Skočiť na obsah

BORGGEUS

Odporúčané príspevky

Zdravim. Mam plne zuby svojej psychiatricky. Je mlada a neskusena. Chcem sa opytat ci sa len tak da zmenit psychiater. Ci musim povedat svojmu staremu psychiatrovi ze od neho odchadzam? Bude chciet ten novy moju kartu od predosleho psychiatra? A este sa chcem opytat ci mi predpise take lieky o ake ho poziadam. Dakujem

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No môžeš v pohode vymeniť psychiatra/lekára (teda nemal by byť problém)....ale či ti predpíše také lieky, aké chceš, neviem....vždy to závisí od konkrétneho lekára. V poslednom čase ja radšej nechodím ku žiadnemu lekárovi...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

psychiater je lekár, a základné zásady ako pri prechode k inému lekárovi tam platia rovnaké.

uviesť dôvod, prečo, môžeš svojej psychiatričke aj pravdivý, nedôveruješ jej ako lekárovi ... alebo to môžeš zjemniť a povedať to krajšie, ale musí to vedieť, že odchádzaš, nový psychiater bude chcieť  vidieť tvoju kartu.

a pravdepodobne  najprv si budeš musieť nájsť iného lekára, karty do rúk pacientom dáva máloktorý lekár, možno tú kartu bude novému lekárovi posielať poštou. ktorý ako.
a celkom iste to nebude fungovať tak, že nový lekár ti predpíše lieky podľa tvojho výberu.
a ešte pri novom pacientovi, to asi veľmi nie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som menil, keď som sa odsťahoval. normálne som lekárke oznámil, že odchádzam a išiel sa prihlásiť k lekárovi tu, u nás. najprv chcel pôvodnú kartu, tak som zavolal, nech mu ju pošlú, ale nejak nedorazila a on si so mnou aj tak urobil vlastný vstupný pohovor a predpísal mi aj to, čo som bral predtým. neviem, možno aj telefonoval s predchádzajúcou lekárkou, ale istý si nie som. v princípe s tým celým nebol žiaden problém. a keď nechceš povedať lekárke, prečo odchádzaš, tak jej to skrátka nepovedz. ja som tak chvíľu chodil na terapiu, ale tiež mi to celé bolo nejak proti srsti, tak som jedného dňa zavolal, že nabudúce už neprídem a keď sa ma opýtali, prečo, tak som povedal: "na to vám nebudem odpovedať."

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ci musim povedat svojmu staremu psychiatrovi ze od neho odchadzam?

Myslím, že oznámiť by si to mal, minimálne kvôli zdravotnej poisťovni.

 

 

Bude chciet ten novy moju kartu od predosleho psychiatra?

To sa musíš spýtať jeho, ale ak bude chcieť vedieť všetky podrobnosti o tvojom zdravotnom stave, tak podľa mňa určite ju bude žiadať. Ale môže to byť aj vec etiky, každý psychiater by mal držať u seba informácie o pacientovi. Neviem ako to chodí medzi lekármi,

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Borgeus,  možno by bolo dobré ešte zvážiť, či je dobré zmeniť psychiatra, lebo to môže byť ľahko len krok z blata do kaluže.

Na základe mojej skúsenosti viem, že ani vychýrený psychiater by mi nepomohol, pokiaľ by som aj ja nehľadal a neskúšal rôzne postupy. Každý psychiater je nútený pracovať systémom pokus-omyl, lebo každý pacient reaguje inakšie. Napríklad liek, ktorý som mal predpísaný , robil mi neuveriteľné problémy, kým som svojvoľne jeho dávku neznížil na polovicu  až štvrtinu. Malá dávka pôsobí výborne a lekárka sa tomu divila, že neznášam obvyklú takmer detskú dávku.

 

Ak myslíš, popíš trochu v čom je problém, a možno ti aspoň trochu poradíme. Ja napríklad trochu viem o depresii a o nevysvetliteľných bolestiach v krížoch a svaloch a čo mi na to pomohlo. Ja si myslím, že keď psychiatričke rozumne zdôvodníš, čo by si chcel vyskúšať, tak ti vyjde v ústrety. Ťažko sa dočkáš nejakých prevratných výsledkov od iných psychiatrov.

 

Práve čítam článok o antidepresívach v českom časopise SCIENTIFIC AMERICAN, do ktorého prispievajú americkí odborníci . Nič mimoriadne zatiaľ na obzore . Trvá veľmi dlho, kým súčasné antidepresíva zaberú a niekedy nazaberú vôbec a nevie sa poriadne ani prečo zabrali, ani prečo nezabrali. Akýsi náznak dobrých, rýchle posobiacich antidepresív  obsahujúcich Ketamín podporujúci rast dendritov na neurónoch sa rysuje. Je to v štádiu pokusov. Ďalšia pozoruhodná látka Skopolamin, ktorý sa ináč používa ako náplasť pri onemocneniach pohybového aparátu. Pôsobí už za tri dni, ale treba ho podávať do žily, lebo v tabletkovej forme sa pri trávení vylúči a nedostane sa tam, kde treba.

 

Je dosť možné, že sú to len bubliny, ak sa náhodou objavia nežiadúce vedľajšie účinky, ktoré nie sú ešte preskúmané.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Borgeus,  možno by bolo dobré ešte zvážiť, či je dobré zmeniť psychiatra, lebo to môže byť ľahko len krok z blata do kaluže.

Na základe mojej skúsenosti viem, že ani vychýrený psychiater by mi nepomohol, pokiaľ by som aj ja nehľadal a neskúšal rôzne postupy. Každý psychiater je nútený pracovať systémom pokus-omyl, lebo každý pacient reaguje inakšie. Napríklad liek, ktorý som mal predpísaný , robil mi neuveriteľné problémy, kým som svojvoľne jeho dávku neznížil na polovicu  až štvrtinu. Malá dávka pôsobí výborne a lekárka sa tomu divila, že neznášam obvyklú takmer detskú dávku.

...

Dakujem za peknu odpoved. Zmenit psychiatra chcem aj tak. Ta moja je mlada, par rokov po skole a je akoby pomocnicka tej hlavnej psychiatricky ktora ju zamestnava. Ako clovek je super. Usmeje sa, vypocuje, ale nema skusenosti. Som dost komplikovany clovek. mam socialnu fobiu, panicku poruchu, depresiu, silne uzkosti a mam pocit ze zacinam odchadzat od reality...Odkedy k nej chodim tak mam pocit ze v niektorych oblastiach sa este zhorsujem. Mam pred nou respekt a nakolko uz chodim k nej asi 1 rok tak som si na nu zvykol a myslim ze aj ona na mna. Nehovorim ze mi nechce ppomoct...vidim ze chce ale nevie...Velmi vela studujem co sa tyka liekov a priblizne viem co by som asi chcel skusit ale pri tej mladej psychiatricke sa bojim na tieto veci vyjadrit. Po pravde mam problem so ženami psychiatrickami. Ta moja je este k tomu mlada a pekna :-) Ku chlapovi by som asi bol viac otvoreny...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Borgeus,  možno by bolo dobré ešte zvážiť, či je dobré zmeniť psychiatra, lebo to môže byť ľahko len krok z blata do kaluže.

Na základe mojej skúsenosti viem, že ani vychýrený psychiater by mi nepomohol, pokiaľ by som aj ja nehľadal a neskúšal rôzne postupy. Každý psychiater je nútený pracovať systémom pokus-omyl, lebo každý pacient reaguje inakšie. Napríklad liek, ktorý som mal predpísaný , robil mi neuveriteľné problémy, kým som svojvoľne jeho dávku neznížil na polovicu  až štvrtinu. Malá dávka pôsobí výborne a lekárka sa tomu divila, že neznášam obvyklú takmer detskú dávku.

 

Ak myslíš, popíš trochu v čom je problém, a možno ti aspoň trochu poradíme. Ja napríklad trochu viem o depresii a o nevysvetliteľných bolestiach v krížoch a svaloch a čo mi na to pomohlo. Ja si myslím, že keď psychiatričke rozumne zdôvodníš, čo by si chcel vyskúšať, tak ti vyjde v ústrety. Ťažko sa dočkáš nejakých prevratných výsledkov od iných psychiatrov.

 

Práve čítam článok o antidepresívach v českom časopise SCIENTIFIC AMERICAN, do ktorého prispievajú americkí odborníci . Nič mimoriadne zatiaľ na obzore . Trvá veľmi dlho, kým súčasné antidepresíva zaberú a niekedy nazaberú vôbec a nevie sa poriadne ani prečo zabrali, ani prečo nezabrali. Akýsi náznak dobrých, rýchle posobiacich antidepresív  obsahujúcich Ketamín podporujúci rast dendritov na neurónoch sa rysuje. Je to v štádiu pokusov. Ďalšia pozoruhodná látka Skopolamin, ktorý sa ináč používa ako náplasť pri onemocneniach pohybového aparátu. Pôsobí už za tri dni, ale treba ho podávať do žily, lebo v tabletkovej forme sa pri trávení vylúči a nedostane sa tam, kde treba.

 

Je dosť možné, že sú to len bubliny, ak sa náhodou objavia nežiadúce vedľajšie účinky, ktoré nie sú ešte preskúmané.

1. Bohúšu, myslím, že Borggeusov problém je asi inde, než v predpisovaní liekov.

2. Myslím, že tu mu ohľadne liekov neporadí nikto z nás, lebo nepozná jeho stav. a rozhodne by to ani nikto nemal skúšať.

3. americkí odborníci sú americkí odborníci...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jo vacsinu problemov by ste si vyriesili, keby mate normalne nazory, vieru.

Cakat vsetko od psychiatrov sa neda. Borggues nebud lenivy a sprav sam nieco so sebou.

jáj, ďalší vzorný katoľík... aké názory a viera sú normálne podľa teba?!

ja mám aj názory (neviem, či normálne, ale moje vlastné), myslím, že aj vieru mám pomerne silnú a ľaľa!, papám psychofarmaká! obávam sa, že tie tvoje "normálne" názory a viera mi nezmenia funkciu receptorov serotonínu v mozgu, asi tak ako ti nenarastie odrezaná ruka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

cize stastie je serotonin?

 

asi ťa prekvapím, ale áno. presne tak ako vtedy, keď sme zliezli zo stromov. a keď máš poruchu receptorov, nepomôže ti žiadna metafyzika, modlitba, kurz pozitívneho myslenia. a nejde o hladinu serotonínu, ale schopnosť buniek spracovať ho.

 

a neodpovedal si mi na otázku, aké sú normálne názory. zaujíma ma to.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no a ako ti ten serotonin odmerali?

okrem toho ak si myslis, ze lentilky vedu k naplnenemu zivotu, je to omyl

 

tiez neodpovedas na otazky, ak mym byt slusnejsi, tak normalne nazory su tie, ktore odpovedaju skutocnosti

 

som cital aj ineho clena tohto fora, a tuto ide o Borggeusovu temu, sam si pisal, ze jeho problem je podla teba inde nez v predpisovani liekov, no a aj keby mu lieky pomohli, on akoby sa uplne spoliehal na psychiatrov a to je omyl.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Borggeus, máš toho naozaj dosť a ja som poznal tiež, čo za "potvora" je popri depresii aj úzkosť. Dlho, najmenej tri roky som užíval tri druhy liekov bez náznaku zlepšenia, medzi nimi aj rivotril, ktorý by sa správne mal užívať, kým nezačnú pôsobiť antidepresíva, ale psychiatrička mi povedala, že pacienti sa takýchto podobných liekov neradi vzdávajú. Povedala, že to je úspech, keď som už nemusel užívať rivotril, ktorý práve tú úzkosť mal tlmiť. 

Toto výrazné zlepšenie som dosiahol po dlhej dobe, až keď som začal brať vážnejšie výsledky testu na intoleranciu potravín. (U mňa  to boli para orechy, mandle, lepok a kazeín.) Ak lieky nepomáhajú, nie je na škodu takýto spomínaný test. Výsledky ma prekvapili, lebo ja som mal mliečne výrobky veľmi rád, ale vylúčenie uvedených potravín vyriešilo mnoho mojich zdravotných problémov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no a ako ti ten serotonin odmerali?

okrem toho ak si myslis, ze lentilky vedu k naplnenemu zivotu, je to omyl

 

tiez neodpovedas na otazky, ak mym byt slusnejsi, tak normalne nazory su tie, ktore odpovedaju skutocnosti

 

som cital aj ineho clena tohto fora, a tuto ide o Borggeusovu temu, sam si pisal, ze jeho problem je podla teba inde nez v predpisovani liekov, no a aj keby mu lieky pomohli, on akoby sa uplne spoliehal na psychiatrov a to je omyl.

serotonín sa nemeria, diagnóza sa určuje na základe príznakov, ale základný princíp je známy už dlho - porucha receptorov. lentilky nevedú k naplnenému životu, ale často človeka držia pri živote ako takom. doprial by som ti jeden deň mať ťažkú depresiu a nemať lieky. 

 

ak som písal, že Borrgeusov problém je inde, nešlo o problém liekov, ale problém vzťahový pacient - lekár a Borggeus to objasnil aj sám.

 

ty si sa tu do nás obul, že nemáme podľa teba tie správne názory a vieru a neviem čo. nikto z nás nepotrebuje ľútosť, ja osobne netrvám ani na porozumení, ale keď sa do mňa niekto naváža, bez toho, aby mal čo i len šajn o čom píše, dosť podstatne ma to naserie.  tu sa rozoberala téma zmeny ošetrujúceho lekára. ak k téme nemáš čo povedať, tak sa radšej nevyjadruj, mudrlant. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vidis, serotonin sa nemeria, nevies ci ti chyba, cvokar jednoducho odhaduje

a ja som to nepisal tebe, ani som ta nemal na mysli, ale cital som ineho clena a tuto Borggeusa a presne ide o to, nedrzat sa len pri zivote, ale zit naplno

 

k teme si nenapisal nic, jednoduchu poznamku si zacal rozoberat rozpravanim od veci a o sebe

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak choď žiť naplno a nestaraj sa do nás.

 

 

ja som menil, keď som sa odsťahoval. normálne som lekárke oznámil, že odchádzam a išiel sa prihlásiť k lekárovi tu, u nás. najprv chcel pôvodnú kartu, tak som zavolal, nech mu ju pošlú, ale nejak nedorazila a on si so mnou aj tak urobil vlastný vstupný pohovor a predpísal mi aj to, čo som bral predtým. neviem, možno aj telefonoval s predchádzajúcou lekárkou, ale istý si nie som. v princípe s tým celým nebol žiaden problém. a keď nechceš povedať lekárke, prečo odchádzaš, tak jej to skrátka nepovedz. ja som tak chvíľu chodil na terapiu, ale tiež mi to celé bolo nejak proti srsti, tak som jedného dňa zavolal, že nabudúce už neprídem a keď sa ma opýtali, prečo, tak som povedal: "na to vám nebudem odpovedať."

toto je podľa teba nič?

poslal by som ťa tam, kam presne patríš, ale určite by si nepochopil, kde to je.

 

a keď cítiš nutkavú potrebu dávať dobré rady, choď vešať na fejsbuk tie motivačné kraviny. veľa šťastia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

som nevedela, že toto je v dnešnom svete ešte diagnóza.... :mellow:

 

. Som dost komplikovany clovek. mam socialnu fobiu, panicku poruchu, depresiu, silne uzkosti a mam pocit ze zacinam odchadzat od reality...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Drviva vacsina ludi, co si mysli, ze presla depresiou, sa ku klinickej depresii ani nepriblizila. Par dni sklesla nalada nie je depresia, aj ked to ludia radi takto oznacuju.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Presne tak....ľudia si väčšinou zamieňajú depresiu a úzkosť s dočasným smútkom a prirodzeným strachom...človek potom nemá ani chuť to vysvetlovať...

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem co sa ti nich nepaci? Ci si prislusnik skupiny, ktora ma problem akceptovat, ze tvoja nalada je len vysledok bio-chemickych procesov a naivne veri, ze ich ospevovane vedomie stoji nad systemom? :)

Ak hej, tak skus do seba kopnut flasku vodky, a uvidis, ako to ospevovane vedomie nezvladne posobenie konkretnej chemikalie v tvojom krvnom obehu, a nech sa budes hociako snazit a vedome bojovat, nic nedokazes spravit s faktom, ze sa z flasky vodky ozeries.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myslím, že si si poplietol tému darkman. ak máš problém so svojimi náladami, alebo náladami niekoho iného skús šport. pomáha tiež sa dobre vypotiť.

 

človek, ktorý má depresiu, alebo syndróm vyhorenia, alebo roky prežíva úzkosť alebo stratu zmyslu života môže mať duševnú silu na zvládnutie týchto stavov. Paradoxne napríklad v mojom okolí prežívajú tieto stavy aj ľudia so silnou  židovskou vierou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov