Jump to content

irb

Recommended Posts

Niekedy začiatkom 80-tych rokov som si nahral z rádia na magič pieseň, ktorá sa začínala slovami speváka "...song called Lions" - a celkový zvuk a spôsob hrania na gitaru ma oslovil - nezachytil som spočiatku o akú kapelu sa jedná, až po dlhšom pátraní som niekde zistil meno kapely - Dire Straits. Tak sa stali mojimi obľúbenými - a hlavne ona spomínaná pieseň "Lions". 

Tá kapela bola pre mňa niečím veľmi osviežujúcim v hardrockovom svete, v ktorom som dovtedy žil.

Po čase sa mi podarilo kúpiť si LP platňu Making Movies, ale potom prišla LP platňa Brothers in Arms - a to už bolo niečo iné, než tie začiatky. Jeden kritik vraj o nej napísal: "tie najkrajšie chvíle v živote môžu trvať aj viac, než tri minúty".

Ale keď dnes rozmýšľam, čím sa vlastne stali svetovo známi, tak mi príde, že to bolo až pop-hitom Money for Nothing. To bolo už z ďalšieho albumu: Brothers in Arms. To bol podľa mňa ich vrchol, po ktorom už nasledoval iba pokles a užívanie si plodov toho, čo vytvorili dovtedy.

Toto celé mi prišlo na um dnes ráno, keď som si skúšal brnkať na gitare ich "Hand in hand". 

A už len dodám: Nie, nikdy som nemal rád ich prvý hit "Sultans of Swing". Fakt netuším, čo na nej ľudia vidia   :D

• Upvote 1

Neviem ci ste videli toto video.

Hviezdy anglicke. Mna prekvapilo, ze Mark Knopfler bol skoro v kazdej druhej pesnicke.

Inak tam spievaju 80 rocni muzi. Asi to bolo skor teda sedemdesiatnici.

Mna prekvapilo, ze Mark Knopfler bol skoro v kazdej druhej pesnicke.

To asi preto, lebo to nebolo o skupinách, ale o vytvorení jednej "skupiny", z Collinsa, Eltona, Knopflera, Stinga a Claptona, ktorých doplnili orchestrom a Paulom McCartneym ... :)

Dire Straits bol v jednom čase hodne spomínaný spolužiakmi, bolo tam pár kusov, ktorí z neho boli nadšení,

preto mi ležia v pamäti : )

okrem toho, keď si ich teraz pustím, tie pesničky som kedysi počula, sú mi známe, ale nevenovala som pozornosť tomu, kto ich hrá...

ale takto u mňa bolo viac skvelých kapiel svojej doby... pesničky poznám, kapely zapadli... výnimočne zostali aj kapely aj nejaké skladby niekde uložené v šuflíku spolu, a potom úplne výnimočné, ktoré sú tam tak komplet doteraz :)

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Similar Content

• kelisova
      By kelisova
      čo chýba naším kapelám, aby boli aspoň z časti taky dobrý ako zahraničné kapelky...texty?...v preklade väčšina anglických je uplne oničom, hudba?......
    • arwiel
      By arwiel
      ovládate hru na nejakom hudobnom nástroji? Na akom?
      učili ste sa hrať sami alebo vás učil niekto známy, prípadne ste navštevovali umeleckú školu?
      máte nejaký obľúbený hudobný nástroj, ktorý prinajmenšom radi počúvate?
      chceli by ste sa naučiť hrať na nejakom hudobnom nástroji?
      chceli by ste hrať v kapele?

otázky sú hádam jasné... :lol:
    • aljak63
      By aljak63
      Rok 2010 sa nám začal, a ako inak - ani tento rok nebude chýbať EUROVISION Song Contest 2010

Už 55.ročník celo-európskej spevácko-kultúrnej súťaže vyvrcholí koncom mája v nórskom Osle (Telenor Arena)

Minulý rok v Moskve jednoznačne triumfoval Alexander Rybak a jeho Fairytale, kto to bude tentokrát?

Tento rok sa nezúčastnia súťaže Andorra, Česko, Maďarsko ani Čierna Hora, vracia sa ale Gruzínsko.

O víťazstvo teda zabojuje 39 piesní z 39 rôznych krajín, máme sa teda na čo tešiť!

Motto tohto roku znie " Share The Moment "

Program Eurovision Song Contest 2010:
      1.semifinále: 25.máj 2010 2.semifinále: 27.máj 2010 FINÁLE: 29.máj 2010

Kalendár kvalifikáce slovenského Eurosongu:
      1.štvrťfinále: 22.január 2010 2.štvrťfinále: 24.január 2010 3.štvrťfinále: 29.január 2010 4.štvrťfinále: 31.január 2010 5.štvrťfinále: 4.február 2010 6.štvrťfinále: 7.február 2010 1.semifinále: 14.február 2010 2.semifinále: 21.február 2010 Národné finále: 28.február 2010
    • game
      By game
      akákoľvek hudobná kritika sa sem zmestí  :)

ale ... je tu jedna kritika, ktorá skutočne tvrdo a nekompromisne odsúdila jednu z najznámejších piesní sveta ... a hlavne autora :)
      tento článok našiel dead, ale je pridobrý na to, aby sme ho nechali len tak zapadnúť

úbohý John Lennon konečne vie, čo napísal ...
      to je presne ten kritik, na ktorého Lennon celý život čakal ... až napokon dorazil pod dvojkrížom slovenskej obrody, z pera mladého mysliaceho muža, ktorý myslí a len myslí a to je jeho prekliatie / nájdite si jeho blog na sme ... pochopíte /... a John už môže v pokoji odpočívať ...

tak prosím : Predstavte si - Imagine

len aby to náhodou nezmizlo z netu, to by som neprežila :

:)
    • aljak63
      By aljak63
      Aj tento rok sa na európskej hudobnej scéne objaví tradičná súťaž EUROVISION Song Contest 2009
      54. ročník tejto celo-európskej súťaže sa uskutoční v Rusku, odkiaľ pochádza minuloročný víťaz Dima Bilan.
      V máji bude hostiť túto súťaž moskovská olympijská aréna (Олимпийский).
      Motto tohto roku znie " A Modern Classic "

Tento rok sa o víťazstvo bude uchádzať 43 európskych krajín.
      Oproti minulému roku ubudne San Marino a pribudne Slovensko.

Program Eurovision Song Contest 2009:
      1st Semi-final: 12 May 2009
      2nd Semi-final: 14 May 2009
      Final: 16 May 2009

• Create New...