game Zverejnené 9. Január, 2016 Zverejnené 9. Január, 2016 no už tuším ale dopasme tie kozy, bo už tu z toho máme aj trojku s dvomi blondínami :)
D'Ady Zverejnené 11. Január, 2016 Zverejnené 11. Január, 2016 no to je potom ale svedska trojka, lebo ruska je s rusovlaskami
chlapeczjuhu Zverejnené 11. Január, 2016 Zverejnené 11. Január, 2016 neviem nečítam pred, ale niekto tu spomínal trojku s dvoma blonckami?ak áno, hlásim sa ako ten tretí
D'Ady Zverejnené 28. Február, 2016 Zverejnené 28. Február, 2016 neviem, ci kvoli jednej konkretnej otazke zakladat novu temu - vie niekto, ci je mozne bakteriove pripravky do zump a septikov pouzit aj do kovovej nadrze ?nadrz je samozrejme zvnutra osetrena naterom, ale na viacerych produktoch, ktore som nasiel je pisane, ze sa nemozu rozrabat v kovovej nadobe a kovovym predmetom, na niektorom vyrobku bolo dokonca napisane, ze sa nema pouzivat do kovovych nadrzi ...co tam hrozi ?
game Zverejnené 28. Február, 2016 Zverejnené 28. Február, 2016 neviem to presne, ale matne sa mi marí, že mikroorganizmy reagujú s kovmi ... kdejakým spôsobom. celá paleta mikroorganizmov sa používa na odstraňovanie kdejakých kovov z kdejakých vôd, pri získavaní kovov, zlata, odstraňovaní ťažkých kovov a kdečo iné ... mikroorganizmy na kovy reagujú, vytvárajú s nimi zlúčeniny, ktoré sa potom odstraňujú, alebo naopak získavajú pre výrobu a zisk kovov - ale tam je to ich úloha. používajú sa v baniach a pri kdejakých výrobách kdečoho, čistení od nežiadúcich kovov, kdekade sa mikroorganizmy osvedčili úlohou baktériií v bežných domácich žumpách je niečo iné. /teda neviem, či toto je presne príčina, ale baktérie sa používajú pre reakcie s kovmi/
Ryan Giggs Zverejnené 28. Február, 2016 Zverejnené 28. Február, 2016 Zalezi aka bakteria a aky kov. Neplati to pre vsetky pripravky a kovy. Takej medi ci striebru bakterie nevadia, ale zelezo je na vacsinu haklive. U zeleza sposobuju oxidaciu, takze to rychlejsie hrdzavie, resp. bakterie vylucuju rozne prvky ktore s kovom (zelezom) reaguju, napr. sira. Ale ako som pisal, zalezi ake bakterie. Niiektore nevadia ani zelezu.
member2793 Zverejnené 28. Február, 2016 Zverejnené 28. Február, 2016 co tam hrozi ? predpokladám že hrozí zničenie tých baktérií. lebo ako napísal ryan, medi alebo striebru baktérie síce nevadia, ale zato meď a striebro dosť vadia /niektorým/ baktériám. antibakteriálne pôsobenie striebra je myslím všeobecne známe, a napríklad na zabránenie zákalu dažďovej vody od baktérií a rias v zberných nádržiach, sa odporúča vložiť tam kus medeného plechu alebo nejaký kus medeného niečoho...takisto soli niektorých kovov sú známe podobnými účinkami, napríklad síran meďnatý alebo síran železnatý /modrá a zelená skalica/ sa používajú aj ako dezinfekcia...
D'Ady Zverejnené 1. Marec, 2016 Zverejnené 1. Marec, 2016 oslovil som asi 5 ci 6 dodavatelov takychto pripravkov, len jeden odpovedal, ze: "pokud máte kovovou žumpu a máte na ní nátěr, tak vznikne opravdu nepropustná "stěna" mezi kovem a fekálií (tedy obsahem žumpy). Dnes se již využívají různé druhy polymerů, které jsou velmi efektivní. Samozřejmě postupem času může docházet k degradaci náteru a rozpuštěné železo se může dostat do žumpy.Při styku bakterie s kovem (který je rozpuštěný ve vodě) dochází k rozpadu membrány u bakterií a tyto bakterie rychle umírají."vsetci ostatni nevideli v tom problem no tak uvidime...
Sniper Zverejnené 2. Marec, 2016 Zverejnené 2. Marec, 2016 neviem nečítam pred, ale niekto tu spomínal trojku s dvoma blonckami?ak áno, hlásim sa ako ten tretí Ano tu sú ;)
Tomáš Zverejnené 11. Marec, 2016 Zverejnené 11. Marec, 2016 Cim to je ze ked menim stierace vzdy to skonci urazom a krvacanim?
Vilma Flinstonova Zverejnené 11. Marec, 2016 Zverejnené 11. Marec, 2016 no Axel, vidím, že som sa totálne mýlila čo sa týka tvojho vkusu... :smilieee: Cim to je ze ked menim stierace vzdy to skonci urazom a krvacanim?ja zas furt ťuknem o dačo rukou a nechty v prdeli, lámu sa mi a je to otravné. Tiež pri sobotňajšom upratovaní vždy si musím nadobudnúť nejakú modrinu. No čo, som skrátka nešika, čo zakaždým do dačoho vrazí.
game Zverejnené 19. Marec, 2016 Zverejnené 19. Marec, 2016 potrebujeme poradiť, ČO to je :) u nás je dom, v ktorom bolo celé dlhé roky múzeum Ferdiša Kostku, v úplne dezolátnom stave ...takže sa rozhodlo, že sa celé múzeum presťahuje do Modry, a s domom niečo podniknú ... pri preberaní exponátov a celého vagóna predmetov, ktoré sa v dome ešte nachádzali, našli tento predmet ... zatiaľ nikto netuší, čo to je a na čo to slúžilo :)je to možné zašróbovat do seba, a rozšróbované to vyzerá takto - tvrdé drevo, mosadz, nejaký šedý kov.je to cca reálna veľkosť : otázka je vážna - prešlo to cez x rúk, dvoch majstrov plynárov a inštalatérov, jedného inžiniera a jedného manuálne zručného JUDr. až k nám - - s tým , že vám to hodím do pľacu ako znalcom :)kto vie, čo to je ?
D'Ady Zverejnené 20. Marec, 2016 Zverejnené 20. Marec, 2016 ani sajnu... skusil som sluzbu na vyhladavanie vizualne podobnych obrazkov, ale 0 bodov :(
alarm Zverejnené 20. Marec, 2016 Zverejnené 20. Marec, 2016 https://www.google.sk/search?q=ferdiš+kostka&client=tablet-android-lenovo&prmd=imvn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjb5o-fk8_LAhUxSJoKHZMsCqMQ_AUIBygB&biw=960&bih=600#imgrc=dovkoJ-1moCWHM%3A Pozrel som si nejake fotky...myslim si ,ze je to pripravok na rotačne veci (miska, kvetinač, džban...)Vyrobok sa otača...chcem v nejakej jeho vyške vnutri, niečo označiť, urobiť vybranie, namalovať....To čo ma ručku držim v ruke, do dierky vložim nožik, štetec....zatiahnem, a našroubujem vodiaci valec. Vopcham do robenej keramiky, ktora sa otača, a môžem vnutri namalovať pasik, alebo urobiť dražku...
flora Zverejnené 20. Marec, 2016 Zverejnené 20. Marec, 2016 vyzerá to ako tlmič. skúste to ukázať aj niekomu od zbraní
game Zverejnené 20. Marec, 2016 Zverejnené 20. Marec, 2016 vyzerá, ale nemá čo tlmiť ... na hornej strane kovového valca nie je dierka.ale pri pohľade na ten kus kovu tlmič znalcovi filmových krimi napadne ako prvé : ) pochádza to z dielne starého keramikára, prakticky všetko, čo tam zostalo a čo tam ešte našli, nejakým spôsobom súvisí s prácou Ferdiša Kostku, okrem nejakých bežných domácich predmetov, ktoré sa nachádzajú zvyčajne v starých domoch, celá dielňa, pec, a kopy nástrojov a prípravkov ... - alarmov nápad je zaujímavý. len mi napadlo, že takýmto spôsobom sa to dalo používať aj zvonka - na označenie vybratia či linky na otáčajúcom sa nehotovom výrobku ...ale nejde meniť výška
game Zverejnené 20. Marec, 2016 Zverejnené 20. Marec, 2016 to kolečko na boku robí presne to, čo to ukazuje ... pripevňuje v tej dierke voľačo ...niečo ide strčiť do dierky, kolečkom sa to zafixuje ... to je dierka a kolečko so závitom.
D'Ady Zverejnené 20. Marec, 2016 Zverejnené 20. Marec, 2016 logicke by bolo, ze je to naradie / pomocka keramiakra, ale - zda sa to byt nepouzite, a to ma mätie
game Zverejnené 20. Marec, 2016 Zverejnené 20. Marec, 2016 vyzerá, ale nemá čo tlmiť ... na hornej strane kovového valca nie je dierka.ale pri pohľade na ten kus kovu tlmič znalcovi filmových krimi napadne ako prvé : ) toto musím zrevidovať ... napísala som to zle ... :innocent: ospravedlňujem sa. ono je tam otvor, ale je to len rúrka z tenkého tvrdého kovu, tých závitov je tam dole asi tri, zbytok je dutina ... tu je to bližšie, skutočná veľkosť a zábery zblízka:
Vilma Flinstonova Zverejnené 23. Marec, 2016 Zverejnené 23. Marec, 2016 mohla by to byť starodávna kulma, to kovové sa mohlo nahrievať na horúcich uhlíkoch či v horúcej vode a za to drevené sa to držalo, skrátka sa na tú kovovú časť mohlo dačo namotávať, neviem, či vlasy, alebo dajaká niť alebo hoc aj oblátky hned po upečení, čo ja viem?
alarm Zverejnené 23. Marec, 2016 Zverejnené 23. Marec, 2016 A nad dielňou napis:Pan Kostka- kadernik. :) Nie,nie...určite to suvisi s vyrobou keramiky, a s pravdepodobnosťou 90% s vyrobou na hrnčiarskom kruhuTu je bežny vercajg:http://stroje.bazos.cz/inzerat/58806441/Hrncirsky-Kruh.phpAk sa kruh toči do prava, tak ten zavit na spojenie je dobrý= neodtoči sa.Nikde nie je vylučene, že pre nejake špecialy mohol mať v strede kruhu otvor, do ktoreho " vbehla" ta trubka, a dalo by sa to posuvať hore-dole pri sučastnom scentrovani s vyrobkom.Da sa predstaviť aj opačny stav. Vedla kruhu je tyčka smerom do zeme.Ak na tyčku nasuniem tu trubku, a na kruhu je velka misa, tak ťahanim zdola nahor( aj pod uhlom) viem na vonkajšom obvode urobiť špiralu.
game Zverejnené 23. Marec, 2016 Zverejnené 23. Marec, 2016 alarm, takto nejako som si to predstavovala ... :) že na boku kdesi mimo centra kruhu otvor, do ktorého zapadne tá tyčka, a čosi je možné vsunúť do tej dierky, a čosi je možné vsunúť do tej trubky - a prípadne robiť vzory. ale nepasuje to kvôli tej drevenej rúčke ... na vsunutie do otvoru kdekoľvek na hrnčiarskom kruhu by mala byť minimálne rovná, alebo kónická opačne - alebo mať zarážku - vsunúť do otvoru po zarážku, aby sa ďalej nehla a držala na kruhu ... toto drevo ale naopak - priam samo padne do ruky ... a do pomerne malej ruky - je to moja ruka na fotke, a mám vážne malé ruky ... :) :hmmm:
alarm Zverejnené 23. Marec, 2016 Zverejnené 23. Marec, 2016 Ak maš oporny bod vedla kruhu, do ktoreho zasunieš ten pripravok, tak jeho posuvanim hore-dole vieš robiť rovnobežne dražky na vonkajšej strane rotačnej hlinenej nádoby.Samozrejme, musi platiť, že vzdialenost od stredu kruhu po otočny bod tohto zazraku musi byť menšia , ako polomer nadoby + dlžka toho, čo sa vsunie do toho otvoru so skrutkou .( niečo z môjho linku).Potom stačí to chytiť za drevenu ručku, nepatrne pootočiť, a nastroj upevneny v dierke sa oprie o misku, urobi dookola dražku. Opäť pootočiť naspäť, podvihnuť o 1 cm a zopakovať...a mam dve krasne dražky po obvode.Netreba zabudať na to, že títo ludia nemali v rukach triašku, ich ruky boli v priestore pevne, takže s jednym pevnym bodom dokazal takyto umelec robiť zazraky.Osobne som ako dieťa mal možnosť malovať kraslice u kamaratovej babky.Ona mala snaď 60, a na zakrivene vajce urobila krasne voskove čiary a vzory ako by to robil nejaky ploter.Mne sa ruka šmykala ako...nenapišem, ale suvisi to s toaletnym papierom na chrbte počas hnačky :)Drevo sa aj dnes obraba tak,že je v drevarskom sustruhu, a človek drži v ruke v principe dlato, ktore je oprete o pevnu časť, jeden koniec odobera material a druhy koniec je v ruke.
Odporúčané príspevky
Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky
Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom
Vytvoriť konto
Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!
Zaregistrovať si nové kontoPrihlásiť sa
Máte už konto? Prihláste sa tu.
Prihlásiť sa teraz