Skočiť na obsah

SARS-CoV-2 - COVID-19 - koronavírus


slimak
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

V tejto téme sa venujte diskusii o pandémii. Táraniny o tom, ako máte kvôli Covidu sopel, píšte do témy Ta tak sme my - Corona moja.

Odporúčané príspevky

pred 7 minútami, Tono napísal:

Z počtu hospitalizovaných vieš odvodiť, čo sa dialo v minulosti a nie, čo sa deje dnes. Priemerná doba hospitalizácie je 22 dní. Inkubačná  doba môže byť až 14 dní. (V priemere 8), Takže počet infikovaných narastá už od 30 - tého dňa dozadu.

Vieš odvodiť ovela viac ako si ty myslíš. Po prvé hospitaliovaní sa nedostávajú do nemocníc ako si ty myslí za 2 tyždne, ale zhruba do tyždňa. Takže vývoj by mal byť oneskorený o 1 týžden. Neumieraju nám pacienti za mesiac (v priemere), ale zhruba dva tyždne.

A na priebehu vývoja hospitalizovaných vidíš trendy. Ak sa situácia začne zhoršovať, tak sa to prejaví nárastom s max tyždňovým oneskorením. Takže ked porovnávaš vrcholy len z počtu hospt. Tak vidíš kde sú predsa. A tam sme vytvorili nové maximum, ktoré sa tam nezlomí, ale vzhľadom na situáciu bude ďalej kontinuálne rásť a zrejme aj exponenciálne.

Ak chceš vedieť súčasnú aktuálnu situáciu pozeráš na denné prírastky, ak rastu oproti minulosti, tak o tyžden narastie aj počet hospt.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 16 minútami, robopol napísal:

Vieš odvodiť ovela viac ako si ty myslíš. Po prvé hospitaliovaní sa nedostávajú do nemocníc ako si ty myslí za 2 tyždne, ale zhruba do tyždňa.

Ja som odhadol 8 dní po infikovaní. Tak sa nebudeme hádať na jednom dni, keď sa jedná o medián. Reálne je to určite viac, až keď sa u infikovaného  príznaky zhoršia.

 

pred 16 minútami, robopol napísal:

 Neumieraju nám pacienti za mesiac (v priemere), ale zhruba dva tyždne.

Ja hovorím o hospitalizovaných a nie umierajúcich. A priemerná doba hospitalizácie je 22 dní.

 

pred 16 minútami, robopol napísal:

A na priebehu vývoja hospitalizovaných vidíš trendy. Ak sa situácia začne zhoršovať, tak sa to prejaví nárastom s max tyždňovým oneskorením.

Pokiaľ sa nemýlim, 22+8 nie je 7, ale 30. Z nemocnice vyliečený pacienti odchádzajú a nový prichádzajú. Krivka hospitalizovaných musí kopírovať krivku infikovaných, len je posunutá o cca 30 dní. Ak sa už kvôli zmene metodiky nedá spoliehať na výsledky denného testovania, tak nevieme ani definovať maximum. To už mohlo nastať, ale tiež nemuselo.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pozri sa na grafy a nemlat tu prazdnu slamu. Ked identifikuješ nakazeného, neznamená to, že sa PRAVE NAKAZIL. posunutia z grafov sú také ako som ti napísal, tak tu prestan zavadzat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 5 minútami, robopol napísal:

pozri sa na grafy a nemlat tu prazdnu slamu. Ked identifikuješ nakazeného, neznamená to, že sa PRAVE NAKAZIL. posunutia z grafov sú také ako som ti napísal, tak tu prestan zavadzat.

Aké grafy? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

 

Ako sa postupne situácia menila, ukazuje aj príklad bratislavskej nemocnice, ktorá ako prvá začala počas pandémie prijímať covid pacientov. Kým ešte na jar hospitalizovala aj ľudí v ľahšom stave, dnes im už dochádzajú kapacity aj pre ľudí s vážnym priebehom ochorenia, na ktorých sa teraz výlučne sústredia. 

„Pacienti, ktorí sa nemajú až tak zle alebo nie sú v kritickom stave, musia ostať doma, pretože pre nich nie je miesto v nemocnici a v nemocnici sú len tie ťažšie stavy,“ hovorí lekár Peter Sabaka za infektologickú kliniku Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB).

Rozhodujúcim kritériom, podľa ktorého sa rozhodujú, či pacienta prijmú alebo ostane v domácej liečbe, je to, či potrebuje kyslík. 

Na infektologickej klinike dnes teda hospitalizujú pacientov s dýchacími ťažkosťami, ktorým musia podávať kyslíkovú terapiu. 

Podobne to je aj v ostatných nemocniciach. 

https://www.aktuality.sk/clanok/846598/koronavirus-v-nemocniciach-je-viac-tazsich-stavov-ventilaciu-potrebovali-uz-aj-tridsiatnici/

 

Porovnava to s jarou, ale kludne sa da predpokladat, ze teraz su tam tazsie pripady ako boli pred dvoma mesiacmi, ci mesiacom. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tono ja ti nemienim opakovane vysvetlovat veci. ČO chceš vidieť za 30 dni? Nárast pacientov v nemocniciach suvisí s tým, že sa tam predsa dostanu a nie s tým, čo tu ty počítaš. tyždnove oneskorenie medzi grafom hospt. a denných prírastkov nakazených. To je posunutie vývoja. Si to schopný pochopiť? A prečo je to tak? pretože ako som ti napísal, ty testami nezachytíš prave nakazeného, ale už v nejakej fáze nákazy.

Mimochodom ten graf hospt. predsa akútne súvisí s našimi kapacitami na ložkach. Ak sa pacient uzdravi relatívne neskoro a počet pripádov rastie, čo to podla teba znamená? NIc?

znamená to, že zase spejeme k limitom nemocníc.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 5 minútami, slimak napísal:

Porovnava to s jarou, ale kludne sa da predpokladat, ze teraz su tam tazsie pripady ako boli pred dvoma mesiacmi, ci mesiacom. 

V odkaze sa píše

"Väčšina pacientov je hospitalizovaná 1 až 4 týždne podľa závažnosti stavu. Pacienti na umelej pľúcnej ventilácii alebo neinvazívnej ventilačnej podpore sú hospitalizovaní aj dlhšie ako mesiac."

Medián je 22 dní. To som si nevymyslel ja.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 minútou, robopol napísal:

Tono ja ti nemienim opakovane vysvetlovat veci. ČO chceš vidieť za 30 dni?

Ak testy nereflektujú reálny počet infikovaných v populácii, tak nemáš ako porovnávať posun medzi počtom infikovaných a hospitalizovaných. Doba hospitalizácie nemusí korelovať s dĺžkou liečenia. Tá je 1 až 4 týždne podľa závažnosti stavu. Medián doby hospitalizácie je 22 dní. A táto doba určuje časový posun medzi dobou prejavu infekcie a opustením nemocnice. Do nemocnice prichádzajú pacienti po inkubačnej dobe a dobe, keď sa ich zdravotný stav zhoršil. Ak ma zaujíma trend, je jedno, či budem porovnávať vrchol v čase infekcie, alebo 8 dní po infekcii. Ty zrejme nedokážeš pochopiť, že pre udávaný počet hospitalizovaných nie je podstatná doba ich uzdravenia, ale pobyt v nemocnici.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja už nemam slov, ty proste si melies svoje a hotovo. Ja porovnavam vyvoj testovaných s vyvojom mrtvych a vyvojom hospitalizovaných. Ked to porovnavam, tak kto sa dostane do nemocnice tak tam je max tyzdnove posunutie. Však to je aj logické. testovaneho zachytis už v nejakej faze choroby. Tak nas tu nezaujíma čo sa udeje o mesiac s hospt. , ALE to ako rýchlo nám pribúdajú. Chapeš to, či budeš mliet svoje? NAS ZAUJIMA NARAST počtu hospitalizovaných, teda ludi , čo sa nedávno nakazili. A POKIAL je tam nárast, tak to je ten semafor, to je dôležité pre nemocnice.

NEBAVME sa tu o dĺžke pobytu, ale nápore. To je klúčové a to nám hovorí, že korona rastie, bez toho, aby som videl denné prírastky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes vyšlo vyše 2500 nakazených. To je presne ukážka silného rastu aktuálne. Teda už aj podľa PCr testovania sme blízko maxima z minulosti. Znova sa netrafil ani tono ani bambulko. Ak nechajú ešte tyžden koronu rasť budeme bez pochybnosti na nových maximách.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Pribudlo ich 2564 pri 13 277 PCR testoch, pozitivita je 19,3 %. Denný rekord je 3363 novonakazených z konca októbra. Potvrdili ďalších 38 obetí covidu-19.

Pribudlo aj 3077 pozitívne testovaných antigénnymi testami. Otestovali 44 837 ľudí. Je to 6,86 % pozitivita. Dohromady s PCR testami za včerajší deň pribudlo 5641 pozitívnych.

Nechapem tie rozdiely z jedneho pracovneho dna na druhy. Pocty testov, pozitivita, hlavne pocty pozitivnych.  Dnes ma rozhodnut o opatreniach hladny hygienik. Vecer v spravach na Markize chce vystupit Matovic. 

Ved cez vikend v skolach sa pretestovalo ,len co ja som zachytil cca (1500-2100) ludi,viac ako polovica dospelych a naslo sa pozitivnych 12(3deti, 1 rodic,dve kucharky a 6 ucitelov)? Nejde mi dohlavy,kde nabrali tie cisla.  Ako chapem ten skok oproti dajme tomu 15 -30 oktobru vtedy stvrtina,tretina pozitivnych bolo mozno v 6 okresoch s 300 000 ludmi a teraz je nakaza mozno uz vsade. A Matovic chcel mat na vianoce 500 pozitivnych denne. Ak dnesne cisla su pravdive,co mu ja neverim, na vianoce aj s lockdaownom(plosne testovanie je hlupost ako matovic sam) bude aj 15 000.

 

1001_-Denne-prirastky-PCRAg-9.12..jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

O vsetkom ma rozhodnut hladny hygienik. po 16::00(ci neskor,mozno o 18:00) bude mat Matovic tlacovku. Ale je nahlaseny aj jeho vystup 19:20 na Markize v spravach.

Prvy krat bolo pozitivnych z AG testov viac ako z PCR testov,zrejme nejaka manipulacia, ved aj vcera nasli nejake navyse neuskutocnene testy v nemocniciach a dnes mozno nasli dodatocnych pozitivnych ,tiez naviac. Skoda,ze vobec nevieme v ktorych okresoch boli vykonane tie AG testy.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pocet ag testov rastie dlhsie, ked pridas pendlerov tak bolo len otazkou casu kedy predbehnu pcr. a trend presunu testov k ag bude pokracovat.  ciste prakticky: aky test si vyberies ked mas za to platit? ag test je 5x lacnejsi.  A aky test si vyberies ak je to zadarmo ale mas menej neprijemny odber a vysledok za 20 minut?.  Spolahlivost je az druhe kriterium. 

Ale raw data stale chybaju, aj metodika ako vznikaju.  hrozne je ze podla prezentacii co som videl sme na kvalite dat horsi ako africke krajiny. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Najvacsie obmedzenie,ze terasy v restaraciach skoncia v piatok. Nepotravinarske obchody 21.12. A od 28.12 sa maju testovat zamestnanci v podnikoch nad 500 ludi. potom ma platit nejaky automat, minister opat zmenil farby,lebo v jeho navrhu zelena a oranzova neboli,teda tu je zmena(on mal same odtiene cervenej bordovej). 

V minulosti som tu priliepal mapky. Dnes dam link(to som daval aj v minulosti) aby ste si na tu mapku siahli. a videli realne data.

https://dennikn.sk/2068918/aktualna-3d-mapa-koronavirusu/?ref=tit

Mne ta Orava nejde do palice. Mozno boli tak premoreni,ze im to uz ozaj nestupa,nieze nestupa klesa(druha vec ,ze ich mesiac a pol netestuju PCR testami). Podobny okres vedla bola Cadca,oni sa dostali na uroven Oravi, klesa,ale teraz,tiez mali trikola. Potom mate tam Puchov,ten neviem kedy sa z toho dostane. tiez mali tri kola. V Revucej,v Bratislave bolo len jedno kolo.

Robopol oni to menia, co som ja tu daval,ved hore to mas, testovali 44 000 ludi(asi vacsina pendlerov(preto tak velky pocet testovanych) a chytili cca 3000(toto cislo si neviem vysvetlit). Na orave museli v pilotnom kole prejst 150 000 aby nasli 4 000. Tu 3000 z 44 000.

 

Cadca aj Puchov mali vacsiu incidenciu ako Dolny Kubin. Skoro na urovni Namestova a Tvrdosina.  a tie oravske maju hned po pilote pokoj,Puchov to ma stale.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 8 hodinami, slimak napísal:

 Pribudlo ich 2564 pri 13 277 PCR testoch, pozitivita je 19,3 %. Denný rekord je 3363 novonakazených z konca októbra. Potvrdili ďalších 38 obetí covidu-19.

Pribudlo aj 3077 pozitívne testovaných antigénnymi testami. Otestovali 44 837 ľudí. Je to 6,86 % pozitivita. Dohromady s PCR testami za včerajší deň pribudlo 5641 pozitívnych.

Toto boli cisla do obeda. Co nebolo do obeda? Co zmenili?

 

Tento lockdown, nieje ziaden lock down. Ak su dnesne cisla pravdive, lutujem zdravotnikov. Ja sa raz polyzovat pojdem, som zvedavy,ci mi listok nepredaju aj bez nejakeho papiera. Ak si to vyslapem, ci zoberiem sanky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a este k tym zazracnym obrannym schopnostiam handier na tvari.....nosim, lebo musim.....statny rozpocet je zavisly na pokutach, tak sa ho snazim svojou ochotou nosit zasteru na nose dostat do este vacsej "platobnej neschopnosti"... :)

Citát

Týchto 12 grafov ukazuje, že mandáty masiek nerobia nič pre zastavenie COVIDU

Bez ohľadu na to, ako prísne sa dodržiavajú zákony o maskovaní alebo úroveň dodržiavania masky, ktorú populácia sleduje, všetky prípady klesajú a stúpajú približne rovnako.

https://thefederalist.com/2020/10/29/these-12-graphs-show-mask-mandates-do-nothing-to-stop-covid/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 8. 12. 2020 at 17:21, tyso napísal:

smiley, situacia sa nadalej zhorsuje tak uz sa zbytocne nezosmiesnuj. Zjavne nechapes co sa deje. 

Jak len mozem byt taky trapny, a opovazit sa agrumentovat vedeckymi clankami proti tvojim pocitom fanatika, vsak?

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.12.02.20240648v1

https://www.theguardian.com/world/2020/dec/07/slovakia-mass-covid-tests-cut-infection-rate-by-60-researchers-find

To je to po slovensky: https://svet.sme.sk/c/22550489/koronavirus-plosne-testovanie-uspesnost-testovania-pandemia.html

Prepac, ale z tvojej argumentacie nemam pocit, ze by si bol v obraze. Bavime sa o relevatnosti PCR testov, zatial co "situacia sa nadalej zhorsuje" je za prve nerelevatne a za druhe je to neexaktny pocitove vyjadrenie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

smiley, o relevatnosti PCR testov sa naozaj nebavime,   bavime sa relevatnosti pouzitia  jedine vysledkov PCR testov na Slovensku v tychto dnoch.  A to vobec nesuvisi s tym ake su.

A  o exkatnosti je vtipne rozpravat,  datam nerozumies.   to ze hospitalizacie rastu a uz prekrocili  historicky najvyssie hodnoty to odmietas akceptovat.   A teda si uz dost znacne mimo reality. 

 

A len tak,  co vlastne chces povedat clankom?  S tym o com sa bavime to nema ziadny suvis,  a to ze po plosnom tetsovani a lockdowne  sa spomalilo sirenie aspon ja nemam pochyby, a  teda nechapem co tym chces povedat mne.   Ale ved pockaj 10 dni,   povedal si ze po 15.12 budu klesat umrtia.  A ja som povedal opak.   Za 10 dni sa dozvieme, kto datam rozumie a kto nie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Práve teraz, tyso napísal:

bavime sa relevatnosti pouzitia  jedine vysledkov PCR testov na Slovensku v tychto dnoch

Ta vedecka studia sa opovazila pouzit iba PCR testy na hodnotenie epidemilogickej situacie, rovnako ako NCZI, ktory do poctu aktivnych pripadov zahrna iba PCR testy.  Bud teda niecomu nerozumeju renomovani vedci  - alebo ty.

 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov