Skočiť na obsah

irb

Odporúčané príspevky

Niekedy začiatkom 80-tych rokov som si nahral z rádia na magič pieseň, ktorá sa začínala slovami speváka "...song called Lions" - a celkový zvuk a spôsob hrania na gitaru ma oslovil - nezachytil som spočiatku o akú kapelu sa jedná, až po dlhšom pátraní som niekde zistil meno kapely - Dire Straits. Tak sa stali mojimi obľúbenými - a hlavne ona spomínaná pieseň "Lions". 

 

Tá kapela bola pre mňa niečím veľmi osviežujúcim v hardrockovom svete, v ktorom som dovtedy žil.

 

Po čase sa mi podarilo kúpiť si LP platňu Making Movies, ale potom prišla LP platňa Brothers in Arms - a to už bolo niečo iné, než tie začiatky. Jeden kritik vraj o nej napísal: "tie najkrajšie chvíle v živote môžu trvať aj viac, než tri minúty".

 

Ale keď dnes rozmýšľam, čím sa vlastne stali svetovo známi, tak mi príde, že to bolo až pop-hitom Money for Nothing. To bolo už z ďalšieho albumu: Brothers in Arms. To bol podľa mňa ich vrchol, po ktorom už nasledoval iba pokles a užívanie si plodov toho, čo vytvorili dovtedy.

 

Toto celé mi prišlo na um dnes ráno, keď som si skúšal brnkať na gitare ich "Hand in hand". 

 

A už len dodám: Nie, nikdy som nemal rád ich prvý hit "Sultans of Swing". Fakt netuším, čo na nej ľudia vidia   :D

 
 
 
  • Páči sa mi to 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 6
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • irb

    4

  • game

    1

  • slimak

    1

  • Vilma Flinstonova

    1

Najaktívnejšie dni

Neviem ci ste videli toto video.

 

 

Hviezdy anglicke. Mna prekvapilo, ze Mark Knopfler bol skoro v kazdej druhej pesnicke.

 

Inak tam spievaju 80 rocni muzi. Asi to bolo skor teda sedemdesiatnici.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Mna prekvapilo, ze Mark Knopfler bol skoro v kazdej druhej pesnicke.

 

To asi preto, lebo to nebolo o skupinách, ale o vytvorení jednej "skupiny", z Collinsa, Eltona, Knopflera, Stinga a Claptona, ktorých doplnili orchestrom a Paulom McCartneym ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dire Straits bol v jednom čase hodne spomínaný spolužiakmi, bolo tam pár kusov, ktorí z neho boli nadšení,

preto mi ležia v pamäti : )

okrem toho, keď si ich teraz pustím, tie pesničky som kedysi počula, sú mi známe, ale nevenovala som pozornosť tomu, kto ich hrá...

ale takto u mňa bolo viac skvelých kapiel svojej doby... pesničky poznám, kapely zapadli... výnimočne zostali aj kapely aj nejaké skladby niekde uložené v šuflíku spolu, a potom úplne výnimočné, ktoré sú tam tak komplet doteraz :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov