Skočiť na obsah

Negatívna reakcia na lieky


Vilma Flinstonova

Odporúčané príspevky

hľadala som a nenašla...ako si zvyknete poradiť, keď máte nejaký nie práve banálny problém, na ktorý dostanete od lekára lieky, avšak po 2 - 3 dňoch liečby telo reaguje na tú liečbu tak, že problém, ktorý mal byť pôvodne riešený, sa síce stráca, ale vyvinie sa iná, veľmi nepríjemná reakcia, ktorá tiež môže spôsobiť veľmi nepríjemné a možno aj zdravie ohrozujúce problémy? Nie alergia, ale iná nepríjemná reakcia. Viem aj ja, že prvá rada je  ísť k lekárovi, zmeniť liečbu a pod, ale keď je človek v takom fyzickom stave, že len predstava dopravy a čakania v čakárni je desivá...

 

ocitli ste sa aj vy v situácii, ked ste museli zvoliť menšie zlo? A ktoré vlastne je menšie? Ako ste to potom riešili?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No tak keď vieš, prečo sa pýtaš? Ono inak býva zvykom, že príbalové letáky obsahujú takú nenápadnú informáciu, že ak sa vyskytnú nečakané komplikácie, tak treba kontaktovať lekára.

 

 

Ja som raz kedysi dávno, keď som mal chytené hrdlo, užíval taký liek, ktorý sa inhaloval, to bol taký bazmek aký mávajú ľudia čo majú astmu, dal som si to do úst, stlačil a vdýchol. Pomáhať to trochu pomáhalo, ale mal som na to nejakú alergiu, neviem či mi oči nezačali slziť a svrbieť, tak som to po dvoch dňoch prestal užívať a povedal to aj doktorke a ona, že OK, dobre, nemám to brať. A pár rokov neskôr som čítal článok, že EÚ tento liek zakázala, lebo spôsobuje nečakané komplikácie. Už som zabudol ako sa volá.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som takúto reakciu mala na opiáty

v ktorejsi téme, tuším o chrbticiach, som  o tom písala - približne tretina ľudí reaguje na opiáty veľmi prudko, nezostáva nič iné, len ich vynechať.

 

 

pri vážnych negatívnych reakciách dať vedieť okamžite lekárovi, keď je za čo, vymení lieky. keď nie je za čo, nevymení - to bol prípad mňa a opiátov.

 

pri miernych reakciách, ktoré sú popísané v príbalových letákoch, som buď prestala brať sama od seba... záleží ovšem od choroby a od vedľajších príznakov.

opiáty som vysadila sama a okamžite. a skúšali ich na mne za roky trikrát. a nie je za ne priveľmi náhrada - na veľké bolesti proste predpisujú lekári opiáty.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no veď to, čo ak nie je za čo vymeniť a potom liečba vlastne nie je možná?

Sú lieky, ktoré sa dajú nahradiť niečím iným, čo možno nevyvoláva takú reakciu, ale keď nie, to má pacient akože už len dúfať, že to nejako prejde samé? A čo ak neprejde. To je práve ten kolotoč, o aký nikto nestojí.

axel, pravdaže viem čítať a viem, čo je na príbalových letákoch.

Čo ak je pacient v takom stave, že by cestu k lekárovi a 2 hodiny v čakárni nevládol? ja som ale chcela vedieť, ako ste si vy poradili, ak ste sa ocitli v takej situácii.

 

Mne napríklad zdá sa celkom dobre poradil aj chlapík v lekárni.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

práve dnes som šla k lekárke, lebo už to prestalo byť znesiteľné, a aj mi vymenila jeden z liekov, o ktorom si myslela, že by to mohol spôsobovať. Tiež ma sfúkla, že som to nemala čo chcieť vydržať, ale naklusať hneď, čo aj uznávam. To ale je práve tá voľba menšieho či väčšieho zla. 

Tak som zvedavá. Ale ryžovú diétu, ktorú som si po krvavej hnačke sama nasadila, mi schválila a mám ju dodržiavať aj naďalej (dopekla, aspoň keby sa to nejako odrazilo na zmiznutí tukových vankúšov! ). Ale bol tam nejaký chlapík, ktorý aj keď prišiel až druhý po mne, šiel dnu skoro hneď, evidentne mu bolo dosti naprd. Sestrička sa ho presdtým spýtala, či ešte chvíľku vydrží, chlapík chudák len vydýchol že čo už má robiť, ale bol zelený a ešteže sa tam na mieste nevygrcal alebo sebou rovno nesekol...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Určite by sa dalo, ale aj tak by som si tam musela ísť pre recept. To nie je voľnopredajný liek. A tiež som chcela, aby doktorka videla, ako "dobre" vyzerám. Aj v lekárni mi potom, keď som ho vracala naspäť, povedali, že ten pôvodný bol veľmi ťažký a dosť ľudí ho zle znáša. len ja som čakala, že to bude to ATB, a pritom to vyzerá teraz, že ATB  je celkom v pohode a naprd mi bolo z toho druhého...no ešteže tak, lebo atb tam mám už len na 2 dni, nový liek je na 10 dní a ten pôvodný bol na 3 mesiace.

 

Ja viem tak dobre poradiť...väčšinou mám dobrý odhad na to, čo treba robiť, ale sama sa svojimi radami tiež neriadim, lebo vždy dúfam, že ved to prejde, ved to nie je nič vážne, len nepríjemné a podobné nezmysly.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 rokmi...
  • Pred 2 týždňami...

no zbohom.

Poznala som kedysi pani, ktorá v detstve oslepla, ked po očkovaní dostala zápal mozgových blán, ale to bola chyba buď rodičov lebo lekára, ale nie vakcíny, očkovali ju, keď bola nachladnutá. Čo si pamätám, nás lekárka vždy upozorňovala, že nám deti zaočkuje len ak budú úplne zdravé... 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 4 hodinami, Vilma Flinstonova napísal:

no díky.

@Vilma Flinstonova Vilmuš klídek, uz sa jej to upravilo :-) okrem toho, ona bola zaočkovaná inou vakcínou , nez sa očkuje na Slovensku ( od Moderny)   to je američanka, ved tí zijú na fast foodoch, tolko éčiek majú v organizme . 

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na všetky lieky sú nejaké negatívne reakcie, taký liek nie, kde by neboli.

mali ste už reakciu na opiáty? jediné lieky, ktoré by som mohla viacmenej v pohode brať na bolesti - a hodne nepríjemne som zistila, že som na isté ich formy intolerantná...
ale už nemienim zisťovať, presne na ktoré a akou technológiou vyrábané, raz stačilo...

tak zle mi v živote nebolo, mám taký pocit, že pred časom sme to tu raz písali s alarmom - jeho manželka mala podobný zážitok.
dostala som kvapky, po dvoch dávkach som musela domov volať lekára, jemu stačilo povedať názov a už sa usmieval... a mne bolo na umretie, kvalitné vertigo bola najmenšia komplikácia... brrr.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

z opiátov poznám len Tramal, ten mala moja mamka, po tom ako jej vybrali oko. lenže aj keď už to mala dávno zahojené, Tramal si pýtala furt. vedela som,že tak často jej ho nemôžem dávať, ale kd som jej ho nechcela dať, nadávala mi. Tak som šla do lekárne a poprosila som lekárničku, či by mi vedela dať nejaké tabletky, ktoré svojím vzhľadom vyzerajú ako ten mamkin Tramal, a pritom sú neškodné a neublížia jej. No a našiel sa Imunoglukán. Tak som do krabice od tramalu dala Imunoglukán a mamka bola spokojná, na bolesť sa nesťažovala o nič viac ako predtým, ked sa napchávala tramalom, a tak baštila Imunoglukán a bol aký taký kľud.

pred 27 minútami, game napísal:

na všetky lieky sú nejaké negatívne reakcie, taký liek nie, kde by neboli.

mali ste už reakciu na opiáty? jediné lieky, ktoré by som mohla viacmenej v pohode brať na bolesti - a hodne nepríjemne som zistila, že som na isté ich formy intolerantná...
ale už nemienim zisťovať, presne na ktoré a akou technológiou vyrábané, raz stačilo...

tak zle mi v živote nebolo, mám taký pocit, že pred časom sme to tu raz písali s alarmom - jeho manželka mala podobný zážitok.
dostala som kvapky, po dvoch dávkach som musela domov volať lekára, jemu stačilo povedať názov a už sa usmieval... a mne bolo na umretie, kvalitné vertigo bola najmenšia komplikácia... brrr.

ešte prv ako som na mamku uplatnila trik s Imunoglukánom, sa mi ju podarilo priotráviť, lebo bola u nej neter a tá jej dala Tramal, už neviem, koľko jej toho dala, a ja som jej tiež dala, už sa predsne nepamätám, ako som zistila, že dostala mamka vuiaqc ako mala, ale volala som RZP, aby mi aspoň poradili, a po uvedení množstva ma vtedy uistili, že jej asi bude zle, ale inak sa jej nič nestane. naozaj bolo mamke potom zle a naozaj sa jej nič nestalo, ale dostala som príučku, že nemožem veriť všetkému, čo mi "pacient" natára, ale sa mám presvedčiť a overiť si všetko. Takže mám skúsenosť len s predávkovaním. Ja som asi nijaké opiáty neužívala. Ale mala som na diclofenac, čo myslím, nepatrí medzi opiáty, (farmaceuti, opravte ma, ak to tak nie je) ako reakciu úprné krvavé hnačky. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, game napísal:

na všetky lieky sú nejaké negatívne reakcie, taký liek nie, kde by neboli.

mali ste už reakciu na opiáty? jediné lieky, ktoré by som mohla viacmenej v pohode brať na bolesti - a hodne nepríjemne som zistila, že som na isté ich formy intolerantná...
ale už nemienim zisťovať, presne na ktoré a akou technológiou vyrábané, raz stačilo...

tak zle mi v živote nebolo, mám taký pocit, že pred časom sme to tu raz písali s alarmom - jeho manželka mala podobný zážitok.
dostala som kvapky, po dvoch dávkach som musela domov volať lekára, jemu stačilo povedať názov a už sa usmieval... a mne bolo na umretie, kvalitné vertigo bola najmenšia komplikácia... brrr.

ešte aj obyčajny ( liečivy, bylinkovy hociaky  ) čaj má vedlajšie účinky :))) to tiez málokto vie 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 39 minútami, Vilma Flinstonova napísal:

z opiátov poznám len Tramal, ...

preto píšem, že nemienim pátrať, ktorý opiát, táto rada má v názvoch spravidla Tramal + niečo...
ale sú to rôzne tablety, kapsule, kvapky, injekcie, kdečo...
Tramal ako liek na bolesti hlavy som pred mnohými rokmi brala, netuším, nakoľko boli silné - a vôbec nič mi nerobili - ani nepomohli, ani neuškodili...

preto bolo s podivom, čo mi po nejakých 10 či 15 rokoch spôsibili dve dávky pár kvapiek... je to divné, ale bol to skutočne des.
došiel lekár, doma mi pichol injekciu, a preberala som sa z toho dva dni.
jednoducho stačí zmena technológie výroby, forma, čokoľvek, ale po tej skúsenosti je resumé, že patrím do polovice ľudstva, ktorá netoleruje opiáty :)

  • Sorry! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 hodinami, game napísal:

na všetky lieky sú nejaké negatívne reakcie, taký liek nie, kde by neboli.

kedysi v praveku, ako by Vilma povedala, mi na kožnom predpísali Bromadryl, či jak sa ten sajrajt volal ... mal som nejakú alergickú reakciu, a celý som bol vyhádzaný. týždeň som chodil jak mátoha, taký to bol oblbovák. v robote som skoro zabil kolegov na žeriave, ktorý sme opravovali. potom sa ma kolega pýtal, že čo je so mnou, lebo že sa mu nepozdávam. keď som mu povedal čo mi predpísali, tak zahlásil: "debil to nežer, to je strašné svinstvo. mne to ako alergikovi predpisujú tiež, ale ich namiesto užívania predávam feťákom na stanici, krabičku za 100Kčs" ... tak som milé tabletky zahodil, a bolo vybavené ... vyrážka prešla aj bez nich.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

z látok obsahujúciche diklofenak perorálne mi spôsobujú problémy diblobene, aj diclofenac či ako sa to píše, ale Voltaren, ktorý tiež túto látku obsahuje,  mi doteraz nespôsoboval problémy. Tam záleží určite aj od chemickej úpravy tej účinnej látky. neviem, keby som si teraz dala voltarenovú tabletku, ako by som na to zareagovala, možno aj na to zle, ale že si masťou s tým v prípade potreby mastím niekedy boľavé kĺby, mi pomáha. 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov