Jump to content

Nové počítačové technológie


Recommended Posts

Myši budeme mať na zápästí

 

DSL.sk, 29.5.2006

 

Zaujímavú technológiu počítačových myší predstavil taiwanský Technologicko-priemyselný výskumný ústav (ITRI).

Myš od ITRI je novou generáciou myší po mechanických a optických myšiach. K detekcii polohy využíva pohybové senzory a podporuje pohyb vo všetkých troch dimenziách. Má umožniť pohodlnú manipuláciu s 3D objektami, napríklad v počítačových hrách.

Myš je s počítačom spojená bezdrôtovo. Pripevnená má byť na zápästí, ovládať sa má pohybom ruky. ITRI označuje túto kategóriu myší ako "wireless flying mouse", teda bezdrôtová lietajúca myš.

Podľa dnešnej stručnej tlačovej správy prejavilo záujem o licencovanie technológie už päť výrobcov, medzi nimi napríklad KYE Systems, výrobca značky Genius.

Nová technológia detekcie pohybu má mať navyše oveľa nižšiu spotrebu ako je tomu u optických myší.

Podrobnosti technológie, presnosť myši v DPI, dizajn prototypu a prípadne demonštrácia používania zariadenia zatiaľ ale bohužial nie sú k dispozícii. Dá sa ale predpokladať, že nová myš uľahčí napríklad súčasné používanie klávesnice a myši, keď nebude vyžadovať neustále presúvanie medzi klávesnicou a myšou.

 

 

viete o niečom novom? sem s tým

Link to post
Share on other sites
 • 2 years later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Similar Content

  • game
   By game
   tritisíc km za obzorom je Antarktída...
  • Mazmar
   By Mazmar
   V tejto téme zostanú "maľby", kresbičky kreslené v linkoch a programoch v PC, kresbičky a maľovanie myšou, novšie prstom a kdečím na tabletoch ...   tak po sobote plnej nudy stravenej na nete som nasiel toto kresliaca doska
   aby to nebolo take lahke je tu ukazka co sa s tym da robit Aenea. (nekreslil som ju ja)

   tak podme ludia ukazte co ste sa v tej skolke naucili

   EDIT: len som zabudol: tym ukazte co ste sa naucili som myslel aby ste sem potom dali linky vasich vytvorov
  • valcik
   By valcik
   Určite sa mnohí z vás stretnú občas s informáciou o novom objave, či vynáleze. Technológie nás obklopujú na každom kroku a mnohí z nás ich využívajú bez toho, aby o tom uvažovali. Napriek tomu množstvo inteligentných ľudí z celého sveta usilovne pracuje na objavovaní nových a vylepšovaní už známych technológií.
    
   Ak sa stretnete so zaujímavou správou zo sveta techniky, sem s ňou.
    
   Dnes som sa dopočul o zostrojení prístroja na meranie času. Bol skonštruovaný v USA, na jeho vývoji sa však podieľali vzdelaní ľudia z viacerých krajín celého sveta.
    
   Tieto 'hodiny' využívajú na meranie času atómy Stroncia. Ich presnosť je neuveriteľná - za 200 miliónov rokov sa omeškajú o menej ako jednu sekundu. Takéto presné meranie je možné vďaka tomu, že za jednu sekundu 'tiknú' viac ako 420 biliónkrát.
  • Jovzin
   By Jovzin
   Hmm dufam ze ma nekillnete za novu temu :)
    
   Len sa chcem opytat mam moj starsi kompik Athlon 700Mhz 384 SD-Ram 20GB HDD maticna teraz neviem presne aka znacka, 2 Sietovky, Ati Radeon 9550 128MB Teac CD-rom 56 rychlostna :) disketovka a chcel by som ho predat. Viem ze existuju aj nejake bazare a podobne ale chchem sa opytat ze ci si myslite za 8 litrov by som ho vedel predat cisto iba bednu bez monitaora a klavesnice a mysky cisto iba bednu a s vecami co som hore uviedol. Ci si myslite ze je to az prilis draha cena ? Ten kompik ma 4 abo 5 rokov sme ho kupovali na vianoce :lol:
    
   OK dik za vase nazory
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy