Jump to content

aljak63
 Share

Budete pozerať finále Eurosongu v Oslo?  

9 members have voted

1. 1. Eurosong 2010

• áno, určite áno
    • áno, keď nezabudnem
    • nie, určite nie
    • len keď náhodou prepnem tv a zaujme ma :)

Recommended Posts

eurovision.jpg

Rok 2010 sa nám začal, a ako inak - ani tento rok nebude chýbať EUROVISION Song Contest 2010

55.ročník celo-európskej spevácko-kultúrnej súťaže vyvrcholí koncom mája v nórskom Osle (Telenor Arena)

Minulý rok v Moskve jednoznačne triumfoval Alexander Rybak a jeho Fairytale, kto to bude tentokrát?

Tento rok sa nezúčastnia súťaže Andorra, Česko, Maďarsko ani Čierna Hora, vracia sa ale Gruzínsko.

O víťazstvo teda zabojuje 39 piesní z 39 rôznych krajín, máme sa teda na čo tešiť!

Motto tohto roku znie " Share The Moment "

eurologo.jpg

Program Eurovision Song Contest 2010:

• 1.semifinále: 25.máj 2010
  • 2.semifinále: 27.máj 2010
  • FINÁLE: 29.máj 2010

slovakia.jpg

Kalendár kvalifikáce slovenského Eurosongu:

• 1.štvrťfinále: 22.január 2010
  • 2.štvrťfinále: 24.január 2010
  • 3.štvrťfinále: 29.január 2010
  • 4.štvrťfinále: 31.január 2010
  • 5.štvrťfinále: 4.február 2010
  • 6.štvrťfinále: 7.február 2010
  • 1.semifinále: 14.február 2010
  • 2.semifinále: 21.február 2010
  • Národné finále: 28.február 2010

• 2 weeks later...

Zo všetkých piesní som zatiaľ počula len Horskú chatu a musím povedať, že majú celkom v pohode song. :lol:

Tiez som najprv pocul Horsku chatu a az potom ostatnych ucinkujucich ale musim povedat ze Horska chata sa mala urcite dostat do prvej stvorky. 5. miesto si nezasluzia.

Ja to sledujem, a bolo tam zopár dobrých vecí čo sa mi zapáčili:

Horská Chata (Myslíš, že vieš kto som)

Free Voices (Z osnov)

Matka Guráž (Listobranie)

Hrdza (Taká sa mi páči)

a ešte okrem toho aj tieto, aj keď už nie tak veľmi ako tie štyri hore:

Mista (Emotions)

Funny Fellows (Obrázok)

Tomáš Bezdeda (Na strechách domov)

Dominika Mirgová (Cesta snov)

takže podľa mňa to až tak beznádejné neni, rád si to pozriem

je to pekná prehliadka štýlov a osloví ma kopu vecí z toho...

• 3 weeks later...

No takže si myslím, že Kristína je jasná, keďže s takým náskokom vyhrala aj štvrť aj semifinále. :lol: Čo som čítala na jednom zahraničnom fóre, ktoré sa Eurovision venuje, mnohým Európanom sa tá pieseň páči, dokonca jeden tam písal, keby Kristína za ten týždeň skutočne vyhrala naše národné kolo, bola by to najlepšia pieseň akú zatiaľ nejaká krajina pre tento ročník vybrala a mali by sme veľké šance dostať sa aj do finále. :)

Prečo presunuli slovenské finále Eurovízie na sobotu? :lol:

Vraj kvôli tomu, že v nedeľu 21:15 je hokejové finále OH

no ale aj tak si Suomi vs. Canada kukne asi málo ľudí :)

EDIT: po 1.tretine beriem späť :)

Obrázok

Slovenské národné finále Eurovision Song Contest 2010:

P.REMENÁR, KLÁRA & LIQUID ERROR – FigaroKRISTINA - HorehronieFREE VOICES - Z osnovROBO OPATOVSKÝ - Niečo mášMARTINA SCHINDLEROVÁ - Môžeš ísťAYA - Do neba volámMARIÁN BANGO - Ty tu ticho spíšTOMÁŠ BEZDEDA - Na strechách domovMISTA - EmotionsMIRO JAROŠ - Bez siedmeho nebaSOŇA - Skús ma viesťMAYO - Tón

Dneska to vyvrcholí a vyberie sa kto bude reprezentovať v Osle
Koho tipujete? Koho by ste tam chceli? Čo sa vám páči a čo nie?

Mne sa najviac páči pesnička od Martiny Schindlerovej - takže by som bol najradšej keby postúpila ona. Ale aj Free Voices sa mi páči, aj ten Marián Bango, no a ani Bezdeda nemá zlú pesničku. Nepáči sa mi Horehronie, aj keď asi postúpia práve oni - proste mi to príde moc balkánske tie rytmy a na Slovensko to moc nesedí, čiže nieje to práve ideálna voľba.

Nepáči sa mi Horehronie, aj keď asi postúpia práve oni - proste mi to príde moc balkánske tie rytmy a na Slovensko to moc nesedí, čiže nieje to práve ideálna voľba.

Horúca favoritka Eurovízie Kristína kopíruje s Horehroním macedónsky hit Oj, devojče

„Je veľmi vážne, na čo ste prišli,“ vyjadrila sa pre Plus 7 dní docentka Yvetta Kajanová, CSc. „Ak sa Kristíne podarí prebojovať na Eurovíziu, čo je dosť pravdepodobné, môžu nás Macedónci žalovať. Ide o totožnú základnú melódiu a harmonický pôdorys - dokonca ešte aj na presný počet taktov -, ktoré sú presnou kópiou macedónskej predlohy.“ Tým sa však podľa expertky na hudobnú vedu podobnosť oboch piesní nekončí. „Dokonca je odkopírovaný aj aranžmán - macedónske flauty sú nahradené u Kristíny syntetizátorovou imitáciou fláut, ktoré majú evokovať slovenskú dvojačku. Backgroundové vokály na macedónskej nahrávke tria dievčat nahrádza u Kristíny speváčka, ktorá robí ‚křoví‘ v pozadí.“

Ukradnuté horehronie

1.semifinále:

1. polovica

• Bosnia and Herzegovina
  • Estonia
  • Finland
  • Latvia
  • Moldova
  • Russia
  • Serbia
  • Slovakia
2. polovica

• Albania
  • Belarus
  • Belgium
  • Greece
  • Iceland
  • Macedonia
  • Malta
  • Poland
  • Portugal

tu sú obe, pre citlivejšie uši :lol:

Oj, devojce - Horehronie

na Topky.sk uverejnené s povolením stv.

ináč pre nejakých sedem či koľko tónov použitých v pesničke z inej pesničky po tridsiatich rokoch nedávno vyhral ktosi v austrálii súd, medzi kopírovaním pár tónov a vykradnutím pesničky tak veľký rozdiel nebude, zrejme ... nerada by som zažila pre slovensko zasa jednu blamáž, ešte na eurovision

nepovažujem priveľmi za ospravedlnenie, že oj devojče je ľudová pieseň inej krajiny, ako hovorí manažér :)

mne ako dobry napad a zaujimave prevedenie pride piesen Figaro od P.REMENÁR, KLÁRA & LIQUID ERROR

Horehronie je zaujimavy song, v mojich usiach vsak uz opocuvany a v podstate viac nepocuvatelny..

podľa mna sa to viac ako na 20% nepodobá

Hmm... podľa mňa ledva tak na 5%. Neviem, čo chcú týmto docieliť.... Odmietla im rozhovor, tak sa do nej asi novinári pustili. :lol:

Dnes, jasné že tipujem Kristínu. Dúfam, že to dá, tá pieseň má veľké šance. :) / ...ak nás ovšem Macedónci nezažalujú... :) / Najprv sa mi veľmi nepáčila, no postupom času, keď ju bolo počuť odvšadiaľ, sa mi dostala pod kožu ;)

Okrem nej sa mi ešte páčili z tých prvých kôl Horská chata, Družina a z toho, čo je vo finále sú aj Schindlerová a Mayo celkom slušní. ;)

No tak to je škoda :lol: Kristína zase dostala najviac hlasov, ale u poroty vyhrala Mista. Napokon rovnaký počet bodov, ale pri rovnosti rozhodujú hlasy divákov. No tak Slovensko vysiela do Osla song s balkánskymi rytmami! No a to už sa postupne ľudia učili aj kde je Slovensko na mape Európy - teraz si zase všetci budú myslieť, že táto krajinka je niekde medzi Srbskom a Chorvátskom pichnutá. Martina Schindlerová sa mi páčila najviac, a dosť hlboko v poli skončila - škoda!

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Similar Content

• irb
      By irb
      Niekedy začiatkom 80-tych rokov som si nahral z rádia na magič pieseň, ktorá sa začínala slovami speváka "...song called Lions" - a celkový zvuk a spôsob hrania na gitaru ma oslovil - nezachytil som spočiatku o akú kapelu sa jedná, až po dlhšom pátraní som niekde zistil meno kapely - Dire Straits. Tak sa stali mojimi obľúbenými - a hlavne ona spomínaná pieseň "Lions". 

Tá kapela bola pre mňa niečím veľmi osviežujúcim v hardrockovom svete, v ktorom som dovtedy žil.

Po čase sa mi podarilo kúpiť si LP platňu Making Movies, ale potom prišla LP platňa Brothers in Arms - a to už bolo niečo iné, než tie začiatky. Jeden kritik vraj o nej napísal: "tie najkrajšie chvíle v živote môžu trvať aj viac, než tri minúty".

Ale keď dnes rozmýšľam, čím sa vlastne stali svetovo známi, tak mi príde, že to bolo až pop-hitom Money for Nothing. To bolo už z ďalšieho albumu: Brothers in Arms. To bol podľa mňa ich vrchol, po ktorom už nasledoval iba pokles a užívanie si plodov toho, čo vytvorili dovtedy.

Toto celé mi prišlo na um dnes ráno, keď som si skúšal brnkať na gitare ich "Hand in hand". 

A už len dodám: Nie, nikdy som nemal rád ich prvý hit "Sultans of Swing". Fakt netuším, čo na nej ľudia vidia   :D

• kelisova
      By kelisova
      čo chýba naším kapelám, aby boli aspoň z časti taky dobrý ako zahraničné kapelky...texty?...v preklade väčšina anglických je uplne oničom, hudba?......
    • srobacrew
      By srobacrew
      Dobrý večer, zúčastnili sme sa medzinárodnej školskej tanečnej súťaže s názvom Schooldance. Je to pre nás veľká výzva, a znamenalo by to pre nás veľa ak by sa nám podarilo dostať do finále a vyhrať túto súťaž. Preto by sme Vás požiadali o vaše hlasy pre nás. Každý hlas nam pomôže splniť tento malí sník vyhrať súťaž takéhoto kalibru. Ak sa rozhodnete nás podporiť prikladám odkaz sem : http://www.schooldance.sk/videa/just-fine.html (hlasuje sa pomocou "Hlasuj cez facebook") , ak máte nejaký názor kľudne ho sem napíšte, Veľmi pekne Ďakujeme :)
    • secretka
      By secretka
      Nechcela som pôvodne zakladať novú tému, pretože tém o rôznych súťažiach spevákov je tu pomerne dosť, ale ťažko by bolo pripojiť toto k nejakej existujúcej téme. V tomto roku táto súťaž u nás po prvýkrát, ale je možné, že v niektorom z nasledujúcich rokov sa ešte nejakého pokračovania dočkáme ...

V nedeľu mi ako kulisa išla v TV JOJ relácia X FACTOR, ktorú TV JOJ vysiela spolu s TV PRIMA ... nebola som zas až taký pozorný divák, aby som sa mohla zodpovedne ku všetkému vyjadrovať, ale pravdou je, že každým rokom ma prekvapuje, koľko ľudí vie pekne spievať. Koľko talentov sa rok čo rok objavuje, napriek viacerým súťažiam s rôznym názvom, v rôznych televíziách. Talenty rôzneho veku ... od tých neplnoletých, až po ľudí zrelého veku.

Je možné, že teraz sa už na obrazovky nedostávajú tí, ktorých spev je úplne nepočúvateľný, ale aj tak sa tam o.i. objavila súťažiaca /slečna Iveta Čermáková, ktorá by si v mojom ponímaní už vyžadovať oslovenie slečna naozaj nemusela/ ... pochválila sa, že má vyštudovaný operný spev, že spievala dokonca v Národnom divadle v Brne, ale až tak badať tie jej kvality veru nebolo. Tu síce spievala bez "hudobného podmazu", ale žiaľ, svojim výkonom mierne pripomínala pána Pátroviča. Mierne, pretože zas až taká zlá ako ten mužský vzor zas nebola, ale k tomu, aby sa dalo povedať, že jej spev bol pre uši  "lahodný" to malo naozaj veľmi ďaleko. A keď už nedokázala upútať spevom, "obula" sa pomerne prudko do kritizujúcich divákov.

Ďalšia súťažiaca /Brigita Szelidová/ zas skôr ako vylúdila prvé tóny sa najskôr snažila zapôsobiť na city poroty a divákov; ale na druhej strane zas treba uznať, že spievala pekne.

Dilemu u poroty vyvolala mladulinká Samanta Ledenová, ktorá mala v čase kastingu ešte iba 14 rokov a vekovú hranicu pre účasť, t.j. 15 rokov splní vlastne až v priebehu súťaže. Napriek tomu, že spievala super, jej postup ďalej bol problematický. Nie z dôvodu spevu, ten bol OK, ale len z dôvodu, že urobiť výnimku z podmienok je vlastne precedens. Ak sa budú v budúcnosti hlásiť speváčikovia, ktorí v čase kastingu nebudú spĺňať vekový limit, môžu a asi aj budú sa brániť a odôvodňovať to tým, že ... keď to bolo možné vtedy, prečo nie teraz. Jeden áno, druhý nie?!

V americkej verzii X FACTOR je veková hranica na prihlásenie sa do súťaže 13 rokov, ale ... nie je to príliš málo?! Bez urážky ... však to sú vlastne ešte iba trošku väčšie deti a oni chcú spievať, chcú mať peniaze, chcú byť slávni, čo však budú chcieť o desať, dvadsať rokov? Budú vedieť "stráviť" svoju prípadnú slávu, alebo svoj prípadný neúspech?!
      Občas mi tak napadne ... neplnia si tu niekedy svoj sen aj niektorí rodičia?!

Porota má úplne iné zloženie ako mali rôzne predchádzajúce súťaže spevákov
      /podľa abecedy, aby sa nikto z nich náhodou neurazil/
      Brzobohatý Ondřej
      Buckingham Celeste
      Klempíř Oto
      Lelkes Sklovská Sisa
      Niekto tú porotu navrhol, či vybral, a nám neostáva nič iné, iba sa s tým návrhom zmieriť. Ostatných "nechám na pokoji", akurát ... Sisu som ja nikdy "nemusela", a to ani čo sa týka spevu, ani tanca a už vôbec nie výzoru a "nemusím" ju ani v tejto súťaži, ale niekto SA už len postaral, aby sa aj ona dostala k nejakému balíku peňazí a prispela tak do rodinného rozpočtu, tak ak bude u nás TV JOJ opäť naladená na X-FACTOR, budem aj Sisu musieť v nedeľu večer vo svojej obývačke strpieť..
      http://xfactor.joj.sk/p/porota
      http://www.pluska.sk/soubiznis/domaci-soubiznis/celeste-buckingham-moze-usmieva-sestmiestna-sumicka-za-x-factor.html
      http://xfactor.joj.sk/c/novinky/x-factor-odstartoval-precitajte-si-pravidla-divacky-najuspesnejsej-sou

• arwiel
      By arwiel
      ovládate hru na nejakom hudobnom nástroji? Na akom?
      učili ste sa hrať sami alebo vás učil niekto známy, prípadne ste navštevovali umeleckú školu?
      máte nejaký obľúbený hudobný nástroj, ktorý prinajmenšom radi počúvate?
      chceli by ste sa naučiť hrať na nejakom hudobnom nástroji?
      chceli by ste hrať v kapele?

otázky sú hádam jasné... :lol:
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy