Skočiť na obsah

weirdo

Odporúčané príspevky

https://www.asdss.sk/tmp/asset_cache/link/0000023972/MR_radf_1812.pdf

 

Ja som to nasiel tiez pred par dnami. V lete minuleho roka som to nepoznal. Som sa orienoval ..ako teda neviem.

 

Dax ani nekopiruje.

 

Orientujem sa len tak. Citam(nepoznam ziadnu rec mimo cesku). pozrem graf a rozhodnem sa.

 

Akoby si poviete uplny ######. Ale grafy sledujem aj spravy.  Ked prerobim napisem. Niekedy sa zadari niekedy nie. Ja nechcem prerabat. Teda o tom dufam nikdy tu nenapisem.

 

Zene co som robil predaje,vzdy boli privacsaj cene ako kupy a toho sa budem drzat. Aj dnes by som mohol kupit. Aby bola v zisku. 

 

Nekupim. Kupil by som,keby som mal predane sedemdesiat percent.  Ale mam len tridsat. Zisk by bo dvadsat eur. Pockam uvidim.

 

------------------

Sniper odpoved na tvoju otazku. NIe Dax. Alebo neviem.  Sledujem Dax, A SaP. A kvoli nim s rozhodujem. A co mam odlsedovane. A odskusane. ked zadam prevod  na tom Allianzu trva asi den. Teda ja zadam ani neviem na akej hodnote. Naposledy bol a ovela nizsia . Ako bola vskutocnosti. Ja som to ocakaval a preto som to spravil. 

 

---------

Tie zmeny budem robit ak sa bude darit. Ak nie mal by som robit straty - ich robit nebudem. Mna neuspechy nazaujimaju - patria do zivota , aj do mojho mozno - ale ich nechcem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

Držte si klobúky, zdá sa, že dobré roky nám definitívne končia.

 

Podľa ekonómov má nemecká ekonomika zlaté časy za sebou

 

A zbystrite pozornosť, a veľmi: smeráci opäť idú neodborne zasahovať do II. piliera. Ako keby nestačilo, že už aj tak v ňom narobili obrovské škody.

 

Druhý pilier sa zmení. Štát v ňom nastaví automat

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Indexový fond (AXA) až na pokles v máji, od začiatku roka solídne rastie, doteraz nazbieral 23,5%.

 

Uvažujem, či nebolo načase viac sledovať vývoj na svetových trhoch. Dať to na istotu a presunúť časť do dlhopisov. Ak sú akcie nafúknuté, tak prepad skôr či neskôr príde a môže to byť kľudne do roka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja nemusim, ja uz to viem :),   indexovy fond  je akciovy fond, ktory kupuje akcie daneho indexu.   Kedze sa tam nemozu vyhovarat na znalosti a a extra managment, tak take fondy maju najnizsie poplatky. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja viem, ale nie som si isty ze vies aj ty :),  Pretoze su akciove fondy ktore rastu rychlejsie ako indexove,    Problem sa vola inak,  na dobrej burze su vsetky zname informacie premietnute do ceny akcii a tak je  velmi tazke najst sposoby ako porazit index.  Ale ked fond investuje do rizikovejsej oblasti novych firiem, tak casto dokaze index porazit, alebo naopak hlboko zaostat.  

Index je velmi jednoducha strategia investovania,  fond drzi portfolio firem z indexu alebo firiem ktore velmi dobre zodpovedaju charakteristikam tychto firiem.   Problemy tam su, keby tak investovalo prilis vela ludi, tak nadhodnotia indexove firmy a to povedie k stratam.    Ale v zasade take investovanie je takmer automat a tak poplatky indexovych fondov su nizke.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 6 mesiacmi...

Dnes som kupil zene 15% akcii. Tak lacno nenakupovala asi pre 4 rokmi, v podstate ja hodnotu uvidim az zajtra. A dalsich 75%  jej dokupim asi behom roka. Predavala 20% akcii(z portfolia), nakupovala 15% akcii,malo by to stat menej penazi,resp, tych podielov bude mat viac. 

 

Nakup 20% dlhopisov,  predaj 15% dlhopisov. To sa stalo za tieto necele tri tyzdne. Bude mat podielov to iste ako pred 3tyzdnami,ci trosku viac v akciach,ale uz tam nema 30%,len 25%.

 

 

Co som neurobil a mal, mal som aby jej prispevky z vyplaty sli do akcii - mesiac to vydrzi,ale pri dalsom dokupovani ak to pojde nadalej dolu,ci bude to dole,uz to spravim.

 

Tu si na mne väčšina investorských guru zgustne ako sa nemá panikáriť icon_biggrin.gif , ale popíšem vývoj v mojom druhom pilieri za posledné cca 3 týždne.
18.2.2020 Index 93.000 €
23.2.2020 Index 89.000 €
25.2.2020 Index 87.600 €
To už som na základe správ nevydržal a zadal som príkaz na zmenu fondu z indexového na dlhopisový. A to teda Generali celkom trvalo (v podmienkach majú uvedené 3 pracovné dni)..
26.2.2020 Index 87.300 €
3.3.2020 Dlhopis 87.000 €
9.3.2020 Dlhopis 86.460 €

Pre zaujímavosť som si spravil prepočet, koľko by som mal v indexe 9.3.2020 a vyšlo mi že 73.130 €.
Prepočet som robil vynásobením stavu DJ ktoré som mal v indexe 26.2. a hodnoty DJ v indexe k 9.3.

 

Ja tu riesim zeninych 7200 euro, ja mam asi 2500 ani nepoznam heslo k uctu. Chlapec ci zachranil viac ako 20 000 euro(dnes je 12.3 - teda usetril aj 30 000). A kde moze bohovsky zarobit. Lebo predal to na vrchole. Ja tiez,ale 1300. Jemu mu ostalo 87 300.Ak by to nespravil dnes ma 63 000?

 

A ak si o tom ale nie vela chcete precitat link na diskusiu je v dalsom odstavci.

 

Ja osobne si pozeram grafy,sledujem media, aj tuto stranku ako investovat. Ale vacsinou sa rozhodujem intuitivne. Vzdy zene ukazem o co mi ide. ukazem grafy,vzdy som ju prehovoril - sam som nikdy nevedel ci to bolo spravne rozhodnutie - to nevies. Ale myslim,ze treba robit rozhodnutia. Ako to cele dopadne o 25 rokov,kedy by mala mat zena dochodok aj z II,piliera,neviem.  Vidite ze staci byt 3 tyzdne nepozorny, chory, ci inym zaneprazdneny. A moze to byt v rri... a mozno aj ked sa tomu venovat budes.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nikdy to nevyjde tak ako chcem,uplne. Su to tri obrazky,lebo medzi nemu niesu pohyby. Zmeny z akcii do dlhopisov, su tam bezne prispevky a zena ich ma z troch "robot" .  Nikdy t nevyjde ako si predstavujem ani to neide, ale nikdy som jej nenakupil drahsie ako predal. Najdrahrsie som nakupoval, v oktobri dvakrat za 518 a 522,ale nikdy som za ten cas nepredaval pod 522. A nakupovala 480,492, 500, najlacnejsie som predal za 533 aj 537.

 

Toto vlastne pisem, ze da sa mozno pomoct tym svojim peniazom ak sa tomu venujete.Samozrejme ak by cena v buducnosti oscilovala okolo 400 - nieje to pravda,ze nikdy som nenakupil drahsie.

post-1625-0-09615600-1584375262_thumb.png

post-1625-0-30501500-1584375276_thumb.png

post-1625-0-06264900-1584375285_thumb.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Ja len, to nevie spravit hocikoto.  Kazdy krat ked som to robil bola pri mne zena s mobilom jej pride SMS aby to potvrdila. Sa na mna tvarila ako ju idem znasilnit, ci zahrdusit, pritom som to nikdy nespravil. Zena - mi neveri ,ze aby som to spravil na tom svojom 2500 ucte snazila sa naj aj heslo, nasla ho, uz viem. Aj heslo na ten ucet. Budem nakupovat aj na svoj ucet na hranici 440 po dvadsat percent, lebo to asi padat bude.

 

Za 5 rokov keby tam davala 50 euro ma tam 3000 ,minimalne 1200 ma kvoli tomu ci som spravil zmeny. Realne to je asi 2400 : 1600

 

----------

Nerozmyslam, ale keby chcemat viac ako ucitelka- tam dam 8000 eur. Budu to moje peniaze? Rozmyslam, aj ucitelke by som dal 8000.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zatial to je dobre premna.  500 euro som vymenil. Na svoj ucet musim viac riskovat ako na zenin. Aby som mal neskor viac. Co budu pre zenu. Ci deti.

 

Moje konecne cisla niesu te kedy zadam prikaz,ale az ten dalsi den. Dax ostal vpodstate na tom istom a Sp je tak podobne.


Zajtra tie akcie asi budu v zelenych cislach. Na konci. Mozno nie.

post-1625-0-59934800-1584645880_thumb.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Asi dnes to zacalo ako skoncilo vcera aj v amerike. Teda som spokojny.  Dalsie nakupy akcii budem robit po dvoch tyzdnoch, ci mesiacoch. Toto bol zaklad a budem cakat na poklesy, mozno nepridu ale dva tyzdne to bude len sledovat. Ak pridu 10-15 percentne pady budem po 20% nakupovat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov