Skočiť na obsah

Rusko - ukrajinský konflikt


member2793
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

Toto je téma o aktuálnom rusko-ukrajinskom konflikte

Ruská invázia na Ukrajinu (02/2022)

Mapa Ukrajiny https://en.wikipedia.org/wiki/File:2022_Russian_invasion_of_Ukraine.svg

Odporúčané príspevky

@tyso Tak spomínam si, že na základnej škole som mal obdobie, keď som na otázku "čím chceš byť? ", odpovedal že "ja budem kozmonaut".

Človek môže časom, zmeniť názory aj záujmy. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-teroristicky-utok-v-moskve-ukrajina-vybor.A240328_155930_zahranicni_jhr

Prokázala se vazba teroristů na Kyjev, oznámili Rusové.

Útočníci, kteří spáchali teroristický útok v koncertní hale u Moskvy, obdrželi hotovost a kryptoměnu od Ukrajiny, tvrdí ruský vyšetřovací výbor. „V důsledku práce se zadrženými teroristy, zkoumání u nich zabavených technických zařízení a analýzou informací o finančních transakcích byly získány důkazy o jejich spojení s ukrajinskými nacionalisty,“ uvádí se ve zprávě.

Vzhľadom na spôsoby akými ste to z nich "vyextrahovali", môžem sa vám na takú "pravdu" vykýchať.

"Civilizované národy" používajú spánkovú depriváciu. (Aj keď je to omnoho krutejšie mučenie.)

Je to síce omnoho pomalšie, žiada si to trpezlivosť. Ale na človeku ktorý to podstúpi, nevidno ani najmenší škrabanec.

Verejnosť taký detail, vie patrične oceniť..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A este cakame na  obrazky Banderu a sim city.  Ale zda sa ze to cieli len na domace publikum.   Keby dokazali presvedcit zahranície, tak by to malo vazne dosledky pre podporu Ukrajiny.

Ale mucenie ma iny vazny problem,  priznaju sa aj k vrazde Kenedyho.  A to skor stazi vysetrovanie ako mu pomoze.  Ale o vysetrovanie asi neslo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://edition.cnn.com/2024/03/30/europe/ukraine-election-zelensky-intl/index.html

Dnes sa mali konať na Ukrajine nové prezidentské voľby, ale žiadne neboli. Zelenskyj ich dal zrušiť. 

V máji Zelenskému definitívne vyprší mandát. A ďalej bude vládnuť ako fašistický diktátor.

Každého kto bude od mája, chcieť aby táto vojna pokračovala (napríklad podprovaním Zelenského fašistickej diktatúry) , bude možné oprávnene obviniť že je tiež iba fašista.:vysvetlujem:

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:doh: ja už teraz fakt neviem, či si tu len robíš srandu alebo si provokatér alebo si proste len taký tupý keď tliachaš takéto nezmysly.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Sniper

Asi je to odo mňa akási "sebaobrana".

Proste žijem na svete, kde sa všetko rieši tak že sa sústavne robia veci, ktoré podľa mňa nič nevyriešia a naopak spôsobia ešte väčšiu katastrofu.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 11 minútami, Sniper pridal:

A ruský vládny systém by si definoval podľa akej ideológie?

Ja v rusku nežijem, preto mám celý ruský systém na háku. Nech si svoj systém riešia rusi sami. 

Navyše som si istý, že keby som ruský systém nejak komentoval, dokonca aj ruský opozičníci ktorý tam sú proti Putinovi, by boli s toho čo by som povedal alebo napísal, na mňa nahnevaný. V lepšom prípade, by ma obvinili s toho, že nerozumiem "ruskej duši".

Tak sa radšej budem držať zásady že nemusím komentovať a reagovať,  na každú pridrbanú hovädinu. Obzvlášť, keď by som sa akurát tak vo výsledku zbytočne prekomentoval do hrobu, alebo do cvokhauzu. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 5 hodinami, alamo pridal:
pred 2 hodinami, alamo pridal:

Ja v rusku nežijem, preto mám celý ruský systém na háku.

 A ďalej bude vládnuť ako fašistický diktátor.

 

Nevšimol som si, že by si kritizoval ruskú propagandu, naopak. Určite by si zapadol.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Ruská propaganda je "pod kritiku".

V zásade slúži iba na to, aby na ňu u nás doma kde jaký "buky" poukazoval a pripmínal ju, v snahe odvádzať pozornosť od našich skutočných problémov.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, alamo pridal:

Tak sa radšej budem držať zásady že nemusím komentovať a reagovať,  na každú pridrbanú hovädinu. 

Už len zareagovať na tú ruskú.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Toto je zaujímavé.

Podľa mňa to znamená, že nemecko tie rachejtle Ukrajine nepošle, lebo ich nemá ako nahradiť novými, keď ich vytiahne zo skladu a minie.

Citát

Výroba riadených striel Taurus v Nemecku bola v súčasnosti zastavená, pretože v súčasnosti na ne neexistujú žiadne aktívne objednávky, uviedol šéf MBDA pre Nemecko Thomas Gottschild.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 4 hodinami, alamo pridal:

Ja v rusku nežijem, preto mám celý ruský systém na háku. Nech si svoj systém riešia rusi sami. 

Na Ukrajine tiež nežiješ, ale splietať niečo o fašistickej diktatúre len kvôli tomu, že kvôli vojne sa odložia prezidentské voľby (čo je bežná prax), ti problém nerobí. Keď sa máš vyjadriť k politickému systém, ktorý vládne v rusku, a ktorý jasne nesie množstvo znakov fašistickej diktatúry, tak ako odpoveď len zvolíš nejaký alibistický paskvil.

Nabudúce keď sa budeš vyjadrovať k fašistickým diktatúram, tak si nachystaj množstvo argumentov, nech nemám pocit, že tu len kŕmim trolla.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, Sniper pridal:

kvôli vojne sa odložia prezidentské voľby (čo je bežná prax)..

A kde je to "bežná prax"?

V krajine ktorá vedie rokovania o prijatí do

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 10 hodinami, alamo pridal:

Toto je zaujímavé.

Podľa mňa to znamená, že nemecko tie rachejtle Ukrajine nepošle, 

Zbrojná výroba expanduje. Len alamo odmieta príčinu. Hlavne, že sa tu stavia do role veľkého politika :smile:

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Sniper

Veľká Británia je monarchia, vládne tam kráľ. Zvolávanie parlamentu je tam čudná "formalita".

https://en.wikipedia.org/wiki/Septennial_Act_1715#Prolongation_of_Parliament_during_the_First_World_War_and_Second_World_War

A republika je republika. Teda niečo iné.

Veďže "neondej". Ako by sa ti páčilo, keby Fico vymyslel nejakú krízu a predĺžil si bez volieb mandát dajme tomu na 10 rokov?

:happyroll:

Áno, Ukrajina je oficiálne kandidátska krajina na člena EU, a vedie o ďalších postupoch k tomu potrebných s EU jednania. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takže ako je to s tými fašistickými diktatúrami? Podľa tvojho "názoru" je fašistická celá Európa, len nie rusko, kde keď sa niekto vzoprie štátnej propagande, tak letí rovno do basy. Prezradím ti tajomstvo: rusko tohto času spĺňa všetky základné atribúty fašistického štátu. Takže nabudúce keď tu budeš niekoho obviňovať z fašizmu, najprv si v hlave utrieď pojmy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Sniper

Veľa krasoduchov u nás tvrdilo, že "my" nemáme čo rozhodovať za Ukrajincov. Že oni sami musia rozhodnúť, ako dlho budú bojovať. 

Ale teraz, keď boli voľby na Ukrajine "odložené" tak proste nemajú ako prejaviť svoj názor,  či súhlasia alebo nesúhlasia s tým čo sa deje.

Takže už ten argument neplatí. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 8 hodinami, alamo pridal:

Takže už ten argument neplatí. 

nekecaj,   ukrajinci dobre vedia co chcu. Ty a rusi to nezmenia. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov