Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

Pokial sa teda plosne testovanie neuskutocni:

  1. Plati slovo Matovica, ze odstupi, nie? Predsa by nam  takto neklamal? :biggrin:
  2. Komu dame k uhrade tych 57 milionov Eur vyhodenych na 13 milionov antigenovych testov na plosne testovanie? Preplati nam to Matovic osobne, alebo sa na to bude skladat cela vlada?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

skutočne naposledy:Nazor, že vieš len zopakovat nejake pomylene nazory kedy sa ma použit lockdown? Aha, ked napíšem, že jedine efektivne riešenie ako zrazit exponencialny narast je spomenuty lock down, tak nie treba sa odvolat na vakcinu. Predstav si, že ta pochybna Čína sa neriadi tvojmi čitankovymi radami a zavádza tvrdé opatrenie - lock down pri určitom počte nakazených s exp. priebehom. A ked do troch tyždňom zrazila rast prešla na trasovanie a sledovanie ludi v karantenach, nepriame testy a podobne.

To tu musím retardovaným vysvetlovat opakovane, že ide o opatrenia kým nebudeme mat dostupnu vakcínu? ked ty tu vzapeti napíšeš, že šak vakcína tu je onedlho. Važne? aha..

Tu ide o to, čo robil skoro celý svet počas roka. MODLA: lockdown je zlo, strašne zlo a ekonomicky neunosne, skutočne? tak kto kua je na tom lepšia hlúpa čína alebo ta Europa? Kto zaplatil viac za toto ročne divadlo? kto slečna mudra s googlom?

JA tu píšm pre ludí s mozgom, čo nebudu do seba tlst nejaké dogmy a pozru sa ne vec precizne, nech zrataju naklady a dosledky týchto opatreni postupneho ochromovania ekonomiky s dobou neurčitou, nedostatočnými opatreniami, nezabezpečenými vecami a podobne. Potom tu plieskaj "pravdy" o švedoch.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 19 minútami, smiley napísal:

Pokial sa teda plosne testovanie neuskutocni:

  1. Plati slovo Matovica, ze odstupi, nie? Predsa by nam  takto neklamal? :biggrin:
  2. Komu dame k uhrade tych 57 milionov Eur vyhodenych na 13 milionov antigenovych testov na plosne testovanie? Preplati nam to Matovic osobne, alebo sa na to bude skladat cela vlada?

nejde to z fondov eu? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ziadne plosne testovanie nebude,okrem Oravi a Bardejova(tam by to mali skusit aj o tyzden a dalsi tyzden- to zmysel ma).  Matovic uz v sobotu pred tlacovkou - "Priznanie" to vedel(vedel,ze oklamava). Bude lockdown. Co sa take zmenilo? Tiez klamal od zaciatku.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/566403-infektolog-jarcuska-ludia-by-mali-byt-o-testovani-presvedceni/

Tento jediny odbornik sa za to postavil. On vraj revidoval aj tie testy. Este sa trosku postavil za celosplosne testovanie hlavny hygienik.

Teda nevysli opatrenia od 1.10, od 15.10, celoplosne testovanie. Asi ako vyjde lockdown?

Vcera a dnes, pred hodinou mi prestali tiect sople. Pre mna by ten test zmysel mal. Aj ked si myslim, ze som bol len nachladeny. Keby som vedel ,ze ten test maju v revuckej nemocnici - na odbernom mieste, zajtra by som tam siel(300 metrov od domu). Zajtra dnes nie. Keby mi povedali aby som sa vysmrkal tak by sa to nedalo, ale teraz mam relativne prazdny nos,teda zajtra by som tam siel.

Inak vcera som bol na 5 minut v obchode. Rusko bolo zasoplene. Este ze to nemusim nosit.

 

Na toto su tie testy.

https://sport.sme.sk/c/22515524/futbal-dac-dunajska-streda-slovan-bratislava-fortuna-liga-divaci-koronavirus.html

Mohli byt radi, mali by pretestovanych 6 000,ci 12 000 ludi,samozrejme keby im o to slo,ale nejde. Bez pouzitia armady,zrejme len s dobrovolnikmi. Podla dnesnych platnych zakonov a nariadeni. Podla mna im to zakazu.

Testovanie.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

konečne dakujem, nesviha mi kedže upravujes svoje prispevky, aby nebolo vidiet, že tu ešte k tomu aj klameš. To som nečakal. No a dodám, že nič sme neušetrili lebo lock down pride tak či onak.

V podstate, ked bol ešte čas mesiac a pol dozadu, mohol prebehnut menej boleste a menej prisne, s tym, že by sa doriesilo trasovanie, či ine metody rychleho testovania, priameho a nepriameho a sledovanie tych, čo su v karantene, nič z toho tu doriešene nie je. Od marca vlastne nič podstatne tu nevyriešili. Pritom aspon to školstvo mohli obmedzit. neposielat hned všetkych do škol.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@robopol sa skonsoliduj, to čo predvádzaš je uz dno ..

pre tvoje info, naopak ja som od začiatku skor skeptická či vobec nejaká vakcína tak skoro bude . na HIV za 40 rokov nevyvinuli vakcínu.  cucáš si z prstu , a čítaš čo som sem v zivote nenapísala a ešte drzo obvinuješ z klamstva 

xxx

aj ked vraj teda plošné testovanie nebude . dobre to zhrnul :smile1:

Profesor Krčméry: Plošné testovanie podporujem, mám aj päť dôvodov, prečo sa na ňom zúčastniť

https://www.tvnoviny.sk/exkluzivne/2010660_profesor-krcmery-plosne-testovanie-podporujem-mam-aj-pat-dovodov-preco-sa-na-nom-zucastnit

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Myslim, ze Pavol Cekan ma trochu realistickejsi pohlad na plosne ockovanie. Ako napad to nie je zle, ale jne to akcia ohromneho rozsahu, ktora by musela byt zrealizovana prakticky bez chyby, aby bola uspesna. Plosne testovanie sa uz sice niekde pouzilo reagionalne, ale este nikdy v rozsahu celeho statu. Ak by sa vydarilo, bol by to prielom svetoveho rozsahu, ak nie, tak velka blamaz. Co bude asi vzhladom ns Slovensko pravdepodobnejsie?

https://video.sme.sk/c/22515379/cekan-orava-a-bardejov-nam-ukazu-ci-je-testovanie-zvladnutelne-video.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ze ja by som sa mohol zajtra testovat antigenovymi testami asi v Revucej mozne nie je. Nemaju ich ani v bardejovskej nemocnici.  To je pruser ako brno. Mozno ked to nedali revuckej nemocnici - neschopni, ale az tak neschopni ze to nedaju ani bardejovskej nemocnici?

https://www.ta3.com/live.html

16.11 rozprava riaditel bardejovskej nemocnice.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co ma napadlo ja prvy krat za 20 rokov -po nachladeni, ci nadche nemam herpes. Vzdy som to mal bud v nose, ci na perach(vacsinou tam aj tam). Ja som tohto roku asi nemal opar - herpes. Ani na jar ani cely rok. Vminulosti po dvojdnovom sopleni som ho mal vzdy. Teda neviem, ci ruska,to zapricinili, ci zo zenou sa nebavim dva tyzdne. Mam aj hustu bradu,aj pod nosom,ale ze by to to vyriesilo?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Sniper mozem sa ti spytat. moja mamina je lekárka :biggrin: ono ludia sú proti lockdownom [ pouzila som mn.č. lebo sa to tyka vela krajín kde sa to obyvatelom nepáči, nie len SK]  myslím skor z praktickych dovodov, nie preto zeby chceli kafrat do zásluznej činnosti roznym akademikom a expertom aj tuto na fsp :zubiska: ked som si prešla pár diskusií k článkom. je tam dost neg. komentárov . Ja osobne nie som proti lockdown, ale snazím sa byt najmä objektívna.

jedine az budúcnost ukáze ktorá stratégia bola najlepšia 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 7 minútami, alamo napísal:

Otázka je koľko krát sa dá lockdown urobiť za sebou, kým ekonomika totálne skolabuje?

Aby sme nakoniec budovali "vojnový socializmus"..

Prídelové lístky atď..

o tomto sa na tomto fóre nesmie rozširovat. vieš niektoré elity v myslení na tomto fóre určili štandart čo je a čo uz nie je retardované :biggrin:

lockdown nech je event. akklv optimálny, by tiez nemal byt uponáhlany postup bez nálezitého naplánovania . 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

 

Námestovský lekár si myslí, že ľudia na Orave budú mať záujem o víkendové testovanie, otázne však budú okolnosti testovania. „Keď poviem z praxe, tak ľudia veľakrát chcú vedieť, poznať. Chcú ísť na rezonanciu, chcú si vyšetriť protilátky na boréliu a všetko možné. Myslím si, že dopyt tu je, aj za mnou chodia ľudia, či tu nie sú testy,” uvádza.

Problém však podľa neho môže byť inde. „Otázka je skôr postavená na tej dobrovoľnosti a nedobrovoľnosti a čo je za tým. Ak tam má byť karanténa, tak už je tam nejaký bič na ľudí a neviem, či je to správne na motiváciu.”

Podľa Zanovita má celoplošné testovanie zmysel, otázne je, či ho urgentne potrebuje Orava. „Môžeme si povedať pre aj proti. Čo sa týka Oravy, ja si myslím, že tá prevalencia je tu taká veľká, že neviem, či to nejaký zmysel bude mať. Ale vidím zmysel tam, kde to nie je až také rozšírené, aby sme chránili kapacity nemocníc, pretože aktívnym vyhľadávaním ľudí, ktorí sú potenciálni nosiči, vieme krivku oploštiť, aby to systém zvládol kapacitne.”

https://www.aktuality.sk/clanok/832413/koronavirus-lekar-z-oravy-som-ochotny-pomoct-s-testovanim/

 

Doktor ma pravdu - len potom Oravu treba zatvorit. Podla doktora ma zmysel celoplosne testovanie,len nie oravu a teda gemer. Ja niesom proti otestujme len Gemer.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 29 minútami, slimak napísal:

Co ma napadlo ja prvy krat za 20 rokov -po nachladeni, ci nadche nemam herpes. Vzdy som to mal bud v nose, ci na perach(vacsinou tam aj tam). Ja som tohto roku asi nemal opar - herpes. Ani na jar ani cely rok. Vminulosti po dvojdnovom sopleni som ho mal vzdy. Teda neviem, ci ruska,to zapricinili, ci zo zenou sa nebavim dva tyzdne. Mam aj hustu bradu,aj pod nosom,ale ze by to to vyriesilo?

ja som tiez asi prechladnutá. [ bola som si zabehnút a zmokla som, plus bola dost kosa ] ale akonáhle registrujem stratu čuchu alebo chuti. zaplatím si test a je 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som kazdy rok nachladnuty. Cez tenisky sa mi zima dostane do tela a ochoriem(dva dni tecu sople). O dva dni vyzdraviem.  A potom mam pokoj,ci si davam vacsi pozor. Ako fajciar pokasliavam, a ked som mal plny nos soplou samozrejme som nic nemohol citit,ale ako fajciar to mam aj tak znizene,ale chutilomi. Dnes som spravil spagety aj dcere,je druhy den doma. Zacali mi chutit olivi. Dalsom si ich do spagiet,okrem toho len syr a kecup.

Ako ze ma nic neboli, vcera volal kamarat na tenis, ze nemozem, mal som sopel. Dnes,ze ani dnes nemozem,ale asi 3hodiny ho nemam som mu zavolal,mozme zajtra, on ze nie ale dame v piatok. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, Sniper napísal:

Bolo by dobré sa spýtať lekárov a sestier v nemocniciach, aký majú názor na lockdown, lebo internetové kapacity z oblasti virológie majú zjavne iný názor.

bolo by dobré, ak by sa vláda rozhodla pre lockdown, oznámiť ho 7-10 dní dopredu, aby sa pripravili hitlermárkety a aby sa ľudia mohli predzásobiť... ale ako už pol roka sledujem riadenie štátu Chaotizéra Igora, tak to zas oznámia na poslednú chvíľu, aby mohli vypuknúť panické nákupy, a aby sa pred hitlermárketmi v čo najkratšom čase mohlo stretnúť čo najviac ľudí - to je dobré pre obmedzenie šírenia koronáča...

btw, niekto by už konečne mohol Matelkovi vysvetliť, že slovo "riadiaci" nie je prekladom českého slova "řádící" :D

  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov