Skočiť na obsah

Ako to je - koronavírus 2019-nCoV


game

Odporúčané príspevky

šuškalo sa už peknú chvíľu, je to vonku....

prvýkrát v živote som to kedysi v praveku čítala o HIV.... aj vy?

Ako je to so vznikom koronavírusu - koniec článku je krásny. konšpirácie sú konšpirácie, dokonca niektoré dômyselné, ale vyložená lož sa k tomu priveľmi nehodí.... pri SARS nám nikto nenútil Tamiflu za hrozby vysokých pokút, že, pán Kirschner :)

Kdo stojí za vnikem koronaviru 2019-nCoV

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ku podivu je ticho na konšpiračnej scéne :O v robote mám informácie z prvej ruky, od mojich kolegov - konšpiračných teoretikov, ale zatiaľ prakticky nič, nejaké drobné čriepky konšpirácií možno, ale ucelená teória zatiaľ žiadna ... akurát jeden čo si objednal respirátory, a včera bol nakúpiť ryžu, cestoviny a cukor :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no tak kdepak....

v jednom FB klube, kde som, máme jednu dámu, ktorá je schopná uveriť aj tomu, že ju naklonovali američania na marse a presadili sem ako špióna.

 

tak tá vo veľkom konšpiruje, od nej pocháda aj ten vyššie uvedený konšpiračný link...

najhoršie je, že si našla dve pritakávačky, tak to keby pes zožral, má dosť....

len na ukážku:

"američania už dávno majú vagcínu."
"mali ju dávno, potom pustili do samého stredu číny vírus"
"skúšajú vagcínu v Cambridgi"
"najprv vagcínu, ptotom vírus, teraz nám budú draho predávať, aby sa nabalili, typické, tak to robia vždy"

" ... a uvidíte vakcínu budu predavat za nehorázně peniaze pře EU a Čínu atd. Je to také priehladne "

" vsak preto to aj vyvolali aby na tom zarobili a aby na tom zarobili co najviac,je potrebne co najviac obeti,pocitalo sa s 50 000 00 - mi,o tom sa jednalo este pred vypukom virusu,ak by malo ist uz cca o to mnozstvo,az potom by mala prist ta vakcina podla scenaru. "
" tak ☠  "
( to je tam lebka s hnátmi )



edit.... ono je to ešte lepšie:
dáma konšpirátorka mi potajomky
/ako jej hlavnej oponentke, ktorú ona jediná rozumná a informovaná považuje za totálne zaslepenú a blbú/
poslala potajomky toto:


https://ideablog.cz/prisne-tajne/koronavirus-navazujici-sokujici-souvislosti-s-5g-siti-5g-predstavuje-tichou-valku-a-vlady-jsou-natlakem-nuceny-vse-co-nejrychleji-spustit-testovat/


achdumeinegüte .... nie som schopná dostať sa ďalej od prvého odstavca :(
a moje nervy, tam si ľudia dopisujú s Aštarom Šeranom!  ... a hollywoodski producenti rituálne jedia deti!!!!

a takéto stránky sú pre ňu tie, ktoré číta, potom neskutočne mudruje a keď sa človek akokoľvek jemne ozve, tak je proti nej zaujatý a basta.... pámboh nás chráň... pred ľuďmi.


a to ja som kedysi milovala krásne konšpirácie.... :(
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

poslušne hlásim, že na firemnom konšpiračnom fronte je stále kľud :yes_yes: dnes nás bol pozrieť firemný top-konšpirátor, a rázne vyhlásil /vcelku správne/ že netreba robiť paniku, však to je len trochu silnejšia chrípka, že to len ONI potrebujú aby ľudia boli v panike ... kto sú ONI neupresnil, ale niekto to už určite bude :D

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zase sa raz ukazuje, že omnoho hnusnejšími šíriteľmi konšpiračných teórií ako staré tety vyznavačky "Aštara Šerana" sú profi politici a vlády..

Čínska vláda začala tbrdiť, že nákaza nevznikla u nich doma, ale bola zavlečená s cudziny..

Iránska vláda tvrdí, že Amerikánska biologická zbraň..

Saudská vláda tvrdí, že nákazu ako biologickú zbraň šíri Irán..

 

V USA sa to stalo hlavnou témou predvolebnej kampane.

Demokrati obviňujú Republikánov že prijímajú nedostatočné opatrenia..

Keď už nejaké prijmú, tak ich hneď obvinia že je to prehnané a poškodí ekonomiku..

Donald Trump doslova šteká, na Demokratov že šíria paniku, a strašia ľudí..

 

Japonci to nazývajú "Kórejská choroba"..

Kórejci tvrdia že je "Japonská"..

A zavádzajú si navzájom obmedzenia cestovania a doslova ekonomické sankcie..

 

Normálne demokratické vlády, tvrdia "ľudia kľud, nešírte paniku, situáciu máme pod kontrolou.."

Pohriechu sa stále znova ukazuje že to pod kontrolou nemajú, a je nutné zavádzať čoraz tvrdšie opatrenia.

 

Na hlavu..

Fakt horšie ako "staré babky"..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Alamo najjdi dajtu taliansku situaciu.  Das nedas ved to je jedno. Umyvat si ruky ja si to mozem dovolit viete vy? Ku mne pride ray zaden poam mu ruku, ak odide si umyjem ruky.  V minulosti som to nikikdy nerobil, dnes prvy krat.  Ale ja to mozem podami ruku ja tiey - odide a umyjem si ruky. Dosial som to nikdy nerobil..

 

Dnes mi vypicoavala aj zena. Ona z detmi bola v kostole aj stvrtok a j piatok.  Ja som zbehli v tych krestanoch,ale neviem preco tam bola vcera a predvcerim. Proste jej zakazem chodit do kostola, ja by som jej zakazal aj do skoly.

 

Moje deti nebudu chodit ani do skoly, ani do kostola. Dam ich dochodcom, kym su zdrave. Kym mozu byt spolu.

 

Teraz som sa zo zenou porozpraval.  Na tuto temu. Sedi a rozmysla,ale urobila kupelnu,dam fotku. Tie deti sa nakazia vskole. Ak ..

 

Ja nechcem aby ani svokra umrela. Neda sa to tak presne naplanovat. 

 

 

Ja som divny ja chcem aby ty dochodcovia zili ,ale mna uplne nezaujimaju. A ak ty co ma nezaujimaju niekto chve ich zabit, tak sa postavim na ich stranu zabijem prveho bacilonosica.

 

 

post-1625-0-55467200-1583612530_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak

"Talianska situácia"?

Tak vzhľadom k zameraniu tejto konkrétnej témy..

Hmm...

Heuréka!

Pellegriny je Taliake meno!

Náš dosluhujúci "ministerka" zdravotníctva je Talian pôvodom zo Sicílie..

A preto to u nás vypadá ako vypadá..

A s koronavírusom, to u nás dopadne rovnako ako v Taliansku..

;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čítal som, že vakcína existuje. Patent majú významné farmaceutické spoločnosti v USA. Lacné to nebude. Ktorá krajina preflákala za posledných 20 rokov bilióny vo vojnách, ktorých výsledný efekt je takmer žiadny? Kto potrebuje peniaze? Prečo vírus vypukol v centrálnej Číne, ktorá je dopravným uzlom krajiny? Prečo vypukol práve počas osláv Čínskeho nového roku, keď ľudia cestujú po celej krajine?

Konšpirácií sa moc nedržím, ale zopár vecí by tu zapadalo.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sniper

Žiadny patent na vakcínu neexistuje.

Aby si mohol mať patent na vakcínu proti vírusu,

najprv by si si musel dať patentovať samotný vírus.

A ja by som na teba mohol podať žalobu, za to že ma nakazil "tvoj" vírus.

Pretože vírus "patrí úplne všetkým", môže si naň testy alebo vakcínu vyrobiť každý kto to vie a dokáže.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

az na to ze vakcina neexistuje,  patent neexistuje.  Da sa ocakavat ze vakcina bude,  snad.   Ale v pripade svetovej pandemie  sa da cakat ze patenty  budu zostatnene.

A co je divne na tom ze to vypuklo v decembri ?  Ved vtedy zacinaju vsetky podobne ochorenia,  su priaznive podmienky

 

 

Alamo, na vakcinu nemusis mat patent na virus,    patentujes samotnu latku,   a niekto iny to moze vyvinut tiez.  Ale potrebujes investovat do testov a to sa tazko robi bez choroby :).    A mat napad na vakcinu to nestaci, to maju mnohi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso

Patentovať "účinnú látku" nie je možné..

To by bolo ako "patent na pečenie chleba"..

Patentové právo, na to pamätá a účinne tomu bráni..

 

V skutočnosti sa patentuje "meno" lieku, s určitým konkrétnym zložením..

Keď pomenuješ liek "picilín", a dáš si na to patent..

Tak liek s menom "picilín", môžeš predávať iba ty..

Avšak na jeho presné zloženie sa patent nevzťahuje.

Takže tzv. "generikum", s podobným alebo na sto percent rovnakým zložením môže vyrábať kto chce, len musí dať iné meno. Trebárs "posertín".

Ale ak keď má rovnaké zloženie, treba vykonať všetky klinické testy, a skúšky a povolenia na predaj získať..

A to stojí čas a peniaze..

Lacnejšie je teda kúpiť licenciu na "originál".

Trochu na hlavu zariadené..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no alamo, nemas pravdu.   Patentujes molekulu a mas na nu vylucne pravo na nejaky cas  (20 rokov).    Ty hovoris  o zapise ochrannej znacky a ta trva kym za nu platis. 

Generikum moze vyrabat a PREDAVAT az po uplynuti patentu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jedna vec mi nejde do hlavy.

 

Máme rok 2020, celkovo úroveň zdravotníctva je na veľmi vysokej úrovni, bežne liečime choroby, na ktoré sa kedysi bežne zomieralo, dokážeme rozpitvať mikróby dobre, že nie na atómy, poznáme ich DNA, RNA, vieme ako sa šíria, napriek tomu nedokážeme zastaviť tento jeden a chorých pribúda arimetrickou a niekde dokonca geometrickou rýchlosťou. Nechápem, prečo tak ľahko prehrávame a len sa prizeráme ako dostávame na frak.

 

Ale zas na druhej strane, je to možno tým, že až teraz vo veľkej väčšine skončila inkubačná doba vírusu, zhruba to vychádza na tie dva týždne, čo začali prípady pribúdať. Lenže medzitým chorí nakazili zdravých. Ten môj predpoklad o 1 milióne nakazených v Európe v apríli bol možno optimistický.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja si neviem predstavit ,ked sa to dostane do ciganskych osad. Neviem si to predstavit ani ako to bude v mestach,ale tam to bude masaker. Ja byt lekar, dochodca,hned poziadam o penziu, ci odchadzam.  Game to zablokovanie susednej temy to je ako,ze riesis paniku? Pred troma tyzdnami som napisal na forum aby si ludia kupili za 80 euro co potrebuju do domacnosti, ci si to budes nakupovat,medzi chorymi?

 

Krcmery naposledy na sme rozpraval rozumne,tyzden predtym na tyzdni? A co ta primarka z prahy este sa usmieva?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak ked sa  nakazi prvy osadnik tak po mesiaci je tam koniec.  Dostanu to vsetci a ti co preziju budu potom uz imunni.   Ale  medzitym budu behat po obchodoch, lekaroch a pod.   Potesi.

Ale to ze si nevieme poradit  nie je ani tak uroven mediciny ako statnej organizacie,   zabudli sme ako sa robi karantena. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nemôžem si pomôcť..

Ja som vám to vravel!

Je to Talian!

:D

https://dennikn.sk/1795933/mikrofony-neprezradili-len-pellegriniho-zachytili-aj-prochazku-ci-ministerku-lobujucu-za-padnuteho-nominanta/

Premiér Peter Pellegrini a ministerka vnútra Denisa Saková v stredu pred brífingom na úrade vlády hodnotili opatrenia na spomalenie šírenia koronavírusu.

 

„Bude to drahé,“ povedal premiér ministerke. „No a čo. Veď oni na to budú hľadať peniaze,“ odpovedala Saková, zrejme narážajúc na budúcu vládu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

možeme pozitívne myslieť .... proti tomu nič nemám.

alebo môžeme meditovať... toto mi práve prišlo ktovieodkiaľ, a mám to poslať ďalej, tak vám to posielam, ideme zdolať spoločne meditáciou cronovarus....
nie normálnym rozumom a počúvaním, čo máme ROBIŤ V KARANTÉNE!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak ked sa  nakazi prvy osadnik tak po mesiaci je tam koniec.  Dostanu to vsetci a ti co preziju budu potom uz imunni.

 

No teraz máš príležitosť navrhnúť riešenie, v ktorom nebude závan xenofóbie a rasizmu, ako sa zvykne ukazovať v týchto prípadoch, lebo daná situácia - ak by vírusy prenikli do osád - bude vyžadovať reštrikcie na úrovni stanného práva. V osadách samozrejme netušia čo to je, oni netušia o mnohých povinnostiach.

 

Takže sa treba len spoliehať, že život v špine a smrade u nich vybudoval takú imunitu, že koronavírus sa sám zľakne a vykape :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov