké majú oblečené brnenie), pribudlo zopár užitočných predmetov (za všetky spomeniem STEALTH BOY : )

- niektoré z nových lokácií majú vlastnú hudbu, ktorá sa počúva rovnako dobre ako originál

- veľa úloh sa dá teraz dokončiť spôsobom, ktorý síce bol pôvodne naznačený v texte dialógov, no nakoniec nebol zahrnutý v originálnej hre.

- engine hry je upravený, beží to i v okne, či s podporou DirectX 9 (treba editovať súbor ddraw.ini v adresári hry, súbor obsahuje podrobné vysvetlivky ku každému riadku. pribudla napríklad podpora pre pixel shaders, lineárne filtrovanie textúr, EAX audio...)

 

je tam toho oveľa viac, vypísal som len to najzaujímavejšie, kompletný zoznam úprav nájdete v textovom súbore po nainštalovaní modu. treba skúsiť, naozaj doporučujem.

 

ešte info:

posledná verzia je momentálne 1.2.2, no autor oznámil, že koncom roka uvoľní verziu 1.3, deathline nastavil na 1.1.2009 a nedávno potvrdil, že tento termín dodrží. ak máte záujem, mrknite na fórum s názvom No Mutants Allowed (sekcia General Modding).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Restoration Project je samostatný doplnok, ktorý sa inštaluje do pôvodnej hry. možno existuje aj nejaká kompletná kompilácia, no neviem o nej. u mňa to fungovalo tak, že som najprv nainštaloval pôvodný Fallout 2 a potom som doň pridal Restoration Project, ktorý je distribuovaný v samostatnom inštalačnom súbore. to je všetko, ďalej netreba inštalovať nič iné, všetky patche sú už zahrnuté v RP.

 

(určite sa však oplatí počkať do 1.1.2009 na verziu 1.3, podľa predbežných správ by sa v nej mala objaviť ďalšia nová lokácia, ponorka Shi-huang-ti, na ktorej počas vojny priplávali do San Francisca členovia čínskej frakcie Shi. :-)

 

..ešte doplním, že je vhodné použiť US verziu Fallout 2, v UK verzii chýbajú deti a preto treba do nej zhánať childpatch, inak to nepobeží kvôli novej úlohe, ktorá sa objavila v meste Den.

 

Nokia, ak si to niekedy zahráš, potom opíš svoj dojem, som zvedavý čo na to povieš. :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sakra s tou US verziou si ma nepotesil, mam totiz kupenu UK kompilaciu vsetkych falloutov okrem trojky tak som to chcel na tom skusit

bez US verzie mi nepojde len nejaky jeden quest ci cela hra?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ah.. s UK verziou to síce beží, no hra padne vždy, keď sa má objaviť text (dialóg alebo "plávajúce riadky") niektorého z detí. :-(

 

existuje však childpatch, ktorý tento nedostatok opraví, childpatch sa inštaluje samostatne a spolupracuje aj s Restoration Projectom, nič teda nie je stratené. možno bude dokonca v RP 1.3 aj zahrnutý, to však neviem určite.

 

ak bude treba, daj vedieť a pohľadám ti link na ten detský patch, nedávno som naň narazil ale neuložil som si ho, pretože mám US verziu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jasne, tu je všetko potrebné:

 

No Mutants Allowed - diskusné fórum zamerané na sériu hier Fallout. v sekcii Fallout General Modding je viacero tém, ktoré obsahujú diskusiu o jednotlivých projektoch. (podľa mojej mienky sa na fóre NMA stretáva najväčšia a najskúsenejšia Fallout komunita v celosvetovom merítku)

 

Restoration Project - download z fóra NMA, doplnok pôvodnej hry Fallout 2. aktualizované vždy pri vydaní novšej verzie.

 

Childrens Patch - download z fóra NMA. patch, ktorý pridáva chýbajúce scripty pre deti do UK verzie. pozor, childrens patch upraví len scripty. kvôli grafickým súborom však treba do UK verzie následne doinštalovať i US patch 1.2 alebo Restoration Project (v ktorom je US patch už zabudovaný).

 

stránka autora Restoration Project-u (killap's homepage) - obsahuje sekciu Download, v ktorej sa dá nájsť Restoration Project v poslednej vydanej verzii. (v sekcii Download je i patch, ten však s Restoration Projectom inštalovať netreba, už je v ňom zabudovaný. patch poslúži v prípade, ak si chcete zahrať samostatný, pôvodný Fallout 2 bez Restoration Projectu.) oba programy (patch i RP) vznikli v spolupráci s autormi hry, sú vysoko cenené nielen fanúšikmi hry, ale i pôvodnými developermi štúdia Black Isle.

 

vyzerá to možno trocha zamotané, no nie je to až tak zlé, ako sa zdá na prvý pohľad. môžem potvrdiť, že hra beží s týmito doplnkami oveľa lepšie. (na celú babračku s inštaláciou záplat som zabudol v okamihu, keď som spustil hru : )

 

Restoration Project je určený pre ľudí, ktorí už Fallout 2 poznajú, mierne totiž stúpla obtiažnosť a to môže neskúseným hráčom trocha pokaziť zážitok z hry. dôležité: Restoration Project je distribuovaný v dvoch odlišných formách, k dispozícii je balík s manuálnou inštaláciou (manual, cca 30MB) a balík s implementovaným inštalačným programom (windows installer, cca 60MB). doporučené je použiť windows installer, manuálna inštalácia neobsahuje niektoré dôležité doplnky a je určená skôr pre skúsených pre modderov, ktorí kombinujú viaceré mody súčasne.

 

 

Nokia,

myslím, že v tvojom prípade by mala inštalácia hry vyzerať takto:

1. originálna hra Fallout 2 (UK verzia, ako si spomenul)

2. childrens patch

3. Restoration Project

 

 

 

..uvažoval som, či to mám poslať formou súkromnej správy, no predpokladám, že tieto linky budú zaujímať viacerých nadšencov hry Fallout. odkazy smerujú na špecializované fórum (v cudzom jazyku), preto myslím že som pravidlá nášho fóra neporušil. rozhodnutie nechám však na administrátoroch, ak uznáte za vhodné, pokojne mi to tu zmažte. :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

valcik fallout nainstalovany, aj children patch aj restoration project a prave sa prebijam chramom v arroyo...dik :lol:

uz len detail, neexistuje nahodou patch na vyssie rozlisenie? :)

 

edit: uz netreba, nasiel som si tam high resolution patch a funguje :) kokso vsetko krasne malicke a vidim taaaaak daleko ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

..nasiel som si tam high resolution patch a funguje..

no teda, to som ani neskúšal, zameral som sa len na nevyhnutné doplnky. dobrý tip na ďalšiu odohrávku Fallout 2, po vydaní ďalšej verzie RP to otestujem vo vysokom rozlíšení.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

..Tyriana pre Symbian v3...

Tyrian je klenot, neprekvapuje ma, že ho skonvertovali pre iný operačný systém. (alebo je to snáď úplne preprogramované?) tiež som si rozbehal pôvodný Tyrian cez DOSBox, len kvôli nostalgii.

 

..veď počkaj Darkman, raz kvôli tomu zabudneš vystúpiť na svojej zastávke a prevezieš sa. :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no teda, to som ani neskúšal, zameral som sa len na nevyhnutné doplnky. dobrý tip na ďalšiu odohrávku Fallout 2, po vydaní ďalšej verzie RP to otestujem vo vysokom rozlíšení.

odporucam, myslim ze ti to da do rozlisenia ake mas default v systeme, takze mi to momentalne fici na 1680x1050...take malicke chutne to je ze az :lol: :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nokia

 

trocha som popátral hneď, ako si povedal že to funguje spoločne s RP. vyzerá to naozaj dobre, našiel som niekoľko screenshotov z hry s vysokým rozlíšením a už sa na to teším. teraz používam na svojom monitore rozlíšenie 1280x1024 (4:3), aj tak to ale musí byť znateľný rozdiel, oproti pôvodným 640x480.

 

funguje to dobre? pozrel som si topic na fóre NMA a niekoľko ľudí malo pripomienky, že niektoré mapy mali problém so zobrazením okrajov - nedalo sa to dobre posúvať, či niečo také.

 

autor toho hi-res patchu však stále pracuje na vylepšeniach, tak snáď to už dal do poriadku..

 

edit:

inak mám pocit, že v niektorom z .ini súborov (najskôr ddraw.ini) by sa malo dať presne nastaviť požadované rozlíšenie, no doteraz som ten patch neskúšal, tak to nemôžem potvrdiť.

..a uploadni jeden screenshot, ak si zmyslíš. (F12 počas hry)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tyrian je klenot, neprekvapuje ma, že ho skonvertovali pre iný operačný systém. (alebo je to snáď úplne preprogramované?) tiež som si rozbehal pôvodný Tyrian cez DOSBox, len kvôli nostalgii.

 

..veď počkaj Darkman, raz kvôli tomu zabudneš vystúpiť na svojej zastávke a prevezieš sa. :-)

Je to prepis povodneho kodu, ktory bol pisany v Pascale, do C, za vyuzitia SDL kniznic (takze je to lahko portovatelne pre rozne platformy). Samozrejme, s pozehnanim povodnych autorov Tyrianu.

http://code.google.com/p/opentyrian/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov