Skočiť na obsah

Poplatky v slovenských bankách


game

Odporúčané príspevky

No splietol som sa v pismenkach a v sume(50Sk) alebo dobe(2,3 roky). Co som ti dal za pravdu.

 

Aby si trochu skrotla(niekedy aj ked clovek nie je pod vplyvom moze mat prispevky aj viac nasobne o nicom, priecne a zhadzovacne).

 

 

a nebol tam poplatok za mince pri normálnom vklade, len od sto kusov vyššie.

 

Napríklad Slovenská sporiteľňa si za spracovanie každej jednej euromince bez ohľadu na jej hodnotu vypýta jeden eurocent. Ak si chce teda podnikateľ vložiť na účet 100 jednocentových mincí, nechá v banke na poplatkoch sto percent sumy, teda jedno euro. Ak však prinesie 100 dvojeuroviek, banka si zaúčtuje rovnakú sumu ako v prípade najmenších mincí, teda tiež jedno euro, čo je však len pol percenta zo sumy.

http://www.euroinfo.gov.sk/index/go.php?id...pt=0&page=2

 

Hladam dalej starsie info.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

obávam sa, že trochu skrotíme teba ... napomínania a upozorňovania bolo dosť, v dobrých vzťahoch sa žije lepšie, ale keď nechceš, nechceš.

pripomienky o skrotení hocikoho na fóre si odlož k tomu tekutému ovociu, bude to lepšie, pre každého.

 

 

k téme :

 

slimak, hľadaj info, ktoré platí, do sto kusov sa momentálne poplatok neplatí, na stránkach bánk to isto bude.

 

splietol si sa v poplatku, v banke, v informácii, a sťažuješ sa po dvoch troch rokoch ... takže len trochu.

stále som zvedavá, čo ti odpovedia

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ospravedlnujem sa za slovo skrotenie(ak sa ta dotklo,aj ked si myslim, ze tam patrilo).

Tvoj prispevok na mna, som bral ako utok, ze ma obvinujes z klamstva. Mohol som byt podvedeny pokladnickov, ale to mi dokaz, ale tam bolo len tvoje tvrdenie. A moja povodna "staznost" bola " na tie poplatky na mince".

 

https://www.freespace.sk/tema/2583-opozicia-pocas-vlady-r-fica/strana__view__findpost__p__96893

 

Proste gro mojho prispevku nebolo aka to bola banka(to bolo jasne ze PAA), a ci som platil 50 Sk(zrejme omyl a klamstvo). Ale ci som mal platit za mince.

 

http://www.slsp.sk/downloads/sadzobnik_pop...stvo_072007.pdf

 

10 strana, podobny poplatok bol aj predchadzajuce obdobie. Tak ze pokladnicka ma neklamala a neklamal som v tej veci ani ja.

 

Vyplnal som na stranke SLSP, ved si to skus POPLATKY a ZAVOLAJTE MI. Ano je tam vedla pytat sa na clanok a tam ti to poslu na meil, ale tam je pytat sa na clanok a ja som sa nechcel pytat na clanok(clanok nepreberal moju temu - vsetko som necital snad neklamem). Hladal som telefonne cislo.

 

Takze v poplatku som sa nemylil,v banke tiez nie,informaciu mi pokladnicka dala pravdivu, ja som ju preposlal a ja sa nestazujem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

Aká je momentálna situácia v slovenských bankách čo sa týka poplatkov? SLSP bez toho aby ma informovala mi zvýšila poplatky za vedenie účtu z 1,43 na 2,30, za toto chrapúnstvo chcem zmeniť banku, takže čo odporúčate?

 

Zaujímajú ma najmä poplatky za vedenie účtu a transakcie cez IBanking.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Uz raz aj v tvojej teme o sluzbach na mna necitlivo vybehla, ano necitlovo, ja som citlivy.

vsimol som si to niekolko krat, prvy krat ked ma obvinovala o nezmysloch - bankovych poplatkoch s mincami(zhodou okolnosti si pretrhol vlakno a nepochopila dej). dalsie priklady su zrejme v tejto teme.

 

moje úbohé citlivé, tebe tie poplatky nejdú pod fúzy, tak si to vyjasníme

toto si napísal k tým poplatkom kedysi vo februári, a ja som ti písala, že je v tom kdesi omyl.

takže tu nasledujú citácie zo slimakových príspevkov :

 

vkladal som(hotovost), uz je to davnejsie 2,3 roky dozadu splatku za uver do ssp (v slsp mal som skusenost ze to bolo lacnejsie ako z inej banky mali spolocneho akcionara) poplatok za vklad 50Sk. Vklad bol pr. 5830 Sk. Vlozil som presne dvatsku a desinu a zena za okienkom aby som radsej platil papierovymi(tz. naviac ze mi vyda sm. mince), lebo dostanem poplatok( za mince).

 

nebudem tu citovať všetky príspevky, ktoré nasledovali, ale tento som ti vyvrátila, dokonca si sám uznal, že si písal z brucha - len za všetky ostané tvoje písačky :

No splietol som sa v pismenkach a v sume(50Sk) alebo dobe(2,3 roky). Co som ti dal za pravdu.

http://www.slsp.sk/d...stvo_072007.pdf

 

10 strana, podobny poplatok bol aj predchadzajuce obdobie. Tak ze pokladnicka ma neklamala a neklamal som v tej veci ani ja.

 

Vyplnal som na stranke SLSP, ved si to skus POPLATKY a ZAVOLAJTE MI. Ano je tam vedla pytat sa na clanok a tam ti to poslu na meil, ale tam je pytat sa na clanok a ja som sa nechcel pytat na clanok(clanok nepreberal moju temu - vsetko som necital snad neklamem). Hladal som telefonne cislo.

 

Takze v poplatku som sa nemylil,v banke tiez nie,informaciu mi pokladnicka dala pravdivu, ja som ju preposlal a ja sa nestazujem.

 

takže poplatky z roku 2007 vyzerajú takto :

 

Obrázok

 

+ spomínaný poplatok za vklad na účet inej banky / PSS / bol v r. 2007 nie 50, ale 35 Sk, ako som spomínala tam vyššie.

 

Obrázok

 

 

 

celý tento tvoj elaborát vznikol z toho, že si písal, že pýtali od teba poplatok za to, že dostaneš poplatok za to, že vkladáš jednu desaťkorunovú mincu ... neviem a neriešim teraz poplatkovú politiku bánk, a neviem a neriešim, či pokladníčka podala nesprávne informáciu, alebo ako tradične ty si zasa niečo nedobre pochopil, ale za jednu vloženú mincu vo vkladanej sume poplatok nebol ani v roku 2007.

a tvoje urážanie sa a invektívy boli ako vždy z cesty.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ssp nechce byť pss ? keďže sa tam splácal úver cez slsp ... pred dvoma troma rokmi bol poplatok tuším 35 sk, a za jeden kus mince nebol poplatok

Povodne som sa pytal naco je tento prispevok? Aky omyl si nasla? ja som pisal o poplatkoch za mince,t.j. v mojom ponimani poplatok zato ze platis(uhradzas) mincami. Ze taky bol som sa presvedcil, pred dvoma-troma rokmi, telenonoval som si z bankovou pracovnickou a nasiel som aj link, na cennik poplatkov.

 

Spat k tvojmu prispevku. Zamenu pismeniek by som mohol aj preskocit, ked uz aj ty si nato lahko prisla. - zbytocne.

Cennik platny od 1.1.2006(10.strana)

http://www.slsp.sk/downloads/sadzobnik_poplatkov/sadzobnik_oc_022006.pdf

Vklad hotovosti na účet vedený v Prvej stavebnej spoločnosti, a.s. ...... 0,5% min. 50Sk.

Zrejme som sluzbu SLSP pouzival aj vtedy,tak som si tu cifru pamatal. Je pravda v tom cenníku, teda v tom obdobi poplatok za mince nebol.

 

Tretia cast tvojho prispevku moze byt pravdiva, asi za jednu mincu poplatok nedavali. V mojom pripade bolo minci asi 6(to si uz nepamatam presne).

 

Cely tvoj prispevok sa mi zda zbytocny. Povodne som sa v inej teme o tom bavil z niekym inym. Bavili sme sa o poplatkoch za mince. Bolo to v teme o eure,ked v tom case chceli banky vyberat poplatky za mince(eura), tak som mu povedal, ze tie uz boli aj v minulosti a svoj pribeh.

 

Za celu dobu jedinny tvoj prinos k teme bol, ze si naposledy prilepila obrazky z cennika z roku 2007. Len ten druhy prerob. Vypadla ti podstatna cast(neriesim dovod).

Ak tvoria vkladanu hotovost mince, klient je povinny uhradiť aj poplatok za vklad minci na účet/ Vkladnu knizku..

 

Este k tej tvorbe ceny za sluzbu. (0,40 Sk za kus minimalne 20 Sk).

a nebol tam poplatok za mince pri normálnom vklade, len od sto kusov vyššie.

 

Sto kusov a vyssie sa spominalo myslim v ceniku 2006, vtedy zrejme bol poplatok len pri zamene minci za bankovky. Nie je to podstatne. Podstatne co chcem povedat, oni spoplatnovali aj mensi pocet minci(do 50 ks),inak to nedava zmysel, u mna cca 6 ks(poplatok som neplatil, lebo ma bankova uradnicka na to upozornila a platil som papierom), je mozne ze 1 ks nie.

 

moje úbohé citlivé, tebe tie poplatky nejdú pod fúzy, tak si to vyjasníme

 

Snad si to uz pochopila.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 9 mesiacmi...

Hmm chcel by som sa opytat. Kde by ste mi poradili zalozit si bezny ucet? Premyslam nad CSOB alebo Tatra bankou. Je pravda ano mam ucet v SLSP ale ten planujem zrusit/nepouzivat kedze ako by som to povedal je pod "policajnym dohladom maminy" (ano dobre pocujete a to mam uz skoro 25 rokov a stale si nemozem robit zo svojimi peniazmi co zarobim nieco bez toho aby sa ma mater nepytala preco som minul a na aku blbost som minul xx EUR). Dik za info.

Este dodam, ze islo by o ucet, ktory by sa pouzival na platenie inkasa za byt a podobne a na prijimanie vyplaty.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nevidím v tom zasa niečo veľmi zlé, keď má mama pod dohľadom tvoje úspory, možno keď vidí, že nemíňaš zbytočne, mohla by poľaviť, zrejme k tomu aj príde, skôr či neskôr, možno tým, keď si otvoríš ten druhý účet.

 

netreba behať po bankách, a kto má účty v jednej banke, ťažko bude vedieť, ako to vyzerá v druhej, najjednoduchšie to vidím poklikať na nete banky a ich účty pre fyzické osoby - z každého bežného účtu môžeš platiť inkasá, trvalé príkazy, prevodné príkazy, mať na ňom internetbanking, to funguje v každej banke.

 

len treba poklikať poplatky, popísať si, pozrieť novinky, lebo sa každú chvíľu čosi mení

čo sa ti bude pozdávať v poplatkoch fyzicky si zájsť do danej banky, ktorá tam poblízku funguje a podozvedať sa zbytok ... to mi pripadá také celkom pohodlné aj schodné :lol:

 

zoznam bánk

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nevidím v tom zasa niečo veľmi zlé, keď má mama pod dohľadom tvoje úspory,

V 25tich rokoch? To uz je predsa len trosku vysoky vek na spionovanie. Mnou zarobene peniaze su moja starost.

V podobnom veku by uz aj ten vztah matka-syn mal prejst na trosku inu uroven, nez aky bol v 12.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mam uz skoro 25 rokov a stale si nemozem robit zo svojimi peniazmi co zarobim nieco bez toho aby sa ma mater nepytala preco som minul a na aku blbost som minul

 

Ty musíš byť dobre nasratý :lol:

 

Ja mám SLSP, nejaký ten balík, oplatí sa to keď prenášaš peniaze z jendého účtu SLSP na iný, inak skoro všade platím poplatky.

 

Uvažujem nad ČSOB, dali mi celkom dobrú ponuku, platil by som len nejaký mesačný minipoplatok (asi 1,5€ či koľko), ináč všetky transakcie zdarma. Ešte sa pôjdem na to spýtať a potom zbehnem do SLSP im dať ultimátum. Ale u mňa je zvyk železná košela tak asi predsa len zostanem u SLSP.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V 25tich rokoch? To uz je predsa len trosku vysoky vek na spionovanie. Mnou zarobene peniaze su moja starost.

V podobnom veku by uz aj ten vztah matka-syn mal prejst na trosku inu uroven, nez aky bol v 12.

 

lenže vieme, že jovzinova mama ho má rada pod palcom, to je jedna vec, druhá, nevieme, aký vzťah má jovzin k peniazom, a na čo ich míňa :lol:

možno má skúsenosť, že ho treba kontrolovať, možno to robí zo zvyku, a nedošlo jej, že má už 25, aj také sa stáva :)

 

v živote som nekontrolovala, na čo dáva syn peniaze, ale na druhej strane sme sa rozprávali doma vždy otvorene o peniazoch, že nerastú na stromoch, a šetriť treba, a nikdy nedostával vreckové, vypýtal na niečo, čo potreboval, dostal, a blbosti nekupoval skutočne nikdy a vlastne je to tak, že ja sa starám o jeho peniaze, čo kam dať, a ukladá, povie mi, že má toľko a toľko na účte, potrebuje uložiť, a kam je najlepšie ... ale vonkocom nekontroluje nikto, na čo míňa bežne, lebo viem, že nemíňa, a rád šetrí ... teraz ho nevychvaľujem, ani seba, len to proste tak vyšlo, len ho netreba kontrovať, ani nebolo treba

iste je aj kopa detí, ktoré kontrolovať treba ... ja som rada míňala kedysi, nie nad mieru, ale čo som mala, minula som : )

zlomilo sa to až neskôr, musela som k tomu nejako dozrieť či čo : )

v 25 by mohol byť jovzin už aj ženatý, teoreticky, a starať sa o svoje financie sám. mama by mohla trochu poľaviť, ale to je ich rodinná záležitosť, a možno toto riešenie je riešenie.

asi som to napísala trochu zložito, ale niektoré deti treba kontrolovať, deti neprestanú byť deťmi nikdy, a niektoré mamy si to neodpustia ... vedome som sa snažila byť iná, ako moja mama ... takže to jovzinove trápenie trochu chápem :)

neviem, či to jovzinova mama prekúsne ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ako je pravda mamina nam zakladala tieto ucty ked sme mali asi 15. A dala si ich k sebe ze ked sa prihlasi na internet-banking tak ich vidi a moze s nimi narabat. Ale ako hovorim uz mam davno 24-25 skoro a myslim si, ze uz ma davno nemusi kontrolovat co robim s prasulami a na co ich minam. A ako pise game ja zase patrim do tej setriacej sorty ludi, ktory myslia na buducnost a setria si. A ne ako moja segra dostane vyplatu z brigady a okamzite ju do tyzdna utrati na blbosti a nove bundy, tricka a podobne. Ale zase ked si nasetrim a raz za cas mam chut si nieco kupit co stoji mozno trosku viac ale viem, ze si to mozem dovolit tak vtedy tu bol problem lebo mamina sa hned pytala co som si kupoval a na co. A ako pisal darkman myslim si, ze aj s mojimi zarobenymi peniazmi si ako mozem robit co chcem je to moja starost a ne aby mi niekto este kontroloval kolko som zarobil a kolko som minul. Ako myslim si, ze tu budete suhlasit, ze vyplata a to na co davam tie peniaze su kazdeho osobna vec a aj ked je to mamina tak nemusi sa mi do toho starat. Takze aj preto si chcem zmenit banku. Lebo sa bojim, ze aj ked si spravim novy ucet v SLSP tak, ze ona zase potiahne tie svoje paky co ma znamych v SLSP a zase si nejako prida ten moj novy ucet aby ho videla na Internet-bankingu. Aj ked si myslim, ze zase banka nieco take bez suhlasu majitela uctu nemoze spravit ne?

Celkovo myslim si, ze som dost uz stary na to aby som bol este kontrolovany co robim s prasulami, ked mamina sama vie, aky som setric , tak sa nema coho bat a moze mi zacat doverovat v tomto.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a prečo to vypisuješ sem a nepovieš to jej?

 

rodičia majú v slsp balík za 5e a sú v tom, výpisy, prevody, platby, výbery..

ja mám vub a pravdu povediac ani nemám nejaký prehľad za čo platím a za čo nie

ale keďže nejaké kvantum operácii nerobím, tak to zatiaľ neriešim

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ako je pravda mamina nam zakladala tieto ucty ked sme mali asi 15. A dala si ich k sebe ze ked sa prihlasi na internet-banking tak ich vidi a moze s nimi narabat.

Takze aj preto si chcem zmenit banku. Lebo sa bojim, ze aj ked si spravim novy ucet v SLSP tak, ze ona zase potiahne tie svoje paky co ma znamych v SLSP a zase si nejako prida ten moj novy ucet aby ho videla na Internet-bankingu. Aj ked si myslim, ze zase banka nieco take bez suhlasu majitela uctu nemoze spravit ne?

 

 

od 15 do 18 tam bola automaticky ako zákonný zástupca, v 18 si jej ale musel podpísať, že má právo byť na tvojom účte ako spoludiponent. keď to urobili poza tvoj chrbát, pracovník banky má problém.

vtedy v 15 disponovala ona, mohla si ťa pridať k svojmu internetbankingu, lebo bola tvoj zákonný zástupca.

keď je to tak, a ty si majiteľ účtu, ona spoludisponent, stačí, keď ako majiteľ vojdeš do svojej pobočky a dáš jej zobrať IB na svojom účte.

prístup sa zruší.

keď ju dáš preč ako spoludisponenta z účtu, / zostaneš tam sám ako majiteľ /, v banke jej nemôžu povedať ani zostatok na tvojom účte.

keď to napriek tomu spravia, je to porušenie predpisov a vyzradenie bankového tajomstva.

keď to spravia, pracovník banky má zasa problém. aj keď je to mamin pacient či hocikto. aj keď sú tam páky. nerobím si ilúzie, a poznám to ... sú klienti, ktorých pracovník pozná veľmi dobre, a dlho, a ulahodí sa im ... to je bežné, dobrý vzťah klient - poradca banky je fajn vec, ale má svoje hranice.

 

takže to rieš takto, a budeš na účte sám,

alebo keď si založíš v tej istej banke ešte jeden účet, bez mamy, nemá právo dať si ten účet pridať na svoj internetbanking - bez toho, aby si si ju ty sám pridal ako spoludisponenta, a podpísať to musíte obaja.

a pridať na jej internetbanking tento nový účet m§že len s tvojím povolením. obaja to musíte podpísať.

ináč je to zasa porušenie pracovnej disciplíny a bankového tajomstva.

 

alebo do inej banky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

teraz mi napadlo

keďže už nemám štatút študenta

platí mi ešte študentský účet alebo si mám nahlásiť jeho zrušenie

resp. mi ho oni zrušia,

keď v septembri nepredložím doklad o návšteve školy?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mal by sa zrušiť, ked nedonesieš potvrdenie, ale mal by si sa ísť spýtať, nemáš ešte 26, do 26 by sa tam mohol ešte urobiť iný účet, euro 26 alebo niečo podobné.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ok ok. Hmmm budem musiet s nou o tom pokecat a pripravit ju na to. Urcite to bude brat ako podraz alebo dajaku podobnu blbost. Ale nejako musi pochopit, ze je to moja sukromna vec a nehcem byt uz pod jej policajnym dohladom. Ja sa jej tiez nepytam kolko zaraba a kde dava peniaze.

 

Btw teraz aj trosku k teme. Hmm ta SLSP ma zacina stvat. Kedze idem do Prahy na brigadu a kedysi davnejsie som si spravil vkladnu knizku kde som si daval cisto iba penize z brigad z CZ. Je to proste vkladna knizka s CZ peniazmi. ALe kedze je tam uz iba nejaka mala suma, ktoru tam cem vybrat aby som mal na zaciatok zitia v Prahe, kym nedostanem vyplatu z brigady, tak teraz sa dostavam k problemu: tej podrbanej SLSP sibe, za zrusenie tej vkladnej knizky chcu 6.65Eur. TO im drbe ci co ? Za to, ze si proste chcem zrusit knizku, lebo mi treba cely objem co je na nej ten zostatok, im este musim platit? Does anybody think this is odd ??? To ako keby k mame prisiel pacient ked vstupi do ambulancie ma to zadara ale ked bude z nej odchadzat tak musi zaplatit lebo sa rozhodol, ze ide prec... Ako tie banky su fakt pozieraci prachov, ne aby boli stastne, ze clovek si pride ulozit peniaze k nim ale este chcu aj od teba peniaze ked si chces tie peniaze vybrat a zrusit si vkladnu knizku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tej podrbanej SLSP sibe, za zrusenie tej vkladnej knizky chcu 6.65Eur.

To máš aj inde, napr. v ČSOB. Z jednej vkladnej knižky som vybral všetky peniaze a nechal som tam len tie, čo by mi strhli za zrušenie knižky. Robí to okolo 6€. Takže na knižke mám 6€, ktoré sú mi vlastne k ničomu, pretože vybrať ich nemôžem, lebo minimálny zostatok tam musí byť okolo tých 6€. Aj z toho banky žijú :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to sú dve veci.

 

6.65 € je v prepočte 200 Sk a 200 Sk sa platí za zrušenie vkladnej knižky a osobných účtov už okolo 15 rokov - myslím dokonca, že dlhšie.

 

podobné poplatky cca sú v každej banke.

 

 

výpovedná lehota - keď je to stará knižka, založená na výpovednú lehotu, ale poplatok za výber z takejto knižky sa týka iného - to bolo kedysi za zvýšené úroky. tieto knižky zvýšené úroky v SLSP nemajú už asi 5 či 6 rokov, zdá sa mi, že viac, a dali sa zmeniť na akýkoľvek iný produkt, len o svoje peniaze sa trochu treba starať, občas zájsť do banky a popýtať sa ... stačí raz za rok, alebo aspoň kliknúť na stránku banky.

 

keď máš obyčajnú vkladnú knižku, alebo takúto starú s výpovednou lehotou, tak úroky sú na nule.

dobre by bolo vedieť, ako sa tá tvoja knižka volá, na výber ich bolo viacero, knižky s výpovednými lehotami sú dávno prekonané.

 

ale poplatok za zrušenie sa platí tak či tak.

 

 

a čo sa týka poisťovní ... tam sú iné poplatky. poistenec je rád, ked dostane späť to, čo tam vložil, po dvadsiatich rokoch horko ťažko : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 9 mesiacmi...

jeden síce dlhší, ale zaujímavý rozhovor o tom, ako sa dá s nami vybabrať, a prečo si to necháme, prepoistkovaný národ z opatrnosti, neodôvodnené poplatky bánk a balíky do zblbnutia / lebo si to banky môžu dovoliť, jeden brblajúci klient leto nerobí, ani desať, a sme ovplyvniteľní ... /

je tam toho viac, a dám sem link, aby bol poruke na čítanie - hlavne kvôli bankám a hlavne kvôli poplatkom

 

Banky len využívajú hlúposť ľudí

 

 

minuloročný rebríček poplatkov je tam tiež

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Heh, zaujimavy rozhovor a vacsinou aj pravdivy (tam kde nesuhlasim sa mi nechce reagovat, kedze o to prave nejde).

Len pri poplatkoch zabudol este jeden faktor...

 

Asi skoro kazdy kto nejaku dobu zil v US ci UK si vsimol, ze tam banky spustu sluzieb u nas platenych poskytuju zadarmo. Zaklad je v tom, ze firma ma zarabat a co najviacej - co plati pre banky nase aj americke, ich ciel je rovnaky. US banky vsak v ovela vacsej miere nez nase zarabali operiaciami na financnych trhoch, takze neboli "odkazane" na poplatky, resp. na vyciciavanie klientov. Prirodzene, posledne roky ukazali, ze ani toto nebolo najuzasnejsie riesenie a pre klientov napokon casto este nevyhodnejsie.

 

Neviem teraz najst ale subor inych cisiel... je mi jasne, ze financie (banky, poistovne) su medzi najziskovejsimi. Ale ked uz, tak vediet ake maju ziskove marze, navratnost kapitalu, RoE a pod. Nejake priemery za sektor vramci SR. Ide o to, ze jeden je pohlad z pozicie klienta banky/poistovne...a druhy je porovnanie, ci tieto firmy dosahuju nadpriemerne vysledky prave vdaka specifickemu postaveniu na trhu. (co je dost mozne, akurat si teraz neviem urobit obraz ako velmi).

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov