Skočiť na obsah

Prezident Donald Trump


alamo

Odporúčané príspevky

postoj celého západu voči Číne mi príde, mierne povedané, schizofrenický.

z jednej strany je verejnosť kŕmená údajným zasahovaním ruských hackerov do amerických prezidentských volieb - len preto, lebo si tamojšie elity odmietajú priznať že nadkritická časť občanov USA má celej globalizácie, ľavičiarskej agendy aj nezmyslov okolo globálneho oteplenia po krk, a vo voľbách odmietli médiami a elitami fosírovanú /inak dosť ťažko stráviteľnú kandidátku/ a volili elitám a médiam natruc, Británia už niekoľko mesiacov púšťa do sveta telenovelu o údajne rusmi otrávenom exšpiónovi, pričom sú to podľa všetkého rozprávky takej úrovne, že Dobšinský by bledol závisťou, a patrične to všetko západ dáva rusom vyžrať vo forme sankcií, ale voči Číne, ktorá sa dokázateľne správa ako vagabund, je ticho po pěšině... teda s výnimkou Trumpa...

 

rozsiahla reportáž agentúry Bloomberg odhaľuje, ako Číňania od roku 2015 systematicky manipulovali hardvér odchádzajúci do USA a infiltrovali tak najväčšie americké technologické firmy, banky či politický a vojenský aparát.

Ako to prebiehalo? Technologická jednotka čínskej armády vytvorila mikročip o veľkosti zrnka ryže, ktorý následne manipuláciami, vyhrážkami a korupciou dostali na matičné dosky vyrábané v Číne, ktoré smerovali do spoločnosti Supermicro.

Tá je jedným z najväčších dodávateľov serverov. Techniku od nej brali napríklad Apple, Amazon, či spoločnosti, ktoré pracujú s armádou, CIA alebo poskytujú „bezpečné“ videohovory v rámci Kongresu a Ministerstva vnútornej bezpečnosti.

Čipy vedeli otvoriť komunikáciu s tretími stranami, či ľubovoľne upravovať kód operačného systému servera. V praxi mohli obísť všetky bezpečnostné prvky a „robiť si čo chceli“. Na túto skutočnosť prišli zamestnanci Amazonu, ktorí to vo všetkej tajnosti nahlásili FBI.

Všetky firmy i vláda oficiálne popreli, že by o niečom takom vedeli. Tajné vyšetrovanie prebieha prakticky dodnes. Informácie má Bloomberg od 17 osôb, ktoré pôsobia v samotnom vyšetrovaní, či pracujú pre napadnuté spoločnosti.

Na jednej strane treba Číňanom zatlieskať. Ide o značný husársky kúsok, vďaka ktorému sa dostali k nejednému štátnemu, či korporátnemu tajomstvu. Zároveň táto kauza dáva do iného svetla obchodnú vojnu proti Číne, ktorá je čiastočne spôsobená jej správaním vo svetovom kyberpriestore.

Infiltrácia obrovských korporácií je len ďalším krokom v dlhoročnej snahe ukradnúť všetky patenty a firemné tajomstvá, ktoré sa Číne môžu dostať pod ruky a klávesnice.

https://www.aktuality.sk/clanok/629944/tyzden-vo-svetovej-ekonomike-cinska-armada-napadla-amazon-apple-a-cia/

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Mr. President Trump konečne našiel spriaznenú dušu... do oka a srdca mu padol a vpadol rakúsky kancelár Sebastian Kurz.

kamaráti na prvý pohľad:

 

Donald Trump se středu setkal s Kurzem nejprve mezi „čtyřma očima“, poté k jednání přizval své nejvýznamnější poradce. „Takové pozornosti se od Trumpa ještě nedostalo premiérovi žádné jiné malé země, snad jen s výjimkou irského premiéra kolem svátku sv. Patrika,“ napsal list New York Times. Vstřícnosti, s jakou americký prezident Kurze přijal, si všímají i jiná americká média.

 

Trump v přítomnosti nejmladšího premiéra na světě údajně viditelně pookřál a nešetřil lichotkami a bonmoty. „Jste opravdu mladý chlapík, ale dost dobrý,“ prohlásil americký prezident na tiskové konferenci na adresu vedle stojící rakouského kancléře. Ten kontroval větou, že jeho „problém s nízkým věkem bude den od dne menší.“

 

https://www.info.cz/svet/trump-se-zamiloval-do-rakouskeho-kanclere-kurz-by-se-mohl-stat-hlavnim-vyjednavacem-eu-s-usa-40509.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v Hanoji tentokrát nenašiel spriaznenú dušu.

druhé stretnutie Trumpa s Kimom zlyhalo, rokovania skončili o dve hodiny skôr, než bolo plánované, a tvárili sa obaja urputne.

k dohode nedošlo, Spojené štáty neboli ochotné stiahnuť sankcie uvalené na severokórejský režim výmenou za jadrové odzbrojenie krajiny.

 

Trump si nechá sankcie, Kim jadrový program.


 
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

prečo mám čoraz častejšie pocit, že Trumpovmu momentálnemu pompéznemu ministrovi zahraničných vecí Pompeovi občas prepnú synapsy?

 

Podľa slov amerického ministra zahraničných vecí Mikea Pompea je "možné", že prezidenta USA Donalda Trumpa zoslal Boh, aby zachránil Izrael pred Iránom. Pompeo to povedal v rozhovore pre stanicu Christian Broadcasting Network (CBN) počas svojej ostro sledovanej návštevy židovského štátu.

Šéf americkej diplomacie daný výrok vysvetľuje svojou vierou.

 

Na otázku, či je Trump povolaný na pomoc zachrániť Izraelčanov pred hrozbou Iránu, Pompeo reagoval: „Ako kresťan určite verím, že je to možné. Som si istý, že Boh tu pôsobí,“ informovala v piatok stanica BBC.

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/506428-trumpa-zoslal-boh-aby-zachranil-izrael-povedal-pompeo/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

dufam, ze ten zachranca civilizacie nenasackuje aj k nam US bratsku pomoc s trvalou pritomnostou......ale na druhu stranu zasa to, co sa popisuje o Trumpovi a jeho neschopnosti, je dielom iba debilnych novinarov...teda v EU liberalov resp. v US demokratov.....

 

kto ma chvilu cas, tak si moze vychutnat tento rozbor politiky v USA v podani spravodajcu Igora Telekiho.....som prijemne prakvapeny, ze to TA-trojka pustila...

 

https://www.ta3.com/clanok/1152424/studio-ta3-i-teleky-o-politickej-scene-v-usa.html

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Prekd časti textu s Google

No, médiá potom stratili svoju myseľ, keď sa zatracali dozadu úplne slepí. Kolúzia sa stala novinkou, dôkaz nie je pre stopy dôležitý. Všetky ostatné správy boli potom zaskočené, zatiaľ čo kolúzia naplnila každé spravodajské vozidlo.

 

Ale oni stále spievali Bye, bye je to ruský spojenec Putin Puppet, ruský agent a zradný špión a každý deň by lietali ďalšie šialené teórie. Je čas nechať ho ísť a nechať ho zomrieť. Nechajme to a nechajme zomrieť.

 

Teraz, keď Mueller vydal svoju správu, médiá ju nemohli spochybniť, aby si zachránili tvár. Stratili všetku dôveryhodnosť. V rozpakoch je to, čo by mali byť, a škody, ktoré urobili, nemôžu poprieť.

 

Dali víťazstvo prezidentovi, potvrdili, akoby poslal nebesá. Súdna sieň bola prerušená, verdikt nebol vrátený. A teraz, keď kričí o falošných správach, bude správny vďaka ich hnevu. "Čarodejnica" bude oprávnene obviňovať deň, kedy zomrela tajná dohoda.

 

pretože oni spievali Bye, bye je to ruský spojenec Putin Bábka, ruský agent a zradný špión A každý deň by viac bláznivých teórií letelo čas, aby to nechali ísť a nechali ho zomrieť. nechaj ho ísť a nechaj ho zomrieť.

 

Stretol som dievča, ktoré spievalo blues. Požiadala ma o nejaké šťastné správy. Ponúkol som, ale ona sa odvrátila. Tí, ktorí namiesto skutočných „liberálnych médií“ sledovali skutočné fakty, by vedeli, že Mueller vedel, že je to jediný spôsob.

 

Vyšetril trestné obvinenia do siedmich okresov, je to vzrušenie, všetky sú milostivé, nie ako tajná dohoda. Tak opatrne, že pomazal východiskový bod trestného stíhania, výsledok nemohol sklamať deň, keď zomrela kolúzia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Vlastníte mobil alebo tablet od HUAWEI?

Možno vlastníte "problém"..

https://www.idnes.cz/mobil/tech-trendy/huawei-android-zakaz-google.A190519_230008_mob_tech_jm

Zdroje agentury Reuters tvrdí, že americký internetový gigant Google se rozhodl pozastavit veškerou aktivní spolupráci s čínskou společností Huawei. To v podstatě znamená, že by měl Huawei přijít o možnost využívat operační systém Android v podobě, v níž ho z jeho telefonů aktuálně známe a bez které by i v Evropě jeho smartphony byly k ničemu.

..

V uplynulých dnech Americké ministerstvo obchodu zařadilo čínskou společnost Huawei na černou listinu, což umožnil stav nouze vyhlášený prezidentem Trumpem. Bez povolení nesmí kupovat součástky od amerických společností. Původně to vypadalo, že se toto výrazné omezení bude týkat jen hardwaru, ovšem podle posledních informací se má týkat i softwaru. A to může být pro Huawei fatální.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aby sa to nezvrtlo na Trumpov problém.

americkú ekonomiku chce zrazu prebudiť podivnými praktikami, ale s číňanmi sa zahrávať priveľmi neoplatí, Čína je gigant, kontroverzný vo svojej komunisticko kapitalistickej podstate, ale s čínou sa hrať na guličky nemusí vyplatiť ani Trumpovi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

Nech mi je dovolené povedať..

Ale zdá sa, že v tej "hre" na Hás Hásina Starca z hory, sa Donaldovi zatiaľ celkom darí.

Takpovediac vedie a skóruje.

Iránci síce odpálili "hroznú" odvetnú salvu, ale trafili trt makový. Otázka je či nevedia mieriť, alebo vedia a schválne trafili vedľa?

To je "dobrá vojna", keď sa vás nepriateľ bojí trafiť.

On to nakoniec aj tak zhodnotí rozsúdi Trumpov volič vo voľbách..

A zdá sa že Trumpovmu voličovi, sa práve takáto "revolverová politika" páči..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja co som dnes pocul a cital. Tak asi..

 

 

Trochu ponizujuce....
...Iran spravil podobnu taktiku ako ked napriklad USA bombardovalo Syriu (Assada), ale zaroven si nechcelo pohnevat Rusov. Jednoducho upozornili co budu bombardovat tak aby bola koza cela a vlk syty. Iran ukazal pre domace publikum odhodlanie ale zaroven prostrednicek USA. USA teraz asi tazko budu chciet zautocit na Iran, prave naopak bola by to neprimerana sila. Tato sachova partia nemoze dopadnut dobre pre ziadnu stranu, ale Iran je silny regionalny hrac a USA maju na vyber. But totalnu vojnu na Blizkom vychode, ktora by bola dlha a casto proxy vojna, alebo stiahnutie sa z regionu. Trum sa zatiahol do niecoho kde nechcel byt. Cina sa tomu moze len smiat, kedze casom bude zvysovat tlak na USA aj v Azii.

https://svet.sme.sk/diskusie/dpl/28010226/iran-vopred-upovedomil-irak-o-utoku-na-zakladne.html

Ak sa to tam ukludni tak to dopadlo v celku dobre.

 

https://www.tyzden.sk/podlampou/61474/pod-lampou-kto-bol-zabity-general-preco-to-trump-urobil-a-ako-sa-nas-to-tyka/?ref=tit

 

Ak som dobre pocuval, ze naposledy prezident USA dal pokyn na niekoho zabitie bolo v II.svetovej vojne, v Japonsku. Neviem ci som dobre pocul, ci to je pravda.

Som si to pustil od 25 minuty a tam spekuluje,ci vysvetluje asi ako a preco sa Trump rozhoduje. Po 35 minute to ozaj povedal,ze je to bezprecedenti. V tom japonsku sa to stalo 1943 -o co islo? Ak sa nepomylil,tak to mal spravit Roosevelt. O zhodeni atomovych bomb rozhodoval Truman.

 

 

O chvilu ide recnit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 íránský generál Kásem Solejmání - mne ze ho zabili americania nevadi,asi ani Iranu. Ved aj Fico a Sulik povedali ,ze to nebolo neviniatko. A asi aj Iran vedel co bol zac, ci im za viac nestal.  ... konspiracie

 

Ta otazka? Polahcujuca okolnost? Ako ked bol hovado - neviem ci bol(nemam dokazy,ale verim ze bol,za smrtou vela ludi),ze ho nemali odpravit? Ako prezident USA? Mohol,ved to spravil. Sa pochvalil. Dufam,ze dalsi sef statnej teroristickej skupiny - si dlhsie pozije. Ako som zachytil v drboch v novinach vraj on mal vymysliet ako sa americanom pomsti.

 

Podla mna ten "nastupca to vymyslel" dobre. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

On ma smolu trump ,ze ma malu podporu aj doma, ale aj v europe.

 

https://www.aktuality.sk/clanok/753860/usa-trump-prieskum-dovera-pew-europa-slovensko/

 

Zo styroch krajin len v Britanii a v Cesku nieje posledny, u nas a v Nemecku je. V mediane 33 krajin je posledny. Za merkelov,macronom a putinom.

 

 

ked sa uz kochas tou statistikou tak tu mas aj nejaku sirsiu....vsimni si popularitu-oblubenost u Trumpa a Putina....sa mi zda, ze ta proti putinovska propaganda v EU robi "divy".....

 

https://www.pewresearch.org/global/2020/01/08/little-trust-in-trumps-handling-of-international-affairs/

 

 

PG_2020.01.08_US-Image_1-07.png?w=640

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to, čo sem dal slimak zo sme.sk:
 

...Iran spravil podobnu taktiku ako ked napriklad USA bombardovalo Syriu (Assada), ale zaroven si nechcelo pohnevat Rusov. Jednoducho upozornili co budu bombardovat tak aby bola koza cela a vlk syty. Iran ukazal pre domace publikum odhodlanie ale zaroven prostrednicek USA. USA teraz asi tazko budu chciet zautocit na Iran, prave naopak bola by to neprimerana sila. Tato sachova partia nemoze dopadnut dobre pre ziadnu stranu, ale Iran je silny regionalny hrac a USA maju na vyber. But totalnu vojnu na Blizkom vychode, ktora by bola dlha a casto proxy vojna, alebo stiahnutie sa z regionu. Trum sa zatiahol do niecoho kde nechcel byt. Cina sa tomu moze len smiat, kedze casom bude zvysovat tlak na USA aj v Azii.

https://svet.sme.sk/...a-zakladne.html

teraz si nespomeniem ktorý, ale britský denník po tom pátral a zistil, že irán viac než pravdepodobne triafal vedľa schválne. včera, predvčerom som to čítala.
Trump mudruje a hrá sa na tvrďasa dovtedy, kým mu jeho vlastné kydy kydnú do ksichtu.
a neospravedlňujem terorizmus ani nič podobné.

dlho bol na svete kľud? idú mi všetci na nervy, a probúh, neospravedlňujem Rusov, ale tá masívna protiruská propaganda tiež raz kydne niekomu do ksichtu.
nakoniec akosi vždy z toho vyjde hriešny Irán, Severná Kórea, kdekto....
Trump nie je politik, a má zlých radcov, ešte stále.

čo spraví? čo spraví teraz? tento svet potrebuje ďalšiu vojnu ako hrb na chrbát,

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Informator dobre ze si tu to dal.

 

Na Filipinach tim 5 vodcom je 316 jednotiek.

V  Turecku 113 jednotiek

 

Skusim iran ci slovensko ak tam je.

Iran nieje Slovensko ma 184.

 

Je to zvlastne ci asi ani nie. V Turecku ci Irane sa aj poslapaju a neveria inym.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a co ma spolocneho graf o HDP s grafom o oblubenosti toho ktoreho politika?.....samozrekme okrem toho, ze tie grafy su statisticke udaje.....

Putinove Rusko v makroekonomickych ukazovateloch, ako aj v kvalite zivota obyvatelov dlhodobo stagnuje. Putinovi, ak sa chce udrzat pri moci, zostava iba propaganda a ta mu ide dobre, aj za ruskymi hranicami. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Donalda Trumpa budú v praxi súdiť v dlhodobom horizonte tak akurát historici, a v tom krátkodobom jeho voliči v najbližších voľbách.

A pretože obzvlášť Donaldovi voliči so svojimi prezidentom harmonicky mentálne súznejú, recept na koláč "make america great again" si predstavujú rovnako svojrázne, trikrát hádajme aký ich rozsudok bude.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Snemovňa reprezentantov amerického Kongresu schválila vo štvrtok miestneho času rezolúciu, ktorej cieľom je obmedziť vojenské opatrenia prezidenta Donalda Trumpa týkajúce sa Iránu po tom, ako Trump nariadil zabitie iránskeho generála Kásema Solejmáního. Informovala o tom agentúra AFP.

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/538432-snemovna-reprezentantov-americkeho-kongresu-schvalila-rezoluciu-o-obmedzeni-pravomoci-trumpa-voci-iranu/

 

 

Trump bude asi tiez dobre cislo.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Putinove Rusko v makroekonomickych ukazovateloch, ako aj v kvalite zivota obyvatelov dlhodobo stagnuje. Putinovi, ak sa chce udrzat pri moci, zostava iba propaganda a ta mu ide dobre, aj za ruskymi hranicami. 

 

tak propaganda sa vie robit iba v Rusku a v EU sa robi propaganda ako?....nestupaj si po nose..... :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov