Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

Treba sa spýtať súdruha Fica, čo celé tie roky robila jeho silne sociálna vláda pre zdravotníctvo, okrem Paškovho kvalitného tunelovania (kauza CT, vykradnuté zdroje štátnej poisťovne, podivné dotácie spriazneným ambulanciám), pretože katastrofálna kvalita a poddimenzovaný stav nášho zdravotnictva (A priniesli ste si so sebou hajzlák? Lebo my nemáme) bol známy už dlho počas tých najlepších ekonomických rokov, ktoré sme vďaka Smeru ÚDAJNE zažívali. Veľkou škodou je, že sa pred rokom vymenila vláda a tie svine smerácke si to nevyžrali. Inak by Smer nemal ani tých 13%, ktoré by mal, keby populisticky nepretlačil 13. dôchodky dva týždne pred voľbami (tie isté 13. dôchodky, ktoré veľkohubo vyhlasovali na billboardoch pred voľbami v roku 2010) a Hlas by tu nebol žiadny, ktorý od svojho vzniku absolútne nič neukázal, ale má 20% podporu napriek tomu, že jamkatý buzerant svoj jediný príspevok k riešeniu pandémie zanechal vo forme rozkradnutých štátnych rezerv. A prevzať štát v takomto žalostnom stave, kde namiesto toho, aby sa riešila akútna infekcia v podobe previazania mafie s najvyššími štátnymi kruhmi, sa nová vláda musela vysporiadať so situáciou, akú svet nezažil od španielskej chrípky, čo by nezvládol zrejme ani Robert Schuman, nieto nejaký Matovič, ktorému internetoví Nositelia nobelovej ceny za politológiu dávali za vinu snáď aj aprílový sneh, ktorý nečakane napadol. Ešte horko zaplačeme, lebo smerácki tunelári vďaka poslednému roku môžu prežívať znovuzrodenie a ak sa náhodou dostanú opäť k moci, tak skoro sa ich už nezbavíme.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ale zas sa netvárme, že zdravotníctvo tu devastovali len smeráci. netvrdím že nie, ryžovali na tom statočne, ale predošlé garnitúry tiež neboli sväté.

pamätám si od prevratu, že každá reforma zdravotníctva začínala vetou, že treba zredukovať počet lôžok v špitáli... došiel koronáč, a odrazu tu boli náreky a plače ako máme málo lôžok v špitáloch...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 9. 4. 2021 at 23:57, smiley napísal:

Nakazenie zaockovaneho, pokial viem, zatial  nebolo zaznamenane.

 

Dňa 10. 4. 2021 at 2:41, tyso napísal:

no,  kedze studie udavaju 90 percent, tak bolo zaznamene :)  

Ano, napisal som capinu.:zubiska:

Vakcina ma omedzenu ucinnost, ale tych 90% bohate staci na to, aby to dominatne zmenilo vyvoj poctu nakazenych.

Na vyvoji poctu nakazenych to zatial nie je vidiet kvoli tym 90%, ale kvoli malej miere populacie, ktora uz bola zaockovana. V "ockovacich" krajinach je uz viditelne znizenie poctu umrti a tazkych priebehov.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 11. 4. 2021 at 16:22, clovek2 napísal:

sotva... mama mala síce pozitívny test, ale zomrela na zástavu srdca - mesiac pred 90. narodeninami. v takom veku je zástava srdca normálna vec, teda myslím že je...

kamoš /56/ zomrel na infarkt - záchranka ho nechcela vziať do špitálu, lebo kovid...

známy /66/ umrel na rakovinu - zanedbané vyšetrenia aj liečba, lebo všetci už vyše roka riešia len kovid. vlastne by sme kovidu mali byť vďační, lebo vďaka nemu prestali existovať všetky ostatné choroby...

Ja som to myslel trosku inac. Ja som tri roky nebol nikomu na pohrebe,ani nechcem. A okrem tej susedy(co ich dom vidim z kuchynskeho okna) ani neviem(tu ale ja mam zuzene cesty informacii),ze by niekto umrel na covid. Myslim v rodine,alebo co sa mi donesie. uz sa to nenosi sa nestykam ludmi z vonka. 

Aby kazdemu v rodine niekto umrel na covid. By mrtvych muselo byt 4,5krat viac, ci 10? Tych 12 500 ku 50 000 co rocne umrie a to v rodine nechodili sme bezne na pohreb kazdy rok. 

Na inu temu, dnes zase otvaral skoly nas minister financii. Otvaral pred vianocami, po vianociach, zaziatkom februara, teraz. Len deti su stale doma. Covid automat. Mame ho od polky decembra nikdy nebol. Lebo ak sa malo nieco spristupnit, tak pritvrdzuju parametre. Teda vzdy don zasahuju. Teda nikdy sme nemali covid automat, aby fungoval automaticky. Ved aj teraz. Tam kde malo byt lepsie a uz si nemali vrtat do nosa kazdy tyzden. Stacilo by raz za dva ci tri tyzdne. Podla povodneho navrhu,len nestaci, som zvedavy kedy skonci nudzovy stav. To referendum nech daju prezidentke,nech to bezi ,najlepsie nech to je niekedy na september,oktober. Ak budu nepripraveni opat,treba ich dat prec. Vtedy maju najvaciu sancu aby bolo co najuspesnejsie. Mozno v novembri,ale v tedy by uz tam neschopaci nemali byt.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://dennikn.sk/2348918/nadmerne-umrtia-pokracovali-aj-vo-februari-a-tykali-sa-uz-aj-sestdesiatnikov/?ref=tit1

Vysiel clanok o umrtiach. Neviem ci vidite ten prvotny graf za cele slovensko. Tak poslednych 12 mesiacov(to by malo byt od 19.10) do konca roku 2020 umieralo v priemere tyzdenne 1400 ludi(moj odhad z grafu) a 8 tyzdnov v roku 2021 po 2000. Priemer za roky 2000-2019 to bolo cca 1050 ludi. Teda na Slovensku za to obdobie(20 tyzdnov) umrelo 32 800 ludi, bezny priemer je 21000.

Teda nadpriemer je 11 800 a ludi mrtvych do konca februaru mohlo byt 10 000 na covid ci s covidom.

Je zaujimave ze su tam grafy aj podla jednotlivych 5tich rocnikov. Je tam graf od zaciatku roka 2020 (teda 60 tyzdnov) . Vo veku 20-24 rokov umiera tyzdenne v priemer 4,5 cloveka. Za poslednych 60 tyzdnov to bolo asi 2,5 cloveka. Teda prezilo  viac ako priemer 120 mladych. Nemali sa kde a ako zabit. Iste za to z casti je aj demograficky pokles. Vidim to 50:50.

Vo veku 45-49 tam priemere tyzdenne umiera 30 ludi , poslednych 60 tyzdnov to bude max 25. teda + 300 ludi.

Je zaujimave,ze u 5 rokov mladsich pocas januara a februara 2021 - ich covid kosil viac.

Vo veku 70-74 tyzdenne umiera asi 125 ludi pocas pandemie tedaposlednych 20 tyzdnov by som tem pocet odhadol 225 -230, vrchol mali 332. V podstate ja by som to nemusel ani odhadovat, su tam udaje vedel by som to aj spocitat. Ked budem mat cas tak si spravim skusku spravnosti.

Vo veku 90 a viac ,skoro polovicu aj nepandemickeho obdobia skoro krivka umrtnosti dosahovala maxima za poslednych 20 rokov. Podpriemerom nebola ani jeden tyzden. Presnejsie 20 tyzdnov a poslednych 20 tyzdnov som ani nepocital. Takze polovica. Pre porovnanie 70-74 prekrocili maximum len raz a raz sa priblizili.

 

70-74.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak,   tak ciste od veci :  :)

Prva otazka je aka je velka rodina ?  To je pomerne arbitrarne cislo, mozes si ho zvolit od 4 ( zhruba velkost jadrovej domacnosti) po 200 ( pocet ludi na mensej vychodniarskej svadbe).

nech nas je 5,5 miliona,  tak pri pocte 200 na rodinu portrebujes bud 275 tis umrti aby to vyslo na kazdu rodinu alebo cca 100 tis aby si mal 50 percentnu sancu na umrtie v rodine. 

Povedat teda ze V KAZDEJ rodine uz mas mrtveho na COVID je znacne prehananie.   Ale  dalsi pohlad je ze na slovensku mas spolocensku vzdialenost medzi ludmi cca 4. (  kazdy s kazdym je spojeny cez retaz 4 ludi , ak to preratame na COVID tak to bude 2,5) a tak v kazdej rodine poznaju niekoho, kto pozna niekoho komu v rodine niekto zomrel )

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zrejme klamat neprestali. Chlapec IZI povedal uz,ze dnes dosahujeme parametre na cervenu fazu. Teda podla minulotyzdennych vysledkov,ak sa tie potvrdia tento tyzden,co asi ano tak dalsi tyzden budeme cerveny.

Ores Revuca mala minuly tyzden 660/100 000 za 14 dni. Vazeny 722. To je cervena uz minuly tyzden(to co vbolo zverejnene).  Hospi.30,snad to je uz na 100 000.inak naco to tam davaju.

Vcera som si pocital na AG testoch Revuca mala za posledne 2 tyzdne 161 pozitivnych a 39 PCR testoch. Teda na na 100 000 prenasobis 2,5 a vyjde okruhla 500. Uz minulytyzden sme mali od regionalneho UVZ hodnotenie 4. A ostali sme v 6. Revuca mala vcera  0 PCRs polu este 5 okresmi), toto mala za posledne dva tyzdne asi 4 krat(boli sviatky). Teda jediny parameter,ze sme v 6,moze byt ak vzrastol pocet hospitalizovanych nad 40.

Podobne je na tom Slovensko. Za poslednych 14 dni bolo pozitivnych na AG testoch cez 15 000, tyzden predtym ten isty parameter bol cez 19 000. PCR testov ubudlo. Tyzdne od 22.3.2021 boli poklesy z 8845 na 7285 a posledny udaj 5768. Teda pokles spocitas prva dva cisla a potom druhe dva. 14 denny pokles 16130 a teraz posledne dva tyzdne 13053. Celkovo  pokles z 35 130 na 28 053.Pokles cez 20%. A im vyjde rast a reprodukcne cislo blizko 1. Vraj 0,97.

Teda 6 stupen pre buduci tyzden je spravny,ale uz je jasne,ze dalsi tyzden ma byt 5. Pre cele SR a 5. uz tohto tyzdna mala mat Revuca.

V revuckej nemocnici su 4 na Covid,max bolo 33.

Pre zaujimavost. Zlate moravce mali za dva tyzdne 16 pozitivnych PCR a 18 pozitivnych na AG testoch z 27082 testovanych.

Teda 16+18= 34,tiez maju 40 000 obyvatelov,prenasobis 2,5 a vyjde uz nie okruhle ale cislo 85 na 100 000. hospitalizovanych minuly tyzden mali 4. Oni su zlty ako vysiti,ci by mali byt v 2.stupni. A testuju sa ako blazni a este budu ak budu chciet si ist zahrat tenis. Pri tenise su zakladne ciary od seba vzdialene 36,5 metra.

 

 

covidautomat.thumb.png.c190512508dd58b65b4f44371466f2eb.png

Revuca 12-18.4..png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Maju skolsky automat a co podla neho plati v tej skole?

https://www.minedu.sk/ministerstvo-skolstva-zverejnuje-podmienky-bezpecneho-navratu-deti-do-skol/

Moze ist II.stupen prezecne? Nie. 8. a 9.ty rocnik. Deti v Zlatych Moravciach si maju nadalej sprtat v nose? Ak sa im rodicom paci,nech. Idu deti na strednych skolach do skoly? Nie az v niekedy maji. Ale v maji bude mozno taka situacia,ze ich uz nemaju ani testovat. Oni chcu,tak nech si covid skolsky automat prerobia. 

Klamu v kuse. Inak preco klamu vkuse? Lebo nevedia co tliachaju.

My tych neschopakov, nemame ako dat dole odvolat,len referendom. Na jesen ak sa bude diat to co minuly rok, hned ich dat dole. Ci cakat,kym sa Matovic dohodne s opoziciou na novych volbach? Zrusit ich musia ludia a potom navolit uplne inych ludi. Nikoho z parlamentu.

18229.jpg

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teraz pozeram na ta3 Temu dna a je tam pani so statistickeho uradu a tie grafy su velmi zle. Ten Daniel Kerekes co to spravil podla tyzdnov a mal take udaje tie udaje su ovela lepsie. Neviem co tu dat, chcete vidiet 90+, ci 40 + o com som pisal? nemam ziadnu spatnu vazbu tak asi dam tie dve. Nechcem robit zle denniku N, ani neviem ci nieco porusujem, ak moralne asi ano a som ochotny im za to zaplatit, do 100 euro,alebo tuto sumu im zaplatim na predplatnom. Dam este 45+. Tak na 45+ vidite ich za 60 tyzdnov asi umrelo o 300 menej ako obycajne.

 

40+ tam vidite rozdiel oproti o 5 rokou starsimi kolegami. Boli v kuse nad priemerom pocas pandemie(januar februar), 45+ nie.

Posledna poznamka za tych poslednych 20 tyzdnov asi v priemer v kazdej katekorii 5 rocnikov zomrelo o 100 ludi tyzdenne viac. Od 60+ dam este 60+ U tejto skupiny to este neplati ale o 5 rokoviac uz hej. Maju o stovku viac tyzdennych umrti. Pridavam 65+, asi su som tu dal vsetky grafy.

 

 

45+.png

40+.png

90+.png

60+.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Za poslednych devet dni spravili v okrese Revuca 219 PCR testov. nasli 37 pozitivnych. 9-43,0-24,0-2,4-31,9-22,4-33,9-45, 2-16,0-3.

U nas robia tretinu normalu PCR testov. Preto ten okres nemaju hygienici pod kontrolou. Taka Zilina ma vela PCR pozitivnych, ale na AG  testoch su dobri. Lebo ich vychytaju. Mozno aj Bratislava. Keby robili co maju robit aj v "dierach" by nemuselo byt celoplosne testovanie. Na umrtiach sa to odzrkadli tam kde je priemysel,ale nie krajske mesto. Teda povazie. Zilinsky kraj je na tom asi najlepsie. Oni tu pandemiu rozlozili.

Dodavam BB krak a dam este Trencianky. V ZA a v BB Zomiera bezne 140 ludi, v TN 120 tyzdenne.TN je mensi poctom obyvatelov.

Zilina.png

BB.png

Trencin.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pred pár dňami som pozeral dokument o morovej epidémii v Londýne v roku 1666 (celkovo tento rok bol doslova diabolský lebo v tom istom roku v Londýne vypukol veľký požiar, kedy veľká časť mesta ľahla poolom) a mali celkom zaujímavé opatrenia:

  • dodržiavať odstupy min 2-3 metre
  • čo najviac znížiť priamy kontakt
    • dezinfikovať peniaze, ak napr. zákazník mal dať peniaze obchodníkovi, musel ich najprv vložiť do nádoby s octom
    • tovar si zákazníci preberali sami, teda obchodník im len ukázal čo si môžu zobrať
  • odporúčal sa nosiť kus látky cez nos - toto dodržiavali ale prakticky len lekári, ktorý nosili zvláštnu masku napchatú bylinami
    • obleky mali natreté voskom, ktoré zabraňovali prenikaniu nákazy - podobným princípom fungujú dnešné respirátory

Zaujímavé, že za posledných 300 rokov sa v zásade nič nezmenilo.

Čo sa týka toho požiaru, je možné, že bol založený za účelom toho, aby sa nákaza vypálila, s ohňom zhoreli krysy a blchy s nimi, čo zastavilo šírenie moru. Možno by sme mali vyskúšať niečo podobné, vypáliť do tla hotspoty odkiaľ sa vírus začal šíriť do ďalších oblastí.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 6 hodinami, Sniper napísal:

Ano, vypáliť, vybagrovať a zaliať slanou vodou.

A čo si zrazu taký nakrknutý?

Aj tebe hrozí, že budeš doma bohvie jak dlho za 60٪ platu?

:sweatingbullets:

Betálna bžunda, cez najhoršiu pandémiu človek behá a dusí sa rúškom v robote jak kôň na Veľkej Pardubickej + musí si nechať rozvŕtať raťafák testami s po pochybnou účinnosťou,  aby "zachraňoval ekonomiku Slovenska".

A teraz keď už je prakticky "potom", budeme kysnúť doma na "podpore", lebo sa "minuli čípi".

Tomu vravím "plánovanie".

Prajem nášmu ministrovi financií príjemnú zábavu a nech mu aspoň ten "farmakomoloch" prdel natre.

:vyprask:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vieš čo by ten zmrd @Tomáš dal za to, keby mohol brať 60% a doma sedieť na tej svojej tlstej riti? Vieš ako strašne závidí takým ľuďom? Vieš ako nadáva na koronu, že on strategický zamestnanec (čo robí normy na 47%) musí ťahať nadčasy v takej "strategickej" firme ako Amazon?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 11 hodinami, game napísal:

včera som kdesi čítala. že aj vo Švédsku, kde to nechali na uvedomelosti občanov... už ochorela aj Viktória (43), korunná švédska princezná a jej manžel

a ten ostatok,   este ukryty pocet obcanov Svedska,  to ma urcite tiez za "par"......ale jedna pozitivna vec, pri tejto tragedii, s toho trci....bude este rychlejsie menej blondin..... : (((((

https://tech.sme.sk/c/164608/na-svet-prichadza-coraz-menej-svetlovlasych-ludi.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je iná téma, to súvisí s nárastom počtu jedincov negroidného pôvodu. Napr. badať to aj v reklamách, najmä v nich musia byť naplnené kvóty, že min. 20% aktérov musí mať negroidný pôvod. Čo sa týka koronavírusu, v USA zaznamenali prípady, že čierni majú ťažší pôvod ochorenia, takže vírus má navyše rasistické zmýšľanie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V minulom tyzdni bolo urobenych 1 899 090 testov(sialene cislo) a pozitivnych 6 708. Moze to byt vyrazne menej. Lebo som si spocital Zlate Moravce a v 6 dnoch mali 10 413 testov a 7 pozitivnych a jeden den 179 pozitivnych z 1960 testovanych. Teda zjavna hlupost. Sranda, ze si taku hlupost nevedia opravit. V Revucej bolo 49 pozitivnych z 15 402 testovanych. Pri prvom celoplosnom sme mali 58 pozitivnych z 22 000. Teda sme sa dostali na uroven z konca oktobra, kedy nikoho nenapadlo to opakovat o tyzden opat.

Este som zvedavy aku farbu daju Moravciam v automate. Tam budu mat 300-400% narast. Cierna nic ine.

Ze 300-400% narast, ved za posledne dva tyzdne mali s PCR a AG 34 pozitivnych teraz 179 v jeden den. tam to bude 1100%.

ZM.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prislo mi do spravy.

Citát

 

V tomto okamihu teda nevieme, či okres prejde do II.stupňa varovania a vyučovanie sa začne aj pre 5.-7.ročník. 

 

Podstatné, čo z tejto informácie plynie je to, že ak by sme od budúceho týždňa mali nastúpiť do školy na prezenčné vyučovanie, nebudeme vedieť zrealizovať testovanie kloktacími testami žiakov 5.-7.ročníka v stredu, ako to bolo plánované. 

Ak by sa teda od pondelka začalo prezenčné vyučovanie všetkých žiakov, je potrebné, aby sa v priebehu víkendu dali otestovať žiaci aj s jedným zákonným zástupcom antigénovými testami. Pôvodný plán testovania kloktacími testami budeme vedieť zrealizovať nasledujúcu stredu.

 

Neviem uz dnes pan minister  zdravotnictva povedal ako na tom sme a co bude od buduceho tyzdna?  Zenenina skola testovala kloktacim testom 8 a 9 rocnik nik nebol pozitivny a do skoly prisli skoro vsetky deti ti 8- 9taci. 

Moje deti na antigen nepojdu. Matka zena nemusi ma astru zeneku aj dvoj mesacnu. Neschopny stat aj stzm ministrom skolstva - ja by som Grohlinga kopol do zadku hned. 

-------------------

Kvoli covid automatu uz tento tyzden mali by 5-7 dmaci v skole. niesu. Niesu kvoli nechopnemu ministrovi skolstva a zdravotnictva ci celej vlady. Zrusit ju cim skor. 5-7 nebudu v skole ani dalsi tyzden, ani dalsi. Kvoli nechopnym ministrom. Ministrom co to maju na salame. Toho generala by som vyzliekol az pod zem ani vojak by nebol.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Preco dnes general nedal vediet ake farby budu mat okresy(ako si to moze dovolit?,len ze ma nas v pi.., vy si to nechate od nejakej zelenej gumy)? Preco grohling doteraz nenakupil testy kloktacie(mal 5 mesiacov malo)? Kvoli nejakemu nutemu Matovicovi? 2 miliony ludi nutych si nechavaju sprtat v nose. Ked ste sprosti ta nech. Mojim detom urcite nie.

Grohling porusil covid automat - deti 5-7 uz tento tyzden mali byt v skole. A nebudu ani dalsi tyzden.

Zrusit tuto vladu co najskor. Chete to od septembra opat?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

U nas nepojde ani dalsi tyzden cely II. stupen . Svine fasisticke, taki to sme. Porovnal som si len okres druhy, prvy bol Liptovsky Mikulas a ten je nieco lepsi ako Revuca,hned vedla Ruzomberok. Ze su Zlate Moravce lepsie  mi bolo davno jasne. Dam do porovnania aj Zlate Moravce.

Od 12 do 18.teho Zlate Moravce mali 9 PCR pozitivnych, a 7 pozitivnych na AG testoch z 12 985. Revuca 17 PCR pozitivnych a 49 zo 16 157 a Ruzomberok 73 PCR a 59 Ag z 23 080. ZM a Revuca ma 40 000 obyvatelov a Ruzomberok 65 000. Su to tak dramaticky a rozdielne cisla? V Zla.M nasli 16 pozitivnych, V RA  66 pozitivnych a v RZ  132 pozitivnych. V Ruzomberku muzu ist 5-7 do skoly v Revucej nie. Ruzomberok som vybral ako druhy nahodou, podla mna treti by bol este horsi ako Ruzomberok kde mozu ist 5-7 do skoly.

Teraz je mi to jedno. Ale dufam na jesen,ked niekde nabehnu cisla ako v Revucej dnes to tam bude zastavene hned. Skoly, kostoly a homeofice. Bude to cadca -hned- budu to malacky hned.Michalovce hned.

Uz len vedla Martin ci Prievidza(tam mozu ist 5-7 do skoly) musia mat ovela horsie cisla ako Ruzomberok.

 

Sene fasisticke svine - patri tim, kto do Revucej neposle testy a neposle vakciny. Vlada SR.

--------

Spocital som aj Prievidzu a tie cisla su zhruba rovnake. 145 PCR pozitivnych a 78 AG pozitivnych z 31242 testovanych. 223 pozitivnych v okrese s 134 000 obyvatelmi.Len sa tam netestuju.

V zeninej skole nebol nik pozitivny a do skoly prisli skoro vsetky deti, co normalne nebyva. 

Bol taky vtip v Cechach. Dospely sa tesia do roboty, deti do skol a vsetci na volby.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

13.aprila som tu dal obrazok ake su podmienky pre ktory stupen(je to navrchu na tejto strane). 3 tyzdne po sebe splname podmienky na 5.stupen a vkuse klesame na 14 dnovej incidencii aj vazenej a stale sme v 6. stupni. V excelovskej tabulke je porovnanie Revucej okresu a dalsich 44 okresov ,jeden z nich je ako rarita Zlate Moravce. Ostatnych 44 okresov je horsich vo vazenej incidencii na 100 000 obyvatelov, znich 25 okresov je v 5.stupni ostatne v 6. Ztych 25 okresov co su v 5.stupni je 18 okresov, co ma na 100 000 obyvatelov viac hospitalizovanych v nemocniciach ako Revuca a ztych 18 okresov,je 5 okresov co ma rast na 7 dnovej incidenci(podiel vacsi ako 1).Revuca ma 0,77. Plus 3 okresy co maju tiez rast ale maju menej hospital. na 100 000. 

Teda aby som zhrnul, je 5 okresov(su to Bardejov, Hlohovec, Kezmarok, Namestovo a Vranov) co su v 5.stupni co maju horsie vsetky dolezite ukazovatele,podla ktorych sa okres dava do patricneho stupna ako Revuca co je v 6.stupni. 8, resp. 18 okresov(podla toho ci zoberieme 7dnovy rast,alebo hospitalizovnych) co su horsi v dvoch ukazovateloch. A asi 2 okresy co su horsie len v jednom ukazovateli. Z tych 25 okresov horsich v 5. stupni . Co tam chyba je 25.lepsich okresov. Ale oni su lepsi o par cisiel, tam pod 200 ma asi 5 najlepsich tie v 5. stupni su zhruba na urovni Revucej. Okolo 400. Revuca mala 3 tyzdne dozadu 722 vo vazenej 14 dnovej incidencii na 100 000, dva tyzdne dozadu 542 a teraz najnovsie 431. Realne to bolo za 14 dni 260 pozitivnych dalsi tyzden 200 a naposledy 150. 

porovnanie 45 okresov.xlsx

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov