Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

pred 58 minútami, tyso napísal:

slimak nepochopil som co chces povedat? 

 

Vysvetli mi preco chces testovat gemer, kde dnes nieje problem. Preco poriadne neotestujes Ziilinsky kraj. Inak ja aj dufam ze to zilinskemu kraju pomoze. Co to pomoze Gemeru? Na Zilinsky kraj by sme mali aj vojakov aj policajtov a dobrovolnikov, aj zdravotnikov. Na cely svet nemas sancu.

 

U nas asi zena si da sprtat do nosa aj 10 a 13 rocne dieta. Ja nie. Pre vas je dvolezite aby si moja dcera nechala sprtat do nosa? Ja By som jej neodporucil. Inak je uz druhy tyzden chora. Mala zapal v uchu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Slimak, este raz,  toto je dane zhora a neda sa to zmenit :)  Ak kritizujes priebeh, kludne  ten ja nijako nebranim.   Ale ak sa pytas, tak na gemeri  mas nejakych 500 nakazenych dnes a tak nejakych 200 odchytis.   Nie je to antarktida s nulou.

A 3 zo sto je Orava, na gemeri cakam 3 z 1000 :) 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To si asi prehnal. A nieje to na posmeskovanie. Gemer  Orava bude 1:20 Na gemeri ten test nema ziaden vyznam. Nemame na to kapacity - zdravotnikov , testy, inak na gemeri zbytocne vyplytvame rukavice, ruska, oblecemie. Na gemer to dat o 3 tyzdne. Ak tu bude pruser. Teraz je v Zilinskom kraji. Tam treba vrhnut vsetko  co mas. Na gemeri v raj Jesenske- aj tam. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podla toho co som rychlo nasiel je v okrese revuca 125 aktivnych chorych, na orave nasli zhruba rovnaky pocet chorych ako dovtedy evidovali,   co vsetko patri na gemer ? 

Ja som to rychlo vynasobil 4.    A pomer som odhadol 1:10.    Ak je spravny tvoj pomer tak to bude 3 z 2000.    Ale znovu,  keby to bolo na mne tak by som gemer vynechal z testovania ale zaviedol rovnake obmedzenia ako na celom Slovensku.  Ale nie je to na mne,  tak len hovorim ze v takom pripade ma zmysel ist na testy aj v revucej,  tych par sto nakazenych to najde.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 21 hodinami, tyso napísal:

Nejde o ohybanie prava,   toto v prave je "obmedziť slobodu pohybu a pobytu zákazom vychádzania v určenom čase", zbytocne sa tvoji kolegovia rozculuju. 

čiže vláda nechá obchody veľkodušne otvorené, aby im nemusela platiť kompenzácie, ale zároveň zakáže zákazníkom prístup do nich ... a podľa teba to nie je ohýbanie práva. čo je to teda, aká je tvoja definícia? mimochodom, podobne sa k židovským obchodníkom stavali v Nemecku, keď tam Adolf rozbiehal pilotný projekt EU, že?

vláda vyhlási dobrovoľné plošné testovanie, ale nastaví k nemu také podmienky, že je rovnako dobrovoľné ako boli slobodné a dobrovoľné voľby za socíku... ak toto nie je ohýbanie práva, tak čo je to? dáš nejakú inú definíciu?

vláda to plošné testovanie zorganizuje tak, že už teraz je jasné, že sa nestihnú otestovať všetci /to som si nevymyslel ja, to hlásia samosprávy/, ale bude sa na nich hľadieť akoby to testovanie odmietli, čím sa nemalý počet ľudí dostane do zložitej situácie, a podľa teba to nie je ohýbanie práva - ale v tomto s tebou súhlasím, lebo v armáde sa takéto jednanie z pozície sily označovalo za šikanovanie... či máš inú definíciu?

btw, keby sa rozčuľovali len moji kolegovia, tak je to vlastne sranda, ale tu sa rozčuľuje 5mega ľudí, a to už je riadny priekak

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Obmedzenia,dnes hej aj pre revucu,ale kapacity by som dal na zilinsky kraj a cast presovskeho.

 

125 v Revucej toje od zaciatku, a tak ako Orava ma vela ludi na inom uzemi Slovemska. Vcera bolo v Revucej 25 -  to muselo byt asi v nejakom domove dochodcov, nemocnici, ci nejakej fabrike. Nie v rodine.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

clovek2,   toto je taky svojsky vyklad.  Za prve kompenzacie dnes su nastavane podla poklesu obratu,  nie podla toho ci vlada ich zakazala alebo nie.   Za druhe,  to ci je vlada povinna platit kompenzacie za tieto opatrenia je prave na ustavnom sude a nie je to jasne.   Dozvieme sa ci bude alebo nebude platit ale sotva to ovplyvni to ci ich zavrela alebo nie.

K testovaniu som uz pisal vyssie,   z pohladu prava je to ok,  kritizujes politicky marketing.

A je jasne ze sa nestihnu otestovat ?   Ja neviem, a kedze teraz sa do toho zapojili politicke zaujmy  tak jednoducho pockam ako to bude.   Ak sa ludia naozaj  nestihnu otestovat, tak bude dost zalezat ci to bude hromadne alebo zlyhaju niektore "opozicne" samospravy.    Pockajme si, ale je jasne ze ak to bude hromadne, tak matovic cuvne.

 

BTW a odkial mas ze 5 mega ludi sa rozculuje ?  Daj odkaz.

ja viem o https://www.startitup.sk/prieskum-drviva-vacsina-slovakov-chce-ist-na-plosne-testovanie/

20 minutes ago, slimak said:

Obmedzenia,dnes hej aj pre revucu,ale kapacity by som dal na zilinsky kraj a cast presovskeho.

 

125 v Revucej toje od zaciatku, a tak ako Orava ma vela ludi na inom uzemi Slovemska. Vcera bolo v Revucej 25 -  to muselo byt asi v nejakom domove dochodcov, nemocnici, ci nejakej fabrike. Nie v rodine.

Nie od zaciatku, aktivnych, ale ste na rovnakej trajektorii, kazdych 12 dni sa to zdvojnasobi.  To co je dnes v zilinskom kraji by ste mohli mat za mesiac.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To su cisla za cele obdobie. Hej Vcera sme mali 25 -neviem kde, inak v juni sme mali 8 a bolo to najviac na celom Slovensku chlapov vracajucich sa z Karvinej. Ina tu mame nuly. Jednotky. Nas stihaju trasovat.

Tyso.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja byť "poradcom vlády" navrhnem,  nech teraz druhý krát pretestujú tú Oravu a Bardejov.. Aspoň tam bude jasné ako to zabralo..

A celoplošné celorepublikové testovanie nezrušia, ale "iba" odložia o týždeň o dva..

Bla.. bla.. bla.. vyskytli sa organizačné problémy.. Nič nerušíme.. Iba to pripravíme dôkladnejšie..

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, tyso napísal:

Podla toho co som rychlo nasiel je v okrese revuca 125 aktivnych chorych, na orave nasli zhruba rovnaky pocet chorych ako dovtedy evidovali,   co vsetko patri na gemer ? 

 

V okrese Revuca je celkovo 125 pozitivnych. Od marca.  Neviem ako to u nas testuju. Ale v Revucej pripisu cislo,kazdenu co je pozitivny a zije v Stropkove.Pripisu mu to kvoli trvalemu pobytu. Zije v stropkove,ale ma trvali pobyt u rodicov v revucej. Chapes tyso?

Tyso 2.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 10 minútami, tyso napísal:

OK, mylim sa.  Podla grafov na  SME za posledne dva tyzdne mate 50 nakazenych a teda aktivnych je tak okolo 60 nie 125. 

Ja neviem kolko je u nas nakazenych. u nas su vacsinou starci ak sa nakaza ku nam dovali budu umierat.  Nakaza sa dovali,to je iste.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Halo-policie-Pomoooc-dedek-se-nam-pomat-Sedi-v-kombajnu-a-nechce-ven-ze-chyti-koronavirus-Ma-tam-dva-rumy-a-slepici-642200

 

„Haló, policie? Pomóóóc, dědek se nám pomát’. Sedí v kombajnu a nechce ven, že chytí koronavirus. Má tam dva rumy a slepici!“

  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 18 hodinami, robopol napísal:

Mimochodom Tono,

To Švedsko: Ešte nedávno si písal, že tam nastal zlom a bolo prekonané maximu, ajhla :

 

Z modelu mi možno vychádza priebeh jednej vlny. To zrejme ešte neznamená, že ďalšia vlna už nenastane. Ak sa podľa modelu v druhej vlne infikuje 10% ľudí, tak tu teoreticky môžeme ešte očakávať 10 vĺn. A to iba za  predpokladu, že imunita by bola trvalá. To, že pandémia v danej vlne postihne iba relatívne malú časť populácie umožňuje nástup ďalšej vlny. Covid19 sa v tomto zmysle správa dosť neštandardne. 

p.s.

Doplnil som graf o nové dáta. Očakávam, že celoplošné testovanie mi tie grafy trochu "rozhádže."  Zmení mi pomer odhalených a reálnych prípadov.

pomer integral3.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

 

Stalo sa, že by k vám prišiel pacient bez rúška a odmietal dodržiavať opatrenia, v presvedčení, že celé to je výmysel?

Pokiaľ by nastal takýto problém, môžeme ho neošetriť, pokiaľ to nie je život ohrozujúci stav. Ale nemali sme takýto problém. 

Keby niekto prišiel s advokátkou na telefóne, ako sa to stalo v Košiciach, tak je to veľký stres pre zdravotníkov, lebo takmer nikto z nás nevie naspamäť všetky zákony, ktoré tam po vás niekto právnickou rečou začne hádzať a neviete vyhodnotiť opodstatnenosť tých vyhrážok.

Bolo mi ľúto tých lekárov. To je nočná mora každého zdravotníka.  Jednak samotná situácia je dosť stresujúca aj bez toho, že vás niekto straší právnymi postihmi. 

Myslím si, že v takýchto vyhrotených situáciách by mal lekár konať podľa svojho najlepšieho svedomia a vedomia aj za cenu, že sa ďalších 5 rokov bude vláčiť po súdoch, lebo na súdoch sú už aspoň tie emócie skľudnené.

Napokon, rozhodujúcejšie je obstáť pred sebou samým, než pred zaplateným právnikom protistrany, hoci aj ten nám môže spôsobiť veľké nepríjemnosti. Som však presvedčený, že vlastné svedomie by nás mohlo potrápiť ešte viac. 

Dá sa očakávať, že pre odporcov sa tento prípad stane akýmsi precedensom? 

Dúfam, že to bude precedens v tom, že bude podaný návrh na disciplinárne konanie a advokátku pre etické zlyhanie vylúčia z advokátskej komory.

https://www.aktuality.sk/clanok/835540/niektori-zdravotnici-nechcu-ist-pomahat-moze-to-byt-forma-revolty-voci-chaosu-ktory-sa-deje-rozhovor/

 

O tom co sa stalo v Kosiciach viem len z nadpisov, nechcelo sa mi to citat. O tej pravnicke som vedel o par dni skor. Bol u mna kamarat co odmieta nosit rusko. Co aj chapem,ja ho tiez nenosim - alebo nechodim tam kde sa to musi nosit.

A od toho kamarata som pocul o tej pravnicke, kamaratky Harabina. Chvilku, som mu povedal, nech mi o tom nerozprava. Pocul som o zidojasteroch, ci len posmesky v nejakych diskusiach. Viem ze isto o tom su aj clanky, len mna to nezaujima. Ten kamarat sa ma spytal, ze vies si predstavit,sedeli sme von, ze tu pride nejaka kozmicka lod? Ja ,ze to sa ma naco pytas, ci to mysli vazne. Nech mi da stakymito otazkami pokoj.  Su ako jehovisti.

Ci som videl nejakeho mrtveho na covid? - hlada si pracu, vsade chcu ruska,teda si pracu nenajde,resp nasiel na salasi. Inak to je rozumny clovek a kamarat, teda si z neho nechcem robit srandu. Som mu povedal, chod robit do nemocnice, tam tych mrtvych najdes.

 

Este mi povedal, ze zamer Matovica,ci vlad je zrujnovat krajiny. Na tomto nieco moze byt. Dnes ma Revuca 8 nakazenych, predvcerom 25. Teda sa to rozbieha uz aj u nas.

Na tej mapke od 9.9. do 2.10 co som nahodou vybral,mozno preukaznejsie by to bolo na inych datumoch. Kedy  Namestovo a Tvrdosin mali v priemere cez400 Cadca mala len 37, vtedy Revuca 11. Vtedy bol problem na Orave, nie v Cadci ci Ra. Dnes ci o dva tyzdne bude uz vsade. Dolny Kubin mal vtedy za to obdobie 107.

Keby sa to vtedy riesilo,nebol by na Slovensku ziaden problem. Preco sa to vtey neriesilo, nechapem. Asi ozaj chceli zrujnovat krajinu.

 

Matovic.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

 

Minister obrany Naď k vyjadreniu prezidentky: „Naozaj som si myslel, že sme všetci na jednej lodi.“ Naď očakával, že prezidentka vyzve zdravotníkov, aby sa prihlásili. V Rádiu Expres povedal, že momentálne by prihlásených zdravotníkov malo byť približne 13-tisíc.

Prezidentka bola podľa neho informovaná o stave, ktorý platil o šiestej ráno.

„Informovali sme ju, že počet priebežne narastá, očakávame, že sa do večera ešte zvýši,“ povedal Naď.

 

Premiera vymenit, ministra zdravotnictva, ministra obrany... v podstate ani neviem ktoby by tam mal ostat. Mozno Kolikova.Mozno minister zahranicia...ale v podstate vsetci zlyhali..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 29 minútami, slimak napísal:

Premiera vymenit, ministra zdravotnictva, ministra obrany... v podstate ani neviem ktoby by tam mal ostat.

Najlepšie vymeniť  za Fica, alebo Pelegriniho. Oni najlepšie vedia, čo Slovensko teraz potrebuje. Podľa nich Slovensku pomôžu iba nové voľby, aby mohli znova nastoliť ľuďom "istoty". Ja som si istý, žeby by to dokázali, len tie ich istoty by som už znova nechcel zažiť.

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Sniper zamkol túto tému

Drahí diskutujúci, téma je zatiaľ trochu prečistená, a ešte bude.
z coronavíru a konštruktívnej debaty sa to hodne zvrhlo zo strany viacerých disktutujúcich na kydanie a riešenia  Matoviča a jeho vlády a všetkého okolo... áno, vieme, môžeme k rozhodnutiam mať pripomienky aj kritické aj akékoľvek, ale coronavírus  nie je len Matovič a Matovič tu má na svoje veci tému.

sme v coronavíre po uši, prosím o Matovičovi a jeho kontroverzných rozhodnutiach o veciach života písať hlavne v jeho téme
Matovičovci, OĽANO

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

tu otváram tému znovu, prosím:  riešime coronavírus

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov