Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

O kolko konkretne je delta plus nakazlivejsi?

A ako nakazlivy je variant delta? Zaregistoval som hodnoty dvojnasobne nakazlivy ako povodny covid, ale aj o 50% nakazlivejsi - co uz by bolo lepsie. S akou presnostou a spolahlivostou dokazeme namerat nakazlivost delty?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Idiotokracia v praxi.. 

27.10.2020!!!

Citát

https://slovensko.hnonline.sk/2237153-o-tri-tyzdne-sme-spat-v-septembri-caputova-vyzyva-vladu-aby-zaviedla-kontroly-na-hraniciach

O tri týždne sme späť v septembri. Čaputová vyzýva vládu, aby zaviedla kontroly na hraniciach

Dnes..

Citát

https://www.aktuality.sk/clanok/905649/ludia-prechadzaju-aj-cez-hranicne-priechody-ktore-policia-uzavrela/

Ľudia prechádzajú aj cez hraničné priechody, ktoré polícia uzavrela

Na jednom uzavretom hraničnom priechode odsunuli zátarasy, na inom prejdú aj cez kopu štrku.

Tomuto sa vraví kontrola hraníc? 

Veď už viac ako rok je jasné že nič iné nefunguje a nebude fungovať.. 

Upozorňovali na to odborníci, nakoniec aj Čaputová. 

Dodnes nič nepripravili, dodnes nič nepremysleli. 

CHOĎTE AJ S OČKOVANÍM DO PRDELE! 

Kým nebude fungovať kontrola hraníc, je očkovanie na prd!

Iba vyvoláva pocit falošného bezpečia a vláda sa môže tváriť že niečo robí.. 

Vláda nerobí nič, akurát sa zbavuje zodpovednosti!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nerozumiem, máš to akési dopletené, keď vidláci porušujú nariadenia a odstraňujú zátarasy, tak čo má vláda spraviť teda? Obohnať krajinu ostnatým drátom, pustiť do neho 300 000 voltov, nasadiť tanky a kto ten drát prekoná, tak po ňom páliť ostrými? Keď sa neuzavrú hranice, štekáte, že vláda nič nerobí, keď sa uzavrú, štekáte, že tento fašistický režim obmedzuje ľudí. Ja už tu postrádam akúkoľvek logiku. Však ty budeš volič Smerohlasu?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Sniper

A ty si Matelkovolič.. Trtkovolič.. 

Počuj..  Furt tu nadávaš Slovákom do vidlákov.. 

Tak prečo s tým nepočítaš dopredu, že sú vidláci? 

Ty si nečakal, že keď takto "zavrieš hranice" ľudia ti to akurát obídu dokola? 

He!

Strašne prekvapujúce..  Pre Matelkovoliča.. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hranice predsa nie sú uzavreté. Uzavreté sú len niektoré prechody, aby sa dali efektívne uplatniť karanténne opatrenia. Ak si niekto predstavuje slobodu tak, že nebude rešpektovať štátne orgány, nerešpektuje ani práva iných. V tomto prípade tých, ktorých tieto opatrenia majú chrániť. Nakoľko je uzavretie prechodov účinné je na diskusiu. Voliči svoj názor na takéto vládne opatrenia môžu zohľadniť v budúcich voľbách, ktoré môžu byť už onedlho. 

No apelovať na porušovanie ľudských práv a slobôd je iba politická propaganda. Pred rokom 1989 boli hranice skutočne uzavreté. A kto sa v tedy v ČSSR dožadoval ľudských práv, toho komunisti uväznili. Je paradoxné, že práve Fico, ako člen komunistickej strany, ktorá neváhala strieľať ľudí pri ilegálnom prekročení hraníc, sa dnes stavia na čelo "bojovníkov za ľudské práva".  

Očakával by som aj nejaký apel od pani prezidentky, ktorá sa ešte nedávno tak aktívne politicky angažovala.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

pred 53 minútami, smiley napísal:

Uspesnost realizovania vymozitelnosti nariadenia a  zmysluplnost nariadenia su dve rozne veci.

To máš síce pravdu, ale ak o zmysluplnosti nejakého opatrenia vlády budú rozhodovať samotní občania, tak je parlamentná demokracia v "háji". Aj referendum o skrátení volebného obdobia je na hrane ústavnosti. To môžeme rovno spojiť voľby s referendom o dôvere a ukončení mandátu novo vznikajúcej vlády. Ušetrí to finančné prostriedky na nové referendum :smile: To by bol oximorón zmyslu demokracie. Demokracia je o rešpektovaní volieb. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No vsak jasne, ze obcania rozhodovat nemaju. Chcel som tym povedat tolko, ze pokial niekto prechadza uzavrete hranice, tak z toho nevyplyva, ze ich zatvorenie nebolo zmysluplne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na druhej strane, neviem ci ma az taky zmysel tie hranice zatvarat. Delta mutacia sa k nam dostane tak ci tak, takze pokial vlada nema jasny plan ako tento kupeny cas vyuzit (napriklad zavedenie povinneho ockovania a "nasilne" preockovanie milion ludi behom mesiaca), tak ho asi kupujeme zbytocne...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo, tak keby som ta nepoznal tak by som povedal ze nevies co hovoris. Na hraniciach daju par pokut a bude pokoj.,Ale inak robia to co tu  vytrvalo ziadas, kontroloju hranice. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No jasné, že poslanci na Slovensku nepredstavujú intelektuálnu elitu. Mám skôr pocit, že opak je pravdou. Na Slovensku máme už dlho možnosť voliť iba väčšie, alebo menšie zlo. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach


Počuj..  Furt tu nadávaš Slovákom do vidlákov.. 
Tak prečo s tým nepočítaš dopredu, že sú vidláci? 
Ty si nečakal, že keď takto "zavrieš hranice" ľudia ti to akurát obídu dokola? 


A teba vidláka sa to nejako konkrétne týka? To že sa budú zatvárať hranice, bolo oznámené ešte minulý mesiac. Už si tu prestaň stále dookola liečiť svoje mindráky, tam sa venuj montovaniu áut na linke a nepindaj tu v jednom kuse. V jednom kuse vy vidláci tu pindáte na všetko jak choré vrany, huby sa vám nezastavia, je úplne jedno čo vláda spraví, nič vám nie je dobré.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach



Na druhej strane, neviem ci ma az taky zmysel tie hranice zatvarat. Delta mutacia sa k nam dostane tak ci tak,


Zrejme preto, aby sa to tu nešírilo ako v Británii.

Ale bude to takto:

- hranice sa zavrú, šírenie Delty sa dokáže dostať pod kontrolu, tretia vlna prakticky nepríde - vidláci budú pindať o fašistickom režime, ktorý zbytočne obmedzuje a hlavne buzeruje svojich občanov

- ak sa sem Delta dostane a spôsobí tretiu vlnu, tak tí istí vidláci, medzi ktorými budú aj tí, čo odstraňovali zátarasy a obchádzali nariadenia budú pindať, prečo vláda premrhala leto a neuzavrela hranice.

Takto to tu chodí, proste im v ničom nevyhovieš aj keď sa pokrájaš.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Delta sa na Slovensko raz nakoniec dostane a sposobi tretiu vlnu. Vzhladom na nasu zaockovanost sa to u nas asi bude sirit rychlejsie  ako v Britanii. Dost moze zalezat na tom, ako rychlo a tvrdo sa nasadi lockdown - snad sme uz pouceny.

A pozeram, ze nie som sam, co si to mysli:

Citát

Matematik Kollár: V prísnej kontrole hraníc nevidím veľký význam, infekčnejší delta variant si počká na každého. Obmedzenia na hraniciach by podľa Richarda Kollára dávali zmysel, ak by sme nimi získali čas, ktorý by sme zmysluplne využili na vakcinovanie ohrozených skupín.

https://dennikn.sk/2457287/matematik-kollar-v-prisnej-kontrole-hranic-nevidim-velky-vyznam-infekcnejsi-delta-variant-si-pocka-na-kazdeho/?ref=tit1

Skratka priority by mali byt: ockovat, ockovat a este raz ockovat. Je to najefektivnejsia zbran proti covidu, treba ju co najviac vyuzit. A povolenia dostavat okamzite po prvom ockovani, nie az dva mesiace po nom. Na Plosne testovanie sme zmobilizovali ludi viacmenej zbytocne, teraz by to chcelo podobnu "atomovu bombu" zorganizovat s ockovanim.

Zaockovane Anglicko rusi proticovidove opatrenia, veri si, ze to s ockovanim ustoji aj bez nich.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@smiley

A vieš presvedčiť alebo prinútiť ľudí aby sa všetci očkovali? 

Nevieš! 

A preto čo?

Preto tá tvoja "najefektívnejšia zbraň" nefunguje a nebude fungovať.

Očkovanie je teda skôr "afektívna" zbraň.

Na porovnanie.

Podľa mňa kontrola hraníc "buzeruje" menšinu obyvateľstva.

A "buzerácia" akejkoľvek menšiny sa dá zariadiť veľmi ľahko a navyše obvykle je populárna.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 9 hodinami, Sniper napísal:

 


A teba vidláka sa to nejako konkrétne týka? To že sa budú zatvárať hranice, bolo oznámené ešte minulý mesiac. Už si tu prestaň stále dookola liečiť svoje mindráky, tam sa venuj montovaniu áut na linke a nepindaj tu v jednom kuse. V jednom kuse vy vidláci tu pindáte na všetko jak choré vrany, huby sa vám nezastavia, je úplne jedno čo vláda spraví, nič vám nie je dobré.

 

V tomto budem dôsledný "oportunista"..

Áno očkovanie ako také funguje..

A práve preto že montujem autá na linke, viem že tých ľudí s ktorými robím v robote o "výhodách" očkovania nikto nijak nepresvedčí. 

A preto očkovanie na Slovensku ako "najefektívnejšia zbraň" jednoducho fungovať nebude..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 12 hodinami, Sniper napísal:

Nerozumiem, máš to akési dopletené, keď vidláci porušujú nariadenia a odstraňujú zátarasy, tak čo má vláda spraviť teda? Obohnať krajinu ostnatým drátom, pustiť do neho 300 000 voltov, nasadiť tanky a kto ten drát prekoná, tak po ňom páliť ostrými? Keď sa neuzavrú hranice, štekáte, že vláda nič nerobí, keď sa uzavrú, štekáte, že tento fašistický režim obmedzuje ľudí. Ja už tu postrádam akúkoľvek logiku. Však ty budeš volič Smerohlasu?

Poviem to už fakt hnusne.

Podľa mňa omnoho viac ľudí sa teraz s cudzích problémov na hraniciach škodoradostne raduje.

Napríklad.. Spokojný sú ľudia ktorý nezarobia dosť peňazí na to aby si dovolenku v zahraničí mohli dovoliť. 

Ľudia ktorý nemajú dom za hranicami, sú tiež zlomyseľne spokojný.

atď..

Väčšina Slovákov má teraz "orgazmus od zlomyseľnosti", a tú zahorúca upečenú "ko..tinu" čo sa deje na hraniciach, nadšene pozoruje a schvaľuje..

:kvetinka:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 21 minútami, alamo napísal:

A práve preto že montujem autá na linke, viem že tých ľudí s ktorými robím v robote o "výhodách" očkovania nikto nijak nepresvedčí.

Tým montovaním som to myslel tak, aby si sa venoval svojej práci a celú tú pandémiu až tak neprežíval. Ja som tam učinil a žijem si normálny život. To že máš takých zabednených kolegov, s tým už asi nič neurobíš, ale to neznamená, že keď bučia oni, musíš bučať aj ty. Zatváranie hraníc sme tu mali aj vlani a nič nepomohlo k tomu, aby sa to na jeseň nerozbehlo naplno. Ale to bol dôsledok toho, že mnohí si mylne mysleli, že keď sme tu mali prvú "vlnu" v počte pár stoviek kusov a v lete bolo nakazených 100 ľudí, že už sme za tým. To bolo hlboké podcenenie situácie, čo sa ukázalo na jeseň. Teraz máme 1,5 milióna plne zaočkovaných, vláda chce uzavrieť hranice a s tým nespraví nič ani pár dezolátov z Republiky, ktorí majú akurát len priveľa testosterónu.

 

pred 9 hodinami, smiley napísal:

Delta sa na Slovensko raz nakoniec dostane a sposobi tretiu vlnu.

To už je problém nezaočkovaných, keď za všetkým vidia čipovanie a kontrolu cez 5G siete, nech na tú Deltu aj vykapú. Aspoň sa zvýši priemerné IQ národa.

 

pred 3 minútami, alamo napísal:

Podľa mňa omnoho viac ľudí sa teraz s cudzích problémov na hraniciach škodoradostne raduje.

Napríklad.. Spokojný sú ľudia ktorý nezarobia dosť peňazí na to aby si dovolenku v zahraničí mohli dovoliť. 

Nemyslím si. Toto je len dôsledok tejto doby, keď väčšina populácie Európy nezažila žiadnu katastrofu globálnych rozmerov a teraz strašne prežívajú, že si nemôžu dať kapučínko na teraske alebo vymáčať vajcia na Jadrane, fňuk.

Čo sa týka konkrétne dovoleniek, ver mi, mohol by som si dovoliť dovolenku aj na Kiribati, ale nie som dovolenkový typ.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@ Sniper 

Kto sú to podľa teba tý "vidláci "?

Podľa mňa "skutočný vidlák" v súčasnej ekonomickej situácii, jednoducho nemá ani na dovolenku v Chorvátsku..

A už vôbec nevlastní barák za hranicami v Rakúsku alebo Maďarsku..

Ee.. "Spodina - holota" teraz žiadne protesty na hraniciach neorganizuje, ani sa na nich nezúčastňuje..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo,  cisla hovoria nieco ine. Dovolenka v chorvatsku je dostupna pre 70 percent populacie.  barak v madarsku ci v rakusku je prave otazka ceny,  nie honoru.

Ale inak,  predstavme si ze sa presadi povinne ockovanie 50+,   to znamena pokuty pre tych co sa odmietnu ockovat.  Co predpokladas ze by stalo ? Skupina co pevne veri v cipovanie a cielene vrazdenie sa neda ockovat ani tak,  kolko ich je ?  10 percent ? v tejto vekovej kategorii ?

A k buducnosti,  delte sa skutocne nemame ako vyhnut,  zablokovat hranice podla tvojich predstav nejde ( mozeme buzerovat cestovatelov, to cast ludi oceni ale keby skolabovali dodavky potravin  tak by inak hovorili)

A jej priebeh bude nieco medzi Britaniou a Ruskom.  Britania dnes robi experimement a uvolnuje vsetko napriek rastu ochoreni.  A vsetci cakame ako to dopadne,  na jesen budeme vediet.  Len ci sa z toho poucime.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 5 minútami, tyso napísal:

alamo,  cisla hovoria nieco ine. Dovolenka v chorvatsku je dostupna pre 70 percent populacie.  barak v madarsku ci v rakusku je prave otazka ceny,  nie honoru.

Zaujímavá štatistika.. Aká je stará? 

Podľa mňa vznikla ešte pred "čipovov krízou"..

Napríklad je budem mať tento týždeň "dvojdňovú" pracovnú dobu..

Iba štvrtok piatok v robote.. 16 hodín dohromady..

Kto to tu chcel vypáliť a vybagrovať Volkswagen, potom zaliať slanou vodou? 

Čo povieš tysovi na jeho štatistiku, podľa ktorej stále máš na dovolenku pri mori? 

pred 5 minútami, tyso napísal:

Ale inak,  predstavme si ze sa presadi povinne ockovanie 50+,   to znamena pokuty pre tych co sa odmietnu ockovat.  Co predpokladas ze by stalo ? 

To by si ho musel najprv presadiť..

Prečo sa nechce?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 14 minútami, tyso napísal:

Skupina co pevne veri v cipovanie a cielene vrazdenie sa neda ockovat ani tak,  kolko ich je ?  10 percent ? v tejto vekovej kategorii ?

 

Nedostatok čipov má na svedomí ich zvýšená spotreba na očkovanie.:smile: 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 15. 4. 2021 at 23:56, Sniper napísal:

Vieš čo by ten zmrd @Tomáš dal za to, keby mohol brať 60% a doma sedieť na tej svojej tlstej riti? Vieš ako strašne závidí takým ľuďom? Vieš ako nadáva na koronu, že on strategický zamestnanec (čo robí normy na 47%) musí ťahať nadčasy v takej "strategickej" firme ako Amazon?

Áno Áno..

@Sniper Chcel pred časom vypáliť, vybagrovať a zaliať slanou vodou VW..

@SniperČo vravíš dnes?

Čo povieš @tysovi na jeho peknú štatistiku? 

Citát

Dovolenka v chorvatsku je dostupna pre 70 percent populacie. 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo,  ja nepoznam situaciu u vas v praci,  pracujem zo statistikou disponibilnych prijmov v SR za minuly rok. A priebezne statisticke cisla nenaznacuju dramaticku zmenu.

Ale na otazku preco sa nechce, tu nedavaj mne. Lebo Fico, Pellegrini, Kollar, Matovic.   A za nimi su volici,  co radi obetuju zivoty za slobodu. ( irony off)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov