Skočiť na obsah

Prezidentské voľby v USA (2016)


Sniper

Odporúčané príspevky

Vidim novu eru (uz) tradicne hodnotovej  konzervativnej politiky.

 

-Ak manzelka nic nevymoze , tak vlastne suhlasi s neverou manzela. 
-"Grab them by the pussy. You can do anything"  ..ale to je v pohode, lebo nas zbavi migrantov :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... no jo - to je stará informatorova taktika: keď si práve nenapísal a, tak veríš v b! :)

to len informator zasa dokonale vyvodil všetky svoje ďalekosiahle, konečné a definitívne konšpiratívne závery z toho, čo napísané nebolo,

a odignoroval všetko, čo napísané bolo :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

majú za sebou aj poslednú spoločnú debatu, aj poslednú tradičnú charitatívnu večeru, ktorá sa koná pravidelne tretí októbrový štvrtok už od roku 1945. Tradíciu založila americká katolícka cirkev na počesť Ala Smitha, prvého katolíckeho kandidáta na amerického prezidenta.

táto večera je spravidla zmierením strán a preukázaním dobrej a podaním rúk za jedným stolom.

a dobrou tradíciou je robiť si vtípky jeden z druhého a hlavne zo seba.

 

podľa prieskumov aj poslednú debatu s miernou prevahou získala na svoju stranu Clintová ... poslední debata

 

charitatívny večer v dobrej atmosfére zvládli viacmenej obaja: Trump a Clintonová se na večítku špičkovali, nakonec si podali ruce

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dvaja najvážnejší kandidáti: Trump a stará Clintonová.

 

Tieto voľby Američanom fakt nezávidím, nie je z čoho vyberať.

 

Demokratku Hillary Clintonovú si neviem predstaviť na čele USA, nie preto, že je to žena, ale preto. lebo absolútne sa mi proste nehodí na takýto post, aj keď už bola 8 rokov prvou dámou, tak od Billa snáď niečo podchytila.

 

Republikána Donald Trump.... no neviem, čo k nemu povedať :D ale v určitých témach mu ide karta, ale tiež ako prezident... čo ja viem....

 

Zvyšní kandidáti, ako zelená Gill Stein či štátoprávnik Darrell Castle mi skoro nič nehovoria, síce voliči druhého menované by mohli dať nejaké hlasy Trumpovi. Libertarián Gary Johnson (to je ten, čo nevedel, čo je to Aleppo), má zhruba rovnaké šance ako tí dvaja pred ním.

 

A to si práve nemyslím, že nie je z čoho vyberať. Inak zaujímavé, aké kritéria sú pre ľudí dôležité pri hodnotení kandidátov. Treba ísť viac do hĺbky, je to pomerne významná svetová udalosť, ktorá zásadne ovplyvní svetové tendencie. Hm?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no, vlastne nie je veľmi z čoho vyberať : )

z jednej strany pri štarte je to podobné ako u nás - vyselektuje sa to, čo/kto bude reprezentovať stranu, a pretože sme v USA, sú to spravidla populárnejší, či akýmkoľvek spôsobom známejší či sympatickejší kandidáti z tých ich dvoch dôležitých strán.

ten zbytok sa oddrolí... zmizne v prepadlisku.
a pretože sme v USA, voľba kandidátov má svoje špecifiká, bielo-modro-červené kongresové sály a ruky na srdciach, lepší dar reči, a tisíc drobností a celá prepracovaná stratégia, ako pôsobiť na ľudí.

tým nechcem povedať, že americkí voliči nevedia ísť do hĺbky. kedysi rozhodovala pri prvej televíznej debate aj taká vec, že pán John Kennedy chcel vyzerať dobre, a nechal si prepudrovať nos - jeho republikánsky protikandidát Richard Nixon si nedal povedať, že bude na čb obrazovkách lesknúť ako od potu, a zmatnenie tváre odmietol. stalo sa roku 1960.
odvtedy sú šetky pohyby, gestá, slová, pohľady prepracovávané celými tímami odborníkov, stále sofistikovanejšie, a neuveriteľne na tom záleží, ako sa ktorý kandidát zapíše na obrazovke.

a ešte kdekade inde, ale obrazovka je dôležitá.

voľba amerického prezidenta ovplyní na celé roky svet, ale my nevieme ovplyvniť kritériá výberu američanov ani hĺbku ich výberu - je to len na nich.

 

a tohtoročné voľby sú zvlášť špecifické, vybočujú z celej rady ustálených zvykov a slušnosť dostáva na frak viacmenej od samého začiatku, od prvého výberu kandidátov.

síce sa preferencie klonia na jednu stranu, na druhej sa dnes objavili správy, že Mr.Trump zasa dohnal nejakú stratu, ktorú si narobil, a vedia snáď len indiánski bohovia, kto tým prezidentom nakoniec bude. a bude určovať svetovú politiku.
kto? američania budú rozhodovať podľa svojich kritérií. ja priznávam, neviem sa rozhodnúť, na ich mieste koho voliť. : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Koho by som volil ja?

Keby som mal dobrú náladu, tak asi nikoho, pretože obaja kandidáti stoja za starú bačkoru, Donald za pravú a Hillary za ľavú.

Ale ak by som mal zlú náladu. (a v poslednej dobe ju mám permanentne) Volil by som Trumpa, s toho dôvodu že by to skazilo dobrú náladu "slniečkárom", čo by možno aspoň trochu napravilo náladu mne.

..

Apropó

S tými prieskumamami, ktorých sú naše médiá plné, a ktoré zaručene veštia výťazstvo Clintonovej, to zase moc žhavé nebude.

Sú aj iné prieskumy, ktoré pre zmenu tvrdia že sú stavy veľmi vyrovnané. Alebo dokonca že Trump vedie.

http://m.rasmussenreports.com/public_content/politics/elections/election_2016/white_house_watch_oct21

http://www.investors.com/politics/trump-ibdtipp-poll/

Predstavte si sú od celkom renomovaných a dôveryhodných agentúr.

Avšak v našich médiách o tom ani ťuk.

Tak akosi ma tento štýl informovania serie, a strašne rád by som videl ako našim "slniečkam" skysnú xichty.

Čudujem sa len jednému, ako sa niekto môže čudovať, že som nasratý, keď ma on sám zámerne a vytrvalo serie?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prvé výsledky, pre začiatok, sú už na svete, podľa agentúry AP:

37 štátov umožňuje v USA predčasné hlasovanie, poštou a osobne vo volebných miestnostiach, v niektorých štátoch sú možné obe varianty.

oficiálne sa otvoria volebné miestnosti 8. novembra, odhady pozorovateľov hovoria, že dovtedy by mohlo mať odhlasovaných cca 40 % Američanov.

 

Už viac ako 12,5 milióna Američanov využilo možnosť odovzdať svoj hlas v prezidentských voľbách predčasne.

V štátoch, v ktorých sa rozhodne o budúcej hlave štátu, zatiaľ vedie demokratická kandidátka Hillary Clintonová, uviedla agentúra AP. Neobvykle silnú podporu má pritom aj v tradične republikánskych štátoch.

 

http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/409221-miliony-americanov-uz-odovzdali-hlas-vo-volbach-clintonova-vedie/

http://www.reflex.cz/clanek/prezidentske-volby-v-usa-2016/75542/12-dnu-do-voleb-v-usa-prezidenta-uz-volily-miliony-americanu.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hmm..

problém je, že s internetovým hlasovaním je to na celom svete rovnaké ako u nás..

používa ho taká tá vzdelanejšia, intelektuálne založenejšia vrstva občianstva, ktorá má až uniformné svetonázory

tak povediac "my spodina", "ulica" a "iné babky demokratky" budeme hlasovať za plentou

a "nás" je viac..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

oni nehlasujú internetom - majú na výber len dve možnosti: poštou alebo priamo odísť na volebné miesta, v niektorých štátoch obe tieto možnosti, ale internet nie.

ovšem to ešte stále priveľa neznamená, to je ešte len začiatok. všetko je ešte vo hviezdach : )

Trump agituje stále ... teraz vozí po krajine svojich zamestnancov, ktorí ho na korbách áut chvália, akí je dobrý zamestnávateľ - čo tomu dodáva trochu pachuť, sú to prakticky samí latinoamerickí zamestnanci :)

čo vlastne aj musí robiť - u nich si to trochu pokašľal, a v južanských štátoch je to problém.

v takom Miami - obrovité medzinárodné letisko s desaťisícami zamestnancov - sú prakticky všetci zamestnanci čierni, miešanci, a hlavne latino ... a tých Trump trochu vážne stihol popudiť. napríklad.

ale ako celá táto kampaň vyzerá, je ešte stále možné úplne všetko ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

stále je možné úplne všetko : )
 

Trump sa na Clintonovú dotiahol v prieskumoch, v celoštátnom priemere podľa Real Clear Politics (priemer prieskumov) vedie Clintonová už len o 3 percentá, niektoré prieskumy amerických médií medzi kandidátmi ukazujú len jeden či dvojpercentný rozdiel.

Posledný prieskum Washington Post/ABC News dokonca ukázal, že Trump vedie o 1 percentuálny bod.

...

Niežeby Clintonová strácala podporu, rozdiel sa zmenšuje, pretože Trump získava u nerozhodnutých voličov a voličov kandidátov tretích strán,”

https://dennikn.sk/597194/trump-je-spat-v-boji-o-biely-dom-clintonovu-nicia-e-maily-a-wikileaks-1-tyzden-do-volieb/?ref=box0

 

http://www.reflex.cz/clanek/prezidentske-volby-v-usa-2016/75592/predvolebni-pruzkum-v-usa-trump-vede-o-procentni-bod-nad-clintonovou.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja si nemyslím že sa "TO" skončí voľbami. Nech už vyhrá jeden alebo druhý, po voľbách to podľa mňa bude aj v USA, vypadať ako u susedov v čechách, kde sa s víťazstvom Zemana jeho oponenti nezmierili a "hnojomety" pracujú na plné obrátky.

V USA to nezmieriteľné nekompromisné straníčenie, fakt trochu pripomína rok 1861, keď zvolenie Abrahama Lincolna, viedlo k občianskej vojne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

36 % Američanov už odvolilo v možnosti voliť predčasne.

v utorok 8. novembra, to je zajtra, sa otvoria volebné miestnosti a hin se ukáže.

 

ešte stále je možné úplne všetko : )  podľa jednotlivých prieskumov sa predbiehajú o 1 - 4 percentuálne body, jeden druhého a navzájom.

 

ako písal vyššie Axel, a ako je jasné už nejaký čas:
 

K volbám letos zamířily dvě Ameriky, jedna Trumpova a druhá Clintonové. Mezi sebou se nestýkají a nebaví. Zřejmě se vzájemně ani moc neznají. Pro další vývoj v této velmi staré demokracii to není dobrá zpráva.

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/usa-volby/r~ee7a1dd491fd11e6a2230025900fea04/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zaujímavý článok.

 

toľko prognóz, čo za posledné dni odzneli, už veštili aj ľadové medvede aj ostrov Guam a výsledky predpovedajú aj z kávového lógru:
 

Hillary Clintonová zvíťazila v hlasovaní na ostrove Guam. Ostrov však nemá zastúpenie v zbore voliteľov, hlasovanie je preto len neoficiálne. Od 1.hlasovania v roku 1980 sa však vždy víťaz volieb na Guame stal aj celkovým víťazom volieb. Za Clintonovú hlasovalo 71,63 % voličov, Trump získal 24,16 % hlasov. (usa today)

www.denníkN


 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tipoval som Clintonku, lebo môj favorit bol Trump a tajne som veril, že vyhrá. Všetko obyčajne dopadne opačne ako som verejne tipoval. Či je Trump výhra, to sa ešte uvidí, ale Clintonová fakt nemala čo ponúknuť, tá sa len viezla na vlne antipatií k Trumpovi. Trump od začiatku vsadil na agresívnu kampaň a ajhľa, vyšlo mu to. Jeho výhra je jasným dôkazom, že ľudia už majú dosť politickej korektnosti.

 

No ale vyzerá to dobre?

 

post-2-0-10599500-1478680418_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nielen demokrati, zrejme aj republikani :) V kongrese budu mat sice nadalej vacsinu, otazkou vsak je, ci ich podporu bude mat aj novozvoleny prezident. Americania si zrejme (aj v primarkach) vybrali taky isty humbuk, ako Briti v referende, ked dali priechod svojim emociam a malokto sa zaoberal otazkou, co bude potom. To "potom" prichadza uz teraz.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak by bolo asi namieste zacat sa venovat povodom tych emocii a nie vsetkych ludi, co maju iny nazor, ako ten, ktory je prezentovany, ako jediny spravny, mediami a "elitou" nalepkovat. Videli sme to pri Brexite, kazdy kto mal problem s tym, ako funguje dnesna EU, ako sa kasle na dohodnute pravidla (ci uz je to grecko, fiskalna politika, alebo utecenci), bol hned nalepkovany ako euroskeptik, ci dokonca priradovany k "hnedym" fasistickym stranam.

A potom sa vsetci cuduju, ze ludia nakoniec s podobnymi stranami volia...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov