Skočiť na obsah

Sniper

Odporúčané príspevky

ja to beriem s humorom

Bodaj by nie, keď som to musel všetko likvidovať ja, bo tebe sa nechcelo a Hedge bol vždy mimo :lol: Ale nebojte sa, dodržiaval som pre každý prípad bezpečnostné opatrenia a zatiaľ mi nič nie je... /ešte aj ten kašeľ, čo ma tri týždne moril bez iných symptómov prešiel sám od seba tak ako prišiel - z ničoho nič :) /
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 rokmi...
  • Odpovedí 45
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • game

    6

  • RoSo

    6

  • Sniper

    5

  • robopol

    4

vtáčia chrípka nás straší pekne dlho, pandémia sa nakoniec nekonala, ale odvtedy je spomínaná v x katastrofických filmoch a dokumentoch a seriáloch spolu s inými strašiakmi ľudstva.

páni vedci na nej pracujú, zlepšujú a zdokonaľujú ju, toť najnovšia správa :

 

Vedci vytvorili zákernú superchrípku

Holandský a americký tím vytvorili extrémne nebezpečnú verziu vtáčej chrípky, ktorá sa šíri vzduchom. Postup pravdepodobne nezverejnia.

 

Je to extrémny vírus. Keď sa v roku 1997 objavila na jednom z hongkonských hydinových trhov vtáčia chrípka, zabila šesť ľudí z osemnástich nakazených. Odvtedy vírus H5N1 nakazil asi šesťsto ľudí.

Nie je to veľa. Problémom je, že táto extrémne smrteľná nákaza zabila viac než polovicu pacientov. Našťastie, vzduchom sa z pacienta na pacienta prakticky neprenášala. Až doteraz.

 

Dva vedecké tímy z Holandska a Spojených štátov vytvorili zmutovanú verziu vtáčej chrípky. Zabíja efektívne ako H5N1, no šíri sa rovnako radikálne ako bežná sezónna chrípka. Virológovia v laboratóriách stvorili superchrípku.

Čítajte viac: http://veda.sme.sk/c...l#ixzz1iWNxO0Mu

že " Postup pravdepodobne nezverejnia. " pekné od nich :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vedci vytvaraju x inych druhov zakernych ci nebezpecnych virusov v laboratoriach, ale o tom media nepisu

preco prave o tejto chripke? take mi to pride vseliake

 

na jednej strane ok, ze skumaju nieco, co sa moze udiat (mutacie v prirode) a teoreticky teda sa vedia na to pripravit (avizo farma firmam, aby zacali hladat vakciny - samozrejme biznis jak hovado, preco inak by sa robili tieto vyskumy, ze? xeno sa teraz do mna pusti :D )

a na druhej strane je tu moznost zneuzitia, pripadne zlyha ludsky faktor a katastrofa moze byt na svete

 

nemam k tomu ziaden uceleny nazor, je mi to akosi jedno, tak akosi znechucene jedno :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vedci vytvaraju x inych druhov zakernych ci nebezpecnych virusov v laboratoriach, ale o tom media nepisu

preco prave o tejto chripke? take mi to pride vseliake

 

Nuz...nepisu, pretoze na jednej strane vedci nie su zlosynovia z verneoviek a jamesa bonda a vyroba zabijackych chorob nie je cislo jedna. A zase ako sama vidis - pise sa o tom vlastne dost. Nie je mozne mat v headlinoch spravy zo vsetkych labakov na svete. A mozes verit tomu, ze o tom, co sa deje v holandsku sa dozvies ovela skor nez o tom, co robi cina alebo KLDR.

 

 

na jednej strane ok, ze skumaju nieco, co sa moze udiat (mutacie v prirode) a teoreticky teda sa vedia na to pripravit (avizo farma firmam, aby zacali hladat vakciny - samozrejme biznis jak hovado, preco inak by sa robili tieto vyskumy, ze? xeno sa teraz do mna pusti

 

Bolo by fajn, ak by to bol az taky biznis, ale praveze ani nie je.

Jednak treba otvorit oci a obrovske mnozstvo zakladneho vyskumu vo vela odboroch neprinasa nijaky zisk - iba jeho potencial pre buducnost. To sa tyka aj zakladneho biologickeho vyskumu. Vyrobit ucinnu vodicku proti plesateniu je milionkrat ziskovejsie ako ucinny liek proti chorobe, ktora niky nepride - alebo na nu zomru nejaki tanzanci.

 

Ale ano, je to ako chodit po visutom lane - no v podstate nemame na vyber. V sucasnej situacii nemusime ani prstom pohnut a smrtiacu pandemiu moze v pohode vyrobit samotna evolucia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano xeno, fajneho biznisu sme boli svedkami tot nedavno, kedy staty nakupili obrovske mnozstvo vakcin, a co sa stalo? minulo sa kopec penazi, ludia sa neockovali, katastrofa sa nekonala, vakciny museli byt zneskodnene

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hej, presne to sa stalo. Vies aky je napriklad biznis vyrabat bezpecnostne pasy do aut aj pre ludi, ktori nikdy nenaburaju? Postavit protipovodnove zabrany a nijaka povoden nepride? Nainstalovat sprinklery ked nikdy nebude horiet?

Preco si umyvas ruky? Vari na 100% vies, ze tam mas smrtelne zarodky - alebo to robis len pre istotu....a tym pomahas obrovskemu biznisu vyrabajucemu mydla?

 

V podstate by si mohla byt rada, ze sa nijaka pandemia nekonala. Bolo to drahe, mozno trosku prehnane, ale motivovane akurat tym, ze hrozilo nieco dost zle.

Sama pises, ze napr. chripka moze sposobit katastrofu - takze kde mas potom problem? Ak by sa take nieco stalo, bude neskoro zacat s vyskumom, vyrobou, distribuciou a ockovanim.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

po patričnej prestávke vtáčia chrípka znovu dvihla hlavu - začala v Číne, prešla na Tajwan, pravdepodobný zdroj je hydina a podľa odborníkov je tento kmeň H7N9 nebezpečný, v Číne zomrelo 22 ľudí :

Experti WHO: Vírus H7N9 je neobvykle nebezpečný

 

Odborníci z Medzinárodnej zdravotníckej organizácie (WHO), ktorí v Číne analyzujú nebezpečný vírus vtáčej chrípky, ho v stredu označili za jeden z najsmrtiacejších, s akým sa kedy stretli.

 

 
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

ani vtáčia chrípka nespí, z ďalekého východu sa presťahovala do Európy - vysoko náklazlivý typ, zatiaľ len medzi operencami, na človeka zatiaľ nepreskočil, teda objavil sa len pri priamom styku s nakazenou hydinou:
 

 

Kmeň vírusu identifikovali ako vysokopatogénny typ H5N8. Prítomnosť tohto kmeňa od začiatku novembra potvrdili aj na farmách v Holandsku, Nemecku a Británii.

 

Na talianskej farme Porto Viro zabila nákaza už vyše 1200 moriek. Talianske ministerstvo zdravotníctva informovalo, že úrady už prijali kontrolné opatrenia a v okolí farmy vytvoria bezpečnostnú ochrannú zónu. Veterinárna služba začne s utrácaním vyše 30-tisíc vtákov na farme ešte v utorok.

 

Zistený vírus H5N8 je príbuzný kmeňu, ktorý tento rok zabil milióny vtákov v Ázii, najmä v Južnej Kórei. Kmeň je nebezpečný pre všetky druhy vtáctva, smrteľný je pre kurčatá a na ľudí môže byť prenosný len pri priamom styku s nakazenou hydinou.

 

Nákazu u človeka však zatiaľ nezaznamenali. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) konštatovala, že po objavení nákazy kmeňom H5N8 na štyroch miestach Európy sa dá očakávať aj jej ďalší výskyt.

 

http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/339706-na-morcacej-farme-v-taliansku-zistili-nebezpecny-typ-vtacej-chripky/

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 rokmi...

Zúfalstvo môže mať mnohé podoby.

https://amp.cnn.com/cnn/2020/02/17/asia/china-is-disinfecting-cash-coronavirus-intl-hnk-scli/index.html

Čína rozhodla že bude dezinfikovať alebo priamo ničiť bankovky, vybraté v nákazou masívne zasiahnutých oblastiach.

"Choroba šíriaca sa na peniazoch"..

"Nakazené peniaze"..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
 

Už se mluvi o ruseni hromadnych akci. Dokáže mi někdo vysvětlit k čemu to? Ten virus pak zmizí? Nebo už nikdy nebudou hromadne akce? Už tady bude napořád, takže k čemu dočasná opatření?

+1/−1
doporučit

Ak sa to podarí oddialiť, spomaliť nástup, ľudstvo môže časom zistiť o nákaze viac, takže opatrenia samozrejme majú význam vždy.

0/0

Virus nezmizi, ale zpomali se sireni. Zdravotni system dostane sanci se nezhroutit a venovat se pacientum postupne ...

 

Neviem vysvetlili mu to dost jasne?

 

 

Jiri Sedlacek 3078

Udrzujte paniku prosim. Tzn, vykoupit lekarny, Tesca, Kauflandy, Globusy, Interspary, Alberty....smile2.gif

 

Dneska zena(ja som jej to prikazal) nakupila mozno na dalsie dva tyzdne. Predzasobte sa.  Ci budete nakupovat,ked to v obchode uz nebude? A bude skutocna panika, ci u vas, ci v celej europe? 

 

 

https://www.idnes.cz/technet/veda/koronavirus-sireni-epidemie-vyhledy-odhady-covid.A200219_153227_veda_mla/foto/PKA818001_covid4.png

 

Do 50 rpkov ludia podla obrazku mozu byt v pohode - umieraju ti starsi. 70-80 rocni tych to zabija.

 

 

Umrtnost a smrtnost. To su statisticke "veliciny". 

 

Úmrtnosť alebo mortalita je v demografii a lekárstve štatistika úmrtí. V ekológii je to štatistika hynutia jedincov v populácii.

 

Smrtnosť alebo letalita alebo letálnosť je demografický ukazovateľ, udávajúci podiel zomrelých zo skupiny zasiahnutých určitým javom, napríklad chorobou alebo dopravnou nehodou.

 

Ze niekoho zabije vlak je skoro 0%(200 pripadov k 5 500 000 obyvatelom Slovenska). Smrtnost ten koho trafi vlak tak na 100% umrie( to je 200/200= 1.teda 100%).

 

Umrtnost na vlaky sa vlastne neskuma - to len kolko ludi z populacie za rok zomrie. To je v podstate konstatne cislo. Ak sa ludia dozivaju vyssieho veku sa to cislo znizuje.

 

Aby sme vedeli aky je ten konora virus nebezpecny staci porovnat cisla umrtnost v mestne Wuhan(10 milionov obyvatelov), ci oblasti Chaj pej(60 milonov) poznat cisla umrtnosti v tych oblastiach v rokoch 2002 , 2003...2018,2019,2020. priklad za mesiace januar a februar.  Neviem ci to sami cinania vedia. Ak tie cisla su 1% stale tak ta choroba neznamena nic. Ale ak to cislo je 4% tak to uz nieco znamena. Bezne rocne tam dajme zomrie 100 000 v meste Wuhan, ale ak to bude rocne 400 000 - na mesiace to asi tiez by mohli zistit - ze na tu chorobu umreli 300 000. Dosial za dva mesiace tam umrelo necelych 2 000 to je statisticky minimalna odchylka.

post-1625-0-13011700-1582674314.gif

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

V prvých dňoch infekcie nový koronavírus prudko napáda pľúcne bunky.

Existujú dve triedy pľúcnych buniek. Jedny produkujú hlien, ktorý chráni pľúcne tkanivo pred škodlivinami a zabraňuje vysychaniu pľúc. Druhé majú na povrchu drobné riasinky, nazývané aj cilie. Svojim kmitavým pohybom odstraňujú nečistoty z povrchu dýchacích ciest, ako napríklad vírusy.

 

Vírus SARS napádal a ničil bunky s riasinkami. Tie sa odlupovali z povrchu dýchacích ciest a pľúca sa následne začali zanášať nečistotami a tekutinou.

Čítajte viac: https://primar.sme.sk/c/22334126/co-sa-deje-v-tele-chorych-s-koronavirusom-mozne-priznaky-a-nasledky-infekcie.html

Problém je v tom, že imunitný systém môže celú situáciu o dosť zhoršiť, no a problém teda je, že pľúca nedostatočne fungujú, čo v prípadoch u starých ľudí vedie k smrti. Samozrejme je opkolo toho poriadne divadlo, ale napr. je dôležité aj to aký potenciál šírenia tento vírus má, ak by spôsobil pandémiu, potom opatrnosť je na mieste.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neporozumel som  celkom sprave. Informacii.

 

Asi prve ,ze vcine to je toho viac. To asi bolo jasne, kedto rastie v Korei. 

vyrabovane obchody, kazdy nech si kupy tolko co vie uskladnit a potrebuje. Zena nenakupovala maso. Ani zeleninu.

Zeleninu nekupujeme okrem bananov a citrona a podobne.Dnes sme kupili cibulu - to znamena ,ze ju musime nasadit viacej.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co som cital diskusiu, tam vlastne co ju odmietol telefonicky lekar, mal jej povedat aby sa obratila(telefonicky) na hygienu(urad) - ti by posudili,ci pridu knej pre odber vzorky(poslu sanitku so sestrickou) a vypisali by jej PN. Asi aj to urobila ved odtial ta citacia.

 

Ale ,ze to nerobia(hygienici tie odbery) - pre tych ludi co neboli akoze vtych najviac nakazenych oblastiach. Teda ludia si vybavuju normalne PN u obvodaka na obycajnu chripku,aby ostali doma.  Proste bordel stat - sestri tie testovacie sady - jeden stoji 200 USD a nakupuju to od juhokorejcanov - ti spravili uz 100 000 ludom test, na den velke cislo uz si nepamat ci 6000  ci viac(asi najviac na svete) - ale v juznej korei to robia zadarmo,kto pride autom - je 600 stanic v krajine a sestra mu sediacemu v aute zoberie vyter z hrdla a krv odoberie.

 

To som na ceskom stranke cital,pri tom pripade,ale asi podobne to bude aj na Slovensku. Ale ze firmy, ludi uz ani nepustaju zamestnancov ani do rizikovych krajin,na hocico(lebo ak by ostal asi v nejakej karaantene v zahranici,ze by ho museli platit - pracovne cesty,skolenia apod) a kto tam pojde dobrovolne sam,ze ma si vybrat potom dvojtyzdnovu dovolenku. Nechcu aby nakazil ich zamestnancov.

 

Vraj pruser nastane aj v USA -kvoli tomu ,ze tam odbery robia velmi malo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

C - my mame ministerku zdravotnictva. 

 

Ta aj tak nic nespravi, je blba. Ale .. snad nizsie su sikovni ludia.

 

B-  Tu si myslim,ze mas pravdu tupy stat - ale dufam ze obcania su normalni.

 

A - snad niekto premyslal.  Ministerka zdravotnictva nie.

 

Ved si vedel co bude.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zaujíma ma jedna vec v súvislosti s karanténou. Povedia, že človek má ostať doma. Takže ja ostanem doma, manželka ide do práce... a ak by ostala doma aj ona, čo dáme do krku? Je lahké povedať, zostante v izolácii, ale má každý niekoho, kto mu donesie proviant ? Vydržal by som doma asi pár dní, potom by som začal papať lekváre, kyslé uhorky, kompoty z pivnice. Čo ostatní, akú máte "životnosť"?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Trhy padaju ako besne, aj kryptotrh sa dnes zrutil. takže sa možno odštartovala aj finančna kriza, vlastne toto hovorím celý čas, ten náš "moderný systém" sa zrúti ako domček z karat a to len zafuka vietor..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Zase sa zacina strasit vtacou chripkou:  https://primar.sme.sk/diskusie/5046882/pripady-vtacej-chripky-vo-svete-pribudaju-ake-riziko-predstavuje-pre-cloveka.html

Vtacia chripka sa na cloveka moze preniest iba zo zvierata, nie od nakazeneho cloveka - preto epidemia nehrozi. Hrozbou je iba extremne  nepravdepodobne nakazenie vtacou a ludskou chripkou sucasne, kde by mohlo dojst k premiesanu genomov z vzniku mutacie, ktora by sa bola schopna sirit z cloveka na cloveka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Sniper odomkol túto tému

A vieš o tom, že pacient 0, ktorý rozšíril španielsku chrípku, ktorou sa nakazila pol miliarda ľudí a vykántrila desiatky miliónov, sa nakazil od vtáka?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Myslim si, ze o povode spanielskej chripky, ktora prebehla kedysi davno, nemoze vediet nikto nic urciteho. Vsak si pozri, kolko pochybnosti sa objavuje aj okolo povodu sucasneho covidu.

Vtacia chripka sa nesiti medzi ludmi, iba medzi zvieratami nadvzajom a je mozny prenos aj so zvierata na cloveka.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov