Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

pred 2 hodinami, game napísal:

no tak, mylady, mylord,  kľud prosím. prosím.

Dnesy mali nakazenych aj Revuca 2, aj Poltar 1 po troch mesiacoch , nasi nam vyhrali starsi 60 a mladsi 40.  Su neuveritelne tie vysledky a menenia semaforov. Ak sa mi bude chciet tu t ukazem. Vcechach maju asi 4 okresy cervene. U nas vrak 41. Len co si pamatam detva zo zeleneho na cervene  5 ludi pozitivnych za tyzden. Opak bo 5 pozitivnych nejaky okres na vychode asi medzilaborce - 5 pozitivnych z cervenej na zelenu. Myslim aj Lucenec z cervenej na zelenu sa dostali behom tyzdna - mali 12 pozitivnych.

 

Som slubil tak splnim, sa pozerajte. 

Zdravotnictvo.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Proste nas klamu s tym semaforom. Preco to robia.

Tu uvidite o kolko ludi pribudlo pozitivnych v jednotlivych okresoch.

Zdravotnictvo1.png

A tie ruska su vam naprdel a nanic. Neztiha to stat. A stat klame. U Slovenskeho sa to neda povedat. U ceskeho ano. Ale ovela horsie je to na Slovensku.

https://domaci.ihned.cz/c1-66824560-vladni-politici-celou-dobu-lzou-data-z-nemocnic-byla-tajna-i-pred-zdravotniky-rika-sef-hlidace-statu

 

Neviem ci jetoto co som chcel ukazat -moderatora tvar si pamatam. Ale si ano.

https://video.aktualne.cz/dvtv/blaha-chytra-karantena-neni-chytra-v-praze-nedoresili-stovky/r~bb53e6aef33a11ea8b230cc47ab5f122/

 

Teda aj unas aj v Cesku ludi klamu a vkuse.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja ju odmietnem. Mozno nie. Ale sniper ,mas stym skusenost - myslis si ze to funguje dobre? Trasovanie ,tesstovanie a podobne?  Podla mna samozrejme rusky a ine piico.. su na nic - podla teba Sniper funguje nas system?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Dňa 3. 10. 2020 at 0:27, electric blue napísal:

@informator daj si to vyšetrit ..čo som napísala , ze si cirkev nárokuje prachy od štátu ale zároven vyhlasuje ze štát nemá čo reptat do jej agendy, ze štát bez ich súhlasu nemoze zakázat omše?!? čo je na tom blud? bludy sú tvoje zvásty ktorymi zasieraš fórum

 

ak dava stat do kultury miliony, tak jej aj prikazuje, co ma stvarnovat ako kulturu na javiskach alebo ake filmy ma tocit?.....moze stat zakazat divadelne predstavenia alebo iba zakazat divakom vstup do hladiska z nejakeho bezpecnostneho dovodu?.....zasieranim fora su tvoje jednostranne vyklady prava.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 21 hodinami, Sniper napísal:

Keď bude vakcína, tak slimak ju odmietne, lebo bude presvedčený, že mu chcú očipovať mozek.

za súčasného stavu by som mal s tým problém aj ja, čo rozhodne nepatrím k odporcom očkovania. lebo jednak nemám dôveru k niečomu, čo je vyvíjané pod časovým tlakom, a druhá vec je otázna účinnosť - ty si tu niekde citoval článok, podľa ktorého sa môžu nakaziť aj tí čo už koviďáka prekonali, čo by ale znamenalo, že vakcína nebude minimálne u časti populácie fungovať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 56 minútami, clovek2 napísal:

nemám dôveru k niečomu, čo je vyvíjané pod časovým tlakom, a (...) sa môžu nakaziť aj tí čo už koviďáka prekonali, čo by ale znamenalo, že vakcína nebude minimálne u časti populácie fungovať.

Vakcíny sú rôzne, proti chrípke sa očkuje každý rok, proti tetanu raz za 15 rokov. Proti COVID-19 sa bude očkovať každé 3 mesiace. Žijeme v roku 2020, technológie idú rýchlo dopredu a do vakcíny investoval celý civilizovaný svet, takže rýchlosť vývoja ma neprekvapuje a časom bude vakcína fungovať aj na dlhšie obdobie. Ak by išlo všetko podľa plánu, na jar budúceho roka by už mohla byť účinná vakcína (nie iba jedna), prípadne aj liek, tak predpokladám, že o rok o takomto čase už by sme mohli byť v štádiu postupného utlmenia celej pandémie.

Vakcínu by som testoval na tých 100 spoluobčanoch z Plaveckého Štvrtku, ktorí sa včera nevedeli vpratať do srsti. Ukázali, že energie majú dosť - na testovanie treba silných jedincov, ktorí majú dostatok energie. Každý môže nejako prispieť k vývoju.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, tyso napísal:

pravda je taka ze keby bolo zaockovane dostatocne percento populacie tak covid zmizne.  ale to znamena povinne ockovanie 

dalsi, co nevie inak zarobit na zivobytie.....

  • No neviem, neviem 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to ze bude treba vakcinovat kazde 3 mesiace je v zasade hoax,  ziadna vakcina z tych o ktorych sa hovori to nepredpoklada.  su vakciny ktore su “standartne” a tam sa pri dostatocnom pocte testovania da odhadnut ake su mozne vedlajsie ucinky. potom mame vakciny zalozene na novych postupoch a tam su obavy ci sa nemozu objavit vedlajsie ucinky po dlhsej dobe.  Ale pri kazdom ockovani sa zvazuje pomer prinosov a rizik. bez ockovania sa do nejakej doby nakazi kazdy. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Namatkova ukazka pomeru reakcii na clanky o pocte novych pripadov a obeti koronavirusu na beznom spravodajskom serveri. Pod stvrtym clankom sa uz ludia nahnevali, bol o vyhlaseni nudzoveho stavu.. Najprv som myslel, ze to dam bez dalsieho komentara, avsak musim citovat moje cynicke zlomyselne ja ..a to si praje, aby sa na tejto j e b n u t e j populacii covid poriadne vysantil.

120893292_10220996551156643_4985840653263926876_n.jpg.432196d594ca0ca22ecfdbfa154bfa78.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 hodinami, Sniper napísal:

Vakcínu by som testoval na tých 100 spoluobčanoch z Plaveckého Štvrtku, ktorí sa včera nevedeli vpratať do srsti. Ukázali, že energie majú dosť - na testovanie treba silných jedincov, ktorí majú dostatok energie. Každý môže nejako prispieť k vývoju.

mám obamu, že by výsledky testov mali nízku výpovednú hodnotu. vzhľadom k hygienickým podmienkam v akých žijú, majú osadníci imunitný systém taký, že im ho zvyšok populácie môže závidieť.

čo ma ale najviac zaráža, že sa nejako prestalo hovoriť o zodpovednosti čínskych súdruhov za tento priekak. OSN by mala rozhodnúť, že každý obyvateľ planéty dostane ako odškodné jeden pár kvalitných samorozpadávacích tenisiek Abibas, a značkovú High end elektroniku Powasonic, Fugison alebo Sono, podľa vlastného výberu - tiež jeden kus...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@informator štát nariaduje nejakym cirkevnym spoločnstvám obsah bohosluzieb?? jedná sa o opatrenia na margo covid19 , ktoré by mali platit tak ako pre cirkve tak pre kultúrne podujatia . ved pouzi tú svoju jednu mozgovú bunku občas :biggrin:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aby bolo jasné, nezdielam jeho názor, nezdielam ani túto stránku . iba ma dost prekvapilo... 

Kardiochirurg profesor Fischer o covid epidemiológoch, rúškach, vakcínach, farmabiznise, neprimeraných opatreniach vlády a dianí okolo koronavírusu

https://www.infovojna.sk/article/kardiochirurg-profesor-fischer-o-covid-epidemiologoch-ruskach-vakcinach-farmabiznise-neprimeranych-opatreniach-vlady-a-diani-okolo-koronavirusu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 15 hodinami, dead napísal:

120893292_10220996551156643_4985840653263926876_n.jpg.432196d594ca0ca22ecfdbfa154bfa78.jpg

Chripka si vo svete tiez vyziada vyse milion mrtvych  - kazdorocne. Je to ale prilis malo na to, aby sme zacali plosne pouzivat vakcinu, ktoru mame proti chripke k dispozicii...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nedeľa

Citát

 

Testovaných: 3382

Nakazených: 353

Vyliečených: 37

Úmrtí: 0

Podiel nakazených: 10,44%

 

 

Pozitívny prípad bol každý desiaty. Zhodou okolností aj WHO predpokladá, že je nakazená už desatina celej populácie planéty, takže niečo viac ako 760 000 000 ľudí, čo je asi 20x viac ako tvrdia oficiálne štatistiky na základe testov (~ 35 000 000).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako funguje system na Orave. Ale tak isto to bude aj na Gemeri. Teda nieo podobne ocakavam aj u nas.

https://www.postoj.sk/62633/orava-ukazuje-kde-zlyhava-stat-v-boji-s-koronou

Funguje to vyborne Sniper. Daj sa ockovat. Ak stat nevie zabezpecit to zakladne(testy ale hlavne dohladavanie) ,isto pomozu ruska a teoreticka telesna a hudobna. A ine vymozenosti v 21.storoci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 4. 10. 2020 at 21:06, electric blue napísal:

@informator štát nariaduje nejakym cirkevnym spoločnstvám obsah bohosluzieb?? jedná sa o opatrenia na margo covid19 , ktoré by mali platit tak ako pre cirkve tak pre kultúrne podujatia . ved pouzi tú svoju jednu mozgovú bunku občas :biggrin:

trepala si tam nieco o tom, ze cirkevnici by peniaze od statu chceli, ale povinnosti odmietaju, preto to moje prirovnanie ku kulturnej statnej prisavke, co berie ine miliony ako cirkev.....takze nenariaduje, ale im nariadil (v tom case) zakaz vykonavania bohosluzieb....to ma aky pozitivny vplyv na opatrenia proti covidu?.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 5. 10. 2020 at 10:11, electric blue napísal:

Aby bolo jasné, nezdielam jeho názor, nezdielam ani túto stránku . iba ma dost prekvapilo... 

Kardiochirurg profesor Fischer o covid epidemiológoch, rúškach, vakcínach, farmabiznise, neprimeraných opatreniach vlády a dianí okolo koronavírusu

https://www.infovojna.sk/article/kardiochirurg-profesor-fischer-o-covid-epidemiologoch-ruskach-vakcinach-farmabiznise-neprimeranych-opatreniach-vlady-a-diani-okolo-koronavirusu

ked to nezdielas, tak potom naco to sem davas?....tebe nechyba odborny nazor aj nejakeho oponenta?.....sa uz necudejem, ze  vsetci tu (teda skoro vsetci) su tak nabudeny doverovat iba tzv. oficialitam.....nikoho tu nezaujma, ze ta "slavna" vakcina proti covidu od astrazeneca sa vyraba v takom casovom strese a uz ju objednali v predstihu  staty za obrovske miliony eur?.....za socializmu bolo menej takych zmanipulovanych oviec ako terazky.....ja sa urcite dobrovolne nedam zaockovat....jedine v pripade, ze sa verejne daju zaockovat vsetci, co tak vehementne a verejne propaguju tu vakcinu a jej zazracne ucinky....samozrejme aj zo svojimi rodinnymi prislusnikmi tzn. deti, vnucata, rodicia, stari rodicia....ak som na nejaku vetvu zabudol tak doplnte....inak, ta vakcina by mala mat 50% -tnu uspesnost v ochrane zaockovancov a je bez rizika pre vyrobcu....dakujem neprosim.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov