Skočiť na obsah

Rusko - ukrajinský konflikt


Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

Toto je téma o aktuálnom rusko-ukrajinskom konflikte

Ruská invázia na Ukrajinu (02/2022)

Mapa Ukrajiny https://en.wikipedia.org/wiki/File:2022_Russian_invasion_of_Ukraine.svg

Odporúčané príspevky

Zverejnené

V diskusii https://debata.pravda.sk/debata/753283-na-vrtulnik-s-putinom-na-palube-zautocili-ukrajinske-drony-stalo-sa-to-pocas-navstevy-kurskej-oblasti/?view_mode=vlakna&ordering=od_najnovsieho&strana=2

som si prečítal príspevok, ktorý výstižnejšie charakterizuje realitu na Slovensku, ako by to dokázali definovať profesionálni politickí analytici: 

Ak si si na väčšinu tvrdení odpovedal "áno," bol si výrazne ovplyvnený ruskou propagandou tvorenou a financovanou rusmi:

1. Začínaš veriť, že spoločnosť je úplne rozdelená – všetci sú buď „slniečkári“ alebo „fašisti“.

2. Prestávaš veriť komukoľvek – vláde, médiám, lekárom aj armáde.

3. Máš pocit, že už sa v ničom nedá vyznať – každý hovorí niečo iné a všetko je „len biznis“.

4. Hovoríš, že Ukrajina si za vojnu môže sama – a že by sme im nemali pomáhať.

5. Myslíš si, že Rusko sa len bráni a chráni tradičné hodnoty.

6. Začínaš vnímať NATO ako hrozbu, nie ako ochranu.

7. Páčia sa ti politici, ktorí hovoria „proti Bruselu“ alebo „za mier s Ruskom“.

8. Máš pocit, že vojna sa nás netýka a Slovensko by sa do ničoho nemalo miešať. Chceš len "mier".

Chýba nám osveta, ale kto ju má robiť, keď na Slovensku získavajú u voličov body politici, podporujúci nenávisť? 

Zverejnené

Aj tak je celkom zaujímavé, že sa téma "Rusko - ukrajinský konflikt" pre nás stáva témou "Slovenskí hlupáci a ruská propadanda".

Zverejnené

nuz,   pretoze to tak je.    Ruska propaganda je jasna,  a k hlupakom:  Ak nevies ze ta niekto manipuluje a konas v svoj neprospech, tak to aj mimo politiky oznacis ako hlupe.   Ale k skupine hlupakov mame aj skupinu co z toho profituje, to nie su hlupaci.

Zverejnené

Možno je to práve to, čo nás naozaj trápi.

Ukrajina - aj keď blízko - je predsa len trochu vzdialenejšia, než Fico a jeho voliči.

Lebo vlastne neviem, či by sa na Ukrajinskom bojisku niečo zmenilo, kebyže je celé Slovensko protiruské a proeurópske a kebyže tu vládne jasne proeurópska, prozápadná vláda. 

Zverejnené

irb,  skoro nic.   Ale na Slovensku by sa zmenilo mnohe. 

  • Pridať bod 1
Zverejnené

A tak aj ku konfliktu na Ukrajine pristupujeme z toho pohľadu, že nás trápi vlastne iba naša budúcnosť, naše osudy. Chceme si len zabezpečiť našu vlastnú istotu, pohodlie a pohodu.

Zverejnené

no, slovaci co nemaju priamo prospech z ruskych penazi.   A to je tak 99 percent.  A  tak ti co podproruju Rusko  robia vsetko preto aby sme mali neistotu, menj pohodlia, menej penazi, menej pohody.

Zverejnené

Myslíš, že je to priama úmera?

Čím viac peňazí, tým viac pohody, čím menej peňazí, tým menej pohody? 

Zverejnené

len velmi malo ludi bude mat viac pohody,   to ze mozu vyhanat a robit zle liberalom, ci moznost udavat a kradnut asi istej skupine zvysi pohodu ale neverim ze vacsine. 

Zverejnené

Pre mňa jednoznačne priama úmera medzi peniazmi a pohodou neplatí. 

Ale aj tak je zaujímavé, že ako prvé si spomenul peniaze. 

A tiež, že spojením dvoch Tvojich príspevkov mi vychádza, že vraj 99 percent Slovákov koná proti tomu, aby si zabezpečili vlastnú istotu, pohodlie a pohodu. S tým teda asi ja nedokážem súhlasiť. 

 

Zverejnené

ani oni, ale ja nehovorim ze 99 percent tak kona, ale ze je ich  dost nato aby sa to dotklo 99 percent.

  • Pred 2 týždňami...
Zverejnené

Ukrajine nejak ide karta, pred dvoma dnami akcia hodna taknych sluzieb, za ktoru by sa nemusil hambit ani James Bond a dneska vazne poskodenie Kercskeho mostu.

A to sa ocakavalo, ze utocit bude rusko a Ukrajina sa bude branit.

Zverejnené

A náš alfa vlastizradca aký má na to názor? Či stále nemá dostatok informácií?

Zverejnené

pekne,    ale trochu skepsy. Hlavne teda k mostu,   mame len vyhlasenie ukrajincov, rusi po par hodinach uzavierky obnovili premavku.  Vieme ze utocili ale zatial to nevyzera ako vazne poskodenie. 

Ale zase su to rusi,  v Kursku im padol  most aj bez vybuchu a tak to hodili na ukrajincov,  divim sa ze to Fico nespravil pri nasom spadnutom moste. 

Zverejnené

No skoda, most sa stale drzi, zelezobeton je odolna svina. ale aj tak to bol dobry for, ze sa im podarilo naukladat mnostvo vybusnin pod vodou a odpalit to bez toho, aby rusi nieco spozorovali...

Zverejnené
20 hours ago, tyso said:

Hlavne teda k mostu,   mame len vyhlasenie ukrajincov, rusi po par hodinach uzavierky obnovili premavku.  Vieme ze utocili ale zatial to nevyzera ako vazne poskodenie. 

No ja som zacul, ze aj ked most hned nespadol, tak je len otazkou kedy padne, lebo vybuch odstranil z podpery beton, a tym sa ocelova konstrukcia exponovala morskou vodou, ktora nejaky cas zkoroduje  a zkolabuje.  A vraj sa to neda nejako jednoducho opravit, tusim len ak by sa odznova postavil novy nosny stlp. Takze je mozne, ze sa jedna o terminalne poskodenie mostu, len sa to neprejavuje hned. Vsak uvidime. 

Zverejnené

uvidime,  ale  vsetci varia z vody pretoze nie su ine zdroje ako ukrajinske, tak  by som to zaradil do zelanych ale neoverenych sprav.  znicene lietadla sa po nezavislom hodnoteni znizili tak na 14 ale uz samotna akcia je uspech, pretoze to je pr hanba aj keby znicili len jedno.  Ukrajina dokazala utocit hlboko v ruskom uzemii  a to je sprava pre vsetkych rusov ze vojna sa ich moze tykat nech su kdekolvek.  A odveta na tom nic nezmeni,  uz to nie je vojna kdesi daleko na ukrajine ci blizkom pohranici.

Zverejnené
pred hodinou, buky pridal:

Putin = Stalin ?

V niecom ano,  ale nie je to dobra analogia,  Stalin masovo vrazdil vlastnych, Putin je naopak skor Hitler,  svojich protivnikov zabija pomerne uvazlivo, su to len desiatky nie miliony.   Na ruske pomery je to takmer humanista.   A celkom jasne odpisuje od Hitlera,  rusky fasizmus nie je bolsevicky , je narodny a nie internacionalny.

Zverejnené

to maju v tajnych dodatkoch :)  zaujimave je ze v poslednych tyzdnoch dostali ruske TV prikaz hovorit  o obnoveni rakuska uhorska.  Zrejme sa im nepaci predstava vela babkovych statov, chcu len jeden velky pod ruskym dohladom.   Nebudu tak musiet riesit konflikty komu co dat, slovensko bude sucastou uhorska, zrejme vratane srbska, chorvatska a cele to bude pod vedenim ruska.  Neviem ci sa to paci Orbanovi,  formalne dostane spat aj felvidek ale uz nebude regentom. 

Zverejnené

Realita blízkej budúcnosti?

"Rusko se chystá ovládnout další evropskou zemi — a to v Moldavsku. Naznačuje to tamní premiér Dorin Recean v rozhovoru pro list Financial Times. Předseda moldavské vlády hlásí, že Moskva se chystá posílit svoji přítomnost v Podněstří, separatisty kontrolované oblasti náležící Moldavsku, a to až o 10 tisíc vojáků. Taková síla by podle Receana mohla v Kišiněvě nastolit proruskou vládu."

Zverejnené

iste to chcu, ale problem je ze sa tam nevedia dostat, kedze sa nedostali do odesy.

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov