Skočiť na obsah

Rusko - ukrajinský konflikt


member2793
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

Toto je téma o aktuálnom rusko-ukrajinskom konflikte

Ruská invázia na Ukrajinu (02/2022)

Mapa Ukrajiny https://en.wikipedia.org/wiki/File:2022_Russian_invasion_of_Ukraine.svg

Odporúčané príspevky

1. Velmi tazko sa hlada vojna kde je podobna jasnost kto je agresor a kto obet.  Silnejsia krajina, ktora nijako nebola ohrozovana zautocila a anektuje to co vojensky dobyla.    Rusko sa ani nesnazilo  vytvorit nieco ako casus belli,  od zaciatku je jasne ze nema ine zamery ako rozsirenie imperia.
2. Ak mu to uspesne prejde, tak de facto skoncil medzinarodny system.  Mozeme zabudnut na OSN,  pojde uz len  silove bloky,  vratime sa k praxi 19 storocia.
3. Slovensko podla Ruska patri do ruskej sfery,   Putin to jasne povedal, jeho poziadavka je aby  sa NATO stiahlo pred hranice v 89,  a krajiny vychodnej europy ostali bez zaruk a pod hrozbou ruskej okupacie.     To nie je teda obecna starost o svet ale velmi konkretne geopoliticke riziko u nas.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

Samozrejme ak dostanu par kusov Abramsov a nie je to ani na tankove druzstvo, tak je to skor symbolicke a ostanu na vycvik niekde pri Bielorusku. 

Tak ja neviem, kto tu teraz vlastne "kope pre Putina"..

Keď je ochotný, hodiť ukrajincom na krk drahé hračky, ktoré budú môcť v reále použiť pri nejakých parademarsch cirkusoch.

Napríklad rekvizita k Prussia glory.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo,   a nejake argumenty ?    Ved tanky aj doteraz pouzivaju obe strany.   Chces povedat ze ruske tanky su OK ale lepsie tanky su neopouzitelne ?   To je verzia pre rusov a nesuhlasia s nou ani rusky milblogeri.
Ale Moskva uz ma novu cervenu ciaru, takze tanky su OK ale zapad k nej nesmie dodat naboje z ochudobneho uranu, inak sa velmi nahnevaju. 
cakam ze tento novy rusky nazor si tiez osvojis.  zatial si opakoval vsetky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pokiaľ viem, Rusi momentálne väčšinu tankov zakopali do zeme až po vežu, a používajú ich ako náhradku za klasické delostrelectvo, na ostreľovanie zákopov. Čo je teda dosť šialené, lebo tie hladké hlavne bez drážkovania sa na takéto použitie nehodia a účinnosť je mizerná. 

Nemecké hlavne používajú vysokorýchlostné wolframové podkalibre.

Úvahy o používaní uránu síce boli, ale vzhľadom k alergii nemcov na slovo "rádioaktivita", to neprešlo. 

https://www.uranmunition.org/aufruestung-der-leopard-2-panzer-mit-du-munition-toedlicher-staub-als-waffe-der-bundeswehr/

Apropo wolfram. Hlavným producentom je Čína a vývoz prísne regulujú. Obnoviť vlastné výrobné kapacity, je úloha na celé roky.

Tá munícia bude problém.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 33 minútami, alamo napísal:

Apropo wolfram. Hlavným producentom je Čína a vývoz prísne regulujú

 

tak si budeme musiet vystacit s tymi v Kalifornii a Juznej Korei :) A teda naopak to riesi problem municie, kedze to su standartizovane naboje  a tych je dost.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, robopol napísal:

ja sa ti čudujem tyso, že na tieto opice neustále reaguješ, veď to sú zakomplexovaní magori a nič sa im nedá vysvetliť.

Ja mám pocit, že celú túto diskusiu vedú opice a zakomplexovaní magori, nie fyzici. Len sledujem a zabávam sa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 40 minútami, Sniper napísal:

A čo konkrétne ťa zabáva? To ako @alamo nevie odpovedať na moju jednoduchú otázku? Lebo aj ja sa na tom zabávam.

Je to najzábavnejšie také aké to je. Nič s tým nerobte.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Alamo, kedze tvoje predpovede zasadne nevychadzaju, tak pravda je taka ze vieme odhadnut co sa bude diat.  Ak hovoris ze tanky nic nezmenia alebo dokonca ukrajine poskodia, tak vieme ze to rusov trapi.   A teda vedia ze maju problem. 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@tyso

Ale tie tvoje predpovede, idú ako na bežiacom páse.

Tak ako si podporoval Matovičovo plošné testovanie, rovnako madšene sú sa vrhol na tanky pre Ukrajinu. 

Čo by si tak povedal na stíhačky? Potrebujú ukrajinci stíhačky?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a to ze klames to nevadi ?  Nie, nepodporoval som Matovicove testovanie, mozes si to najst tu na fore.  A ano ukrajinci potrebuju stihacky, co bolo pred par mesiacmi nemyslitelne sa stane realitou.   A ano, rusi zase budu skriekat a ty ich budes pocuvat. 
Stihacky co maju im dochadzaju a potrebuju zabranit aby rusi ovladli vzdusny priestor.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 43 minútami, alamo napísal:

@dokopy

Ja sem chodím, aby som mal nejakú predstavu čo sa bude diať ďalej. 

Sniper a tyso sú dokonalé vzorky "mainstream" blábolenia, ďalší vývoj udalostí sa pomocou nich dá fakt odhadnúť.

Si schopný odpovedať na moju jednoduchú otázku? Keď už si teda začal niečo splietať o blábolení. A toto nemá nič s mainstreamom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Sniper

Rovnako dobre, si sa ma mohol opýtať či "doma v skrini schovávam mimozemšťana?!"

Dávať odpovede na takéto otázky je nonsens plus ultra, pretože už samotná otázka bola nonsens. 

Ak ma chceš s niečoho obviniť, dôkazy musíš predložiť ty sám.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a ty ich budes hodnotit ?  OO, logisch.

Ale tak podme k otazke :
Sniper: "v čom by nám prospelo resp. malo prospieť víťazstvo ruSSka?"

V com je to obvinenie a co je na otazke nonsens?    Ved ak chces hovorit, tak toto je zakladna otazka,   ake su cons a pros scenarov.  
1. Vyhra Rusko
2. Vyhra Ukraina
3. zamrznuty konflikt
A ty sa tu stale ohanas pragmatizmom, ohrnas nos nad moralkou.   Takze logicky cakame ze nam povies ako to vidis.   Sine ira et studio,   vyhody a nevyhody tychto scenarov pre Slovensko.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Áno tyso, ja budem dôkazy od Snipera hodnotiť.

V normálnej diskusii, normálna vec..

A čo vravíš na tie stíhačky? Lebo s jedlom, rastie chuť. 

Citát

Tanky by byly, teď nám dejte stíhačky. Ukrajina hodlá zvyšovat tlak na Západ

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ukrajina-stihacky-zapad-dodavky-f-16.A230126_085430_zahranicni_bro

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ukrajina chce stihacky od zaciatku,  to nie je zmena.  Ale nedavno ziadala ponorky a to je zatial velmi vzdialene.  Hodili by sa ale nkto sa nehlasi. 

A inak Ukrajina uz stihacky dostala,  zatial Mig 29, ale uz dosli zdroje pouzitelnych. Nie je to teda ani velmi prekvapujuce a navyse uz v lete sa objavili spravy ako cvicia v USA.  Dodanie F16 ale umozni dodat aj municiu ktora je na nich pouzitelna a to vyznamne zvysi moznosti.
ma to samozrejme aj prakticke problemy,  potrebuju k tomu kvalitnu PVO, kedze to budu jasne ciele.  Ale Patrioty su uz na ceste,  PVO kratkeho dosahu uz dostavaju.  Servis v Polsku, ale aj tak treba vyskolit mechanikov na mieste.  Ale logistika vyzera u ukrajincov ich silna stranka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zaujímavé.

Ja si myslím, že v reále pre nich budú stíhačky užitočné, asi ako slepému bicykel.

A tak nejak, keďže stíhačky to je už čo kus, to miliarda. To už vážne podviaže naše schopnosti, dodať im čo skutočne potrebujú.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a teda vieme ze ich potrebuju, ked ty tvrdis opak.   A budem sa opakovat,  to nie je tak ze mas jeden balik a mozes si brat len do jeho vysky.  Stihacky su navysenie balika, vsetko ostatne je limitovane nie finacne ale skor realnymi moznostami a politikou.  

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov