Skočiť na obsah

Prezidentské voľby v USA (2016)


Sniper

Odporúčané príspevky

Ja by som uspech Trumpa videl hlavne v neschopnosti demokratov vybrat akceptovatelneho kandidata aj pre nerozhodnutych volicov. Uz ina vec su volici, ktori volili podla toho, co odznelo v kampani. To je u mna a /mozno naivne/ predpokladam, ze u vsetkych normalnych ludi daleko cez ciaru.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kaviarni sa dnes v noci bude veľmi zle zaspávať.


Ja by som uspech Trumpa videl hlavne v neschopnosti demokratov vybrat akceptovatelneho kandidata aj pre nerozhodnutych volicov.

 

Nie, v tom to nie je. Ani Trump nebol ideálny kandidát, ktorého verejne odsúdilo viacero republikánov, takže v tomto si bol s Clintonkou fifty-fifty

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Trump je produkt Clintonovej najzúrivejších podporovateľov.

Republikáni mali aj lepších kandidátov, ale proClintonovské mainstream manipulatívne médiá, si s toho zástupu vybrali a nafúkli práve Trumpa, ostatným nedali žiadnu šancu.

Neustále len mleli o Trumpovi.

Vybrali si ho práve preto, lebo bol najnemožnejší z nich, dobre vedeli že Clintonová je slabá kandidátka, tak jej vypestovali podľa nich mizerného protivníka, ktorého podľa nich zaručene porazí.

He..

Trumpa si vybrali a zvolili sami "slniečkári".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ani podľa mňa to nie je v postavení kandidáta demokratov.
hrá v tom úlohu aj takmer tradičné striedanie demokratov a republikánov, ale oveľa viac skôr niečo ako brexitová nálada voličov. nie ovplyvnená brexitom, ani náhodou, im je európa ukradnutá, ale podobná nálada voličov.
niečo ako klasická voľba menšieho zla, voľba macha, kampaň založená na tvrdých a nevyberaných spôsoboch našla poslucháčov - čo neodhadli dokonca ani agentúry, ktorých životnou nápläou je vidieť a sledovať voličské nálady občanov.

 

silným výrazivom zburcoval voličov, používal slová, ktoré boli niečo ako malý dvor a veľký bič, mimochodom v krajine, ktorá je od svojho vzniku a vôbec existencie založená na imigrácii ... a ono to zabralo. niečo ako trucpodnik.

 

síce pekné, že mestečko volilo Trumpa /ako bolo v tom jednom článku vyššie/ preto, že ich ako jediný za posledných 50 či koľko rokov navštívil a zaujímal sa. ale to je asi tak všetko.

Trump nemá politické skúsenosti, ide ako buldozér, hovorí, čo chce biely muž počuť, Európa ho nezaujíma, ale možno to bude tak lepšie. emisie ho nezaujímajú, zdravotná reforma ho nezaujíma, NATO ho nezaujíma, sľubuje prácu miliónom Američanov, školy, diaľnice, mosty, a tvrdú ruku na imigrantov a teroristov. tož ... uvidíme.

nemala som dobrý pocit z toho, kam by doviedla veci vo svetovej politike Clintonová, v Trumpovi nevidím "prezidenta USA" - pripadá mi ako fraška.

 

ale aj "herec" Reagan vyzeral najprv ako vtip ... len si ale aj tak myslím, že druhý Reagan z Truma nikdy nebude.
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mno..

Poviem takto

Začína to voňať ako celkom slušná "neocon revolúcia".

Len treba pamätať na to, že veci takpovediac "urožnené na grile" občas lepšie voňajú ako potom chutia, a preto treba mať pripravenú kvalitnú horčicu..

Uvidíme.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mňa skôr prekvapuje že je Trumpovo víťazstvo prekvapením :O nasr..osť  bežných ľudí na politický mainstream, a na elity vôbec, vzrastá do takej miery, že už sa začína hlasovať proti systému :P

však to isté len v malom bolo pred pár rokmi v CZ, toľko médiá a "elity" hustili do ľudí že Knieža je tá správna voľba, a aký je Zeman brekeke kandidát, až si väčšina nakoniec povedala: OK, tam my teda za toho hrozného kandidáta natruc zahlasujeme

 

jeden citát o úlohe médií v celom cirkuse:

 

Novinári a médiá by mali pochopiť, že existuje hranica, na ktorej by sa pri svojej spolitizovanosti mali zastaviť, lebo hrozí, že sa strápnia. Mimochodom, už sa stalo. Som naozaj veľmi, veľmi zvedavý, čo budú písať po voľbách, keď pred voľbami z Trumpa robili šaša.

http://www.topky.sk/cl/100301/1587399/VOLEBNY-ONLINE-Donald-Trump-je-novym-prezidentom-USA--Kolaps-sveta-priamo-pred-nasimi-ocami-

 

ostatne aj na slovensku máme protisystémových politikov priamo v parlamente - 2x ko... :zubiska: Kolár a Kotleba...

ostatne Kotleba už keď kandidoval za VUCpána, tam médiá a elity mu urobili rovnakú službu ako Zemanovi či Trumpovi - urobili z neho takého strašiaka, že si väčšina povedala: a just mu to tam hodím :P

keď kandidoval do parlamentu, tak dokonca manipulovali aj predvolebné prieskumy proti nemu :O a čo im to pomohlo... a vyzerá byť že niečo podobné sa s prieskumami odohrávalo aj v USA... len je zaujímavé, že o tom hovorí politológ ktorý na SK robí predvolebné prieskumy tiež, a Kotlebovi "nameral" pred voľbami tuším 3% voličov :lol:

 

Mám pocit, že zodpovední budú musieť prepísať príručky politického marketingu. Aj tie na papieri, aj tie nepísané. Lebo: Zodpovední a agentúry by konečne mali pochopiť, že zverejňovanie iba tých prieskumov, ktoré nahrávajú „nášmu“ kandidátovi nemusí viesť k cieľu. Politici by mohli konečne pochopiť, že prípadne zmanipulované prieskumy im voľby nemusia vyhrať. - Ján Baránek.

citát je z rovnakého zdroja ako predošlý...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso, ja sa z toho ani neteším... skôr by to mal byť dôvod na zamyslenie pre elity, že niečo v systéme je riadne nakrivo, a čo teraz s tým chcú urobiť... lebo začína končiť sranda. sranda to bola možno vtedy keď sa Kotleba stal v BB VUCpánom, a nie vtedy keď Trump vyhrá v USA... ale úprimne, ak už elity niekoho chceli mať v čele USA, tak to rozhodne nemala byť H.C.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

clovek,  hillary vyhrala primarky.  To ze ju podporili aj elity to neznamena ze ju vybrali.   Konspiracna predstava ako si  sadne bar iluminatov a rozhodne  o kandidatovi su dost mimo. 

tak to povedzme inak, ludia su unaveni z demokracie.  Naco sa snazit chapat zlozitost,   dajme moc tomu kto najviac slubi a hotovo.  Problem je ked sa naposledy zblaznili podobne nemci, tak ich mal kto okupovat. 

Ostava mi len take slabe dufanie ze amerika z tejto opice vytriezvie a  ze sa to udeje skor ako sa svet ponori do chaosu.

Pretoze momentalne netusim kam sa este da utiect,

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pokiaľ dobre čítam, je to presne naopak:

 

Ostava mi len take slabe dufanie ze amerika z tejto opice vytriezvie a  ze sa to udeje skor ako sa svet ponori do chaosu.

Pretoze momentalne netusim kam sa este da utiect,

 

tyso nechce chaos, chce pravý opak,  ale trucpodniky tohto typu presne ten chaos prinášajú.

 

 

A ake to je vlastne to "na truc" hlasovanie? Nieco sa mi nepaci, tak zvolim totalneho idiota? Nechuti mi pivo v krcme, idem sa napit z pisoara? :)

nemusíme ísť hľadať prirovnania k pivu a pisoáru ... funguje to oveľa jednoduchšie.

keď sa na moment vrátime k voľbám Kotlebu do VÚC, bol to rovnaký mechanizmus - okolo bylo preficováno, tak sa s nadšením v BB volila jediná iná alternatíva. ako trucpodnik. také je to jednoduché.

psychické pochody davu sú zvyčajne veľmi jednoduché, len následky majú nedozierne.

 

to isté nastalo aj tu. Trump bol kandidát, ktorého nikto nepovažoval za skutočného, bola to fraška, novinári a analytici ho nebrali vážne ... pritom ľudia mali preobamováno a preclintonováno a klasická hojdačka demokrati - republikáni zabrala tiež, machovský slovník zabral tiež, a nikto z prognostikov sa nezaoberal tým, ako vlastne v skutočnosti cíti dnes, práve teraz, bežný Američan.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Stale mi vsak nikto nevysvetlil, ako taky trucpodnik u volica funguje, na zaklade coho sa rozhodne, ked uz teda mam predpokladat, ze sa vie, ze sa ide zle rozhodnut. Volby u nas a vsade naokolo nevyhravaju trucpodniky, ale populizmus. Premietnime si to, co sa okolo nas deje na situaciu u nas doma. My sme na to vlastne zvyknuti, mali me /resp.j mame/ minimalne dvoch Trumpov v pozicii predsedu vlady a v parlamente ani nehovorim, vratane predsedov parlamentnych stran. Meciara babky nevolili ako trucpodnik, takisto ako dnes z toho dovodu ludia nevolia Fica. Hlavny dovod vidim v tom, ze populizmus prirodzene sam seba vycerpava. Temy, ktore sa dali vytahovat pred piatimi rokmi uz dnes nikoho nezaujimaju a tak su populisti nuteni cerpat hlbsie, aj volicov s intelektom na urovni mentalnej subnormy. Na tom je postavena kampan, na tom sa vychovava volic a na tom sa formuje dnesna spolocnost.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

clovek,  hillary vyhrala primarky.  To ze ju podporili aj elity to neznamena ze ju vybrali.   Konspiracna predstava ako si  sadne bar iluminatov a rozhodne  o kandidatovi su dost mimo. 

Ako sa to vezme, DNC aktivne preferovalo Clintonovu (co sa nakoniec potvrdilo v uniknutych mailoch), co si myslim ze mohlo do istej miery ovplyvnit vysledok primariek. Pristup medii tiez nebol zrovna nestrany ;)

 

Hlavny dovod vidim v tom, ze populizmus prirodzene sam seba vycerpava. Temy, ktore sa dali vytahovat pred piatimi rokmi uz dnes nikoho nezaujimaju a tak su populisti nuteni cerpat hlbsie, aj volicov s intelektom na urovni mentalnej subnormy. Na tom je postavena kampan, na tom sa vychovava volic a na tom sa formuje dnesna spolocnost.

Keby to bola pravda, tak by sa len prelievali hlasy medzi populististami, ale ono to tak nie je. Fico je stale rovnako silny, zatial co nam tu vyrastol Kotleba s Kolarom. Vacsina standardnych stran z pred 10rokov je mimo parlamentu. Tito ludia su schopni "exploitovat" novu skupinu volicov - znechutenych volicov povodnych "standardnych" stran. To su trucvolici.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kúsok komentára od známeho komentátora vecí politických Buhumila Pečenku, ktorý tú prehru agentúr a prognostikov vystihol / týka sa to aj Kotlebu, aj Brexitu, aj Trumpa aj kdečoho iného / ... akoby skutočne zabudli doslova zarátať tie trucpodniky, zarátať momentálnu náladu voličov, pravdovravnosť znechutených voličov pri anketách. zlyhávajú. v článku sa to isté týka novinárov, veľkých médií a ešte kdečoho.

 

Zastavil bych se u jednoho fenoménu, který se v posledních letech stabilně opakuje – zoufalé selhávání agentur pro výzkum veřejného mínění a novinářů ohledně předpovědi volebních nálad. A je jedno, jestli se jedná o Česko v době parlamentních voleb (2010), posledních prezidentských voleb (2013), Británii, když podruhé vyhrál Cameron, popřípadě, když Britové v referendu hlasovali o brexitu, anebo dnes, v době amerických prezidentských voleb.

 

Většinou šlo o stejný model: výzkumnické agentury nedocenily nebo přecenily určité momenty v kampani a vůbec celkové nálady lidí, čímž vytvořily virtuální rozložení sil ve společnosti.

http://www.reflex.cz/clanek/prezidentske-volby-v-usa-2016/75801/americke-volby-maji-tradicni-porazene-novinare-a-vyzkumniky.html

 

největší prohra celebrit, šarlatánů s průzkumy, establishmentu a médií v historii

nálady ľudí zostali mimo, ani silne manipulatívne prieskumy nezviklajú ľudí rozhodnutých voliť tak, ako sa rozhodli. a rozhodujú sa podľa vlastnej hlavy. tak či tak to bolo celé niečo ako cirkus, a mám taký pocit, že sa ešte neskončil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja si myslím, že to vôbec nie je žiaden trucpodnik. Absolútne, a to je ešte horšie, akoby to bola voľba natruc. Tí ľudia majú naozaj podobný názor ako prezentoval Trump.

Majú pocit, že hovorí to, čo si myslia. Nebojí sa to povedať, nehľadiac na následky. Povie to, čo si myslí bez zastierania bežného politikom. Zdá sa im prehľadnejší ako bola Clintonka.

Sú ochotní mu tolerovať, že vyzerá tak ako vyzerá, že je hulvát od špiku kostí, že nemá úroveň, že s ním nie vo všetkom súhlasia.

Väčšinou sa vo voľbách volí menšie zlo.  A zaujímavé je, že som si myslela, že budú voliť Clintonovú ako menšie zlo.

Kurnik a oni volili  ako menšie zlo Trumpa a to je veľmi zaujímavé.

 

Niečo podobné ako u nás vo voľbách.

Problém je v tom, prečo je to tak. Ľudia sa necítia dobre, sú frustrovaní z klamstva a z nefunkčnej demokracie, z nefukčného štátu, z toho že sa niekto pernamentne  zabáva na ich účet. Potom sú schopní voliť kohokoľvek a sú ochotní mu tolerovať veľmi veľa. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A ake to je vlastne to "na truc" hlasovanie? Nieco sa mi nepaci, tak zvolim totalneho idiota? Nechuti mi pivo v krcme, idem sa napit z pisoara? :)

Zaujímavá "existencionálna" otázka.

Ale zle si zadal východiskovú situáciu. Nie "v krčme".. Ale "v púšti".

Keď človeku hrozí že umrie od smädu, tak vtedy bude piť aj s pisoára.

A presne to sa stalo veľkej časti amerických občanov, ocitli sa zradený elitami, zabudnutý a opustený v politickej púšti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo, toto je skor o tej koze co jej bolo prilis dobre tak sa sla na lad klzat.   Alebo mas pocit ze nadavanie na mexicanov,  pohrdanie zenami  to je zrada elit. Mali by pekne grgat s nami aby sme necitli taki redneckovi ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keby to bola pravda, tak by sa len prelievali hlasy medzi populististami, ale ono to tak nie je. Fico je stale rovnako silny, zatial co nam tu vyrastol Kotleba s Kolarom. Vacsina standardnych stran z pred 10rokov je mimo parlamentu. Tito ludia su schopni "exploitovat" novu skupinu volicov - znechutenych volicov povodnych "standardnych" stran. To su trucvolici.

 

Smer ziskal vo volbach 2012 44% - 1 134 000 hlasov, vo tohtorocnych volbach uz iba nieco cez 28% - 737 000 hlasov. Tym sa samozrejme neda povedat, ze vsetci byvali volici Smeru presli k nesystemovym stranam, ale vzhladom na podobnu retoriku Fica, Kollara a Kotlebu je to viac pravdepodobne.

 

Tento presun volicov by som nevidel ako "na truc", ti ludia si iba hladaju inu, aj ked podobnu a hlavne radikalnejsiu formu populizmu, Piseme /aj v pripade Trumpa/ o volicoch sklamanych, ktori na svoje problemy zabudnu trebars potom, co ich kandidat prehlasi, ze treba postavit mur na 3200 kilometrovej hranici s Mexikom, alebo odoberat obcianstvo tym obcanom USA, ktorym uz bol dane. Preto sa uz treba skor pytat, kolko volicov Trumpa je podobnych Trumpovi  a v nasom pripade kolkych ludi takto indoktrinovali Kotleba a Kollar. Na tychto prikladoch je dobre vidiet, aka krehka je slupka, co drzi spolocnost ako tak pokope. Radikalne postoje a myslienky su v spolocnosti samozrejme pritomne stale a rozne nastroje, od legaslitivy po trebars politicku korektnost /ktora vobec nemusi byt prehnana/ ich drzia pod povrchom. Ak dnes populista prehlasi, ze treba postavit mur a vyhra tym volby, pri dalsich volbach mu to uz nemusi stacit. Sklamany volic /ktoreho problemy za volebne obdobie najskor nevyriesi/ bude chciet viac. Gulometne hniezda? Obcas si precitam slovensky facebook a ten napad s gulometnymi hniedzami je este z tych humannejsich, Tuto formu vychovy volicov by som nazval nezodpovednym spravanim. 

 

Este sa vratim na Slovensko, Smer by som ani nahodou nepokladal za standardnu stranu.

 

Napriek tomu by som to nevidel az tak tragickya nekreslil by som tu katastroficke scenare. Trump sice vyhral volby vyhranenou kampanou, politicky system v USA vsak je trochu zlozitejsi. V nasledujucich mesiacoch a rokoch uvidime, ci sa s tym dokaze vysporiadat. Je dost mozne, ze ho vlastni republikani daju do laty, lebo pri presadzovani svojich navrhov potrebuje ich podporu a zdaleka nie vsetci su mu momentalne nakloneni. Tiez zalezi, akymi ludmi sa obklopi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo, stretol som sa s nazorom,  ze imigrantov do EU treba strielat a potapat na mori.   Ak toto ziada bezny clovek, tak jednoducho je pravda ze to sucasny establishment neurobi.  A ak mas pocit ze to je chyba politikov, tak  nie.   Ideme dole z kopca a Trump bola len dalsia zastavka,  skutocne dnes sa uplne vazne diskutuju temy ktore by pred par rokmi ani extremisti nevytiahli. 

 

A budes moct rozpravat detom ze si bol pri tom, ked sa nasa civilizacia rutila do sraciek a ze si tomu tlieskal :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Preco si myslis ze sa nasa civilizacia ruti az tak hlboko?:) Ja si naopak nemyslim ze prezident nieco zasadne zmeni, neni to system rozhodnutia jedneho cloveka. Blbcov bolo aj v minulosti dost, aj teraz, co sa teda zmenilo?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No tak nech je co chce, to bol aj tak len marketinogovy tah, ked bude prezident tak po prve sam sa neodvazi urobit nejaku hlupost, to nestoji na 1 cloveku. Takze to su len nejake emocie obavy, politiku riadia ine hlavy

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Smer ziskal vo volbach 2012 44% - 1 134 000 hlasov, vo tohtorocnych volbach uz iba nieco cez 28% - 737 000 hlasov. Tym sa samozrejme neda povedat, ze vsetci byvali volici Smeru presli k nesystemovym stranam, ale vzhladom na podobnu retoriku Fica, Kollara a Kotlebu je to viac pravdepodobne.

 

Tento presun volicov by som nevidel ako "na truc", ti ludia si iba hladaju inu, aj ked podobnu a hlavne radikalnejsiu formu populizmu, Piseme /aj v pripade Trumpa/ o volicoch sklamanych, ktori na svoje problemy zabudnu trebars potom, co ich kandidat prehlasi, ze treba postavit mur na 3200 kilometrovej hranici s Mexikom, alebo odoberat obcianstvo tym obcanom USA, ktorym uz bol dane. Preto sa uz treba skor pytat, kolko volicov Trumpa je podobnych Trumpovi  a v nasom pripade kolkych ludi takto indoktrinovali Kotleba a Kollar. Na tychto prikladoch je dobre vidiet, aka krehka je slupka, co drzi spolocnost ako tak pokope. Radikalne postoje a myslienky su v spolocnosti samozrejme pritomne stale a rozne nastroje, od legaslitivy po trebars politicku korektnost /ktora vobec nemusi byt prehnana/ ich drzia pod povrchom. Ak dnes populista prehlasi, ze treba postavit mur a vyhra tym volby, pri dalsich volbach mu to uz nemusi stacit. Sklamany volic /ktoreho problemy za volebne obdobie najskor nevyriesi/ bude chciet viac. Gulometne hniezda? Obcas si precitam slovensky facebook a ten napad s gulometnymi hniedzami je este z tych humannejsich, Tuto formu vychovy volicov by som nazval nezodpovednym spravanim. 

 

Este sa vratim na Slovensko, Smer by som ani nahodou nepokladal za standardnu stranu.

 

Napriek tomu by som to nevidel az tak tragickya nekreslil by som tu katastroficke scenare. Trump sice vyhral volby vyhranenou kampanou, politicky system v USA vsak je trochu zlozitejsi. V nasledujucich mesiacoch a rokoch uvidime, ci sa s tym dokaze vysporiadat. Je dost mozne, ze ho vlastni republikani daju do laty, lebo pri presadzovani svojich navrhov potrebuje ich podporu a zdaleka nie vsetci su mu momentalne nakloneni. Tiez zalezi, akymi ludmi sa obklopi.

 

Priznam, takto presne som na cisla nepozeral. Jasne ze je to populismus, Kotleba ani Kolar nevedia ako maju problem riesit a cielene poluju na ludi, ktory si znechuteny zo sucasneho stavu v politike a spolocnosti. Ale to je tak trochu vina aj tych, co su za takyto stav zodpovedny.

 

A ked chceme ist na cisla, tak treba povedat, ze Trump nemal nejaky zazracny vysledok. Dostal +-60 000 000 hlasov, co je v podstate to iste ako McCain a Rommey pred nim. Prepadli demokrati, Obama bol schopny pritiahnut 70/65 milionov, a Clintonova len 60.

 

 

alamo, stretol som sa s nazorom,  ze imigrantov do EU treba strielat a potapat na mori.   Ak toto ziada bezny clovek, tak jednoducho je pravda ze to sucasny establishment neurobi.  A ak mas pocit ze to je chyba politikov, tak  nie.   Ideme dole z kopca a Trump bola len dalsia zastavka,  skutocne dnes sa uplne vazne diskutuju temy ktore by pred par rokmi ani extremisti nevytiahli. 

 

A budes moct rozpravat detom ze si bol pri tom, ked sa nasa civilizacia rutila do sraciek a ze si tomu tlieskal :)

Chyba politikov a medii je, ze sa tu robi takyto obraz, ze existuje len 2 mozne riesenia - bud imigrantov prijmeme s otvorenou narucou, alebo sme fasisti, co by strielali bezmocnych na mori. Bud ideme bez debat akceptovat sucasne "spravne" smerovanie EU, alebo sme vsetci euroskeptici, ktori rozvracaju spolocny europsky projekt. Absolutne sa prestava diskutovat na dolezite a zlozite otazky. Ludia dnes radsej nadavaju, skatulkuju, nez aby si museli vypocut, nedajboze argumentovat proti, inemu nazoru. A takto skutocne nedostanes ludi na svoju stranu. A media uz skoro vobec neinformuju, ale selektivne tlacia agendu.

A toto bolo presne aj retorika pred americkymi volbami, Hillary je ten spravny kandidat, pomaly bezchybny, bez skrvnky, uz od primariek. Stacilo sledovat sme, ci dennikn, napr. o DNC leakoch sa v podstate nehovorilo. A ked sa uz hovorilo, tak sa zacali diskreditovat wikileaks ako ruska propaganda... atd.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov