Skočiť na obsah

Platby zo zahraničia


Sniper

Odporúčané príspevky

Potreboval by som prijať zopár platieb zo zahraničia, týka sa to celého sveta (napr.: USA, Chile, Austrália, Indonézia a Burkina-Faso). Aký je najlepší spôsob ako previesť peniaze na môj účet? Dá sa to vôbec, alebo jediná alternatíva vychádza Pay-Pal? Aké sú v tomto prípade podmienky?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 11
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • game

    5

  • Sniper

    3

  • doll

    3

  • D'Ady

    1

Top prispievatelia v tejto téme

určite sa dá, cez banku

 

u nás majú banky zahraničný platobný styk, neviem, ako sa to volá po iných bankách, ale ide to aj cez internetbanking, je tam na to extra kolónka, konkrétne v tvojej banke na internetovej stránke je platba tuzemská a platba zahraničná.

 

čiže to ide cez papierový platobný príkaz - doniesť do banky, alebo cez internet.

treba na to pozrieť, lebo tam je potrebných viac údajov ako na tuzemský platobný styk.

 

 

zrejme takéto služby existujú aj v zahraničných bankách, to si musia zistiť platitelia tam, odkiaľ budú platiť vo svojich bankách.

 

 

/ cez net to ide len pár rokov, cez banku papierovým príkazom veľmi dlho, aj v našich bankách, kopa podnikateľov platí do zahraničia už dávno - a naopak.

čiže podobné služby by mali fungovať aj opačne. musia zistiť vo svojich bankách /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nerozumiem co sa pytas

 

samozrejme ze sa daju prevadzat penazne prostriedky z jedneho uctu na druhy

najistejsie je pri platbach pouzivat IBAN ( International Bank Account Number ), moze sa stat ze ak je uvedene iba cislo uctu, banky si mozu za "tazsiu" identifikaciu strhnut nie male bankove poplatky, nevraviac o tom ze platba je aj rychlejsia

 

ak pojdes do svojej banky, staci povedat, ze mas v plane realizovat, resp prijat platbu na svoj ucet, oni ti vypisu dolezite udaje, a tie das odosielatelovi platby /IBAN, beneficiary, resp meno, nazov majitela uctu, SWIFT banky a podobne/

 

mimochodom ocakavaj ze platby prijate zo zahranicia, hlavne zo zamoria, byvaju (vacsinou) ponizene o bankove poplatky

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

IBAN je povinné uvádzať pri zahraničných platbách, aj na jednej, aj na druhej strane, bez toho už platby ani neprejdú, resp. sú s tým problémy.

/ zvyčajne talianske banky boli expertmi na uvádzanie milióna čísiel, ktoré boli všetko, len nie to, čo bolo treba /

 

stačí kliknúť na svoju banku a vojsť do internetbankingu :

IBAN je uvedený aj na internete na axelovom účte, a ked pozrie, ako by platil on do zahraničia - pozrie do stránky, kde je zahraničná platba, tam je všetko, čo musí uviesť on svojmu partnerovi, ktorý mu bude platiť ... takže podľa toho pošle údaje na svoj účet. SWIFT banky, keby tam nebol uvedený, kde má myslím axel účet, mu poviem aj ja.

platiaci partner zistí vo svojej banke či tak môže platiť, zrejme bude môcť, a už je to len otázka financií a správneho opísania potrebných údajov.

 

čo sa týka poplatkov, sú tam dve možnosti, na ktorých sa s platiteľom dohodnete / ale zvyčajne je to podelené, ako píše doll /:

 

napríklad: je to tam napísané takto / toto je priamo zo stránky, akoby som ja išla platiť do zahraničia - všetko je tam vysvetlené /

 

SHA - poplatky hradí príkazca, poplatky zahr. bánk hradí príjemca

OUR - všetky poplatky hradí príkazca

 

 

iný príkaz je, keď sa platí do krajín EHS, ale podobný. všetko je na stránke na nete v rámci internetbankingu.

 

platiteľ len musí zistiť, či to v jeho banke je realizovateľné cez jeho banku na axelom zaslané údaje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game, to vobec nie je povinny udaj a vobec s nim nie su problemy :lol:

ja robim uhrady do zahranicia kazdy tyzden, a platim stovkam dodavatelom, ak niekto neuvedie IBAN, ale len cislo uctu, je to nasa skoda ze sme sa neinformovali po detailoch, su za to vacsinou bankove poplatky

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano, verím, lenže vy ste firma :lol:

pri súkromných platbách zbytočne platiť poplatky ... a keby som robila platbu príkazom priamo v banke, ani mi neprevezmú príkaz bez IBANu.

 

do EHS banka na príkaze vyžadovala v kolónke vyplnené IBAN, a nie je to až taký problém napísať ... ked ja platím cez net, automaticky je tam môj IBAN, a napísať to partnerovi tiež nie je problém, len je tam kopa / pardon - presný počet / núl :)

/ v IBAN je zakódovaný štát, banka aj číslo účtu /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no to priznavam, nemam skusenost s platbou medzi fyzickymi osobami

aj ked brat posielal nieco z talianska, len sme vyziadali nejake udaje z nasej banky, na ktorych napisali cislo uctu s poznamok, ze bude presnejsie ked sa zada IBAN

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja mám riešenia, že peniaze môžem previesť cez jednu firmu, ale zaujíma ma hlavne to, čo game píše - prenos medzi fyzickými osobami. Takže všetko čo potrebujem je len IBAN a a SWIFT? To mi dajú kódy, ktoré budú stále rovnaké alebo sa menia vzhľadom na krajinu od ktorej peniaze prídu?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

každý štát, v štáte každá banka má svoj SWIFT kód

 

každý účet v každej banke v každom štáte / aspoň v EHS určite / má svoj IBAN kód /

 

 

ty máš svoj nemenný IBAN vo svojej banke, tvoja banka má svoj medzinárodný nemenný SWIFT.

 

 

človek z pobrežia slonoviny má vo svojej banke svoje / neviem či tam majú IBAN, ale niečo ako SWIFT určite /

v burkina faso ďalší človek svoje

ďalší v kanade vo svojej banke svoje údaje

 

ale pozri si tú stránku, kde akože platíš ty do zahraničia, zistíš, čo musíš tomu človeku, ktorý ti bude platiť, udať, aby ti vedel cez svoju banku zaplatiť. je toho viac, lebo je to medzinárodná platba, ako keby to bolo len v rámci slovenska.

 

/ tvoj IBAN je uvedený dakde pri čísle účtu, budeš potrebovať aj IBAN, aj číslo účtu a kód banky, plus SWIFT svojej banky, to je pokiaľ viem GIBASKBX /

plus si pozri údaje na tej stránke - alebo zabehni do najbližšej pobočky a over si, čo musiš poslať človeku v Burkina Faso, aby ti mohol zaplatiť ako súkromná osoba. od neho sa vyžaduje, aby mal v serióznej banke normálny osobný účet, cez ktorý sa dajú prevádzať platby do zahraničia

a tieto tvoje údaje budeš posielať všetkým, ktorí ti majú zo zahraničia platiť. to sú tvoje nemenné údaje k tvojmu účtu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

Niečo k platbám do zahraničia:

 

Vážený klient,

 

od 10. januára 2013 Slovenská sporiteľňa výrazne zlepšuje podmienky realizovania štandardných cezhraničných úhrad v českých korunách do Českej sporiteľne.

Štandardný prevodný príkaz predložený banke do 15:00 hod. bude zrealizovaný na ťarchu účtu platiteľa v deň jeho predloženia a poukazované prostriedky budú pripísané v prospech účtu príjemcu v priebehu toho istého dňa, pričom poplatok za takýto prevod je 0,15 EUR (prevodný príkaz predložený banke elektronicky) resp. 1,20 EUR (prevodný príkaz predložený banke na obchodnom mieste).

Noo, toto sa mi zíde.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuz, ked mi to vcera tiez vyskocilo, tak som sa najprv potesil, ale potom som si vsimol ze je to len do Ceskej sporitelne... kiezby aj ostane banky

uz sa o mna obtrela informacia o vyhodnej "internetovej" banke, nieco ako mBank, ale bolo to cosi na "F", len som sa s tym nemal cas zaoberat

ak mate niekto skusenost s minimalizovanim poplatkov pri platbach z/do Ceskej republiky, budem vdacny

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

práve som robila platbu, obyč, a tiež to na mňa vyskočilo, už bolo mimochodom načase ...

 

banka je to tá istá, všetko je Erste bank, a medzi Česko a Slovenskom je stále ohromne veľa obchodných vzťahov, nejaký mierny nadštandard si to už zaslúžilo, po tých rokoch, platby do Čiech stáli ešte nie tak dávno od tristo korún vyššie ... Erste vlastní Českú aj Slovenskú sporiteľnu už nejakých 12 -13 rokov, takže: ďakujeme.

 

 

D´Ady, zrejme to bola Fio banka ...

 

je to česká banka, internetová, v prvom rade, stretla som sa s ňou pri jednom predvianočnom online nákupe - majú zriadené číslo účtu na Slovensku, takže nebolo treba robiť platbu do zahraničia za tovar z Česka do českej banky, ale zo Slovenska zo slovenskej banky jednoducho bežný prevod na ich účet na Slovensku

http://www.fio.cz/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov