Skočiť na obsah

Platobné karty


cizy

Odporúčané príspevky

tema venovana plabnym kartam

 

zacinam mojim dotazom:

potrebujem si kupit niekolko listkov na vlak na ukrajine, lenze narazil som na zasadny problem, system zo zahranicia akceptuje iba karty, ktore disponuju 3D secure, co na Slovensku ponuka iba CSOB, aspon tak som to pochopil.

 

Skusal som obe svoje karty, embosovanu VISU od Zuna, aj VISU Electron zo Slovenskej Sporitelne, ale platba neprebehne.

 

takze momentalne netusim co mam robit, na Ukrajine nikoho nepoznam, ani nikoho, kto ma ucet v CSOB a 3D secure na karte...

 

Mate nejaky napad co dalej? Existuej nejaka ruska/ukrajinska virtualna banka ZADARMO? (nieco ako nemecka mywirecard bank?)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nepomôžem.

ale prinútilo ma to pozrieť, čo sú 3D secure za karty ... platba ide cez prostredníka, obchodník vôbec nevidí údaje z karty, platbu odobruje banka majiteľa karty.

dobre je to popísané tu : 3D secure

 

platiteľ je chránený, ale to je tak všetko, kým to nie je rozšírené a neponúka to každá banka, je chytený.

spýtať sa vo svojej banke nepomôže ? ovšem keď tieto karty nevydávajú, nebudú vedieť.

alebo v ČSOB. nič lepšie mi nenapadá.
ČSOB uvádza aj návod, ako nastaviť na tento systém karty z domu, ale to nepomôže, človek musí mať ich kartu... http://www.csob.cz/cz/Produktovy-katalog/Platebni-karty/Zabezpeceni-internetovych-plateb-kartou-3D-Secure/Stranky/Jak-aktivovat-Zabezpeceni-internetovych-plateb-kartou-3D-Secure.aspx
hm.

 


 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no uz som to vyriesil, kamosov otec ma CSOB, tak to budem platit cez neho.

kazdopadne pisal som aj do ZUNA v nedelu vecer...mali sa vyjadrit do 24 hod, samozrejme odpoved nikde. A okrem toho im posledne 3 dni takmer nefungoval internet banking...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 4 mesiacmi...

okrem toho, že som sa kdesi dočítala, že koumáci vymysleli na istý typ bankomatov extra nenápadné supertenké čítačky na kradnutie dát z kariet / už netuším kde /

 

som dnes mierne žasla nad počínaním ľudí, ktorým akosi došlo, že banky preferujú platby kartou v obchodoch, proste všade tam, kde sa kartou platí ...
nechce sa mi pátrať po poplatkoch, ale niektoré banky majú túto vec zavedenú už roky, pri každej platbe kartou sa vráti isté malé percento sumy platby na účet.

 

podstatné je, že za dva dni som počula z dvoch zdrojov - z nášho potravinového obchodu a z lekárne, že v snahe zarobiť na platbe kartou podaktorí platiaci zákazníci požadujú nablokovať každú jednu položku nákupu zvlášť ...

na tri lieky, doplatok pár centov, požadoval aj dnes jeden človek v lekárni blokovať osve ... unikal mi zmysel, ale magistra vysvetlila, že s týmto sa v poslednom čase stretávajú bežne ...

buď došiel ľuďom nejaký hoax, vznikol nový urban legends, či len bežne chýba bežné trápenie mozgov počtárskymi úkonmi, akými si trápime hlavinky v počtárskej téme my :innocent:  ... či jednoducho chýba zdravý sedliacky rozum ... :doh:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

0,5 % zo sto je stále len pol percenta zo sto, bez ohľadu na to, na koľko krát bude zaplatená - čiže to je čistá blbosť... ale raz som čítala o chlapíkovi, ktorý mal akýsi mládežnícky účet, kde mal vedenie zadarmo, ak urobil určitý počet platieb kartou (tuším 7?)... keďže si na to mladý spomenul vždy v posledný deň mesiaca, oblažoval potom obchodníkov presne takým nákupom - 2 jogurty a 5 rožkov, nablokovať každé zvlášť prosím...

 

(ináč, nechcem zabŕdať do politiky, ale presne na to, že ľudia nerozumejú percentám, vsadil svojho času Fico, keď tvrdil, že je neprípustné, aby rovnaké  dane platili tí, čo zarábajú par tisíc a pár miliónov - a kopec ľudí mu to vtedy zožralo)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...

 

Poskytovateľ kreditných kariet MasterCard je znepokojený plánmi Ruska na vytvorenie vlastného systému pre platobné karty.

DPA informovala, že konkurenčné karty by sa mohli stať pre aktivity spoločnosti v Rusku vážnym problémom. Americká spoločnosť sa o svojich obavách zverila vo štvrtok (1.5.) v komentári k správe o hospodárskych výsledkoch v 1. štvrťroku.

 

Zámer prezidenta Vladimira Putina vytvoriť ruský systém pre platobné karty súvisí so sankciami, ktoré USA zaviedli voči Moskve za jej podiel na ukrajinskej kríze. Pocítila ich okrem iných aj banka Rossija, blízka Kremľu. Visa a MasterCard zastavili služby pre jej klientov.

http://openiazoch.zoznam.sk/cl/144481/MasterCard-sleduje-plan-Ruska-vytvorit-system-pre-platobne-karty-s-obavami

neviem to dosť dobre pochopiť. najprv narobia problémy svojim klientom, a potom majú obavy že by ich klienti prešli ku konkurencii? :confused:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Chcem sa spýtať že nakoľko je bezpečné platiť kartou cez internet. Jedná sa konkrétne o to že chcem zaplatiť doplnkovú službu na azete a presmeruje ma to na takú https stránku tatrapay alebo sporopay čo majú banky ako platobné portály. Tam treba zadať číslo platobnej karty a jej platnosť a potom tranzakcia prebehne. Ale tie počítače kam chodím sú verejné plné vírusov atď. Aby mi to niekto neskopíroval a začnú mi miznúť peniaze. Mňa keby hackeri obrali trebárs aj o jednu stovku zruinovalo by ma to.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tatrapay a sporopay sú kanály, kde sa odobrujú platby bankami, sú bezpečné.

 

plať len tam, kde si si istý - overené online obchody, nikdy neodpovedaj na žiadny mail, ktorý je akože od nejakej banky, mailami banky neoverujú NIČ.

 

neplať cez zavírené počítače kdesi v kaviarňach, a keď už, vždy sa odhlás. plať kartou, kde je to len možné, cez svoj MOBIL.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

otazka na tych, ktori maju kreditnu kartu:

Ked platite kreditkou, ako vasu kartu identifikuje pos terminal? Podla spravnosti by na ucte malo byt predpokladam napisane CREDIT VISA/MASTERCARD.

problem je, ze moja kreditka sa na terminaloch tvari ako debetka a v banke sa tvaria, ze to v poriadku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No keď ti peniaze strháva z kreditného účtu a nie z tvôjho bežného, tak to asi naozaj bude kreditka :zubiska: Nikdy nepozerám čo vypisuje na termináloch. Podobne ako vo Fio banke podnikateľský účet mám označený ako bežný a aj tam sa tvária, že je to v poriadku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myslel som na tom papierovom ucte, ktory z toho terminalu vyjde :D

 

no ona to je kreditka, ale minule mi nechceli pozicatt v pozicovni zajednane auto, lebo na ucte im napisalo DEBIT MASTERCARD. nastastie tam bola este jedna, inak by som bol v ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Určite by som nezadával údaje z mojej karty na verejnom počítači. A plusko na azete si môžeš dobiť aj cez mobil.

Azet to má podobné ako FSP že cez prehliadač v mobile je iný skin stránky a nieje tam možnosť platby kartou kde zadám to dlhé číslo z karty v tom sporopay a ja pokec používam cez aplikáciu podobnej tapatalku že sú tam.integrované funkcie ale neni tam možnosť platby kartou...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 rokmi...

ja som platila čosi pred pár dňami, ešte to po mne nechcelo nič, ale zrejme posiľňujú ochranu, čo môžem potvrdiť tým, že je to len dobre...
pred asi tromi rokmi mi hackli kartu nejako cez Pay Pal... ešteže to bol nejaký trubiroh, lebo tam narobil asi štyri nákupy, dve boli a Aliexpresu, okolo 20 -40 eur...

takže radšej viacnásobné istenie... : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov